مردیم و یکی نیومد یه جوابی به ما بده

hamoost

New Member
دوستان بابا یکی بیاد یه جوابی بده دیگه به سوال ما

ببین من با تری دی اتوکد یه صفحه ی منحنی مستطیلی رو کشیدم که چهار ضلعش منحنی هست و در بعد z پیچش خورده .
حالا می خوام در واقعیت این رو با همین ابعاد و اندازه و شکل بسازم و نیاز به پلان دو بعدی اون دارم تا بتونم روی پارچه بکشم و برش بدم.
حالا هر کاری میکنم نمی تونم اون رو به دوبعد بیارم . میخواستم ببینم شما راه حلی به ذهنتون نمی رسه ؟؟ ا
اتوکد فرمانی نداره که بتونه اون شکل رو به حالت دو بعدی در بیاره ؟؟ مثل تری دی مکس که یک صفحه رو بایه فرمان تبدیل به
پارچه میکردیم و اون پارچه روی قوری می افتاد و فرم میگرفت. اتوکد همچین فرمانی نداره ؟؟؟ آیا برنامه ای هست که بشه این کار رو کرد ؟؟؟
ممنون میشم زود جوابم رو بدی من یک شکل هم اینجا می زارم .
http://ups.night-skin.com/images/fsse0gx9l9ixubzbblzz.jpg

limooshirin

Member
سلام
طبق عکسی که گذاشتین برمیاد که میخواین ماکت یه سازه چادری رو بسازین ( اگه اشتباه نکنم ) .
دوست عزیز شما باید از یه پارچه ای استفاده کنید که حالت ( کشسانی ) داشته باشه شکل دوبعدیش به صورت یه لوزی میشه که باید اضلاع یکم انحنا به سمت داخل داشته باشن در ضمن پارچه ای که برش میدی باید کوچکتر از پلان دوبعدی این شکلی که گذاشتی باشه آینو با یکی دوبار آزمون و خطا میتونی بدست بیاری

آخرین ویرایش:

nassssim

New Member
شما میتونی با vpدستور نما های جانبی شکل رو بگیری و بعد پرینت dxb بگیری که از شکلت یک تصویر دو بعدی میده..یعنی اول دید جانبی یا پلان رو بگیر و بعد ctrl+p رو بزن و نوع پرینتر رو dxb تعریف کن و ادامه مسیر رو برو عین پرینت واقعی گرفتن که نهایتا ازت اسم میخواد تا فایل پرینت رو save کنه. بعد از تمام شدن این مراحل در command دستور dxbin رو تایپ کن و ادرس فایل پرینت رو بده تا باز بشه ..فایلت دقیقا روی مکان 0و0و0 اتوکد باز میشه که میتونی با zoom extend هم شکل رو ببینی که یک تصویر دو بعدی از view هست که همون اول انتخاب کردی.

جدیدترین ارسال ها

بالا