مدور کردن حروف نستعلیق ؟

Alex2005

Member
سلام
کسی ایده ای داره که چطور میشه یک متن نستعلیق رو برای مثال دور یک دایره گذاشت (fit text to path) ؟
مثل مهر هایی که به صورت گرد طراحی میشن و نام شرکت گرد در بالا با حروف نستعلیق نوشته شده و آرم زیرش هست.
با تشکر

odrakoola

Well-Known Member
نیازی به ایده نداره !!!
یک دایره ایجاد کن بعد با ابزار تایپ روی مسیر دور دایره کلیک کن و شروع به تایپ کن .
البته جون کلمات فونت های فارسی به هم متصله ممکنه نتیجه زیاد خوب نشه که باید با تبدیل کردن حروف به مسیر و جابه جا کردنشون
به موقیعت دلخواه دست پیدا کنید.
مثل مثال زیر.
attachment.php

پیوست ها

• Graphic1.jpg
    Graphic1.jpg
    11.7 کیلوبایت · بازدیدها: 183

Alex2005

Member
نیازی به ایده نداره !!!
یک دایره ایجاد کن بعد با ابزار تایپ روی مسیر دور دایره کلیک کن و شروع به تایپ کن .
البته جون کلمات فونت های فارسی به هم متصله ممکنه نتیجه زیاد خوب نشه که باید با تبدیل کردن حروف به مسیر و جابه جا کردنشون
مثل مثال زیر.
attachment.php

دوست عزیز ممنون از راهنماییت اما فکر میکنم درست نتونستم منظورم رو برسونم.
نمونه ای که شما ایجاد کردید عالیه. از گفته تون متوجه شدم که شما تو خود برنامه کارل نوشته رو با فونت نستعلیق تایپ کردید.
مشکل من دقیقا اینجاست
من برای تایپ نستعلیق از برنامه چلیپا یا برنامه مشابه اون استفاده میکنم و نوشته رو به صورت وکتور وارد کارل میکنم که از حالت فونت خارج میشه و دیگه نمیشه کاریش کرد.
برای تایپ مستقیم سرچ زدم و فونت ایران نستعلیق رو پیدا کردم که متاسفانه درست کار نمیکنه و حروف رو جابه جا میزاره. فونت های نستعلیق مشابه دیگه هم وقتی fit text to phat میکنم بهم میریزن.
در صورت امکان اگر تایپ مستقیم انجام دادید لطف کنید یا اسم فونت رو بهم بدید یا برام آپ کنید که بتونم دانلودش کنم.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

odrakoola

Well-Known Member
اگه متنو از سایر نرم افزارها مثل چلیپا وارد میکنید باید به صورت دستی کلمات و حروفو بچینی اما اگه
مثل من با فونت ایران نستعلیق تایپ کنید حروف به هم میریزند به همین دلیل باید پس از این که متنو تبدیل به مسیر کردید تک تک حروفو خودتون
جابه جا کنید تا به موقیعت دلخواه دست پیدا کنید.

odrakoola

Well-Known Member
مگه قراره چقدر ازتون وقت بگیره !!
همین کاری که براتون گذاشتم در کمتر از 3 دقیقه آماده شد.
بقیه کارا هم بیشتر از این وقت نمیبره.

sepanta_atash

New Member
خوب دوست عزيز من معمولا مهرهام رو داخل برنامه افيس طراحي ميكنم و اونجا اول يه دايره ايجاد ميكنه با استفاده از ابزار shapes بعد ميام يه متن رو با استفاده از word art طراحي ميكنم حالا زماني كه روي متن كليك كنيد بايد از warp text يكي از گزينه هاش رو استفاده كني كه من معمولا از گزينه in fron to text استفاده ميكنم حالا شما ميخوايد كه نوشته رو دايره اي كنيد بايد از ابزار منحني كننده استفاده ميكنم و با اعمال تنظيمات دلخواهم هر طوري كه بخوام تو دايره جاش مي كنم . و بعد ميشه متن رو اسكن يا با كليد print screen sysrq عكس بگريم و داخل كرل paste كنيم .

babili1986

New Member
با سلام
یه راهه ساده ای هم هست/ تو چلیپا تایپ کنید بعد از روی کیبورد دکمه ی Prt Sc رو بزنید تا از صفحه مانیتور عکس بگیره بعد تو کورل paste کنید سپس از پنجره Bitmap گزینه ی Trace Bitmap سپس quick trace رو انتخاب کنید تا عکستون دو تا بشه عکس اصلی رو پاکش کنید عکس تریس شده رو آنگروه کنید بقیه جاهارو حذف کنید تا نوشته بمونه.

نیازی به ایده نداره !!!
مثل مثال زیر.
attachment.php

دوست عزیز من وقتی با ایران نستعلیق می نویسم فونت هاش به هم میریزه و اینجوری میشه :

68zr9zz8wzy52ffkx8tp.jpg
68zr9zz8wzy52ffkx8tp.jpg

چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

EDMOND

Member
سلام دوست عزیز
شما که تایپ رو به صورت وکتور وارد کرل میکنی برای شکل دادن به اون از ابزار Interactive Envelop tools استفاده کن
برای مثال فایلی رو که از نرم افزار میرعماد وارد کردم یه کم انحنا دادم و پرینت اسکرین گرفتم تا از خطوط اطرافش با خبر باشی
موفق باشی :rose:

پیوست ها

• Graphic2.jpg
    Graphic2.jpg
    177.8 کیلوبایت · بازدیدها: 25
سلام دوست عزیز
شما که تایپ رو به صورت وکتور وارد کرل میکنی برای شکل دادن به اون از ابزار interactive envelop tools استفاده کن
برای مثال فایلی رو که از نرم افزار میرعماد وارد کردم یه کم انحنا دادم و پرینت اسکرین گرفتم تا از خطوط اطرافش با خبر باشی
موفق باشی :rose:
آخه دوست عزیز همون طور که در تصویر هم مشاهده می کنی کاری که شما می کنی باعث میشه که آناتومی حروق نستعلیق از شکل عادیشون خارج بشوند و من میخواهم که این اتفاق نیافته لطفن هرکسی که نظری داره بگه :-?

EDMOND

Member
آخه دوست عزیز همون طور که در تصویر هم مشاهده می کنی کاری که شما می کنی باعث میشه که آناتومی حروق نستعلیق از شکل عادیشون خارج بشوند و من میخواهم که این اتفاق نیافته لطفن هرکسی که نظری داره بگه :-?

سلام
وقتی شما میخوای یه فونت رو از حالت عادی خارج کنین و تو فضای مخصوصی قرار بدین، دِفرمه شدن طبیعیه.
از طرفی برای این کار فقط از همون روش قبلی که دوستان فرموده بودن میتونی استفاده کنی که در مورد فونت نستعلیق دچار مشکل میشی.
البته یه کار بیخود هم میشه انجام داد. از قسمت Word Art نرم افزار ورد استفاده کنی و ازش print screen بگیری و بعداً وکتورش کنی. ولی خیلی مزخرف میشه.
شرمنده
من در این حد بلدم
یا می تونی وقتی وکتورش کردی با نقطه ها و نود هاش بازی کنی و فرم دلخواه ت رو بدست بیاری

کلاً کار گرافیکی با فونت‌های فارسی مشکله جه برسه به فونت‌های پیچیده نستعلیق و شکسته و ...! باید سختیش رو بخری! تا یه طرح ایرانی با کلمات فارسی بزنی! این رو گفتم که برای همیشه پیه شو به تنت بمالی!!!
البته یک راهش هم اینه که بدی یکی برات با قلم برات بنویسه بعد اسکنش کنی و توی کرل به صورت اتوماتیک تیدیل به کروش کنی!

Alex2005

Member
خوب شد این پست رو زدم. گویا بجز من دوستان زیادی بودن که دنبال یه راه ساده برای این کار میگشتن.
در هر صورت من ساده ترین و بهترین راه و بعد از کلی تلاش به دست اوردم. اونم اینه که یا با دست بچینم یا کلا بی خیال بشم که از راه اولم بهتر تره :shock:

جدیدترین ارسال ها

بالا