مسابقه معماری مجید آنلاین

Mirpadyab

Banned
نظرتون در موردطراحی داخلی اتاقی برای یک معمار چیه ؟
میتونه کار ساده و قشنگی در بیاد و زیاد هم تو مباحث کانسپت و ... وارد نشیم .
دیدم کسی نظر نمیده من بازم نظر دادم با اجازه دوستان .

سلام

به نظر من یک مسابقه ای بزلریم که انچنان نیاز به مبانی و تجربه نداشته باشه.خوب مثلاا در طراحی المان کار باید دارای یک مبانی و به تجربه خاص داره و تعداد شرکت کننده کم می شه.
نظر من اینه که یک مسابقه طراحی landscape بزاریم.
دامنه کار کردنش زیاده و فکر می کنم که هر کسیم بتونه یه طرحی بده.

Mirpadyab

Banned
سلام

به نظر من یک مسابقه ای بزلریم که انچنان نیاز به مبانی و تجربه نداشته باشه.خوب مثلاا در طراحی المان کار باید دارای یک مبانی و به تجربه خاص داره و تعداد شرکت کننده کم می شه.
نظر من اینه که یک مسابقه طراحی landscape بزاریم.
دامنه کار کردنش زیاده و فکر می کنم که هر کسیم بتونه یه طرحی بده.

پدرام خان بیشتر توضیح میدی ؟:)

DIMO

Active Member
سلام:)

مثلا چرا یه چیزی مثل پل رو موضوع مسابقه نذاریم ؟

فرخ جان ایده پل خیلی خوب بود،با عرض پوزش:rose: ولی با بقیه حرفهات زیاد موافق نیستم..آخه مواردی که بیان کردی مسابقه رو یه جورایی بی روح میکنه....

اما ایده خودم واسه مسابقه:

اول یه توضیحی راجع به مسابقه بدم که مسابق میتونه دو یا سه قسمت داشته باشه:1-طراحی...2-ساخت(یا بهتر بگم مدل کردن توسط نرم افزارهای سه بعدی)و قسمت سوم که میتونه اختیاری باشه ارائه کار هستش.

موضوع
موضوع مسابقه میتونه طراحی مبلمان،گلدون،آباژور،دستگیره در و خیلی چیزای دیگه باشه که در طول روز زیاد باهاشون در ارتباط هستیم ولی کمتر بهشون توجه میکنیم...در ضمن ایدئولوژی و کانسپت کار هم خیلی خیلی مهمه....

خوب واسه قسمت مدلینگ کار هم به نظر من بهتر افرادی که ضعیف هستن میتونن به صورت مشترک یا 2 نفره مسابقه رو ادامه بدن..به این صورت که یکی طراحی کار رو انجام بده و دیگری مدلینگ و کارهای کامپیوتری....

واسه موضوع های بزرگترهم که فرخ سایت http://www.arquitectum.com/index.php رو واسه نمونه معرفی کرد که میتونه کمک خوبی باشه...

خوب اینجور هم موضوع و قالب اصلی مسابقه که معماری هست حفظ شده و هم دوستان بیشتری میتونن تو مسابقه شرکت کنن...

شاد و پیروز باشید.:rose:

آخرین ویرایش:

Mirpadyab

Banned
سلام:)

فرخ جان ایده پل خیلی خوب بود،با عرض پوزش:rose: ولی با بقیه حرفهات زیاد موافق نیستم..آخه مواردی که بیان کردی مسابقه رو یه جورایی بی روح میکنه....

اما ایده خودم واسه مسابقه:

اول یه توضیحی راجع به مسابقه بدم که مسابق میتونه دو یا سه قسمت داشته باشه:1-طراحی...2-ساخت(یا بهتر بگم مدل کردن توسط نرم افزارهای سه بعدی)و قسمت سوم که میتونه اختیاری باشه ارائه کار هستش.

موضوع
موضوع مسابقه میتونه طراحی مبلمان،گلدون،آباژور،دستگیره در و خیلی چیزای دیگه باشه که در طول روز زیاد باهاشون در ارتباط هستیم ولی کمتر بهشون توجه میکنیم...در ضمن ایدئولوژی و کانسپت کار هم خیلی خیلی مهمه....

خوب واسه قسمت مدلینگ کار هم به نظر من بهتر افرادی که ضعیف هستن میتونن به صورت مشترک یا 2 نفره مسابقه رو ادامه بدن..به این صورت که یکی طراحی کار رو انجام بده و دیگری مدلینگ و کارهای کامپیوتری....

واسه موضوع های بزرگترهم که فرخ سایت http://www.arquitectum.com/index.php رو واسه نمونه معرفی کرد که میتونه کمک خوبی باشه...

خوب اینجور هم موضوع و قالب اصلی مسابقه که معماری هست حفظ شده و هم دوستان بیشتری میتونن تو مسابقه شرکت کنن...

شاد و پیروز باشید.:rose:

سلام
ایده خیلی جالبیه .
من که کاملا موافقم ولی میشه اینقدر به کامپیوتر وابسته نباشیم شاید یکی بتونه با کاغذ و قلم یه کار عالی ارائه بده .
ولی پیشنهاد خیلی خوبیه همه هم میتونن شرکت کنن .:wink:

Farrokh

Active Member
میشه اینقدر به کامپیوتر وابسته نباشیم شاید یکی بتونه با کاغذ و قلم یه کار عالی ارائه بده

من فکر می کنم نحوه ی ارائه ی یک اثر معماری زیاد مهم نیست
بلکه کیفیت ارائه مهمه

اگه بتونیم تیم داوری ای داشته باشیم که خودشون دست قوی ای داشته باشن و با کامپیوتر و گرافیک هم آشنایی داشته باشند می شه یه همچین کاری کرد

ولی در دنیای امروز کامپیوتر یکی از مهم ترین ابزار های خلق و ارائه ی اندیشه هست

به هر حال . . .

در مورد موضوع پل

نیازی به تفکر سازه ای نیست
کافیه فقط بگیم مثلا فلان دره هست
طول دهانه اینقدره
در فلان جای اون هم می شه فلان تعداد پایه بخوره
نوع پل چی هست (مثلا کابل کششی یا . . . )
محدوده ی مجاز برای طراحی چی هست و . . .

در مورد دستگسره و این جور وسایل
اینها خیلی کاربردی هستند

منظورم اینه که شاید اینها جزو وظایف طاحان صنعتی باشه
نه معمار ها

به هر حال . . .

موفق باشید

milad_k

Member
بچه بییاید یه کاری کنیم .
من قصد دارم مسابقه تردی معماری رو راه بندازم با ایمان جان هم صحبت کردم و قرار شد یه تاپیکمخصوص به خودش رو درست کنم ولی الان که اومدن تاپیک درست کنم.یه سری به اینجا ردم که کامنت های بچه هارو ببینیم که یه جرقه توی ذهنم خورد.
بییاد همین مسابقه اتاقی برای یک معمار ( که mirpadyab پیش نهاد داد ) به نظرم عالیه حرف نداره.بزاریم موضوع و با مسابقه 3D معماری که من خواستم پیش نهاد بدم ترکیبش کنیم.حالا هم مسابقه معماری داریم که بحث زیبا شناسی و کاربردی بودن فصا واسمون مهمه و هم 3D کار.
اما بچه هایی که نمیتونن 3D کار کنن,همین مسابقه برای اونها هم باشه ولی بجای 3D اسکیس تحویل بدن .
بچه هایی که توی قسمت 3ِD معماری شرکت کردن جدا مورد تحلیل و نقد و امتیاز دهی داور ها قرار میگیرن و بچه هایی که توی اسکیس معماری شرکت کردن جدا.
دو بخش هم داره 3ِِِD اسکیس ,به نظرم مسابقه خیلی قوی و خوب میشه .
نظرتون چیه ؟؟

Mirpadyab

Banned
من فکر می کنم نحوه ی ارائه ی یک اثر معماری زیاد مهم نیست
بلکه کیفیت ارائه مهمه

اگه بتونیم تیم داوری ای داشته باشیم که خودشون دست قوی ای داشته باشن و با کامپیوتر و گرافیک هم آشنایی داشته باشند می شه یه همچین کاری کرد

ولی در دنیای امروز کامپیوتر یکی از مهم ترین ابزار های خلق و ارائه ی اندیشه هست

به هر حال . . .

در مورد موضوع پل

نیازی به تفکر سازه ای نیست
کافیه فقط بگیم مثلا فلان دره هست
طول دهانه اینقدره
در فلان جای اون هم می شه فلان تعداد پایه بخوره
نوع پل چی هست (مثلا کابل کششی یا . . . )
محدوده ی مجاز برای طراحی چی هست و . . .

در مورد دستگسره و این جور وسایل
اینها خیلی کاربردی هستند

منظورم اینه که شاید اینها جزو وظایف طاحان صنعتی باشه
نه معمار ها

به هر حال . . .

موفق باشید[/quote

در مورد داورها موافقم .
اگه بتونیم از چندتا آرشیتکت درست حسابی دعوت کنیم خیلی مسابقه حرفهای تر میشه .
خیلی ها اول به داور نگاه میکنن و بعدا شرکت میکنن .
به نظر من یه مسابقه کاملا معمارانه برگزار کنیم .
فرخ من شاید بتونم از چندتا استادای شهید بهشتی دعوت کنم ولی باید یه موضوع حسابی و جایزه حسابی باشه.
با این نظر هم موافقم که شرکت کننده ها یه مبلغی پول بپردازن .

Mirpadyab

Banned
بچه بییاید یه کاری کنیم .
من قصد دارم مسابقه تردی معماری رو راه بندازم با ایمان جان هم صحبت کردم و قرار شد یه تاپیکمخصوص به خودش رو درست کنم ولی الان که اومدن تاپیک درست کنم.یه سری به اینجا ردم که کامنت های بچه هارو ببینیم که یه جرقه توی ذهنم خورد.
بییاد همین مسابقه اتاقی برای یک معمار ( که mirpadyab پیش نهاد داد ) به نظرم عالیه حرف نداره.بزاریم موضوع و با مسابقه 3D معماری که من خواستم پیش نهاد بدم ترکیبش کنیم.حالا هم مسابقه معماری داریم که بحث زیبا شناسی و کاربردی بودن فصا واسمون مهمه و هم 3D کار.
اما بچه هایی که نمیتونن 3D کار کنن,همین مسابقه برای اونها هم باشه ولی بجای 3D اسکیس تحویل بدن .
بچه هایی که توی قسمت 3ِD معماری شرکت کردن جدا مورد تحلیل و نقد و امتیاز دهی داور ها قرار میگیرن و بچه هایی که توی اسکیس معماری شرکت کردن جدا.
دو بخش هم داره 3ِِِD اسکیس ,به نظرم مسابقه خیلی قوی و خوب میشه .
نظرتون چیه ؟؟

نظر خوبیه موافقم ولی فکر کنم دیگه داور درست حسابی نداشته باشیم .

ایکاش تکلیف معلوم بود
مسابقه معماری؟
مسابقه تریدی معماری؟
باید یه کدومش انتخاب شه .:shock:

سلام
اگه کار رو از حالت داخلی بیاریم بیرون شاید برای مسابقه بهتر باشه . یک کاری باشه بتونیم در مورد ترکیب احجامش قرار گیریش رو سایت ارتباطش به عناصر دیگه سایت بحث کنیم.
به نظرم طراحی پل خوبه ولی همین جور که دوستمون خم گفتن مشکلات خاص خودشا داره.
مسابقه به نظرم دارای سایت مشخص باشه خیلی بهتره چون شرایط برای همه مساوی میشه و در طراحی هم نمی تونیم بی توجه به سایت بهشیم
به هر حال ممنون

milad_k

Member
نظر خوبیه موافقم ولی فکر کنم دیگه داور درست حسابی نداشته باشیم .

ایکاش تکلیف معلوم بود
مسابقه معماری؟
مسابقه تریدی معماری؟
باید یه کدومش انتخاب شه .:shock:

میدونی ؟؟؟ اینطوری شرکت کننده هارو به چالش میندازیم.
آره راست میگی داور سخت پیدا کنیم ولی یه چیزی اگر اون داوری که ما دنبالش هستیم پیدا نکریدم.میتونیم توی داور ها یک داور 3d داشته باشیم یک داور معماری البته نه اینکه مسابقه دو تا داور داشته باشه ها نه,اما سیستم داورهامون اینطوری باشه .

Farrokh

Active Member
راستش من الان که دارم فکر می کنم می بینم که نباید اسکیس و تریدی رو با هم مقایسه کرد

مثل اینه که بگیم یه هندونه سنگین تره یا یه خربزه خوشمزه تره

می دونید
اینا دو تا چیز مختلفند

milad_k

Member
راستش من الان که دارم فکر می کنم می بینم که نباید اسکیس و تریدی رو با هم مقایسه کرد

می دونید
اینا دو تا چیز مختلفند

آره فرخ جان درست میگید,من هم قصد مقایسه نداشتم ,این پیشنهاد رو دادم که مثلا بچه هایی که 3d رو نمیدونن بتونن شرکت کنن.البته اسکیس ها هم جدا امتیاز دهی میشه.

Mirpadyab

Banned

می دونید
اینا دو تا چیز مختلفند

فرخ جان یه مسابقه معماری که : داورها معمارند و فقط به طرح خوب و ارائه خوب امتیاز میدن .
داوری که به ARCHMODEL و یه رندر خوب امتیاز نده .
اگه بتونیم ه مسابقه کاملا معماری راه بندازیم قول میدم تو مسابقه های بعدی خیلی بهتر و بزرگتر برگزاز میشه .
کاملا بیاین جدا بشیم از 3D ...
:wink:

Mirpadyab

Banned
آره فرخ جان درست میگید,من هم قصد مقایسه نداشتم ,این پیشنهاد رو دادم که مثلا بچه هایی که 3d رو نمیدونن بتونن شرکت کنن.البته اسکیس ها هم جدا امتیاز دهی میشه.

میلاد جان اینجوری یه قضاوت معمارانه رو کارا نخواهیم داشت .

Mirpadyab

Banned
میدونی ؟؟؟ اینطوری شرکت کننده هارو به چالش میندازیم.
آره راست میگی داور سخت پیدا کنیم ولی یه چیزی اگر اون داوری که ما دنبالش هستیم پیدا نکریدم.میتونیم توی داور ها یک داور 3d داشته باشیم یک داور معماری البته نه اینکه مسابقه دو تا داور داشته باشه ها نه,اما سیستم داورهامون اینطوری باشه .

چرا پیدا نکنیم؟:-?

سلام
البته میشه یک تجربه ای رو یکبار بیایم توی سایت بزاریم.
کارا را به صورت ژوژمانبزاریم بعد نه همه بخوان داوری کنن ولی یک سری از افراد روش نظر بدن.
نظرتون چیه؟

جدیدترین ارسال ها

بالا