مراسم دوستانه چهل روز بدون گناه

ashkufaraz

Member
sara67 گفت:
خدایا شکرت هوامو داری.....
sara67 گفت:
دوستان یه راه که به من خیلی کمک میکنه کمتر بیوفتم تو دام شیطون اینه که زنگ میزنم حرم امام رضا جونم باهاشون درد دل میکنم.... میخوام هوامو داشته باشن.... بالاخره امام رضا جون مال ماست.... من قبل از توسل به هر ائمه دیگه میرم در خونه ایشون... جواب میده به قران....

شماره حرمشون اینه.... 05112003433

یه خاطره تعریف کنم راجع به این قضیه....
خیلی وقت پیش یه ماجرایی رو شنیدم که الان یادم نیس مربوط به کدوم شخصیته....
میگن یه آقایی عازم کربلا بودن.... اطرافیان و دوست و آشنا هر کدوم یه عریضه مینویسن میدن بهشون ببرن حرم امام حسین (ع).... این آقا میرسه و عریضه ها رو میندازه تو ضریح.... شب خواب میبینه امام حسین ع در حال رسیدگی به یه سری عریضه هستن... بعد از بین اونا چند تا رو جدا میکنن میذارن کنار... این آقا عرض میکن آقا چرا اینا رو جدا کردین؟ امام ع میفرمایَن اینا عریضه های ایرانیاس.... اینا میرسونیم دست آقای خودشون.... اونا امام رضا ع رو دارن حاجتی به ما نیس...

براتون تو این روزای بارونی خیلی دعا میکنم.... سربلند باشید ایشالا...

هر وقتم دلتون شکست منو یادتون بندازین....
...............

LOGO1

Member
ماه صفر است و برای دوری از بلا صدقه فراموش نشود
برای رفع نحوست، هیچ چیز بهتر از تصدقات و ادعیه و استعاذات وارده نیست. و اگر کسی خواهد محفوظ بماند از بلاهای نازله در این ماه، در هر روز ده مرتبه بخواند این دعایی را که «محدث فیض» روح الله روحه، در «خلاصة الاذکار» ذکر فرمود: یا شدید القوی، و یا شدید المحال، یا عزیز، یا عزیز، ذلّت بعظمتک جمیع خلقک، فاکفنی شَرّ خلقک، یا محسن، یا مجمل، یا منعم، یا مفضل، یا لا اِله الّا اءنت، سبحانک إ نّی کنتُ مِن الظّالمین، فاستجبناله و نجّیناهُ من الغمّ، و کذلک ننجیِ المؤ منین، و صلّی اللّه علی محمّد و آله الطّیبین الطّاهرین

ashkufaraz

Member
[quote='mahdi14]
سلام

امروز اتفاق خوبی تو زندگیم افتاد مثل بقیه ی اتفاقای خوب دیگه که خدا باعثشونه
و وقتی بهشون توجه میکنی که به یاد الله باشی!

فکر کردم خدایا من چرا باید جلوی خودمو بگیرم
چرا نباید مثل بعضیا هرچی دلم میخواد رو انجام بدم !

دوستان توصیه میکنم حد اقل روزی یه صفحه قرآن با معنیش بخونید ؛؛ خیلی خیلی تأثیر داره

تو همین فکرا همینطور بارون آیه بود که میخورد تو سرم
که آخه مهدی ............. مگه خدا بهت وعده نداده بهشت اونقدر خوبه که حتی فکرشم نمیتونی بکنی
مگه خدا نگفته بعضیا به این دو روز دنیا که بازیچه ای بیش نیست دل میبندن و اونها رو گمراه ( یا همون احمق خودمون) خونده

بعد گفتم خدایا من با تو معامله کردم
تو داری میبینی که من به خاطر تو دارم سختی میکشم
و تمام این کارا نه به خاطر پوله ، نه به خاطر مردمه، نه به خاطر هیچ چیز دیگه ای

فقط و فقط به خاطر تو ه

و من اینو میدونم که تو زیر دین هیچ کس نمیمونی

پس خوش به حال کسی که تمام زندگیش شده بندگی تو

تمام وجودش در اسارت تو ه و تمام هستیش رو برای تو خرج میکنه

چه حالی بکنه اوووووووووووووووووووووووووووووووون

التماس دعای فراوان مخصوصا وقت نماز صبح
[/quote]

.................

ashkufaraz

Member
soshiant گفت:

سلام .

دوستان عزیز هر کدوم از ما کم کاری یا غفلتهایی رو داریم . نمیشه با یه طرح کاملا عوض شد اما میشه شروع خوبی باشه تا اینکه خودمون رو بسنجیم و به اطرافمون جور دیگه نگاه کنیم ( یا اصلا نگاه نکنیم !!) .

زیبایی کار ما به حرکت و سعی و تلاش جدی ماست برای اصلاح .
حتی اگر بشه فقط یک تغیییر ، اما همیشگی در خودمون ایجاد کنیم ، یک قدم به سمت امام زمانمون رفتیم و 2 قدم به سمت خدا ( فراموش نکنیم خدا برای 1 کار خوب 1 ثواب در نظر نمیگیره بلکه چندین ثواب در نظر میگیره )
[/size]

قالَ الاْمامُ أبوُ جَعْفَر محمّد الباقر (عَلَیْه‎السلام):

إذا أرَدْتَ أنْ تَعْلَمَ أنَّ فیكَ خَیْراً، فَانْظُرْ إلى قَلْبِكَ فَإنْ كانَ یُحِبُّ أهْلَ طاعَةِ اللهِ وَ یُبْغِضُ أهْلَ مَعْصِیَتِهِ فَفیكَ خَیْرٌ؛ وَاللهُ یُحِبُّك، وَ إذا كانَ یُبْغِضُ أهْلَ طاعَةِ اللهِ وَ یُحِبّ أهْلَ مَعْصِیَتِهِ فَلَیْسَ فیكَ خَیْرٌ؛ وَ اللهُ یُبْغِضُكَ، وَالْمَرْءُ مَعَ مَنْ أحَبَّ.(1)

اگر خواستى بدانى كه در وجودت خیر و خوشبختى هست یا نه، به درون خود دقّت كن اگر اهل عبادت و طاعت را دوست دارى و از اهل معصیت و گناه ناخوشایندى، پس در وجودت خیر و سعادت وجود دارد؛ وخداوند تو را دوست مى‎دارد.

...........

ashkufaraz

Member
به نظرم این راهکار خیلی جالب و عملی است
حتما یک بار امتحان کنید
taraa گفت:

بچه ها من یه روشی برا خودم دارم شاید جالب باشه
گناهایی که میدونم خیلی زورشون برا من زیاده ... دسته بندی کردم ... بعد براشون جریمه قرار دادم

مثلا میگم اگه فلان گناه رو انجام دادم به ازای هر بار تکرار 1000 تومن پول تو صندوق صدقات میندازم و 4 رکعت نماز مستحبی میخونم و 1000تا صلوات میفرستم

گناه بعدی 3روز روزه و 1000 تا صلوات
.
.

من فکر میکنم این روش یه جورایی باعث میشه شیطان از اینکه بخواد مارو به گناه بندازه یه خورده ناامید بشه، چون میگه اینا که هر گناهی میکنن بعدش کلی کار خوب انجام میدن و هم گناهه جبران میشه ، هم به خدا نزدیکتر میشن (البته این فقط چیزاییه که تو ذهن منه نمیدونم روایتی چیزی براش باشه یا نه)

ashkufaraz

Member
بله logo گرامی من و دوستان دیگر هم هستیم ولی امیدوارم که محبوب پسندد. همه را دعا بفرمایید.
awwa گفت:

شهیدی که به جهنم رفت!

در روایات اسلامی در رابطه با موضوع نیکی کردن این طور آمده است: «لِکُلِّ بِرٍّ بِرٍّ» یعنی برای هر نیکی در عالم، نیکی برتری وجود دارد؛ جهاد و شهادت فی سبیل‌الله مافوق تمام نیکی‌هاست و آن قدر باب مهمی است که خداوند فرمود: «فَتَحَلّی لِخاصَّةِ أولیائه» به این معنا که خداوند باب شهادت را فقط برای بندگان خاص خودش باز کرده است.

شهادت اوج بندگی انسان است و تمام حضرات معصومین (ع) و حتی وجود مقدس صاحب‌الزمان (ع) به وسیله شهادت به محضر خدا رسیدند؛ و زمانی که قسّیسّین حضرت حق، محضر امام زمان (ع) را درک می‌کنند در رکاب ایشان به شهادت می‌رسند.

در روایت شریفی به نقل از پیامبر اسلام (ص) آمده است که روزی حضرت موسی‌بن‌عمران (ع) به خداوند عرضه داشت: خدایا حال دوستِ من که شهید شده، در عالم برزخ چگونه است؟ خداوند به حضرت موسی (ع) گفت: او در جهنم است؛ حضرت موسی (ع) با تعجب به خدا عرضه داشت خدایا مگر وعده نکرده‌ای که شهید با اولین قطره خونش به بهشت می‌رود و همه گناهانش آمرزیده می‌شود، خدا به حضرت موسی (ع) گفت: بله اما دوست تو اصرار به آزردن پدر و مادرش داشت و من عمل کسی را که بر پدر و مادرش ستم کند قبول نمی‌کنم، حتی با شهادت؛ بنابراین کسانی اسمشان در طومار شهداء نوشته می‌شود که عاق والدین نباشد
.............

ashkufaraz

Member
دوستان این متن برای روزهای 25 به بعد خیلی مفید است و خیلی بهتون کمک می کند
از آنجایی که متاسفانه من نمی توانم باشم الان این را گذاشتم
التماس عمل(به قول آقای بهجت)
___________________________________________________________________________________________________________________________

گفتم: خسته‌ام
گفتی: لاتقنطوا من رحمة الله
.:: از رحمت خدا نا امید نشید(زمر/53) ::.
گفتم: هیشکی نمی‌دونه تو دلم چی می‌گذره
گفتی: ان الله یحول بین المرء و قلبه
.:: خدا حائل هست بین انسان و قلبش! (انفال/24) ::.
گفتم: غیر از تو کسی رو ندارم
گفتی: نحن اقرب الیه من حبل الورید
.:: ما از رگ گردن به انسان نزدیک‌تریم (ق/16) ::.
گفتم: ولی انگار اصلا منو فراموش کردی!
گفتی: فاذکرونی اذکرکم
.:: منو یاد کنید تا یاد شما باشم (بقره/152) ::.
گفتم: تا کی باید صبر کرد؟
گفتی: و ما یدریک لعل الساعة تکون قریبا
.:: تو چه می‌دونی! شاید موعدش نزدیک باشه (احزاب/63) ::.
گفتم: تو بزرگی و نزدیکت برای منِ کوچیک خیلی دوره! تا اون موقع چیکار کنم؟
گفتی: واتبع ما یوحی الیک واصبر حتی یحکم الله
.:: کارایی که بهت گفتم انجام بده و صبر کن تا خدا خودش حکم کنه (یونس/109) ::.
گفتم: خیلی خونسردی! تو خدایی و صبور! من بنده‌ات هستم و ظرف صبرم کوچیک... یه اشاره‌ کنی تمومه!
گفتی: عسی ان تحبوا شیئا و هو شر لکم
.:: شاید چیزی که تو دوست داری، به صلاحت نباشه (بقره/216) ::.
گفتم: انا عبدک الضعیف الذلیل... اصلا چطور دلت میاد؟
گفتی: ان الله بالناس لرئوف رحیم
.:: خدا نسبت به همه‌ی مردم - نسبت به همه - مهربونه (بقره/143) ::.
گفتم: دلم گرفته
گفتی: بفضل الله و برحمته فبذلک فلیفرحوا
.:: (مردم به چی دلخوش کردن؟!) باید به فضل و رحمت خدا شاد باشن (یونس/58) ::.
گفتم: اصلا بی‌خیال! توکلت علی الله
گفتی: ان الله یحب المتوکلین
.:: خدا اونایی رو که توکل می‌کنن دوست داره (آل عمران/159) ::.
گفتم: خیلی چاکریم!
ولی این بار، انگار گفتی: حواست رو خوب جمع کن! یادت باشه که:
و من الناس من یعبد الله علی حرف فان اصابه خیر اطمأن به و ان اصابته فتنة انقلب علی وجهه خسر الدنیا و الآخره

.:: بعضی از مردم خدا رو فقط به زبون عبادت می‌کنن. اگه خیری بهشون برسه، امن و آرامش پیدا می‌کنن و اگه بلایی سرشون بیاد تا امتحان شن، رو گردون میشن. خودشون تو دنیا و آخرت ضرر می‌کنن (حج/11) ::.
گفتم: چقدر احساس تنهایی می‌کنم
گفتی: فانی قریب
.:: من که نزدیکم (بقره/۱۸۶) ::.
گفتم: تو همیشه نزدیکی؛ من دورم... کاش می‌شد بهت نزدیک شم
گفتی: و اذکر ربک فی نفسک تضرعا و خیفة و دون الجهر من القول بالغدو و الأصال
.:: هر صبح و عصر، پروردگارت رو پیش خودت، با خوف و تضرع، و با صدای آهسته یاد کن (اعراف/۲۰۵) ::.
گفتم: این هم توفیق می‌خواهد!
گفتی: ألا تحبون ان یغفرالله لکم
..:: دوست ندارید خدا ببخشدتون؟! (نور/۲۲) ::.
گفتم: معلومه که دوست دارم منو ببخشی
گفتی: و استغفروا ربکم ثم توبوا الیه
.:: پس از خدا بخواید ببخشدتون و بعد توبه کنید (هود/۹۰) ::.
گفتم: با این همه گناه... آخه چیکار می‌تونم بکنم؟
گفتی: الم یعلموا ان الله هو یقبل التوبة عن عباده
.:: مگه نمی‌دونید خداست که توبه رو از بنده‌هاش قبول می‌کنه؟! (توبه/۱۰۴) ::.
گفتم: دیگه روی توبه ندارم
گفتی: الله العزیز العلیم غافر الذنب و قابل التوب
.:: (ولی) خدا عزیزه و دانا، او آمرزنده‌ی گناه هست و پذیرنده‌ی توبه (غافر/۲-۳) ::.
گفتم: با این همه گناه، برای کدوم گناهم توبه کنم؟
گفتی: ان الله یغفر الذنوب جمیعا
.:: خدا همه‌ی گناه‌ها رو می‌بخشه (زمر/۵۳) ::.
گفتم: یعنی بازم بیام؟ بازم منو می‌بخشی؟
گفتی: و من یغفر الذنوب الا الله
.:: به جز خدا کیه که گناهان رو ببخشه؟ (آل عمران/۱۳۵) ::.
گفتم: نمی‌دونم چرا همیشه در مقابل این کلامت کم میارم! آتیشم می‌زنه؛ ذوبم می‌کنه؛ عاشق می‌شم! ... توبه می‌کنم
گفتی: ان الله یحب التوابین و یحب المتطهرین
.:: خدا هم توبه‌کننده‌ها و هم اونایی که پاک هستند رو دوست داره (بقره/۲۲۲) ::.
ناخواسته گفتم: الهی و ربی من لی غیرک
گفتی: الیس الله بکاف عبده
.:: خدا برای بنده‌اش کافی نیست؟ (زمر/۳۶) ::.
گفتم: در برابر این همه مهربونیت چیکار می‌تونم بکنم؟
گفتی:
یا ایها الذین آمنوا اذکروا الله ذکرا کثیرا و سبحوه بکرة و اصیلا هو الذی یصلی علیکم و ملائکته لیخرجکم من الظلمت الی النور و کان بالمؤمنین رحیما
.:: ای مؤمنین! خدا رو زیاد یاد کنید و صبح و شب تسبیحش کنید. او کسی هست که خودش و فرشته‌هاش بر شما درود و رحمت می‌فرستن تا شما رو از تاریکی‌ها به سوی روشنایی بیرون بیارن. خدا نسبت به مؤمنین مهربونه (احزاب/۴۱-۴۳) ::.
رضا در askdin.com

LOGO1

Member
بچه ها من 40 روزم تموم شد و تقریبا از گناه دور شدم و با اذکار خدا دارم انس میگیرم
خدا به همه تون کمک کنه مخصوصا اون شخصی که این جرقه رو تو ذهن من انداخت

تمام سپاسم از ان کسی است که به من نیازی نداشت و فراموشم نکرد
خدایا منو به خودم وا مگذار حتی یه لحظه

ممنون از همه به خصوص مجید آنلاین

LOGO1

Member
منظورم از گناه
گناه زبان و چشم گوشه
فکر بدی به مغزتون خطور نکنه

ashkufaraz

Member
[quote='انصارالمهدی' ]

هاتفی ازگوشه میخانه دوش ***گفت ببخشند گنه می بنوش

لطفالهی بکند کار خویش ***مژده رحمت برساند سروش

این خرد خام به میخانه بر*** تا می لعل آوردش خون به جوش

گر چه وصالش نه به کوشش دهند*** هر قدر ای دل که توانی بکوش

لطف خدا بیشتر از جرم ماست *** نکته سربسته چه دانی خموش

گوش من و حلقه گیسوی یار *** روی من و خاک در می فروش

رندی حافظ نه گناهیست صعب *** با کرم پادشه عیب پوش

داور دین شاه شجاع آن که کرد *** روح قدس حلقه امرش به گوش

ای ملک العرش مرادش بده *** و از خطر چشم بدش دار گوش
[/quote]
...................

چهل روز چهل روز گذشت...سالهای سال ازآن چهل روز گذشت...کاش بگن تاثیراون چهل روز چی بوده تاالآن براشون...

جدیدترین ارسال ها

بالا