مسابقه مایا ( تبادل نظر و گفتگو )

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام بنا به درخواست دوست خوبمون آقای امیرحسین باقری قرار شد مسابقه مایا راه بندازیم.
دوستان خوبم هر نظری پیشنهادی در مورد موضوعات اصلی دارن مطرح بکنن.
مثل اینکه موضوع مسابقه چی باشه.
موضوعات سخت باشن یا آسون.
بزرگ باشن یا از کوچیکها شروع کنیم.
جوایز هم فعلا معلوم نیست. با مدیر سایت هماهنگ میکنم ببینم اسپانسر میشن یا خودمون بچه ها خود جوش کاری بکنیم.
ممنون.

Ali_CG

Well-Known Member
مایا کار زیاد نیست
خودم آموزش مایا زیاد دارم ولی فرصت نشد یادش بگیرم
اگه قراره مدلسازی باشه هر نرم افزاری استفاده بشه خوبه
فقط تا تابستون بیکاریم چند تا مسابقه بزارین بیکار نمونیم
:sad:

mostafa8

Well-Known Member
منم کاملا با این نظر موافقم من قبلا 2 یا 3 ماه با مایا کار کردم و یه سری کار هم ساختم ولی مکس یه چیز دیگس
بهتر مسابقه باشه مدلسازی فقط با مکس و مایا و از نرم افزار های دیگه کمک گرفته نشه

سلام دوستان.هر موضوعی می خواهید بگید.
من و آقا عارف این مسابقت رو راه اندازی خواهیم کرد.
روز خوش

دوستان مسابقه ها فقط مربوط به مایا نیست.همه چی میخوایم بذاریم.
مکس ، لومیون ، رویت ، اتوکد ، سافت ایمیج و ......

همه تون شرکت کنید.

یا علی

دوستان مسابقه ها فقط مربوط به مایا نیست.همه چی میخوایم بذاریم.
مکس ، لومیون ، رویت ، اتوکد ، سافت ایمیج و زیبراش و ......

همه تون شرکت کنید.

یا علی

من منظورم ازمکس و نرم افزار های دیگه این بود که مثلا مدلسازی با نرم افزار ها دلخواه مختلف و ....

روز خوش

کار خوبیه که دوستان قدرت خودشون رو نشون بدن با هر چی که تواناییش رو دارن موضوع رو هم به نظرم روی ساخت شخصیت بزارید چون واقعا این موضوع خیلی مهمه و نیاز به تمرین داره تا کسی توش موفق باشه

حتما این رو هم قرار میدم.
روز خوش.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
عارف جان قضیه چیه ؟
اول مایا بعد الان شد مکس ، لومیون ، رویت ، اتوکد ، سافت ایمیج و زیبراش و ...... !؟!

واقعا گیج کنندست !

عارف جان مسابقه رو یکمی حساب شده تر برگذار کنید . این مسابقه ها کسی شرکت نمیکنه .

آخرین ویرایش:
کار خوبیه که دوستان قدرت خودشون رو نشون بدن با هر چی که تواناییش رو دارن موضوع رو هم به نظرم روی ساخت شخصیت بزارید چون واقعا این موضوع خیلی مهمه و نیاز به تمرین داره تا کسی توش موفق باشه

این مطلب رو باید اضافه کنم که به نظرم یه نرم افزار رو مشخص کنید البته این بستگی به موضوع داره مثلا میگم اگر قرار باشه موضوع شخصیت سازی باشه بالطبع کسانی که با زیبراش کار کردند و مهارت دارند امتیاز خیلی بهتری رو خواهند گرفت نسبت به کسانی که قراره با مایا و مکس مدل شخصیت بزنند
پس در هنگام انتخاب موضوع باید دقت کنید که بی انصافی نشه و قدرت نرم افزار پیش کشیده نشه

بیشتر باید روی قدرت فرد تمرکز داده بشه مثلا میتونید مسابقه رو روی همین طراحی شخصیت باشه و نرم افزار هم فقط زیبراش یا مدل سازی خودرو و نرم افزار فقط مکس و یا مایا
و اینکه مشخص بشه فقط مدل هست یا مدل + تکسچر و رندر چون این خیلی مهمه برخی فقط توی مدل سازی مهارت دارند نه رندرینگ برخی برعکس
از طرف دیگه اگر قراره مسابقه چیزی باشه که واقعا وقت فرد رو میگیره باید یه جایزه مناسب هم داشته باشه مگر اینکه فرد تفریحی کار میزنه و فقط میخاد خودشون نشون بده اما خودم رو میگم که اصلا تمایل به خود شناسی ندارم و و بیشتر همتم روی ارتقای دانش هم وطنان خودمه که بتونن توی این عرصه مثل خیلی ها موفق بشند

LinkinForEver

من نمیدونم چی شده امیر حسین عزیز من داشتم دیروز با عارف جان یک مسابقه رو طراحی میکردم نمیدونم این مسابقه از کجا پدید اومد !
ما قرار بود یک مسابقه نور پردازی برگذار کنیم .
بعد شد مسابقه مایا ؟ بعد حالا همه نرم افزار ها ؟

عجله نمیکنید ؟ :-? یکم باید بیشتر روش تمرکز بشه وگرنه میشه مثل مسابقات قبلی که اخر نه داوری انجام میشد و نه کسی استقبال میکرد
محدودیت نرم افزاری و بستن دست ارتیست بدترین حالت یک مسابقست !

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان محترم.
پاسخی برای حرف های آقای seyed110mahdi و آقای Linkinforever .
حمید اقا.ببینید.اگه یه مسابقه رو با موضوع مدلسازی شروع کنم ، خوب ابزار مدلسازی تو همه نرم افزار ها هست.مثلا یکی ممکنه این مدل رو با مکس خوب و یکی مثلا با سافت ایمیج خیلی خوب بزنه.برای همین من این کار رو کردم.
آقای سید مهدی ، حرفاتون خیلی خوب بود.من قوانینی رو می خوام طراحی کنم که نه سیخ بسوزه نه کباب.

به نظر من بهتره محدودیت نرم افزار وجود نداشته باشه هر کسی با هر چیزی دوست داره کارشو انجام بده و برنده هم اگه حالشو داشت یه توضیحی از نحوه کارش بده تا اطلاعات و تجربه کسای که برنده نشدن بره بالا
مثلا برا مدل شخصیت یکی zbrush کار میکنه نسبت به اونی که کار نمیکنه قطعا باید امتیاز بیشتری بگیره و شاید این حرکت یه محرکی باشه برای اونای که هنوز دنبال کار با زیبراش نرفتن.

دوست عزیز.منم همینو می گم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rezaoptic

Well-Known Member
به نظر من بهتره محدودیت نرم افزار وجود نداشته باشه هر کسی با هر چیزی دوست داره کارشو انجام بده و برنده هم اگه حالشو داشت یه توضیحی از نحوه کارش بده تا اطلاعات و تجربه کسای که برنده نشدن بره بالا
مثلا برا مدل شخصیت یکی zbrush کار میکنه نسبت به اونی که کار نمیکنه قطعا باید امتیاز بیشتری بگیره و شاید این حرکت یه محرکی باشه برای اونای که هنوز دنبال کار با زیبراش نرفتن.

AREF

سلام. دوستان مسابقه فقط فعلا مایا هست چون امیرحسین خودشون خواستن که اینطور بشه.فعلا تمرکز فقط مایا هست.موفق باشید.چند تا پست پشت هم ندین بهتر هست ممنون

mostafa8

Well-Known Member
من مایارو نیستم
موفق باشین

پیشاپیش به برنده ها تبریک میگم

LinkinForEver

به نظرم این مسابقه به هیچ جا نمیرسه .
مسابقه باید درست حسابی و همه ابعاد رو در بر بگیره ، در مسابقه یا نکنیک باید برنده بشه یا ایده ، ولی محدودیت سخت افزار یک چیزی کاملا غیرحرفه ای هست ، چون همه مایا کار ها که حرفه ای نیستن ، اگر بخوایم بیشتر حرفه ای ها شرکت کنند پس باید ایده بزاریم وسط ، کار خوب بگیریم !

آخرین ویرایش:

AREF

در تکمیل حرف حمید بگم. انجمن مایا ما خیلی خوابیده. تقریبا 10 تا عضو فعال نداره. نمیخوام توانایی برنامه رو زیر سوال ببرم اما چون برنامه های عمومی مثل مکس و وی ری تمام امتحانات خودشون رو بهترین صورت پس دادن.
علت تشکیل مسابقه هم اصرار کاربر امیرحسین بوده من خواستم به نظر ایشون احترام بزارم راه اندازی و اطلاع رسانی عمومی هم کردم. حالا باید ببینیم چند نفر می تونن و اصلا میخوان شرکت بکنن.

حرکت بسیار خوبی زدید
البته بنده یه سری پیشنهاد برای داغ تر شدن کل مبحث cg داشتم اما کسی گوش نکرد و سوت و کور موند

و اون پیشنهاد باید بگم به درآمد زایی اساتید هم مرتبط میشه که میتونه باعث درآمد زایی نسبی اونها بشه دقیقا مثل ویزیت دکتر و ...:)

که توی این تاپیک جاش نیست مطرح بشه دوستان علاقه داشتند پیام بدن تا بصورت عمومی اعلام کنم

مثلا مکس و مایا رقیب سرسخت هم دیگن.طرفدار های مایا باید شرکت کنن.از مایا هم باید حمایت بشه یا نه؟مگه همین مایا نبود که تو بهترین انیمیشن های جهان دست داشت؟
روز خوش

مثلا مکس و مایا رقیب سرسخت هم دیگن.طرفدار های مایا باید شرکت کنن.از مایا هم باید حمایت بشه یا نه؟مگه همین مایا نبود که تو بهترین انیمیشن های جهان دست داشت؟
بذارین جایزه ها رو مشخص کنیم بعد مسابقه رو شروع کنیم.نگران نباشید.انشاالله نرم افزار ها دیگه رو هم قرار می دیم.
روز خوش

smspersia

Member
به نظرم اگه موضوع توسط مدیران مشخص بشه .مدلینگ خوبه (من خودم مایا کار میکنم) ولی اگه نرم افزار خواصی نباشه خیلی بهتره
به امید خدا من شرکت می کنم

AREF

امیر حسین جان اسپم نزنین.چند تا پست پشت سر هم خلاف قوانین هست.
اگه به حد نساب برسه فقط مایا هست و نرم افزار دیگه ای نیست. فعلا باید میزان بازخورد رو ببینم.
با این وضعیت مسابقه شروع نمیشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا