غیره مدل سازی میز

Peace Dove

Well-Known Member
سلام. این اولین کار من هست که تو بخش سه یعدی میذارم.البته کلا تازه کارم.
ایم مدل یکی از کار های دستی دکور من بود که الان سه بعدیش کردم با دیفالت هم رندر گرفتم.
روی نور و رندر که مطمئنا 1000 تا مشکل هست و همینطور تو متریال. روی مدل نظر بدید.
خلیی ممنون
موفق باشید
سامان

پیوست ها

• mo.jpg
    mo.jpg
    156.3 کیلوبایت · بازدیدها: 38
  • mo2.jpg
    mo2.jpg
    109.5 کیلوبایت · بازدیدها: 30

madmaster_3d

Well-Known Member
خوب چون تازه شروع کردی خیلی نمیشه توقع داشت یک کاری بزنی با یکی که چند ساله کار می کنه یک پا بره. ولی در حد خودت عالی شده. مکس چند کار می کنی. برای رندر می تونی موتو v-ray رو یاد بگیری که آموزشش هاش توسط همین سایت ساخته شده و اگر می خوای همش رویکجا دانلود کنی برو این سایت . archdownload.com . خیلی خوبه حتما دانلود کن. یا برو کافی نت. البته می تونی بخری هم !!! . موفق باشی و ادامه بده. راه طولانی در پیش داری ولی استعداد رو تو شما می بینم.

Peace Dove

Well-Known Member
ممنون دوست عزیز.من دوره معماری که دارم میرم تازه قسمت 3d تاره تموم میشه البته که وی-ری جزو درس نیست و بایدیاد بگیرم.
طراحیای دستی زیاد دارم که میخوام همه رو تبدیل به سه بعدی کنم اما خوب باید بیشتر یاد بگیرم و تمرین کنم. فکر نکنم تو مدل سازی زیاد به مشکل بخورم بیشتر نور و رندر مهمه واسم که یاد بگیرم
مکس 2012 کار میکنم
بازم ممنون از شما

ALI_TAKHTI

Active Member
خسته نباشی .دوست عزیز فکر کردی این میز چقدر ایستائی داره؟
با چشم هم به راحتی میشه دید که این مدل غیر واقعی و غیر قابل ساخت هست.
خودت به 3 بعدی مدلت نگاه کن ،پایه سمت چپ 20 سانت با صفحه شیشه ای فاصله داره
عرض پایه خیلی کمتر از صفحه شیشه ای هست
راحت بگم این میتونه الاکلنگ بشه اما میز نه(شوخی بودا ناراحت نشی)

Peace Dove

Well-Known Member
ممنون دوست عزیز اینجور نقداس که بدرد آدم میخوره:rose:
اولین قسمت بگم که این یک کار اتود هست. من همیشه تا الان یک طرح ابتدایی میزدم بعد کلی فکر رکدن develop میکردم تا به نتیجه دلخواه برسم.
دوم: دوست عزیز غیر واقعی و غیر قابل ساخت؟! رو چه منطقی؟ شما افرادی مثل کریم رشید رو حتما میشناسید مثلا همین کریم رشید از سر سوزن گرفته تا بزرگترین برج های دنیا رو درست میکنه چیزی نیست که تا حالا طراحی نکرده باشه.. اونا واقعی هستند؟ مطمئنا طرح من در برابر اونا 100 برابر واقعی تر هست. اما جالبیش اینه که کریم رشید اون طراحی های غیر واقعی رو اجرا میکنه . ماله ما نمیشه؟! این که مسخره ترین چیزیه که میشه اجراش کرد.فقط لازمه متریال مناسب اجرا رو براش انتخاب کنم
بعدش دوست عزیز ما تو دنیای مدرن دیگه داریم زندگی میکنیم... دنیایی که فرم آفریده میشه با فرم بازی میشه
هر روز میبینیم که برج های بلند با فرم های عجیب ساخته میشوند یعنی:
خلاقیت--- آفرینش فرم---- اجرا
در مورد ریز بینیت ممنونم خودم دیدم اون لبه شیشه رو اما من از اولم گغتم به مدلینگ توجه کنید. اشکال زیاد داره
در کل نظرتون با فرم چیه؟ فرم شیشه و پایه وگرنه اگه بخواد اجرایی بشه که بله اون ایرادایی که میگید باید قبلش حتما درست شه
البته تمام طره های منcurve هست و سبک کاری من مثل curve های این الا کلنگ هست. ایشالا یک خونه که طراحی کردم اینو میذارم توش (البته کامل ترشو) اونموضع بگید که خونه رو شیک کرده یانه:wink:
بازم ممنون

ALI_TAKHTI

Active Member
دوست عزیز این که خودتون رو با کریم رشید مقایسه میکنی البته جالبه و من خوشحال میشم که اعتماد به نفس داری.
اینکه من گفتم غیرقابل ساخت نه برای اینکه چیز خاصی تو کارتون بود.برای این گفتم چون ایرادهای ساختاری زیادی داره.
من 2نمونه رو گفتم.
در باره مدل سازی خوب باید بگم مدل سازی هم ایراد داره ببین دوست عزیز روی سطح پایه همون جا که سطح شیشه ای قرار میگیره به صورت قوس داره و حالت u باز شده به خودش گرفته. خوب برادر من این هاس که میگم غیر قابل ساخت.چون میز کاربردی نیست با این حجم.
اولین و مهمترین قسمت طراحی همچین میزی رعایت ایستائی اون هست که شما رعایت نکردی.
رو این ایرادا کار کن دوباره کارت رو بزار.

Peace Dove

Well-Known Member
کریم رشید و امثال هم طراحان حرفه ای دنیا هستن با سایقه کار فراوان. اما کار هاش فقط بازی با فرم هست هر کسی هم میتونه انجام بده فقط گفتم فرقش اینه که ایشون میتونن اجرا کنن. شما هم میتونید کارهایی مثل ایشون انجام بدید.
کتاب آفرینش فرم رو بگیرید و ببینید که چه فرم هایی ایستایی دارن و چه فرم هایی غیر طبییعی هستن و چه فرم هایی اجرا شدن!
حتما مواردی که گفتید رو انجام میدم
ممنون دوست عزیز

جدیدترین ارسال ها

بالا