مشاوره :انتخاب هاست های ارزان قیمت

hamids68

Member
سلام

یکی دوجا از هاست های ایرانی رو پیدا کردم که میشه گفت شرایط لازم رو دارند... مثلا شرکت هستند , تلفن ثابت دارند و واقعا تلفنی هم رفع مشکل می کنند و محل دیتاسنترشون هم اروپا هست اما قیمت هاشون ارزون نیست...

اما چند تا هاست پیدا کردم که همان فضا و ترافیک رو میدن با یک چهارم قیمت... اما بقیه شرایطی که اسم بردم رو ندارند...
بعضی هاشون گمنام هستند بعضی هاشون یک کمی اسم و رسم دارند اکثرا هاست های کوچکی هستند در حد 500 یا 600 سایتو سرویس میدن ...سوال من این هست که به نظر شما خوبه به این هاست های ارزون قیمت اعتماد کنم...حالا نه اینکه پول شرکت های اولو نداشته باشم... اما به هر حال یک جور صرفه جوئی هست... از طرف دیگه نگران این هستم که صرفه جوئی به ضررم تموم بشه و مشکلاتی پیش بیاد... نظر شما چیه ؟

لطف کنید تبلیغ هاست های خودتون رو نزارید تا از بحث منحرف نشیم... میبینید که اسم هیچ هاستی رو نیاوردم

alborz.ho

Member
دوست عزیز
بعضی از هاستینگ ها هستند که مثلا 500 مگ رو میدن صد هزارتومان! حالا اسم نمیارم
ولی همون هاست رو یک هاستینگ دیگه به یک دهم قیمت میده با مانی بک و هزار تا چیز دیگه
شما در حقیقت داری پول یک ماه هاست رو میدی ولی یک سال استفاده میکنی!
چه ضرری میتونه بهتون بزنه ؟!

به نظر من شما درباره اون شرکت ها يا گروه های کوچيک تحقيق کنيد.
اگر سابقه کار طولانی و بدون مشکل داشتند اعتماد کنيد.
البته ببينيد چه سايت هايي رو پشتيبانی مي کنند و ببينيد از بين سايت های که می گن کدومش سايت های خوب و با ارزشی هست و سابقه اون سايت ها رو هم ببينيد و تحقيق کنيد ببينيد واقعا اين سايت رو اون شرکت پشتيبانی می کنه يا نه.

با تشکر
علی اميری

hamids68

Member
بله من هم گفتم گاهی به قیمت های جالبی برمیخورم اما از این مسائل نگران هستم

1- همه فعالیتشون آنلاین هست و آدرس مشخصی ندارند...

2- معلوم نیست که می تونن از دیتای من نگهداری کنند یا نه و حس مسئولیت آنها مشخص نیست؟ سایتی که از صفر و بدون هیچ پشتوانه مالی و علمی تونسته با زحمت 7000 کاربر رو جذب کنه و سالی 2 برابر هم در حال رشد هست اگر زمانی متوجه بشه که به خاطر بی مبالاتی مدیران هاست... به هر دلیل دیتای اون از بین رفته ونسخه پشتیبانی هم در کار نبوده ... فکر میکنید چه حالی پیدا میکنه؟

3- قابلیت فنی اونها مشخص نیست... من مدتی با یکی از هاست های نسبتا اسم و رسم دار بودم uptime اونها خوب بود... اما دوماه سایت من در بعضی شهر ها بالا نمی اومد پشتیبانی فقط میگفت از نظر ما شما مشکلی ندارید ! ناچارا خود من موضوع روبا صد نفر مطرح کردم ...نهایتا یک نفر اونها که از کاربران همین تالار هست مشکل رو حل کرد...آخرش فهمیدم که یکی از dns ها به نام dns شرکت میزبان دامین من بوده...جالب نیست وقتی من حتی اسمی از dns نشنیدم و کوچکترین سواد فنی ندارم... من کاربر , خودم باید برم دنبال حل مشکلاتم....

mamoolhacker

Active Member
به نظر من سابقه و پشتیبانی.میتونید از نظرات مشتریا استفاده کنید
ناراضی از پارس دیتا و ... با اون عمه ادعا زیاد دیدیم.

تو خيلی از همون شرکت های بزرگ و اسم و رسم دار هم ممکنه از اين مشکلات پيش بياد.
مگه پرشين بلاگ که سالهاست داره از طريق persianorbit دايمن و هاست می فروشه دامين persianblog.com خودش رو از دست نداد؟

علی اميری

shahrivari

Member
یه توصیه! از هر جا میخرید حتما از اطلاعاتتون ماهانه بک آپ بردارید.
هیچ کسی مثل خودتون برای سایتتون دلسوزی نمیکنه!
موفق باشید

SME

Banned
قیمت!
به نظر من این آخرین چیزیه که باید بهش توجه کرد.
از نظر من اینا مهم هستن:
_ امنیت
_ سابقه خوب و مفید
_ ترجیحا دارای امکان پرداخت آنلاین
_ امکان ارایه فاکتور فروش و کتبی
_ داشتن پیش نویس برای قرارداد
_ پشتیبانی مناسب
_ امکان ارایه اکانت تست(در سرویسهای هاستینگ)
_ مشخصات سرور و امکانات قابل ارایه
_ داشتن گروه فنی و متخصص
_ دارا بودن تجربه در برخورد با مشتری و قیمت گذاری مناسب
_ پاسخ گویی همیشگی و با تنوع مختلف(تلفن_ایمیل_تیکت_شماره همراه و پیامک_آنلاین و مسنجرها و...)
و موارد دیگه ای که الان یادم نمیاد...
و در آخر هم قیمت.
و در یک کلام: اگر خیلی پولدار هستی، از خدمات و سرویسهای ارزون استفاده کن!!!

Master ITX

Well-Known Member
همیشه نمیتونی بگی گه اونایی که تازه کارند خوب نیستند
شاید اونایی که 10 ساله دارند کار میکنند کمتر حالیش باشه از اون کسی باشه که 1 ساله داره هاست میفروشه
بگرد یه جا خوب فقط پیدا کن
من به تموم دوستام پرسین دات رو معرفی میکنم چون واقعا خوبه نمخواستم تبلیغ کنم ولی سایت هایی رو داره سرویس میده که کمتر هاستینگی میتونه از پسش بر بیاد
سایت هایی مثل مهندسان ایرانی و جن دیجی و 7 تیر و........
که بند وایت روزانه این سایت ها از بند وایت یه ماه بعضی از سرور بچه هاست
حالا به هر حال.....
www.persiandot.com
تموم اون چیزایی هم که میخوای داره مثل شماره تلفن و یاهو ...
اگه بهش بگی شاید ارزون تر هم بهت بده

قیمت هاست نمی تونه ملاک معتبری برای تشخیص کیفیت باشه

پیشنهاد می کنم روی قیمت اصلا حساب باز نکنید...سراغ آیتم های دیگه برید

موفق باشید

hamids68

Member
دوست عزیز
بعضی از هاستینگ ها هستند که مثلا 500 مگ رو میدن صد هزارتومان! حالا اسم نمیارم
ولی همون هاست رو یک هاستینگ دیگه به یک دهم قیمت میده با مانی بک و هزار تا چیز دیگه
شما در حقیقت داری پول یک ماه هاست رو میدی ولی یک سال استفاده میکنی!
چه ضرری میتونه بهتون بزنه ؟!

به مطلب خوبی اشاره کردین

چرا بعضی هاست ها مثلا 10 گیگ فضا با 100 گیگ bw رو میدن 400 تومن اما بعضی هاست های دیگه همین مقدار رو 70 تومن میدن ؟ اختلاف توی نوع سرور هائی هست که میگیرن یا اینکه دسته اول نمیخوان قیمت هاشونو بیارن پائین ؟

alborz.ho

Member
دوست عزیز
چند تا دلیل داره
اول این که هزینه هاشون بالاست مثلا منشی و مالیات و دفتر و ... اینا هزینه برداره و باید از یک جایی در بیارن که اینا جبران بشه!
ولی بعضی دیگه از هاستینگ ها این هزینه ها رو ندارن
بعضی ها هم پول بیشتری میخوان دیگه! ولی بعضی دیگه هم به پول کم قانع هستند

Expon

Member
با سلام دوست گرامی

من با خیلی از هاستینگ ها کار کردم . چه گرون قیمت چه ارزون قیمت .

همش برمیگرده به پشتیبانیشون هرچقدر پشتیبانی قوی باشه بهتره . تازه تاسیس یا قدیمی ملاک نیست .
امکانات + پشتیبانی .
البته از نظر منه.

nimafire

find / -name Support > u
ما پشتیبانیمون سعی کردیم در وضعیت مناسبی قرار بدیم.
سایت هایی که از سرویس های ما استفاده میکنند مشکل خاصی براشون پیش نیومده و اگر هم اومده به سرعت رفع شده.از سیستم هایی هم که نصب میکنیم مثل vb پشتیبانی فنی هم میکنیم.تلفن ثابت.دفتر کار.نمونه سایه ها.تست سرور.چت از طریق یاهو .انجمن پشتیبانی و ... از بخش های پشتیبانی هست

موفق باشید...

آخرین ویرایش:

hostafarin

Member
هاست آفرین

با سلام

به نظر من از جایی خرید کنید که آپتایمش خوب باشه بعد از آپتایم به پشتیبانی توجه کن گارانتی بازپرداخت هم مدنظر بگیرید در آخر هم به قیمت.
شرکت بودن و تلفن ثابت داشتن خوب هست اما ملاک نیست چه بسا شرکتهایی هستند که تلفن ثابت هم دارند اما واقعا کار پشتیبانی را انجام نمیدهند.

امیدوارم از هرجا خرید میکنی راضی باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا