مشاوره خرید دوربین و عکاسی

ΛMłЯФ

Member
سلام دوستان عزیز
من میخوام شروع به کار عکاسی کنم و از معمولی به سمت حرفه ای برم... ،نا گفته نماند که الان عکاسی تقریبا خوبه (ایده و روش) با موبایل بیشتر عکس میگرم گاهی هم دوربین خانگی ... ،فتوشاپ تسلط دارم و بیشتر زمان بر روی عکسام کار میکنم خوبم میشن...
اول میخواستم دوربین حرفه ای(+1.500) بگیرم اما با مشاور های که انجام دادم و وبگردی تصمیم گرفتم یه دوربین متوسط بگیرم و شروع کنم
چند تا پیدا کردم اما هنوز نتوانستم تصمیم بگیرم کدام بهتر هست...
ممنون میشم دوستان معرفی کنن که فقط برای خرید دوربین(فقط دوربین) تا قیمت 900 تومان چی مناسب هست برای یادگیری و حرکت از عکاسی معمولی به حرفه ای(البته زیاد هم معمولی نیست)
میخوام عکسی خوبی داشته باشه ،اما فیلم برداریش در حد متوسط باشه که بشه کلیپ های متوسط تهیه کرد(تهیه فیلم و بعد هم افکت بزارم روشون یا مثلا اهسته کنم...) ،بیشتر میخوام عکاسیش خوب باشه ....
ممنون میشم دوستان معرفی کنن تا وارد کسب و کار تازه عکاسی بشویم و اینکه دوستانی که در این زمینه تجربه دارن(عکاسی) ممنون میشم راه نمایی کنند درآمد به چه صورت هست...

handpick.ir

New Member
اگه در عکاسی هنوز حرفه ای نیستین پیشنهاد میکنم در دوربینهای canon و nikon به دنبال مدلی باشین که با هزینه ای که دارین مناسب باشه اما اگر در عکاسی حرفه ای هستین و تمام اصول عکاسی رو میدونین میتونین از دوربین های مارک sony استفاده کنین.

hadi446

New Member
سلام من خودم آتلیه دارم دوربین چه ارزون قیمت چه گرون قیمت یا هر مارکی هیچ فرقی نداره فقط باید خوب عکس بگیره یعنی تراکم پیکسلی بالا داشته باشه تا هنگام زوم مشکل در عکس پیش نیاد یه دوربین 2 تومنی از هر مارکی که میخوای بگیری بگیر با یکسل 16 به بالا دیگه همش دست فتوشاپ و خلاقیته !!!!

username3

New Member
سلام دوست عزیز
برای شروع عکاسی حرفه ایی اصلا لازم نیست اول با یه دوربین dslr حرفه ایی شروع کنی ولی دوربینی که میخوای بخری باید ویژگی های زیر رو داشته باشه 1 داشتن حسگر بزرگ که کیفیت عکس ها را بالاتر برده حتما باید جزو فاکتور هاتون باشه 2 داشتن گزینه های دستی برای آشنا شدن واقعی با عکاسی حرفه ای 3 داشتن دیافگرام باز برای افزایش سرعت و عکاسی های خلاقانه حتما حتما لازمه حداقل f2,8. ا4 باید سرعت شاترش حداقل بین 1/2000 تا 15 باشه .
مهمترین ویژگی های یه دوربین مناسب برای رفتن به سمت عکاسی حرفه ایی همین هاست.
خوشبختانه برند های عکاسی هم به فکر همچین افرادی بوده اند که از جمله آن هامی توان
1 sony rx100
این مدل سونی بهترین دوربین با این فاکتور هاییه که گفتم کیفیت عکس هاشم میشه حتی به راحتی با dslr رقابت کنه ولی قیمت خیلی گرونه که به نظر من اصلا نمی صرفه ( البته اگه آدم مایه داری باشید قضیه فرق فوکوله )
حدود 2و خورده براتون آب میخوره
2 canon s120 . 3 nikon p340
با این فاکتور هایی که گفتم میخونن البته نه به شدت سونی مشخصاتشون تقریبا شبیه همه حدود یه تومن هم قیمتشونه
اگه سوال دیگه داشتید می تونید بپرسید.

username3

New Member
راستی داشتن فرمت غیر فشرده هم برای ویرایش عکس خیلی مهمه که فک کنم دوربینای بالا دارن.

جدیدترین ارسال ها

بالا