مديريت dedicated server

md5

Member
سلام دوستان
من برحسب يكي از پروژه هام مجبور شدم كه يه dedicated server بگيرم
حالا ميخوام بدونم براي مديريت اين سرور بايد چه كار هايي بلد باشم و به چه نكاتي بايد توجه كنم؟
كسي كتاب فارسي در اين مورد داره؟

Master ITX

Well-Known Member
کتاب فارسی هم اگه باشه چیزی یادت نمیده
تو گوگل فقط سرچ کن manage dedicated server هرچی کتاب پیدا کردی بخون
من خودم یه کتاب تو مجید انلاین گذاشته بودم خیلی مرجع بود

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
اگر سرورت لينوكس هست بهت پيشنهاد ميكنم cPanel رو بري روي اون نصب كنيد ، چون اون خيلي كارتون رو راحت ميكنه و خودش خيلي از كارها رو انجام ميده

مجيد

md5

Member
سلام
مجید جان خیلی ممنون
شما مطمئنی که با سی پنل میشه همه کار کرد؟

StarSoheil

Member
اگر کتاب مرجعی برای مدیریت سرور لینوکس سراغ دارین ممنون میشم به اشتراک بگذارین.

Iran_reseller01

New Member
سی پنل نشد Direct Admin هم خوبه..
اگر خواستید من کمکتون می کنم

به آیدی یاهوم پی ام بدید

Direct Admin هم خوب هستش.
LXADMIN هم چيز جالبی هستش.
اگر خواستيد می تونيم کمکتون بکنيم. دو تا سرويس وبلاگ aftablog.com و parsnevis.com روی سرور های ما هستند.

با تشکر
علی اميری

Digital007

Member
براي مديريت يك سرور كه اكثر الان از لينوكس استفاده ميكنند. بايد كمي با لينوكس آشنايي داشته باشيد .

اما كمي يعني چقدر :

- آشنايي با خود سيستم عامل لينوكس و ساختار اون براي شروع - كتاب لينوكس Redhat 9 - نوشته آقاي آلن باغوميان حدود 7 مگابايت هست

- تعدادي از فرامين و دستورات اوليه و ضروري محيط متني - در همين كتاب بالا معرفي كردم چيز هاي هست.

- كمي آشنايي با سرويس ها و نحو مديريت اون ها - هم اون كتابي كه معرفي كردم خوبه هم كتاب سرور هاي لينوكس آقاي باغوميان. (اين كتاب به صورت PDF موجود نيست ولي از بازار ميتونيد تهيه كنيد. )

- در مورد Cpanel و WHM بايد بگم كه نميشه 100% روي اون ها حساب كرد. بعضي مشكلات هستند كه با اين برنامه نميشه اون ها رو رفع كرد و بايد مستقيم عمل كنيد. ولي در كل كمك خوبي ميتونه باشه .

iman4web

Banned
اگه كسي مقاله يا كتاب يا فيلم در رابطه با مديريت سرور لينوكس whm داره بزاره

kjavan

Member
براي مديريت يك سرور كه اكثر الان از لينوكس استفاده ميكنند. بايد كمي با لينوكس آشنايي داشته باشيد .

اما كمي يعني چقدر :

- آشنايي با خود سيستم عامل لينوكس و ساختار اون براي شروع - كتاب لينوكس redhat 9 - نوشته آقاي آلن باغوميان حدود 7 مگابايت هست

- تعدادي از فرامين و دستورات اوليه و ضروري محيط متني - در همين كتاب بالا معرفي كردم چيز هاي هست.

- كمي آشنايي با سرويس ها و نحو مديريت اون ها - هم اون كتابي كه معرفي كردم خوبه هم كتاب سرور هاي لينوكس آقاي باغوميان. (اين كتاب به صورت pdf موجود نيست ولي از بازار ميتونيد تهيه كنيد. )

- در مورد cpanel و whm بايد بگم كه نميشه 100% روي اون ها حساب كرد. بعضي مشكلات هستند كه با اين برنامه نميشه اون ها رو رفع كرد و بايد مستقيم عمل كنيد. ولي در كل كمك خوبي ميتونه باشه .

فایل ظاهرا مشکل داره

جدیدترین ارسال ها

بالا