مشاهده آسان و راحت پیش نمایش فایل های پی اس دی در فتوشاپ و حتی ویندوز !!!

amirhafezi

New Member
sage_view.jpg
اگر از اون دسته افرادی باشید که در طول هفت روز هفته هشت روز رو با فتوشاپ سر و کار داشته باشید حتما متوجه این نکته شدین که از نسخه CS3 به بالا قابلیت پیش نمایش فایل های PSD در نرم افزار فتوشاپ در بخش پنجره ی وارد کردن پروژه ها به نرم افزار حذف شده و شاید برای بعضی ها خوشایند نباشه. هر چند ادوبی نرم افزاری رو به مجموعه خودش اضافه کرده به نام Bridge که بوسیله ی اون میتونید تمامی فایل هایی رو که ادوبی پشتیبانی میکنه مشاهده کنید (البته نرم افزار خوبی هم هست و امکانات خوبی داره). همچنین ادوبی در نرم افزار فتوشاپ Mini Bridge هم قرار داده که از داخل فتوشاپ بتونید پیش نمایش فایل های PSD رو ببینید و اون رو با دابل کلیک وارد نرم افزار کنید. اما گاهی پیش میاد که فایل های زیادی رو در یک فولدر دارید و حجم اون ها هم زیاده و گاهی ممکنه فتوشاپ یه مقدار به همین خاطر کند بشه. برای سهولت در مشاهده پیش نمایش فایل های PSD نرم افزاری رو به شما معرفی خواهم کرد که این کار رو برای شما آسان میکنه و نیازی هم به نرم افزار Bridge نیست ! و از قابلیت های شاخص اون اینه که در خود ویندوز هم فایل های psd رو به صورت یک عکس مشاهده می کنید !
برای دانلود نرم افزار به وبلاگ کرل دیزاین مراجعه نمائید!
این نرم افزار نه تنها فایل های psd بلکه بیش از صد فرمت مختلف دیگه رو هم قادره که نمایش بده ! این نرم افزار قابلیت های بسیار جالبی داره که در زیر به معرفی آن ها خواهم پرداخت: قابلیت های نرم افزار sagethumbs:
  • مشاهده ی پیش نمایش فایل ها حتی در پنجره ویندوز !
  • مشاهده ی پیش نمایش فایل ها هنگام راست کلیک کردن روی فایل مورد نظر
  • پشتیبانی نرم افزار از زبان فارسی
  • پشتیبانی از ۱۶۲ فرمت (۲۲۴ پسوند) با استفاده از کتابخانه GFL
  • پشتیبانی از ۲۶ فرمت تصویری
  • ارسال فایل ها از طریق ایمیل
  • تبدیل فایل ها فقط با یک کلیک به فرمت دلخواه
  • انتخاب فایل به عنوان تصویر پس زمینه ویندوز
  • پشتیبانی از کپی فایل در صفحه کلید

sage_01.jpg

sage_02.jpg

sage_04.jpg

نکته: این نرم افزار به طور پیش فرض فقط فایل هایی رو که حجم آن ها تا ۱۰ مگابایت است را نمایش میدهد و اگر فایل های حجیم تر رو میخواهید مشاهده کنید باید از قسمت تنظیمات آن بخش حجم فایل رو مطابق با تصویر زیر افزایش دهید !

sage_03.jpg

آخرین ویرایش:

mahdigh

Member
PSD+Thumbnail

قبلا یه فایل کمکی PSD+Thumbnail برای این کار معرفی کرده بودم. خاطرم نیست کدوم تایپیک بود. لینک دریافت اون رو در سایت Math64.com قرار دادم.
در استفاده از اين برنامه، به موارد زير توجه كنيد:

1- در صورت استفاده از برنامه و عدم فعال شدن نمایش Thumbnail فایل های PSD، جهت اعمال تغييرات ، سیستم را Restart کنید.

2- در صورت استفاده از اين برنامه در ويندوز 7 ، آن را با اختيار مدير سيستم (Run as Administrator) اجرا كنيد.
لینک دانلود

amirhafezi

New Member
نرم افزاری که من معرفی کردم خیلی جامع تر، و بدون نیاز به کار خاصی هست !
همچنین بیش از 200 فرمت دیگه رو هم ساپورت میکنه و همچنین کابردهای بسیار زیاد دیگه ای داره !

mahdigh

Member
فرمایش تان صحیح است. فقط هدف اطلاع رسانی بود و اینکه شاید کاربرانی فقط همین مشکل قابل حل توسط نرم افزار کمکی معرفی شده را داشته باشند.

antikfilm1

New Member
من خودم بعد از نصب photoshopcs3 که به قول شما امکان نمایش فایل آیکونی نداره photoshop7 رو هم نصب کردم که حجم خیلی کمی هم داره وبه این ترتیب مشکل حل شده.شما هم می تونید امتحان کنید

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
mahdigh و amirhafezi عزیز AliReza Bahrami گفتند یکبار
لطفا لینک هارو در یک اپلود سنتر و یا خود مجید انلاین اپلود کنید ، خلاف قوانین ادرس سایت خودتون رو میگذارید .

آقا یه نرمافزار دیگه هم هست که خیلی بهتره من اینو نصب کردم دیدم ولی اون یکی بهتره اگر پیداش کردین به من بگین:wink:
البته شوخی نمی کنم الان من داشتم دنبالش می گشتم بهاین تایپیک رسیدم اون نرم افزار خیلی بهتر از اینبود همچنین کنار تامبنایلش نوع فایلو قشنگ می گذاشت و معلوم بود که این فایله چه نوعی داره ولی اینم بگم که کرک اش نبود واسه همینم گمش کردم تو سایت های فارسی نیست اسمشم طولانی بود یادم رفته ولی کدک ماکروسافت هم هست بعضی فرمت ها رو نشون می ده
اگه دیدینش به من هم بگین
PSD+Thumbnail هم نصب نکنین که خراب می کنه ویندوز رو

جدیدترین ارسال ها

بالا