مسابقه ی مدلینگ :: دوچرخه ::

koorosh_kh

باحالترین کاربر
من تا اینجا ساختم از رو یه مدل نگاه کردم و ذهنی تغییرش دادم
راستی اون سوراخ سوراخ که با بولین ساختم از نظر مدلسازی اصولی؟

پیوست ها

• BISy.jpg
    BISy.jpg
    54.4 کیلوبایت · بازدیدها: 22
درباره ساخت این متریال نظری ندارید؟:-?
اگه یه پلن بسازید و تکتچر چکر بس بدید و ببیرید مرکز چراغ داخلش که حله واسه بیرون هم که خودتون بهتر می دونید همون رفرکشن و کمی shader کاری می خواد :green:

من تا اینجا ساختم از رو یه مدل نگاه کردم و ذهنی تغییرش دادم
راستی اون سوراخ سوراخ که با بولین ساختم از نظر مدلسازی اصولی؟
تو مدل سازی اصلا با بولین کار نکیند چون وقتی اسموس می کنید به مشکل بر می خورید 2 طرف مدل 2 تا سوراخ جا سوراخ دقیقا مثل هم در بیارید با split polygun tool بعدش 2تا فیس را که می خواهید محا سوراخ باشند از 2 طرف انتخاب کنید و bridge کنید بعدش سمت راست پارامتر taper را که کم و زیاد کنید معمولا با زیاد کردن سوراخ به وجود میاد کاملا اصولی و با اسموس شدن هم هیچ مشکلی نخواهد داشت...

سلام
ممنون بچه ها
غیر از گلگیر اگه بخوای مشکلاشو بشمری هوار تا میشه ...
+
آقا حسام فکر کنم تکسچر و نرمال مپی که از تو فتوشاپ درست کردی (یا با پیکس پلنت یا کریزی بامپ) خیلی رئالترش میکنه . حتی تست حرکت هم میتونی ازش بگیری :lol:
یا علی

این تکسچر رو هم تو فوتوشاپ ساختم. شما کدوم رو میگی؟:green:

سلام
:paint:
میدونم حسام جان با فتوشاپ ساختی. من گفتم با نرمال بامپ افکت سایه ای و حجمنمایی اون چراغ خیلی زیباتر میشه و تو هر زاویه هم مثل سطوح شبرنگ چرخش نور پیدا میکنه. توی اون پانودل بزرگ ساعت دویاری هم میشد اینکارو کرد.
همون تکسچر رو به نرمال تبدیل کن و نرمال بامپ رو به کار اضافه کن.

یا علی

amirz1376

Well-Known Member
سلام به همه ی بچه هــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــا

بچه ها من زیاد پیشرفت نکردم :sad:

4 چیز موندم
1. فنره که بلدم درست کنم اما باید فنرو کاریش کنم که از بالا که میاد پایین بزرگ تر شه .چجوری؟

2 چرخ.
3 جایی که چرخا به هم وصل شدن
4. جایی که باید روش نشست

کمک :cry:

ممنون:rose:

hesam_sn

کاربر VIP
اگر فنر رو با helix بسازی خوندش دو تا شعاع داره میتونی تنظیم کنی
کجای چرخ رو نمیتونی بسازی؟
چهارمی هم با یه باکس شکل کلیش رو در بیار بعد توربو اسموت بهش بده.

سلام
بابا مراحل کارو بذارید.
من گفتم که خونه دستگاه ندارم. یکم رو دستگاه داداشم و یکم هم رو دستگاه شرکت بعد از وقت کار میکنم.
تستهای داغونم رو هم میذارم که بدونید ما هم وقت زیادی و دل قنج زده نداریم.
امیر جان یه تیکشو بساز.
من خودم اگه به رندر هم نرسید همون رو میذارم.
تازه میخوام دیتیل جدید بهش بدم.
من چون فکر میکنم از همه جوونترم اینو میگم. تنبلی دلیل قشنگی نیست. تا هر جا رسیدی همونو قاب بگیر.
مسابقه ای که آدمو دلسرد کنه ارزشی نداره. بچه ها بیشتر کار بذارین.
چرا احساس میکنید تنهایید. بهترین بخش سایت یکی گالری هست و یکی بخش سوالات. این مسابقه هردوشو با هم داره یعنی بهترین جای سایت همین جاست.
الان سرعت نتم اینقدر پایینه که اسمایل ها رو هم لود نشده و با اپرا توربو دارم به زور میبینم.
چرا اساتید نمیان مسابقه. چرا ؟
چرا روغن نمیزنین به این بهترین بخش که رونق جاهای دیگه باشه. چرا مسابقه داشتن برای مسابقه دادن کافی نیست.
.
اگه کسی جواب نزد همینو پیوست میزنم !
+

خب یکم کم حجمشون کردم.
اولا که با اینکه هیچی بلد نیستم اما کشفیاتم رو میگم (!)
بعدش هم اگه وایر نتونستم تحویل بدم رندر رو کار میکنم خودش 30 نمره داره !
درسته که آخرش یه جورایی چیزی شبیه مش سبک ازش گرفتم اما این خروجی خود داینامش زیبراش بود. برنامه های با ابهت تری دی کوت و توپوگان هم نتونستن بازش کنن. آخر سر با زیبراش پروجکتش کردم به همون مش سنگین تر.
بعد تو تری دی کوت ریلکسش کردم که به مش واقعا بچسبه ...
...
عکسای بعدی مربوط هست به بازی با clay polish که به نظرم یه قابلیت خیلی جالبه. هم نرم کردم سطوح و هم تیز کردن لبه ها. یه شارپن خوب سه بعدی همراه با نویزگیری!
...
ما همینو داریم خب...
برای بقیه کار بر حسب اینکه چقدر بتونم از دستگاه داداشم کار بکشم میخوام با این سیمهای گلی یکم آزمایشای جدید بزنم!
.
خلاصه راستی توی آزمایشای بعد از ظهر دستگاه محل کارم رو فکر کنم سوزوندم! خاموش شد و دیگه روشن نشد!
...
باید مواظب دستگههای باقیمونده باشم !
اینم یخ داغ داغ برای روغنکاری چرخها
:lol:
همگی موفق باشید :rose:
یا علی

پیوست ها

• 2011-10-19_18-34-47-088.jpg
    2011-10-19_18-34-47-088.jpg
    243.9 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • 2011-10-19_18-44-07-085.jpg
    2011-10-19_18-44-07-085.jpg
    143.8 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • 2011-10-19_18-48-31-518.jpg
    2011-10-19_18-48-31-518.jpg
    119.9 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • 2011-10-19_18-52-30-358.jpg
    2011-10-19_18-52-30-358.jpg
    140.9 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • 2011-10-18_20-31-26-285+.jpg
    2011-10-18_20-31-26-285+.jpg
    155.3 کیلوبایت · بازدیدها: 21
آخرین ویرایش:

amirz1376

Well-Known Member
سلام
بابا مراحل کارو بذارید.
من گفتم که خونه دستگاه ندارم. یکم رو دستگاه داداشم و یکم هم رو دستگاه شرکت بعد از وقت کار میکنم.
تستهای داغونم رو هم میذارم که بدونید ما هم وقت زیادی و دل قنج زده نداریم.
امیر جان یه تیکشو بساز.
من خودم اگه به رندر هم نرسید همون رو میذارم.
تازه میخوام دیتیل جدید بهش بدم.
من چون فکر میکنم از همه جوونترم اینو میگم. تنبلی دلیل قشنگی نیست. تا هر جا رسیدی همونو قاب بگیر.
مسابقه ای که آدمو دلسرد کنه ارزشی نداره. بچه ها بیشتر کار بذارین.
چرا احساس میکنید تنهایید. بهترین بخش سایت یکی گالری هست و یکی بخش سوالات. این مسابقه هردوشو با هم داره یعنی بهترین جای سایت همین جاست.
الان سرعت نتم اینقدر پایینه که اسمایل ها رو هم لود نشده و با اپرا توربو دارم به زور میبینم.
چرا اساتید نمیان مسابقه. چرا ؟
چرا روغن نمیزنین به این بهترین بخش که رونق جاهای دیگه باشه. چرا مسابقه داشتن برای مسابقه دادن کافی نیست.
.
اگه کسی جواب نزد همینو پیوست میزنم !
+

خب یکم کم حجمشون کردم.
اولا که با اینکه هیچی بلد نیستم اما کشفیاتم رو میگم (!)
بعدش هم اگه وایر نتونستم تحویل بدم رندر رو کار میکنم خودش 30 نمره داره !
درسته که آخرش یه جورایی چیزی شبیه مش سبک ازش گرفتم اما این خروجی خود داینامش زیبراش بود. برنامه های با ابهت تری دی کوت و توپوگان هم نتونستن بازش کنن. آخر سر با زیبراش پروجکتش کردم به همون مش سنگین تر.
بعد تو تری دی کوت ریلکسش کردم که به مش واقعا بچسبه ...
...
عکسای بعدی مربوط هست به بازی با clay polish که به نظرم یه قابلیت خیلی جالبه. هم نرم کردم سطوح و هم تیز کردن لبه ها. یه شارپن خوب سه بعدی همراه با نویزگیری!
...
ما همینو داریم خب...
برای بقیه کار بر حسب اینکه چقدر بتونم از دستگاه داداشم کار بکشم میخوام با این سیمهای گلی یکم آزمایشای جدید بزنم!
.
خلاصه راستی توی آزمایشای بعد از ظهر دستگاه محل کارم رو فکر کنم سوزوندم! خاموش شد و دیگه روشن نشد!
...
باید مواظب دستگههای باقیمونده باشم !
:lol:
همگی موفق باشید :rose:
یا علی

آره آقا برهانی .......

خیلی فروم کسل کننده ایه آق مجیدم که گفت چند روز پیش مراحل کارو میزاره . بازم دست حسام درد نکنه .:rose:

منم یه پست زدم یه یه روز بعدش جوابش اومد که اگه زودتر میومد حتما به مسابقه میرسیدم:-?

hesam_sn

کاربر VIP
من که فعالیت داشتم همون روز اول هم یه مدل گذاشتم ولی بعد دیدم کسی فعالیت نداره منم کمتر اومدم.
اینجوری پیش بره بازم باید مسابقه تعطیل بشه. مسابقه ساعت 10 نفر بودیم اسلحه شدیم 6 نفر این مسابقه فکر نمیکنم به 4 نفر برسیم

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
برهانی جان ، امین جان ، حسام جان و بقیه ی بچه های گلی که توی مسابقه شرکت کردید از همگی ممنونم..

ببینید مسابقه زمانی هیجان پیدا میکنه که همه این تاپیک رو جدی بگیرن نه اینکه بهش سر نزنن و مراحل کار رو نزارن

خدا شاهده که توی دو هفته ی قبلی من چقدر فعال بودم..

این هفته مشکلی برام پیش اومد نتونستم زیا د فعال باشم یعنی به غیر ازمن دیگه کسی نیست؟ :green:

از دفعه ی بعد جزو قوانین قرار میدم که شرکت مداوم توی تاپیک نمره ی جداگانه داشته باشه...

شرکت کننده ها هم دلیله کم شدنش خیلی چیزاست ...

مسابقه ی اول همیشه بیشترین تعداد شرکت کننده رو داره و یه دلیل دیگشم تداخل با مسابقه ی معماریه خیلی از مدلسازی سایت

بیشتر توی اون مسابقه هستن...

دیگه ببخشید اگه من نتونستم کارمو درست انجام بدم توانم همین قدره :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا