مشاوره جهت خرید سیستم

panoram

Member
سلام. خدمت اساتید گرامی. یکی از دوستان نزیدیکم قراره یک کیبس تا رنج 3500 برای انجام نرم افزار های تریدیمکس، ویری، فتوشاپ.... خریداری کنه.
هدف معقولانه ترین سیستم با این بودجه و استفاده بهینه از قطعات با این هزینه است.
چون خودم اطااعات زیادی در زمینه سخت افزار نداشتم . از دوستان اهل فن میخوام که راهنمایی بکنن.
که برای قطعات گرافیک، رم، سی پی یو، مادر برد، هارد چه پیشنهاداتی با توجه به بودجه میدن.

:rose:
ممنونم از راهنمایی شما.

panoram

Member
مادر برد Gigabyte GA-H97-D3H
سی پی یو Intel Core i7 - 4790 3.60GHz Haswell

رم Kingston HyperX Fury 2×8GB=16GB DDR3 1600MHz CL10
گرافیک Gigabyte GTX 750 Ti TOC WF 2X 2GB GDDR5
هارد Seagate SSHD Hybrid 64MB SATA6.0Gb/s 1TB+8GB SSD

این قطعات رو یه دوستی پیشنهاد دان... به نظرتون چه قطعاتی جایگزین این ها بشه بهتره؟؟

mohammad@er

Well-Known Member
سلام .

این مدل رم انتخاب خوبی نیست ... !!!

سی پی یو core i7 4770k

کارت گرافیک به نظرم مناسبه میتونی از gtx 780 هم استفاده کنی .

میزان درایو ssd هم حتما 64 یا 128 کن .

در نهایت یه کولینگ عالی در حد لیکوئید .

و یک پاور قدرتمند .

panoram

Member
سلام .

این مدل رم انتخاب خوبی نیست ... !!!

سی پی یو core i7 4770k

کارت گرافیک به نظرم مناسبه میتونی از gtx 780 هم استفاده کنی .

میزان درایو ssd هم حتما 64 یا 128 کن .

در نهایت یه کولینگ عالی در حد لیکوئید .

و یک پاور قدرتمند .

ممنون از راهنمایی شما...

مادر برد مشکلی نداره؟؟؟ به نظرتون همین خوبه؟؟

mohammad@er

Well-Known Member
سلام .
مادر بورد باید با سی چی یو خریداری شه ..

سوکت ها باید بخورن به هم ..

ولی من برای کار گرافیکی جز msi vs asus هیچ مادر بورد دیگه ای پیشنهاد نمی کنم ...

نکه ارزاک یا سفیر یا گیگا بد باشه ...

مادر بورد ایسوز سرعت چیپ هاش بالاست (چیپ شمالی و جنوبی)

اکثر مدل هاشم قابلیت اور دارن.

ولی خوب طول عمر مادر برد های گیگا بایت خیلی بالاست ... میشه گفت خ ر کار هستن ..

اگه بازم سوال مونده مطرح کنید .

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
محمدعزیز اول سلام.این بنده خدا مبگه 3500.... میگه گاو نره شما میگی بدوش...یه مقداری فکرکنین وقتی میخواین اطلاعات رو در اختیار دیگران قرار بدین آیا اطلاعات خودتون کامل هست؟چون یه اشتباه به قیمت هدر رفتن پولی میشه که با بدبختی جور شده!
رو چه حسابی میگین رم خوبی نیست؟ cpu که ایشون پیشنهاد دادن فوق العادس.اونوقت شمامیگی نسل قبل رو ببنده؟؟!
در مورد کارت گرافیک بگم این مادربوردها کارت گرافیک های آنبرد اونها جواب گوی تمام نیازهای مکس و وی ری هست.حتی بازی های روز می تونین با گرافیک متوسط بازی کنین .
مگر اینکه گیمر حرفه ای باشین یا GPU رندر .... پس پولتون رو بهینه خرج کنین
هارد ssd... امان از مد گرایی.. همین مد گرایی پدر ملت رو در آورده. هارد ssd برای مواقعی خوبه که مثلا فایل مکس خیلی خیلی سنگین داشته باشین کلی تکسچر و اینها داشته باشه.اگه همش توی درایو ssd باشه مثلا باز شدنش اگه 2 دقیقه باشه میشه 1 دقیقه و 20 ثانیه!! ssd هیچ تاثیری توی رندر نداره. بیشتر برای بچه های میکس مونتاژ که با فایلهای سنگین طرف هستن به درد بخوره.
پس به جای ssd یه هارد 3 یا 4 ترا بایت بگیرین بهتر هست!
مادربورد گرون میخواین چیکار؟ مگه اورکلاک باز هستین؟ مگه میخواین 500 تومن پول خنک کننده بدین که مادربورد گرون میخواین بخرین؟؟
تازه اورکلاک مثلا 10 تا 20 درصد به قیمت کم شدن عمر قطعات
Cpu : Intel Core i7 - 4.0GHz - 4790K NEW----------1100,000 Toman
mb : asus - Z97-K NEW ----------459,000 Toman
برای خرید این فایل رو دانلود کنین
توی مدلهای رمی که بااین مادربورد همخوانی دارن نوشته .توی بازار بگردین.اما تجربه شخصی باس بالای 1600 خریدن حداقل برای مکس هیچ فایده نداره.شما به جای خرید رم سرعت خیلی بالا حجم بیشتر رم بگیرین بهتر هست. یعنی 32 گیگ رم 1600 به مراتب بسیار کاربردی تر از 16 گیگ رم سرعت بالاست...
پاور مهم نیست. حدود 250 براش در نظر داشته باشین.
تاکید میکنم گول تبلیغات نخورین. پول رو بهینه خرج کنین.

panoram

Member
ممنون از محمد و عارف عزیز...

دقیقا منم تاکید کردم، منطقی ترین قطعات با توجه به نیاز و هزینه مصرفی....
و چون اطلاعاتم محدود و بسیار ناچیزه و در شهرستان هستم نیاز مند تجربیات و راهنمایی دوستان.....

panoram

Member
محمدعزیز اول سلام.این بنده خدا مبگه 3500.... میگه گاو نره شما میگی بدوش...یه مقداری فکرکنین وقتی میخواین اطلاعات رو در اختیار دیگران قرار بدین آیا اطلاعات خودتون کامل هست؟چون یه اشتباه به قیمت هدر رفتن پولی میشه که با بدبختی جور شده!
رو چه حسابی میگین رم خوبی نیست؟ cpu که ایشون پیشنهاد دادن فوق العادس.اونوقت شمامیگی نسل قبل رو ببنده؟؟!
در مورد کارت گرافیک بگم این مادربوردها کارت گرافیک های آنبرد اونها جواب گوی تمام نیازهای مکس و وی ری هست.حتی بازی های روز می تونین با گرافیک متوسط بازی کنین .
مگر اینکه گیمر حرفه ای باشین یا GPU رندر .... پس پولتون رو بهینه خرج کنین
هارد ssd... امان از مد گرایی.. همین مد گرایی پدر ملت رو در آورده. هارد ssd برای مواقعی خوبه که مثلا فایل مکس خیلی خیلی سنگین داشته باشین کلی تکسچر و اینها داشته باشه.اگه همش توی درایو ssd باشه مثلا باز شدنش اگه 2 دقیقه باشه میشه 1 دقیقه و 20 ثانیه!! ssd هیچ تاثیری توی رندر نداره. بیشتر برای بچه های میکس مونتاژ که با فایلهای سنگین طرف هستن به درد بخوره.
پس به جای ssd یه هارد 3 یا 4 ترا بایت بگیرین بهتر هست!
مادربورد گرون میخواین چیکار؟ مگه اورکلاک باز هستین؟ مگه میخواین 500 تومن پول خنک کننده بدین که مادربورد گرون میخواین بخرین؟؟
تازه اورکلاک مثلا 10 تا 20 درصد به قیمت کم شدن عمر قطعات
برای خرید این فایل رو دانلود کنین
توی مدلهای رمی که بااین مادربورد همخوانی دارن نوشته .توی بازار بگردین.اما تجربه شخصی باس بالای 1600 خریدن حداقل برای مکس هیچ فایده نداره.شما به جای خرید رم سرعت خیلی بالا حجم بیشتر رم بگیرین بهتر هست. یعنی 32 گیگ رم 1600 به مراتب بسیار کاربردی تر از 16 گیگ رم سرعت بالاست...
پاور مهم نیست. حدود 250 براش در نظر داشته باشین.
تاکید میکنم گول تبلیغات نخورین. پول رو بهینه خرج کنین.

عارف جان...
الان پس شما پیشنهاد میدین
این دو مدل باشن + یک هارد + رم متناسب با توجه به فایل پیوستی؟؟

برای کارت گرافیک درست متوجه منظورتون نشدم. یعنی حتی نیازی نیست فعلا کارت گرافیک بخرم؟؟ و از آنبرد مادر برد استفاده بشه!!؟؟؟

mohammad@er

Well-Known Member
سلام عارف عزیز ..

اگه همش توی درایو ssd باشه مثلا باز شدنش اگه 2 دقیقه باشه میشه 1 دقیقه و 20 ثانیه!! ssd هیچ تاثیری توی رندر نداره.

آقا عارف میشه منو روشن کنید .

هارد hdd حداکثر 150 مگ یا یخورده بیشتر سرعت انتقال دیتاش هست ... درسته ؟

درایو های ssd جدید یه مارکی مثل سامسونگ یا ای دیتا ... حداقل 512 مگ سرعت انتقال دیتاشونه .. بدون راید ...

من فرض رو می گیرم این دوستمون یه هارد hdd با سرعت 150 مگ بر ثانیه خریده ...

اینجا ssd سه و نیم( 3.5 ) برابر سرعتش بیشتره ... پس

2 دقیقه باشه میشه 1 دقیقه و 20

کاملا غیر منطقی هست ..

32 گیگ رم 1600 به مراتب بسیار کاربردی تر از 16 گیگ رم سرعت بالاست...

با این موضوع موافقم ..

ولی اینم باید در نظر بگیریم که رم با باس 1600 حدود 10 گیگ بر ثانیه سرعتشه که رم های باس بالاتر مثلا 2400 حدود 20 گیگ بر ثانیه سرعتشون هست ...

پس نمی تونیم بگیم هیچ تاثیری نداره .چون سرعت رم در سرعت سیستم بسیار تاثیر گذار هست .. ok ?

عارف جان بنده با عرض معذرت .. به قدیمی بودن جدید بودن کار ندارم ..

به توان و بازدهی کار دارم ..

خیلی لب تاپ قدیمی هست تو بازار که همین الان از نسل جدیدش سر تره ..

این سی پی یو رو بنده بشخصه خیلی تعریف ازش شنیدم ...

و به نظرم ملاک قدیمی و جدید نیست .. جوابی که برا این کار پس داده هست ..

ok ?

درسته عارف جان ..گرافیک hd 4000 هم جواب این کارو میده / ولی این دوستمون در نظر داشت یه GTX 750 بخره که گفتم با کمی هزینه بیشتر یه قطعه بهتر بگیره..

در ضمن مسلماً کارت گرافیک انبورد نمیتونه از پس بازی ای مثل کال اف بیوتی بر بیاد ... حتی با گرافیک پایین ..

در نهایت :

یه مقداری فکرکنین وقتی میخواین اطلاعات رو در اختیار دیگران قرار بدین آیا اطلاعات خودتون کامل هست؟

استاد عارف اگر اطلاعاتم کامل بود که تو مجید انلاین نمیموندم ... الان تو cgpersia بودم ..

امید وارم از حرف های من ناراحت نشده باشید ..:rose:

من جای شاگرد شما هستم ولی در حدی ( هر چند کم ) سواد دارم که 2 کلمه حرف در مورد سخت افزار بزنم .

از همگی معذرت می خام . :rose:

یا علی .

rezazarasvand

کاربر فعال
:shock::shock::shock:، از دوستان خواهش میکنم روی مسائل فنی نظر شخصی ندن ! با این کار سطح علمی سایت رو پایین میارید! هر حرفی که می زنید باید بتونید براش سند رو کنید! ما نسبت به ضرر اشخاصی که با حرفای ما به اشتباه می افتند مسئول هستیم .

panoram

Member
:shock::shock::shock:، از دوستان خواهش میکنم روی مسائل فنی نظر شخصی ندن ! با این کار سطح علمی سایت رو پایین میارید! هر حرفی که می زنید باید بتونید براش سند رو کنید! ما نسبت به ضرر اشخاصی که با حرفای ما به اشتباه می افتند مسئول هستیم .

من کمی دچااار مشکل شدم!!! الان کی نظر شخصی داره میده!! کی....

mohammad@er

Well-Known Member
سلام دوست عزیز ..

متسفانه هر تاپیکی تو انجمن زده میشه در نهایت به دعوا ختم میشه ...

بعضی ها نمی دونم چرا میان بدون منطق جواب میدن ...

به نظرم ملاک قدیمی و جدید نیست .. جوابی که برا این کار پس داده هست ..

نمی دونم کجای حرفم اشتباهه که میگن نظر شخصی ندید ,,

این همه در مورد تاثیر درایو ssd تو سرعت رندر بحث میشه در نهایت می گن ssd هیچ تاثیری نداره ..

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام مجدد. آخه محمد جان رندر به هارد بستگی نداره. به cpu و ram بستگی داره
نسل جدید cpu های اینتل چیپ گرافیکیشون آپدیت شده
من نمیگم توی بنچ مارکهایی که آزمایشگاه هایی مثل tomshardware هست میگه اختلاف رم سرعت بالا پایین چند درصد بیشتر نیست. الان تو ایران قیمت چهار تا رم 1600 کورسیر ( که همخوانی خوبی با تمامی مادربردها داره ) 1100 میشه اما رم G.Skill ( که رم پیشنهاد بررسی Tomshardware برای سری جدید intel هست ) با باس 2400 قیمتش 1560 تومن میشه. خب بر میگیرده جیب شما که آیا اضافه هزینه سودی داره یا خیر.

EffDiff.pngPwrCons.png
در مورد کارت گرافیک بله 780 عالی هست .اما دیدی قیمتش رو ؟
به قول فامیل دور من دیگه حرفی ندارم
famil_door.jpg

panoram

Member
برای کارت گرافیک درست متوجه منظورتون نشدم. یعنی حتی نیازی نیست فعلا کارت گرافیک بخرم؟؟ و از آنبرد مادر برد استفاده بشه!!؟؟؟

AREF عزیز ببشید زیاد وقتتونو میگیرم.....

mohammad@er

Well-Known Member
سلام مجدد. آخه محمد جان رندر به هارد بستگی نداره. به cpu و ram بستگی داره
نسل جدید cpu های اینتل چیپ گرافیکیشون آپدیت شده
من نمیگم توی بنچ مارکهایی که آزمایشگاه هایی مثل tomshardware هست میگه اختلاف رم سرعت بالا پایین چند درصد بیشتر نیست. الان تو ایران قیمت چهار تا رم 1600 کورسیر ( که همخوانی خوبی با تمامی مادربردها داره ) 1100 میشه اما رم G.Skill ( که رم پیشنهاد بررسی Tomshardware برای سری جدید intel هست ) با باس 2400 قیمتش 1560 تومن میشه. خب بر میگیرده جیب شما که آیا اضافه هزینه سودی داره یا خیر.

مشاهده پیوست 106492مشاهده پیوست 106493
در مورد کارت گرافیک بله 780 عالی هست .اما دیدی قیمتش رو ؟
به قول فامیل دور من دیگه حرفی ندارم
مشاهده پیوست 106494

عارف جان اگر حقیقتش رو بخای قیمت دقیق gtx 780 رو نمی دونستم و فکر می کردم یخورده از gtx 760 گرونتر باشه ، که الان دیدم قیمت gtx 780 حدود 2 میلیونه .. که اصلا بصرفه نیست ...

جدیدترین ارسال ها

بالا