مسئله نمر ه و زندگیه

stsh

New Member
سوال : زمانی که بخواهیم به طور مثال یه پروفیل پنجره در حالت 2بعدی به صورت خط منحنی رسم کنیم و outline را که زدیم و منحنی دو خطه شد . حال می خواهیم قسمتی از منحنی که دو خط موازی است را Trim (برش بدهیم) کنیم . دو خط منحنی که موازی هستند تغییر زاویه می دهند و از حالت موازی خارج می شوند . حال قبل از Trim کردن چه عملی را انجام دهیم تا دو خط با وجود Trim کردن دو خط منحنی موازی بافی بماند (البته این کار به صورت چشمی نمی خوایم باشه)

لینک صوتی سوال

فکرنکنم فایلشو داشته باشم.یکی از دوستام گفت که راهنمایی این سوال اینه که باید یه macro(که فکر کنم برنامه باشه ) بنویسیم.تا فایلش نباشه نمی تونین جواب سوالو بدین؟فایل صوتیش رو که گذاشتم کمکی بهتون نکرد؟
تو رو خدا تا قبل از 23/3/89 جوابشو براو پیدا کنین.(والا درس رو می افتم).مرسی

فایل camerec در اولین فرصت واستون میفرستم از دوستان خواهش میکنم اگه کسی مینونه جواب مند بده هر چه زودتر اقدام کنه

Silver PC

Well-Known Member
سلام !

قانون شماره 3) کاربران می بایست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پیغامهای خود از یک موضوع مناسب استفاده نمایند. این موضوع می بایست در رابطه با سوال ، مشکل و یا پیغام ایشان باشد. در غیر اینصورت در حالتی که کاربر جدید باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار مکرر این موضوع توسط کاربران چه جدید و چه قدیم ، برخورد جدی خواهد شد.
از انتخاب عناويني از جمله كمك ، تورو خدا كمكم كنيد ، خيلي مهم ، هر كي ميتونه جواب بده ، نياز به پاسخ فوري ، يك برنامه ، جطوري ميتونم ، كرك برنامه و جملاتي شبيه به اين پيغامها جدا خودداري نماييد كه طبق قوانين با شما بر خورد خواهد شد.
راهنمايي در اين زمينه :‌براي انتخاب موضوع ميتوانيد از كلمات كليدي سوال خود استفاده كنيد.

Ultra3D

Well-Known Member
تا اونجا که معلومه سوالتون درباره برنامه Autocad هست
تو قسمت خودش سوال رو بپرس

Ultra3D

Well-Known Member
Silver PC هم به قانون انتخاب تاپیک اشاره کرده
اگه سوالی داری یک عنوان تاپیکی بزن که اونایی که بلدن بیان و جواب بدن

آخرین ویرایش:

stsh

New Member
جان من خود مجید و برترین کاربرانش جواب منو بدن

عرض سلام خدمت آقا مجید گل
آقا من چند روز پیش یه سوالی مطرح کردم ولی اصلا جواب خودم رو نگرفتم.دستم به دامنت می خوام شما و برترین کاربرانتون که تو کار 3d max خبره ترین و حرفه ای ترین هستین مشکل منو حل کنین(اگر ممکنه).
حتما لینک صوتی سوالمو گوش کنین چون ممکنه نتونم سوالمو واضح بگم.ولی فایل اصلیش رو ندارم(کاربران می گن باید فایلش باشه تا کمکم کنن.
به خدا موضوع نمره وزندگیه.
سوالم اینه:
زمانی که بخواهیم به طور مثال یه پروفیل پنجره در حالت 2بعدی به صورت خط منحنی رسم کنیم و outline را که زدیم و منحنی دو خطه شد . حال می خواهیم قسمتی از منحنی که دو خط موازی است را Trim (برش بدهیم) کنیم . دو خط منحنی که موازی هستند تغییر زاویه می دهند و از حالت موازی خارج می شوند . حال قبل از Trim کردن چه عملی را انجام دهیم تا دو خط با وجود Trim کردن دو خط منحنی موازی بافی بماند (کوچکترین تغییر زاویه ای ندهند و به صورت چشمی نباشد)
راهنمایی این سوال اینه که باید یه macro(که فکر کنم برنامه باشه ) بنویسیم.تو رو خدا تا قبل از 23/3/89 جوابشو براو پیدا کنین.(والا درس رو می افتم).مرسی
بلد نبودم فایل صوتی رو تو این قسمت بزارم.داخل پیغامیه که تو سایت گذاشتم.مطمئنم سوالمو خوب مطرح نکردم.جان من گوشش کن.پیغامم جز مطالب اولیه سایته.(نام کاربریم:stsh)
سرتم درد اوردم.:cry:
لینک صوتی سوال

.:. soroosh .:.

Active Member
دوست عزیز :
شما یکی دو تا عکس هم از ویو مکس میگیرفتید میزاشتید اینطوری شاید دوستان بهتر متوجه بشن و بهتر بتونن پاسخ بدن.
من مایا کار میکنم اما در چنین مواقعی قبل از اینکه بخوام تغییری را چنین آبجکت هایی بدم یک گزینه داریم به نام delete History، تاریخچه یا همون هیستوری آبجکت را پاک میکنم سپس مجدد شروع میکنم به اعمال تغییرات و مشکلم حل میشه.
گاهی هم کارهای مختلف دیگه ای انجام میدم اگه به مشکلات عجیب و غریبی برخوردم .
مثلا گاهی آبجکت را میخوام بچرخونم فقط، اما در حین چرخش آبجکت تغییر فرم میده و از جهات اسکیل میشه و ...
برای حل این مشکل آبجکت را با یک آبجکت دیگه اول کمباین میکنم بعد مجدد جداشون میکنم، سپس تغییرات را اعمال میکنم یا میچرخونم و ... اینطوری این مشکل عجیب و غریب هم حل میشه.
کلا در این برنامه ها اگر به چنین مشکلاتی برخوردی شما هم سعی کن کارهای عجیب و غریبی انجام بدی تا مشکلت حل بشه.
حالا باز هم صبر کن ببین دوستان دیگه نظرشون چیه .
موفق باشی

ali_118

کاربر VIP
کلا در این برنامه ها اگر به چنین مشکلاتی برخوردی شما هم سعی کن کارهای عجیب و غریبی انجام بدی تا مشکلت حل بشه.
کاملا تایید میشه :green:

سروش این Delete History کجاست دقیقا ؟ تو مکس هم هست ؟

Hi MAJID

کاربر VIP
سلام دوست عزیز . لازم نیست که فایل اصلیش رو داشته باشی دوباره همون کارهایی که میگی کارت رو خراب میکنه تو مکس انجام بده و فایلش رو بزار تا دوستان بتونن مشکلت رو حل کنن .:rose:

.:. soroosh .:.

Active Member
کاملا تایید میشه :green:

سروش این Delete History کجاست دقیقا ؟ تو مکس هم هست ؟

تو مکس نمیدونم هست یا نه یا اینکه کجاست اما اصولا باید باشه.
تو مایا اینجاست :
برو به منوی Edit
بعد برو به قسمت Delete by type
بعد هم گزینه History

Delete all by type هم داره که اون اولی فقط مربوط به آبجکت انتخاب شدست اما این یکی مربوط به تمام آبجکت های تمام صحنه هست .

3D Art

Member
من نمیدونم شما چرا اینقدر بچه گونه سوال میپرسید (منظورم نحوه بیان هست )
ولی احتمالا دانشجو هستید نه؟
شما خودتون تا به حال با مکس کار نکردید نه ؟
ببخشید اگر اینقدر صریح صحبت میکنم چون اگر یه زمانی حرفه ای شدی و سوالت رو توی فروم های خارجی مطرح کردی دیگه اینطوری سوال نپرسی چون یه جوری در مورد شما فکر میکنند.....
حالا جواب سوالت اینه :
وقتی شما vertex ها رو smooth میکنی زاویه vertex ها به محل قرار گیری اون vertex قبلی و بعدی بستگی داره یعنی اگر شما هر کدوم از ورتکس های بعدی و یا قبلی رو پاک کنی دیگه ورتکس وسطی مثل قبل نیست و تغییر زاویه میده و این هم مشکل نیست .... باگ هم نیست چون اساس کار smooth همینه !!!!
برای حل این مشکل باید قبل از trim کردن همه ورتکس ها رو انتخاب کنی و بعد راست کلیک و توی انتخاب حالت ورتکس Bezier corner رو انتخاب کنی .... این حالت دقیق ترین و منعطف ترین حالت ورتکس هست ....
حالا trim کن .... میبینی تغییر زاویه توی ورتکس های trim شده مشاهده نمیشه ......
حالا یه نکته دیگه هم بهت بگم که اگر دیدی یه مقدار خیلی کم تغییر کرد اون به step های edge ها بستگی داره
( در اصل تغییری نداره ولی توی دید ما تغییر دیده میشه ) برای رفع این مشکل هم برو توی قسمت interpolation
و adaptive رو چک بزن همین

این هم برای اون دوستی که میخواست delete history مکس رو پیدا کنه :
توی قسمت utilities و reset Xform رو بزن و حالا reset selected رو بزن حالا دوباره convert کن به poly یا spline

موفق باشید :cool:

hamed1star

Member
کافیه شما لاینت رو divide کنی تا فاصله ی ورتکس های منحنی کم بشه و منحنی دقیق تر عمل کنه .

قبل از این کار یادت باشه , در قسمت interpolation تیک adaptive رو روشن کن .

من نمیدونم استاد شما , دقیقا" چه جوابی رو واسه این سوال داره , در مجموع سوال نسبتا" حرفه ای و تخصصی بود . من مطمئن نیستم این روش روشی باشه که استاد شما نیاز داره , فقط روی چند منحنی تست کردم , و جواب داد .اگر در مورد اینکه چرا این دو تا کارو باید انجام بدیم توضیح کامل و جامعی نیاز دارین بگین تا توضیح بدم .

آخرین ویرایش:

stsh

New Member
آقا فقط خیلی حرفه ای هاش جواب دهند(3d art,hamed 1 star,...) امروز مهلت آخرمه .

سلام خدمت کاربران حرفه ای خصوصا 2 تا رفیق گلم 3d art و hamed 1 star بابت پاسخی که دادین.نحوه بیانم رو بزارین رو حساب اینکه 3d max بلد نیستم و دانشجوییم.فایل صوتیشو برای رفع این مشکل طرز بیانم گذاشتم(گوش کردین؟).
این دو تا روشی که گفتین جواب درستی برای سوالم هست؟چون میخواستم بعد از trim یا detach حتی 1 اپسیلون منحنی تغییر شکل نده(به صورت چشمی نباشه).چون استادمون گفت ما می تونیم چشمی اینا رو درست کنیم اما دنبال روشی باشیم که دقیق باشه.
میگما راه حلش macro نویسی نیست؟می تونین پاسخشو از این روش بهم بگین؟(دوستم میگه استاد گفته باید macro بنویسیم).اگه روش های دیگری هم بلدین لطفا بگین.:sad:
فردا که 23 /3 است باید جوابشو برای استاد ببرم وگرنه درسو می افتم.تو رو خدا به دوستانتون و کاربران مجربتون هم بگین.:cry::cry::cry:مرسی.

FATEMEH

همسفر قاصدک ها
چند تا تاپیک میزنین؟؟

تو همون تاپیک قبلی بچه ها هر چی بلد بودن گفتن
فک کنم خلاف قوانین انجمنه

3D Art

Member
درورد
دوست من macro نوشتن کار هر کسی نیست تو کلاس master بهش کار دارند نه سر کلاس دانشگاه های ایران خد استادتون هم macro بلد نیست !
نگران نباش بهترین راه همینه
پیشنهاد میکنم یه بار دیگه فایل صوتی استادتو گوش کن خودش میگه میشه با عوض کردن حالت ورتکس ها این کار رو انجام دارد

راستی یه راه دیگه هم مودیفای slice هست اینم بگو بهش

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
دوست عزیز این چه وضع تاپیک زدنه
چند تا تاپیک میزنید؟

یه جوری میگید دانشجو هستید که اینگار ما تو نهضت سواد آموزی درس خوندیم!

-------------
-------------

قانون شماره 3) کاربران می بایست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پیغامهای خود از یک موضوع مناسب استفاده نمایند. این موضوع می بایست در رابطه با سوال ، مشکل و یا پیغام ایشان باشد. در غیر اینصورت در حالتی که کاربر جدید باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار مکرر این موضوع توسط کاربران چه جدید و چه قدیم ، برخورد جدی خواهد شد.
از انتخاب عناويني از جمله كمك ، تورو خدا كمكم كنيد ، خيلي مهم ، هر كي ميتونه جواب بده ، نياز به پاسخ فوري ، يك برنامه ، جطوري ميتونم ، كرك برنامه و جملاتي شبيه به اين پيغامها جدا خودداري نماييد كه طبق قوانين با شما بر خورد خواهد شد.
راهنمايي در اين زمينه :‌براي انتخاب موضوع ميتوانيد از كلمات كليدي سوال خود استفاده كنيد.

-----------------
-----------------

Ultra3D

Well-Known Member
داداش علت این که بچه ها جواب درست و حسابی نمی دن و شما هم فیض کسب نمی کنید اینه که از اصتلاحات مکی استفاده نمی کنید و همش به زبون autocad حرف می زنید
اونایی هم که جواب دادن از اتوکد سر رشته دارن

آخرین ویرایش:

Alireza MH

Member
داداش علت این که بچه ها جواب درست و حسابی نمی دن و شما هم فیض کسب نمی کنید اینه که از اصتلاحات مکی استفاده نمی کنید و همش به زبون autocad حرف می زنید
اونایی هم که جواب دادن از اتوکد سر رشته دارن
اصلا ً ما تو مکس trim نداریم ...

سلام
چرا نداریم؟؟؟

پیوست ها

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    32.7 کیلوبایت · بازدیدها: 8

Ultra3D

Well-Known Member
سلام
چرا نداریم؟؟؟

اصلاح شد دادش

حالا شما کل نوشته رو ول کردین ، از اون آخرش گیر گرفتی

عوض عکس انداختن و خط کشیدن دور عکس به دوستمون کمک کن

من خودم اصلا ً با spinline کار نکردم و وقتش رو هم ندارم که دنبالش برم و ته کار رو در بیارم

البته فکر کنم آب از سر دوستمون گذشت !!!!

Alireza MH

Member
اصلاح شد دادش

حالا شما کل نوشته رو ول کردین ، از اون آخرش گیر گرفتی

عوض عکس انداختن و خط کشیدن دور عکس به دوستمون کمک کن

من خودم اصلا ً با spinline کار نکردم و وقتش رو هم ندارم که دنبالش برم و ته کار رو در بیارم

البته فکر کنم آب از سر دوستمون گذشت !!!!

شما ببخشید منو !!!

منم مثل خیلی ها جوابشو نمیدونستم ولی پست هارو دنبال میکردم ، لطفا اگه از چیزی مطمئن نیستید با قاطعیت در موردش صحبت نکنید، تا زمان اصلاح شما خدا میدونه چند نفر خوندنش.

غیر از من و شما افراد دیگری هم این نوشته ها رو میخونند و ممکنه براشون مفید باشه. ( عکس رو برای کسانی گذاشتم که میخوان یاد بگیرن وگرنه شما که استادی )

جدیدترین ارسال ها

بالا