مدیریت رفلکت آبجکتها

سلام به همگی
اگه بخواهیم یک آبجکت توی بعضی ابجکتها رفلکت بشه توی بعضی ابجکتها هم نشه چه کار باید کرد؟

نه
راستشو بخوای من نمی دونم چطور باید رفلکتها رو مدیریت کنم؟
الان توی یه پروژه لازم دارم

آخرین ویرایش:
ببینید من یک نوشته برجسته ای از طلا دارم که روی یک جعبه چوبی قرارداده شده و جعبه هم روی یک plane هست. در حقیقت هم نوشته طلا بازتاب محیط داره و هم جعبه چوبی یک مقدار بازتاب محیط رو داره و هم سطحی که جعبه روش قرار داره یک بازتاب کمی داره.

حالا برای جلوه بیشتر طلا یک باکس سفید گذاشتم که می خوام رفلکتش روی نوشته بیفته
ولی میخوام این باکس سفید رفلکتش روی زمین و روی درب جعبه نیفته

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

در رندر کننده های مختلف روشهای متعددی وجود داره،

با Scanline و منتال ری میشه از گزینه های Exclude در Raytrace استفاده کرد

در وی ری Override mtl تا حدی کار رو راه میندازه ( البته در وی ری 3 این مشکل حل شده )

موفق باشید

ممنونم برادر
میشه یه نمونه رو توی منتال ری بهم نشون بدی تا حالا با این گزینه توی متریال ها کار نکردم
البته من روی propertice باکس سفید گزینه نمایش در رندر رو برداشتم فقط گزینه نمایش در رفلکشن ها رو گذاشتم باشه ولی این گزینه شما برای پروژه خیلی حیاتیه میشه توضیح بیشتری بدید
ممنون میشم من الان توی منتال ری دارم کار میکنم

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

ساده ترین کار در منتال ری استفاده از متریال Raytrace هست ( البته بخاطر داشته باشید متریال فیزیکال منتال ری Arch & Design هست اما در مورد سوال شما بهتره از Raytrace خود مکس استفاده بشه )

در داخل تنظیمات متریال Ray trace در Raytrace Controls گزینه Local Exclude قرار داره که میتونید از طریق اون موضوعات مورد نظر رو از Reflection موضوعاتی که این متریال روی اونها قرار میگیره حذف کنید

به همین سادگی ...

موفق باشید

ممنونم ولی نتیجه ای که من توی arch & design میگیرم توی raytrace نمی گیرم البته مشکل حل شده ولی متریال های قبلی بهتر بودن
راهی برای arch & design وجود نداره؟

Hidden Dragon

کاربر فعال
ممنونم ولی نتیجه ای که من توی arch & design میگیرم توی raytrace نمی گیرم البته مشکل حل شده ولی متریال های قبلی بهتر بودن
راهی برای arch & design وجود نداره؟

با سلام،

اخوی اینجوری که پیداست شما هم مثل ما رابطه چندان خوبی با خواب سر شب نداری:wink:

در مورد صحنه شما میشه کار رو با یه حقه دیگه انجام داد ولی روش حرفه ای تر گرفتن دو رندر با انعکاس و بدون انعکاس و تلفیق اونها در فتوشاپ هست.

اما برای رندر مستقیم این حالت در مکس با منتال ری

بجای اون موضوع سفید رنگ برای انعکاس از یک نور فتومتریک به حالت Rectangle استفاده کنید، نیازی به سایه ندارید و ضمنا گزینه Diffuse نور رو هم غیر فعال کنید

حالا موضوعی رو که میخواهید این نور در اون انعکاس داشته باشه از طریق نور Include کنید یا برعکس، موضوعاتی رو که میخواهید انعکاس نور رو نشون ندن از نور Exclude کنین

حالا میتونید به راحتی از Arch & Design استفاده کنید.

موفق باشید

ممنونم از راهنمایی شما
نکته جالبی بود
حالا یک مسئله هست اون هم اینه که اون انعکاس اطرافش یک مقدار محو هست
یعنی به صافی همون
Rectangle نیست
فکر کنم باید مربوط به تنظیمات رندر باشه درسته؟
من که هر کاری کردم نتونستم این محو شدن اطراف
Rectangle در انعکاس رو از بین ببرم و صافش کنم
10000.jpg

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

محوی انعکاس نور به تنظیمات رندر ربطی نداره و بخاطر نحوه توزیع نور فتومتریک هست چون این نور یک نور Area واقعی نیست

و ضمنا مثل وی ری قابلیت Directional رو نداره به همین خاطر در کناره های نور شما حالت محوی رو می بینید، با این شرایط

بهترین راه تولید دو تصویر و تلفیق اونها در فتوشاپه.

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا