مشاوره برای ارتقاع سیستم

setaresheytun

New Member
سلام
یک سوال کوچک
باسیستمی به مشخصات زیر
amd athlon 64 x2 dual core processor 5000+ 2.6GH
ram2gb bas800
vga:geforce 8500 GT
با حد اکثر بودجه 300هزار تومان با این سیستم چه کنم
برای کار با افتر افکت cs6,3d max,vrey

mehdi.m.noori

New Member
سلام
یک سوال کوچک
باسیستمی به مشخصات زیر
amd athlon 64 x2 dual core processor 5000+ 2.6GH
ram2gb bas800
vga:geforce 8500 GT
با حد اکثر بودجه 300هزار تومان با این سیستم چه کنم
برای کار با افتر افکت cs6,3d max,vrey

سلام دوست عزیز شما اگه میخوای این نرم افزارها رو به صورت حرفه ای کار کنی باید کلاًبه فکر یه سیستم دیگه باشی!!! اینی که نوشتی زیادی پایینه!، ولی هرکاری هم بخوای با این سیستم بکنی حتماً مادر بورد و پردازنده و رم رو باید عوض کنی (احتمال زیاد پاور هم میخوای ننوشتی پاورت چیه)
مناسب ترین چیزی که بهت میتونم معرفی کنم:
mainboard: msi h61. 125,000 toman
cpu G620 intel 1155: 115,000 toman
ram ddr3 1333/4 GB: 50,000
power 380~400w: 70,000
گرافیک خودت هم بدک نیست اگه نمیخوای بیشتر هزینه کنی ولی یه گرافیک ۱۵۰،۰۰۰ تومنی هم بزاری یه سیستم قیمت مناسب تهیه کردی!!
باز دوستان میتونن پیشنهاد های دیگه بدن و اونها رو هم بررسی کنی در کل سیصد هزار تومن دیگه با این وضع قیمت ها واقعا پولی نیست
موفق باشی

hosienmax100

3D Artist
به نظر من جهت یادگیری فعلا با همین سیستم کار کن ..هر چند سخته ..و بجاش با 300 تومن فقط یه مادربورد خوب بگیر فعلا تا ...

mehdi.m.noori

New Member
سلام
درباره قیمت که دوستمون جناب اقا رضا فرمودن باید بگم که قیمت ها به سابق برنمیگردن!! این تقریباًغیر ممکنه که باز هم بشه هارد یک ترابایت رو ۶۵،۰۰۰ تومن بخریم؛اگه هم تغییری بکنه جزئی هست
در ضمن من متوجه نشدم که اقا حسین فرمودن یه مادربورد ۳۰۰،۰۰۰تومنی بخرن؟!خب به چه دردی میخوره این مادربورد؟بدون پردازنده و رم؟

setaresheytun

New Member
به نظر من جهت یادگیری فعلا با همین سیستم کار کن ..هر چند سخته ..و بجاش با 300 تومن فقط یه مادربورد خوب بگیر فعلا تا ...

ممنون از راهنمایی شما وبقیه
من هم جهت یادگیری میخوام و بعدا یه سیستم خوب میبندم
اما یه مادر بورد خوب تاثیرش از بالا بردن گرافیک ورم بیشتره تو افتر افکت
گرافیک چقدر تاثیر داره -رم رو بالا ببرم چی
اگه میشه بیشتر توضیح بدین

hosienmax100

3D Artist
در ضمن من متوجه نشدم که اقا حسین فرمودن یه مادربورد ۳۰۰،۰۰۰تومنی بخرن؟!خب به چه دردی میخوره این مادربورد؟بدون پردازنده و رم؟

منظور من اینه بجای خرید چند چیز آشغال که هیچ کاری رو نمیشه باهاشون انجام داد بهتره قطعه قطعه یه سیستم بست مثلا این دوستمون فعلا مادربورد خوب میگیره بعد مثلا یهcpu خوب وووو..البته به شرایط ایشون مربوط میشه هر جور خودش صلاح بودنه عمل میکنه من فقط گفتم خرید pc هایی اینچنین فقط برا وبگردی خوبن .../

hosienmax100

3D Artist
ممنون از راهنمایی شما وبقیه
من هم جهت یادگیری میخوام و بعدا یه سیستم خوب میبندم
اما یه مادر بورد خوب تاثیرش از بالا بردن گرافیک ورم بیشتره تو افتر افکت
گرافیک چقدر تاثیر داره -رم رو بالا ببرم چی
اگه میشه بیشتر توضیح بدین

مادربورد خوب داشته باشی خوب می تونی یه کارت خوب روش بزاری ..یه سی پی خوب رم بیشتر با باس بیشتر و خلاصه ینی نسبتا آپدیت میشه ...توی افتر افکت در مورد کارت چیزی نمی دونم ولی رم و پردازنده ه باید خوب باشن ../

setaresheytun

New Member
سلام دوست عزیز شما اگه میخوای این نرم افزارها رو به صورت حرفه ای کار کنی باید کلاًبه فکر یه سیستم دیگه باشی!!! اینی که نوشتی زیادی پایینه!، ولی هرکاری هم بخوای با این سیستم بکنی حتماً مادر بورد و پردازنده و رم رو باید عوض کنی (احتمال زیاد پاور هم میخوای ننوشتی پاورت چیه)
مناسب ترین چیزی که بهت میتونم معرفی کنم:
mainboard: msi h61. 125,000 toman
cpu G620 intel 1155: 115,000 toman
ram ddr3 1333/4 GB: 50,000
power 380~400w: 70,000
گرافیک خودت هم بدک نیست اگه نمیخوای بیشتر هزینه کنی ولی یه گرافیک ۱۵۰،۰۰۰ تومنی هم بزاری یه سیستم قیمت مناسب تهیه کردی!!
باز دوستان میتونن پیشنهاد های دیگه بدن و اونها رو هم بررسی کنی در کل سیصد هزار تومن دیگه با این وضع قیمت ها واقعا پولی نیست
موفق باشی

ممنون از پاسختون
فراموش کردم بگم:
power:600 w
main bord:asus M3N78-EH
اگه یه رم 2گیگ اضافه کنم چی ؟ چون دوربینم caseo z550 هست و با رزولوشن hd فیلم میگیره البته با 2 هم میتونم کار کنم تو افتر ولی 3dmax رو نمیدونم به نظر شما با این سیستم
باچه ورژنی از 3dmax و پلاگین vrey کار کنم بهتره . یعنی مشکلی به وجود نیاد؟ممنون

setaresheytun

New Member
مادربورد خوب داشته باشی خوب می تونی یه کارت خوب روش بزاری ..یه سی پی خوب رم بیشتر با باس بیشتر و خلاصه ینی نسبتا آپدیت میشه ...توی افتر افکت در مورد کارت چیزی نمی دونم ولی رم و پردازنده ه باید خوب باشن ../

ممنون درست می فرمایین
به اینجاش فکر نکردم:shock:
خوب رم و سیپی یوی من با کارت گرافیکم که ddr2هست رویه مین جدید سوار میشن البته باید رو سرعت هم تاثیر بزاره
چون همه این قطعات رو مین هست ویه مین خوب یعنی استفاده بهتر از قطعات و امنیت بالا تر آنها
راستی باچه ورژنی از 3dmax و vrey شروع کنم؟البته فعلا برای یادگیری با این قطعات +یه مین خوب به قیمت 300 تومان؟

mehdi.m.noori

New Member
سلام حسین عزیز البته نظرات من رو حمل بر بی احترامی نگیرید
ولی به نظر من برای خرید سیستم همه قطعات رو همزمان باید تهیه کرد تا بشه یکپارچه ترین سیستم ممکن رو داشته باشیم چون هر روز کمپانی های intel وAMD دارن به خاطر رقابت با هم سری جدیدی از محصولاتشون رو ارائه میدن مثل همین اخیر که پردازنده های سندی بریج اینتل جای خودشونو با IVY BRIDGEعوض کردن درحقیقت باید پول رو به اندازه کافی پس انداز کنید و بعد برید بازار رو همه ش رو به باد بدید(دی)

mehdi.m.noori

New Member
ممنون درست می فرمایین
به اینجاش فکر نکردم:shock:
خوب رم و سیپی یوی من با کارت گرافیکم که ddr2هست رویه مین جدید سوار میشن البته باید رو سرعت هم تاثیر بزاره
چون همه این قطعات رو مین هست ویه مین خوب یعنی استفاده بهتر از قطعات و امنیت بالا تر آنها
راستی باچه ورژنی از 3dmax و vrey شروع کنم؟البته فعلا برای یادگیری با این قطعات +یه مین خوب به قیمت 300 تومان؟

رم ddr2با مادربوردهای جدید ساپورت نمیشه!!!!!
cpu شما هم با مادربوردهای جدید ساپورت نمیشه(فکر کنم cpuشما سوکت am2باشه!خدا رحمت کنه این سوکت رو الان دیگه صد تا کفن پوسونده(دی)!!

mehdi.m.noori

New Member
ممنون از پاسختون
فراموش کردم بگم:
power:600 w
main bord:asus M3N78-EH
اگه یه رم 2گیگ اضافه کنم چی ؟ چون دوربینم caseo z550 هست و با رزولوشن hd فیلم میگیره البته با 2 هم میتونم کار کنم تو افتر ولی 3dmax رو نمیدونم به نظر شما با این سیستم
باچه ورژنی از 3dmax و پلاگین vrey کار کنم بهتره . یعنی مشکلی به وجود نیاد؟ممنون
درمورد پاور ناقص نوشتی برندش رو و real هست یا نه؟البته بعید میدونم که 600w realً باشه(درصورت ارتقا کلی پاور هم باید بخری!)
مادربوردت رو هم دیدم خیلی نباید ازش انتظار داشته باشی سوکت am2-هست و ram ddr2-و....
شما اگه نمیخوای زیاد هزینه کنی فقط میتونی یه رم ۲گیگ ddr2 بخری و روش بزاری حدود ۳۰،۰۰۰ تومن تا ۴۰،۰۰۰ تومن احتمالاً قیمتش باشه
در غیر این صورت باید ارتقاع کلی بدی که اون لیستی که توی پست اول برات نوشتم به لحاظ قیمت مناسب ترین و کارآمد ترین هست در اون رنج قیمت
یا علی

setaresheytun

New Member
سلام حسین عزیز البته نظرات من رو حمل بر بی احترامی نگیرید
ولی به نظر من برای خرید سیستم همه قطعات رو همزمان باید تهیه کرد تا بشه یکپارچه ترین سیستم ممکن رو داشته باشیم چون هر روز کمپانی های intel وAMD دارن به خاطر رقابت با هم سری جدیدی از محصولاتشون رو ارائه میدن مثل همین اخیر که پردازنده های سندی بریج اینتل جای خودشونو با IVY BRIDGEعوض کردن درحقیقت باید پول رو به اندازه کافی پس انداز کنید و بعد برید بازار رو همه ش رو به باد بدید(دی)

ممنون
البته شما درست می فرمایید
از قدیم گفتن : نو که میاد به بازار کهنه میشه دل آزار
هرچی میشه سخت افزار جدید تر میشه پر سرعت تر میشه گرون تر میشه و نرم افزارها هم همین طور
وسخت افزارهای قدیمی ارزون تر ونهایتا از رده خارج میشه
و رودستمون باد میکنه
مثل همین حالا ممنون :rose:
میرم رم بگیرم:cool:

setaresheytun

New Member
درمورد پاور ناقص نوشتی برندش رو و real هست یا نه؟البته بعید میدونم که 600w realً باشه(درصورت ارتقا کلی پاور هم باید بخری!)
مادربوردت رو هم دیدم خیلی نباید ازش انتظار داشته باشی سوکت am2-هست و ram ddr2-و....
شما اگه نمیخوای زیاد هزینه کنی فقط میتونی یه رم ۲گیگ ddr2 بخری و روش بزاری حدود ۳۰،۰۰۰ تومن تا ۴۰،۰۰۰ تومن احتمالاً قیمتش باشه
در غیر این صورت باید ارتقاع کلی بدی که اون لیستی که توی پست اول برات نوشتم به لحاظ قیمت مناسب ترین و کارآمد ترین هست در اون رنج قیمت
یا علی

پاور گرین 450 وات داشتم روش که سوخت وبعد یع پاور معمولی بستم فکر نکنم بیشتر از 300وات real داشته باشه؟صد در صد کم ترم هست

راستی باچه ورژنی از 3dmax و vrey شروع کنم؟

hosienmax100

3D Artist
در مورد ورژن خب طبیعتآ آخرین ورژن ها مناسب ترین انتخاب ها هستند ...به نظر من تا می تونی آموزشی بخر همه چیز میاد دستت ..

حرف های مهدی هم درسته ..

جدیدترین ارسال ها

بالا