مراسم دوستانه چهل روز بدون گناه

ashkufaraz

Member
الهی العفو یا رحمن و یا رحیم
از همه دوستان دعوت می کنم تا با ایجاد یک طرح 40 روزه و ترک گناه در این مدت به یک تزکیه نفس جمعی دست پیدا کنیم . انجمن ما تجربه چنین کارهای جمعی را همانند گذشته داره . نظر بنده 41 نفر هست . خیلی از دوستان در ماه محرم به توبه هایی دست می زنند امیدوارم این توبه ها بمونه و به قول معروف میزنه زمین هوا میره نمیدونی تا کجا میره
در این مدت فقط برای
1-افزایش صیر
2-نگاه به نامحرم
3-احترام مطلق به پدر و مادر حتی در صورتی که حق با ما باشد

فعلا روی این مسائل زوم کنیم بهتره چرا که اگر دایره وظایف را گسترده تر کنیم شیطان لعنت الله علیه مارا به فراموشی میندازه .

و همچنین سعی در ذکر خدا در اوقات بیکاری

من که می خوام شروع کنم اما صبر می کنم تا شاید باشند دوستانی که در این راه همسفر هم باشیم

اگر دوست دارید از ثمرات فراوان و فضیلت آن با هم استفاده کنیم

من أخلص لله أربعین صباحاً، فجّر الله ینابیع الحکمة من قبله علی لسانه:
هر کس چهل روز خود را برای خداوند خالص کند، خداوند چشمه های حکمت را از دلش بر زبان وی جاری و روان می کند.

آخرین ویرایش:
ُلام دوست عزیز طرح خوبیه ار همین الان هستم امروز17/9/91 من شروع کردم به امید خدا با عشق
بسم الله

akherat

مدیر انجمن
دوست عزیز
میشه به من بگید تعریف شما از - گناه - نا محرم - نگاه - احترام - و صبر چیه؟
واگر توضیحی برای سوال من داشتید حتما نام منبع هم بگید !!!

LOGO1

Member
ببخشید جوابتون رو من میگم
اگه یه جوان 40 روز گناه نکنه منظور همون هایی که دوستمون گفت
دعاش سریع العجابه میشه

کاری که شیطان و آمریکا و این زن های بی حجاب می کنن اینه که تو گناه بکنی

ختم حرفم تو این کلام از امیر المومنین

همنشین بی خرد مباش , که کار زشت خود را زیبا جلوه داده و دوست دارد تو هم مانند او باشی. حضرت علی ( ع )

ashkufaraz

Member
سینا:کارشناس بحث عرفان و اخلاق سایت askdin.com گفت:
سلام وعرض ادب واحترام
سینا:کارشناس بحث عرفان و اخلاق سایت askdin.com گفت:
انشاءالله كه حال شما خوب باشه

بزرگوار اصل طرح ،طرح خوب وكاربردي هست اتفاقا ما تو انجمن اخلاق هم چنين طرح هايي را قبلا اجرا كرديم وخوب هم جواب داده.

فقط بحث سر اون مواردي هست كه بايد به عنوان رذيله انتخاب بشه وترك بشه يا فضايلي كه قراره تلاش كنيم تابهش برسيم.

پيشنهاد من اينه كه براي اين چهل روز اول اينكه تعداد افراد مهم نيست چه دو نفر چه چهل نفر فرقي نميكنه طرح قابل اجراست.بعد از اون هم شما مي تونيد اين چهل روز را به چهارتا ده روز تبديل كنيد هر ده روز يك خصوصيت اخلاقي يا فعل اخلاقي را كار كنيد بعد ده روز دوم هم فعل اخلاقي ده روز اول را وهم فعل اخلاقي جديد را وبه همين ترتيب يعني ده روز سوم يه صفت جديد به اضافه ي اون دو تا قبلي.

اين جور طرح ها را بايد از كم شروع كرد نماز اول وقت مخصوصا نماز صبح ميتونه باشه براي ده روز اول وتو ده روز دوم ارتباط با نامحرم به اضافه نماز اول وقت وبه همين ترتيب پيش بريد اينجوري شما تو يه دوره ي چهل روزه چهارتا خصوصيت خوب را ملكه كرديد براي خود وبعد مي تونيد دوره بعدي را شروع كنيد.يه نكته ي مهم اين كه تو اين ده روز كه داريد رو يه خصوصيت كار مي كنيد لازمه پستهاي مختلف بزنيد در رابطه با همون عمل اخلاقي و ازنكات اخلاقي در رابطه با اون موضوع بهره ببريد.

اميدوارم خدا كمك كنه وتمام فضايل اخلاقي در وجود ما متجلي بشه
امري بود در خدمتم
يا علي

بنابراین پیشنهاد:
اگر دوستان موافقید بفرمایید

این 40 روز را به 4 عدد 10 روز تقسیم کنیم
و در هر 10 روز سعی کنیم که صفت خوب کسب کنیم و یا ترک یک صفت بد
این صفت را خودتان متناسب با نیازتان تعیین کنید
(به عنوان مثال دوستمان laila556 در انجمن لکنت نوشته بود برای 10 روز اول
از یکشنبه 19/9/91 تا 29/9/91
صفت خوب: ارتباط بیشتر با خانواده
صفت بد:ترک سریع خوردن غذا)
و در هر دوره در مورد خصوصیات اون صفات و تلاشها و خاطرات و پیشنهادات و ویژگی ها و ... برای یکدیگر داشته باشیم تا هم بعد از یک مدت ناامیدی سراغمان نیاید و هم گروهی بهتر عمل کنیم

ashkufaraz

Member
شروع تزکیه نفس از یکشنبه نماز صبح
---_____________________________________---

**تالار بیداری اندیشه**

انصارالمهدی
Driver
علی الهادی
مفتقر
farzad313
6-mahdi1
سید ابراهیم
aleerz
مهدی 313
علی 110
pink_rose14666
soshiant
محیصا
آشفته
Manili(از askdin)

**تالار تاپ فروم**

Piano
HossEiN
*Sajjad
pariyadelbari

**تالار تمیشه**

Farvardin
جواد داندي
Aban mehr

**تالار مجید آنلای**

mehdinoroozi
LOGO1

**تالار گفتمان دینی**

"مسیحا"

**تالار علوم پزشکی**

iimba
goo
حدیث
Sh_K
ZOT
AWWA
zaragenetic64
emmy
mino90
Aysel
antenyus

**تالار لکنت**

لبخند
razieh.r

**تالار ایران کلوب**

N30
محمدصالحی
ایناز
RAHA-1984

**تالار جی تالک**
iran 4 ever

**تالار هم میهن**

Roojan
setae
shadab
zare
sogoli1389

**تالار نورالمهدی**

Niko
ZAMiNi
گمنام
s.alireza

با اعلام آمادگی
شما ها به جمع 52 نفره ما بپیوندید
به امید روزی که 6 میلیارد انسان لبیک گوی خالق باشند

آخرین ویرایش:

LOGO1

Member
ببخشید این رو میگم

ولی همه گناهکار هستیم

همه مدل گناهی داریم

از زبان بگیر تا ....

خدای یا منو ببخش و ردم نکن
یا منو بکش و راحتم کن

دست من گیر که این دست همان است که من
سالها از پی اخلاص تو بر سر زده ام

به محرم حسین شهیدت منو ببخش
امین یا رب العالمین

ashkufaraz

Member
انصارالمهدی گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز اول

شروع کار معمولا با شلوغی خاصی همراه است و همه با انرژی پا در این راه می گذارند و بعضی ها آخر کار میرسند ولی خوب الحمدالله که میرسند . بعضی ها ساقی کاروان می شوند و با ذکرهای الهی خویش در همه حال به یاد دوستان بیدار هستند و ما را به معبود می سپارند . ما برای احیای دین خود قدم در این راه می گذاریم که انشاالله در آینده احیاگر دین حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) باشیم و انشاالله یا علی گویان با امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بیعت کنیم . یادتان نرود که فراموشی آفت این راه است پس مواظب باشید .
مسجد رفتن و نماز نخوادن به چه کار آید تا به این سفر رفتن و دست خالی بازگشتن
رصد کاروان ما از نماز صبح امروز توسط دو گروه خیر و شر , آغاز شده . از آفت ها فراموشی وظایف و بی اهمیت جلوه دادن این سفر است . آن طرف بام هم غرور در انتظار ماست . اعتدال را حفظ کنید تا خدا شما را مروج امام عزیزمان حضرت بقیه الله العظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار دهد .

برای تمام جهانیان به خصوص جمع خودمون دعا کنید
در پناه توجه آقا باشید ان شاء الله

ashkufaraz

Member
mahdi14' گفت:
سلام دوستان
برای روز اول بدک نبود
راستش کارم توریه که امروز شیطون برام سنگ تموم گذاشت !!!
ولی خدا رو شکر از بیشتر داماش (خدا) رهاییم داد!
mahdi14' گفت:
این کار مثل اینه که برای اولین بار رفته باشی باشگاه بدنسازی
مربی بهت رحم نمی کنه و برای قوی شدنت بهت فشار میاره ولی فشار معقول
نه 200 کیلو !!
خدا رو شکر من هم برای اولین روز و اولین 40 روز از کارای سبک شروع کردم

امیدوارم روزی بشه همگی کمربند مشکی مون رو از خدا بگیریم !!!!

soshiant' گفت:

سلام دوستان ..

باید اعتراف کنم یکی از سخت ترین روزهامو گذروندم !!!!

انگار که شیطان فهمیده بود دارم چیکار میکنم به طور ویژه داشت روم کار میکرد !!!

خیلی عجیب بود ! روزهای دیگه به راحتی نمازم رو اول وقت میخوندم اما امروز به دلایل واقعا پوچ و بی معنی نتونستم این کار رو بکنم ...!!!! اصلا یادم میرفت !!! ( واقعا عجیب بود !!!!) .

چیز هایی که تا به حال ندیده بودم ( یا تا به حال بهش دقت نکرده بودم ) رو خیلی تیزتر از گذشته میدیدم و ......!!!

اما قشنگیه کار جاییه که روزت تموم میشه و یادت می افته کارایی که باید میکردی رو انجام دادی ( حتی به سختی و با کم و کاست )
.

قشنگتر از همه اینها اینه که میبینی شیطان داره نهایت زورش رو میزنه تا تو نتونی بری سمت امام و آقای خودت اما بازم موفق نمیشه .
دوئل سختیه اما و قتی میبینی حریفت قدره اما داری خاکش میکنی به خودت میبالی .

و چه سعادتی از این بیشتر که بعد از روزها سختی و تزکیه و دوئل با شیطان حس کنی امامت داره بهت نگاه میکنه و لبخندی گوشه لبشه و از عملی که انجام میدی رضایت داره .

وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ

و آنها که در راه ما جهاد کنند قطعا هدایتشان خواهیم کرد

...............

LOGO1

Member
روز اول از زبانم شروع کردم
سکوت گاهی اوقات خوبه
هم سکوت چشم هم سکوت چشم
خدایا کمکم کن

rezajalalii

Member
هر آدمی خوب رو از بد تشخیص میده، بنابراین خوبه همیشگی باشه و نه اینکه با چهل روز خودمون رو گول بزنیم که گناهانمان با چهل روز توبه یا اسم هایی شبیه به این پاک میشود!
این پست خوبیست اما برای انجمن مربوط به خودش!!! اینجا نمیدونم چرا گذاشته شده اون هم تو نیازمندی ها!!!!
در هر حال موفق باشد.

ashkufaraz

Member
هر آدمی خوب رو از بد تشخیص میده، بنابراین خوبه همیشگی باشه و نه اینکه با چهل روز خودمون رو گول بزنیم که گناهانمان با چهل روز توبه یا اسم هایی شبیه به این پاک میشود!
این پست خوبیست اما برای انجمن مربوط به خودش!!! اینجا نمیدونم چرا گذاشته شده اون هم تو نیازمندی ها!!!!
در هر حال موفق باشد.

بله درست می فرمایید
البته باید از یک جایی شروع کنیم
؟
و خوبی ای که 40 روز مداوم باشد همیشگی خواهد شد
اگر مدیران مکان بهتری می دانند انتقال بدهند

ashkufaraz

Member
Piano گفت:
من برنامه خودمو با این نیت شروع کردم که انشاالله تا 40 روز نماز اول وقت بخونم .
تا 40 روز هم انشاالله هر وقت چشمام افتاد به نامحرم تا اونجایی که میتونم ، نگاهمو عوض کنم
تا 40 روز هم روزی 10 آیه قران بخونم از سایت زیر

قرآن آنلاین بسیار نفیس - Online Quran

امیدوارم بتونم رو حرفام بمونم .
sadsmiley.gif

Aban mehr گفت:
دیروز به عنوان اولین روز اولش خراب کردم ، اینقدر از خواب دیر بیدار شدم همش عجله داشتم که زودتر برم داشنگاه دیگه نمازم پرید؛تو دانشگاه یادم اومد که نماز صبحمو نخوندم ...

ولی جاش امروز تا اذان گفتن نمازامو خوندم ، سعی کردم تو جمع بچه ها هم زیاد نرم که حرحرفی بزنم و بشنوم ... برنامه ی جالبی بود
53.gif
53.gif
53.gif
........

LOGO1

Member
بچه ها سعی کنید از هر کسی لقمه نخورید

چون قدیمی ها می گفتند لقمه هر ادمی ر نخورید شاید مالش حلال نباشه و باعث بی نمازی شما می شود

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ashkufaraz

Member
mahdi14' pid='166228' dateline='1355170841 گفت:
سلام
امیدوارم بچه ها بیان و هر روز از تجربیاتشون در اختیار بقیه بذارن
واقعا طلایی ترین روزهای زندگیمون میتونه باشه

والا من کارم طوریه که در روز بیشتر مشتری ها خانم ( و بیشتر دختر) هستن .
امروز آقای شیطان (لعنة الله علیه و آله) حسابی جنگ نرم می کرد ....
بعد قضیه ی دیروز و کلی سنگ اندازی و آزار و اذیت !!
امروز رو آورده بود به جنگ نرم !!!
توی مغازه معمولا هفته ای دو الی سه تا خانم میبینیم که خدا بهشون عنایاتی داشته (از لحاظ زیبایی)
ولی امروز با وجود این که در روز فقط سه ساعت تنهام دقیقا تو همون سه ساعت 6 خانم مورد عنایت واقع شده اون هم برای مدت طولانی مشتری من بودن !!
آخر شب وقتی داشتم فکر می کردم کلی به شیطون خندیدم
wink.png

بدبخت بیچاره، فهمیده خدا پشتمونه (انشاءالله) کم آورده رو آورده به جنگ نرم !!
happy.png

سید ابراهیم گفت:
خب الحمدالله در روز سوم زیارت عمه مان حضرت فاطمه معصومه سلام علیها نصیبمان شد. تا دقایقی دیگر آنجا حاضر خواهم گشت و سلام همه شما برادرن و خواهران عزیزم را خواهم رساند. دو رکعت نماز از طرف همه شما دوستان فعال در این جا، خواهم خواند. ان شاالله.
یا علی مدد.

.....................

ashkufaraz

Member
maneli' گفت:
سلام به دوستای خوبم*

اومدم از برنامه این 4روزم بگم...
blush.png

روز اول: خیلی خوب شروع نشد! نماز صبحم قضا شد و کلی حرص خوردم و متعجب، که آخه چرااا و چطور؟؟!!!
huh.png
sad.png
در ادامه هم خیلی خوب نبود و به برنامه ای که چیده بودم نتونستم درست عمل کنم...
confused.png

روز دوم: کلا روز بدی نبود... نمازام شکرخدا همه سروقت بود... تو اتوبوس با یه کیف سنگین جامو دادم به یه خانمی.. آخییی کلی دعا کرد طفلکی.. حس خوبی داشتم*...
blush.png
cool.png

بعد اینکه خیلی سعی کردم که سرمو تو خیابون پایین بگیرم حدالامکان، تا نگاه نامحرم (البته نگاه ناخواسته!!!) نیفته بهم...
کارای درسی هم انجام دادم... در مقابل دعوت دوستم (که خونه شون بودم برای انجام کار گروهی مون) برای دیدن یه فیلم خیلی معمولی و الکی وقتگیر (که به قول خودش خیلی جالبه!! چون مسابقه دنس وسطاش داره!..) ایستادم و ندیدم که البته به لطف خدای مهربون* بوده... چون همون لحظه ها که دیگه داشت خیلی گیر میداد که بیا ببین خیلی قشنگه و...! باران پیامک به گوشیم هجوم آورد که چون مکالمه بود کلی طول کشید و دوستم دیگه خودش بی خیال قضیه شد...
wink.png

روز سوم: بازم روز بدی نبود... البته یه چیز بدی بود که اونم اینه که استاد پیچوندمون و برای کرکسیون نیومد!!!!!
angry.png
انقدر عصبانی شدم که چنتا چیز تو دلم بهش گفتم........
sad.png

روز چهارم: روز خوبی بود... برنامه هام تا حدودی اجرا شدن... برای خواهرم یه هدیه دوست داشتنی خریدم (برای اولین سال دانشجو شدنش... البته با تاخیرچند روزه
wink.png
blush.png
) البته نماز ظهرو عصرمم اول وقت نشد... چون بیرون بودم و توی راه...

خب... دوستان التماس دعای زیاااد دارم و امیدوارم همه تون به آرزوهای قشنگتون که البته به مصلحت خدا*م هست، برسین...

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم، یا زهرا*...

mahdi14' گفت:
سلام دوباره به همسفران بزرگوار

داداش گلم انصار المهدی حرفی زد که واقعا تو زندگیم حسش کردم
نزدیکای ما بالای کوه یه مقبره هست که شهدای گمنام رو به خاک سپردن
چندین سال بود که هیچ حسی به اونجا نداشتم و وقتی یادم میافتاد مثل یه قبرستون معمولی بود که چند تا مرده توش خوابیدن
ولی بعد چند باری که رفتم خیلی فرق کرد
الان وقتی یادش میافتم دلم برای اونجا پر میکشه و میگم کاش همین الان اونجا بودم
نمیدونم باهام چیکار کردن ولی میدونم اونقدر عاشق من و تو بودن که جسدشون هم ما رو میکشه (ایهام)

راستی:
یه شعری درباره ی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) امروز خیلی دلمو آتیش زد :

چه روزها که یک به یک غروب شد نیامدی....................................................چه بغضها که در گلو رسوب شد نیامدی!
خلیل آتشین نفس،تبر به دوش،بت شکن!....................................................خدایمان دوباره سنگ و چوب شد نیامدی!
برای ما که خسته ایم و دل شکسته ایم،نه!.................................................ولی برای عده ای چه خوب شد نیامدی!
تمام روزه هفته ام،در انتظاره جمعه ام!........................................................دوباره صبح ، ظهر ، غروب شد نیامدی!

به امید دیدار اون عزیز شب ها صبح میشن ... کاش کی یه روز ببینیمش

روز سومم رو خفن درس خوندم و بیشتر وقتم با کتاب گذشت و حتی به فکر گناه نیافتادم که گناه ام کنم.
ولی روز چهارم خدا رو شکر خدا بهم توفیق داد و نماز صبحم قضا نشد جاتون خالی یه زیارت عاشورا و دعای عهد هم خوندم که خیلی چسبید (به سفارش سید ابراهیم عزیز) واقعا تأثیرش رو حس می کردم.

خلاصه بعد چهار روز یا شیطون کم آورده که پیداش نیست یا رفته نقشه کشی یاد بگیره برا راه های سنگین تر.

خدا بهم رحم کنه !! التماس دعای فراااااااااااااااااااااوان از دوستان ! مخصوصا سر نماز صبح
heart.png

یا مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

..........................

LOGO1

Member
من که فعلا تو کفی هستم
راه راست بهترین راه

روزاش فرقی نمی کنه مهم او عهدی که با خدا بستم

گاهی یه جرقه برای ازاد شدن کافی است

جدیدترین ارسال ها

بالا