مشاوره برای خرید سیستم ورک استیشن .

mohammad@er

Well-Known Member
سلام دوستان .
امروز داشتم یه چرخو دوری میزدم گفتم یه سیستم نسبتا خوره اگه میشه جم کنم .

قطعات رو پایین می نویسم .

z9 pe d8 ws main board
ssd drive adata sx1000l enterprise server ssd 100 g
gskill trident 4*8 buss 2666
hard drive hp 1tb 6g sata 657750
cpu intel xeon 2640 v2 8 corse 20m chach 2.0 ghz
power raid max rx-850 ae 80pluse goldpsu input 15 a 110-230 v 800w
اینا رو به عنوان قطعات اصلی انتخاب کردم .. برای کارت گرافیک هم با توجه به قیمت های خیلی پایین بازار تصمیم گرفتم یه titan 12g بخرم ..:lol:

ولی اگر بودجم نرسه شاید از انبورد مادر بورد استفاده کنم یا پر پر یه gtx 750 ti 2g بگیرم 630 تومن .

نظرتون رو بگید .

و در مورد مادر بورد من نظر اولم asus rog rampage v exteme lga 2011-3 x99 main board بود که اونم خفنه .ولی دیگه این مادر بورد z9 رو دیدم اینو مد نظر گرفتم .

راستی کسی قیمت لیکوئید کولینگ رو داره ؟ از اخرین قیمتی که من داشتم همه چی 3 برابر شده !

فقط همینجا از دوستانی که قطعات رو نمیشناسن تقاضا دارم برن در مورد قطعات تحقیق کنن بعد بیان نظر بدن .

پیشاپیش ممنون .

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام محمدجان در این موارد به این شکل من تجربه ندارم. راستش در مورد زئون اطلاعاتم خیلی کامل نیست.اما می دونم
مادربرد سعی کن خیلی گرون بر نداری چون کارایی نداره.
cpu که میخوای توی سایت cpubenchmark بررسی کن ببین نسبت به 4790 چقدر تفاوت داره. آیا ارزش هزینه داره؟
زئون وقتی خوبه 2 تا باشه. یه دونه شاید اونقدر تاثیری نداشته باشه
در مورد رم حتما 64 گیگ بگیر اگه قصد خرید زئون داری
کارت گرافیک اگه خواستی بخیری اشتباه نکن و 2 تا نخر. یه دونه خوب بگیر.یا نگیر فعلا پول دستت اومد gtx970 بگیر که امسال کلی جایزه برده.نسبت به قیمت پایین کاراییش حتی از مدل مزخرف تایتان که فقط ابزاری برای تبلیغات هست بهتر هست
دقیقا مثل آمادر دماغ عمل کردن توی ایران هست. همه دنبال کلاس تایتان هستن نه کاراییش.مثلا یه حرفه ای مثل rezasavand آره این بنده خدا تخصصی کار میکنه پس می تونه برای تایتان سرمایه گزاری کنه اما من و شما فکر نکنم

mohammad@er

Well-Known Member
سلام محمدجان در این موارد به این شکل من تجربه ندارم. راستش در مورد زئون اطلاعاتم خیلی کامل نیست.اما می دونم
مادربرد سعی کن خیلی گرون بر نداری چون کارایی نداره.
cpu که میخوای توی سایت cpubenchmark بررسی کن ببین نسبت به 4790 چقدر تفاوت داره. آیا ارزش هزینه داره؟
زئون وقتی خوبه 2 تا باشه. یه دونه شاید اونقدر تاثیری نداشته باشه
در مورد رم حتما 64 گیگ بگیر اگه قصد خرید زئون داری
کارت گرافیک اگه خواستی بخیری اشتباه نکن و 2 تا نخر. یه دونه خوب بگیر.یا نگیر فعلا پول دستت اومد gtx970 بگیر که امسال کلی جایزه برده.نسبت به قیمت پایین کاراییش حتی از مدل مزخرف تایتان که فقط ابزاری برای تبلیغات هست بهتر هست
دقیقا مثل آمادر دماغ عمل کردن توی ایران هست. همه دنبال کلاس تایتان هستن نه کاراییش.مثلا یه حرفه ای مثل rezasavand آره این بنده خدا تخصصی کار میکنه پس می تونه برای تایتان سرمایه گزاری کنه اما من و شما فکر نکنم

اقا عارف .

ممنون نظر دادی چند روز بود مگس می پروندم :green:

من این مادر بورد رو برای قابلیت ارتقاء پذیری و طول عمر خیلی خوب تحت فشار پردازش سنگین رندر انتخاب کردم درسته قیمتش کمی بالاست حدود 2 تومنه ولی به نظر خودم از سوپر میکرو خیلی بهتره .

در مورد سی پی یو از قیمت 4790 اصلاع ندارم .ولی این سی پی یو مورد نظر E5-2640 v2 هست که ماکسیموم کلاکش 2.5مگا هرتزه و 20 مگ کش داره که با 8 هسته پردازشی و 16 رشته پردازشی و قیمت مناسب 2.5 میلیونی به نظرم انتخاب خوبی هست برای من .

با توجه به دوال پرسسور بودن ماین بورد و ارتقاء پذیری خوب با این سی پی یو قدرتمند از نظر پردازشی خیالم راحته .

و اینکه سی پی یو های قدرتمند زئون تا 800 گیگ ساپورت رم دارند .

و با اسلات های زیاد مادربورد تا مدت ها به فکر تعویض مادربورد نمی وفتم .

در مورد رم هم با توجه به قیمت 1800 این رم و پهنای باند 26 گیگ و حجم بالای 32 گیگ به نظرم انتخاب خوبی هست .. چون باید برای رم 64 خوب مثل کورسیر یا جی اسکیل به راحتی باید 4 میلیون پیاده شم .

در مورد کارت گرافیک هم من صحبتم اینه که نگیرم و یا اگر قرار بر خرید باشه (یعنی پولشو داشته باشم ) حد اکثر یه gtx 750 ti بگیرم که قیمتش مناسبه (630 هزار تومان اخرین قیمت ) .

اگرم توان مالی خرید کارت گرافیک رو نداشته باشم از همون انبورد ماین بورد (به احتمال زیاد باید داشته باشه) که صد درصد کمتر از hd 4000 نیست استفاده می کنم تا با سیستم کار بزنم و پول دستم بیاد ... خدا رو چه دیدی شاید تسلا sli کردم .

در مورد gtx 970 هم با توجه به قیمت بالای 2 میلیون ـش اصلا نمیشه سمتش رفت .

مثلماً اگر بخایم از دید فنی به تایتان نگاه کنیم کارت گرافیک فوق العاده ایه ولی متسفانه فقط قیمتش بالاست .. اونم کارایی خودشو داره که کاربراش اشخاص خاصاً مثل کوادرو ها می مونه .

ولی یه نکته:
مثلا یه حرفه ای مثل rezasavand آره این بنده خدا تخصصی کار میکنه پس می تونه برای تایتان سرمایه گزاری کنه

شما نوشتید رضا سوند !!!

اسم این بنده خدا محمد رضا زراسوند هست ...

نام کاربریشم rezazarasvand هست !

به هر حال ممنونم از پاسختون . منتظر نظرات شما هستم .:rose:

آخرین ویرایش:

rezazarasvand

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان عزیزم.من پیشنهادم به شما خرید 4930K یا مدل بالا تر همین خانواده 2011 هست. چرا؟!

قبل از هر چیز یه نگاه به این لینک ها بندازید.

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Xeon+E5-2640+@+2.50GHz

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-4930K+@+3.40GHz

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E5-2640-v2-vs-Intel-Core-i7-4930K

پس 4930k قوی تر هست، ولی اگر دو تا 2640 تهیه کنید چی؟! لینک زیر رو ببینید:

http://cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Xeon+E5-2640+@+2.50GHz&id=1216&cpuCount=2

خوب حالا یکم قوی تر شد!

ولی پس چرا 2640 گرون تره؟
کلا سی پی یو های زئون برای سرور ها و سیستم هایی که نیاز به رم های بسیار بالا دارند استفاده می شه، تولید حرارت کم و مصرف پایین و چند کار هم زمان انجام دادن از خصوصیات زئون هاست . در ضمن گرافیک onboard دیگر چیپ روی مادر برد نیس! بلکه چیپی درون cpu هست که در زئون وجود نداره!
تعداد ترید بالا بسیار در رندر مهم هست ولی در واقع حاصل ضرب فرکانس در تعداد ترید ملاک اصلی مقایسه بین دو سی پی یو هست!!
اگر در مورد آینده نگری بحث کنیم خرید زئون معقول تر به نظر می رسه! ولی پیشنهاد من نیس! چون شما فعلا با پول بیشتر سیستم ضعیفتری بستید! که در آینده قرار هست کمی از سیستم ارزون تر الان جلو بزنه!
در مورد تایتان باید بگم که بسیار قوی هست ! و اون آگهی ربطی به قوی یا ضعیف بودن تایتان نداره! در واقع من می خواستم 2 تا تایتان رو بفروشم 2 تا تایتان Z بخرم!
در مورد کارت گرافیک اگر شما رندر گرافیکی انجام نمی دید اشتباه ترین کار اینه که تایتان بخرید! شما نیاز مند کارت گرافیک با openGl قوی هستید. کوادرو بخرید. اگر نه! اصلا ATI بخرید!تایتان چرا؟ تایتان یا 780 یا 980 زمانی بخرید که نیاز مند کودا هستید. فقط به رم گرافیک هم توجه کنید.
خرید SSD رو شدیدا پیشنهاد میکنم ولی 128 به بالا، تاثیر شدید در لود نرم افزار ها و ویندوز داره.
زیاد به باس رم توجه نکنید مگر به فکر آورکلاک باشید.
لیکوئید هم میتونید 450-500 کورس ایر تهیه کنید.

mohammad@er

Well-Known Member
سلام .

راستش من زئون رو برای پردازش سنگین و عمر بیشتر انتخاب کردم .. کلا چون برای سروره تو شرایط سخت پردازش خوب جواب میده و فشار زیادی بهش نمیاد .

اما سری کور برای سیستم های خانگی و گیمینگه و توان خیلی خوبی تو پردازش های سنگین و طولانی نداره ... عمرش کمتر میشه .(اینو متخصصین سخت افزار می گن)

زیاد به باس رم توجه نکنید مگر به فکر آورکلاک باشید.

اقا رضا دلیل چیه که می گید باس اهمیتی نداره .

باس 1033 سرعتش 10 گیگ بر ثانیس ولی یه رم با باس 3000 سرعتش 30 گیگ بر ثانیه ـس .

پهنای باند بالاتری داره و تو پروژه های سنگین باید خودشو خوب نشون بده .

ایا من اشتباه می کنم؟

ممنون .

آخرین ویرایش:

rezazarasvand

کاربر فعال
در مورد CPU من عرض کردم ! ولی مگر برای شما چی مهمه؟ عمر CPU ؟! یا قدرتش؟ مگر سیستم شما رندر فارم یک شرکت بزرگه؟ من هنوز سیستم تک هسته ای که 8 سال پیش باش رندر میکردم رو دارم! و کار میکنه! مگه عمرش مهمه؟! دیگه اصلا بی ارزش شده! ولی سالمه! این مباحث برای رندر فارم های بزرگ هست و زمانی که مصرف برق فاکتور اساسی محسوب میشه و یا اینکه شما بخواهید پا فراتر بگذارید و هزینه مهم نباشه برای شما و 2 تا زئون ببندید . در مورد رم ،رم سی پی یو و مادربرد باید با هم همکاری کنند. فرض کنید یک کارگر یک کیلو گندم در یک دقیقه آسیاب میکنه(CPU)! حالا شما با سرعت 10 کیلو گندم در دقیقه (ram) بهش برسونید باز هم همون سرعت یک کیلو گندم در دقیقه نتیجه کار خواهد بود! در واقع سرعت پردازش سی پی یو مهمترین عامل سرعت خواهد بود نه باس رم.

آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام رضاجان یه سوال. این open gl فقط توی کوآدرو تاثیر گزاره؟ و سوال دیگه مگه مکس با کوآدرو تاثیر داره ویو پورت؟ آخه توی مایا یا سولید ورک کلی ازش بنچ مارک هست.اما توی مکس هیچ بنچ مارکی ندیدم ثابت کنه برای مکس و معماری کوآدرو مفیدباشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا