مدلسازی پروژه راهسازی (تقاطع غیر هم سطح)

N.Abedi

Well-Known Member
سلام خدمت دوستان عزیز.... من یک نقشه راهسازی واسه پروژه پایانیم تو اتوکد دو بعدی دارم که می خوام تو تری دی مکس 3 بعدیش کنم... این نقشه یک تقاطع غیر هم سطح رو نشون میده با چند تا خروجی و فضای سبز وسط ... روش معمول اینه که رو خطوط نقشه دو بعدی لاین بکشم و بعد مقطع جاده رو هم جدا گونه بکشم و loft یا sweep کنم ولی خب خیلی زمان می بره و تمیز هم در نمیاد چون پیچ و خم های نامتعارفی داره این راه... می خواستم ببینم کسی روش تمیزتر و سریع تری بلد هست یا نه؟ با سپاس :rose:

sd70

Active Member
البته سوال شما مربوط به نرم افزار 3ds max هستش و شايد اين پاسخي نباشه که شما دنبالشين ولي بهرحال فکر ميکنم نرم افزار AutoCAD Civil 3D ابزارهاي مناسبي رو براي اين کار داشته باشه (من خودم پروژه راهسازيم رو به کمک اين نرم افزار انجام دادم)

N.Abedi

Well-Known Member
دوست عزیز...ممنون از نظرت.... من برای رسم مقاطع عرضی و پروفیل طولی مسیرم از همین autocad civil 3d در کنار land استفاده کردم ولی نیازم این بود که تو فضای تری دی مکس بتونم کل پروژه رو به طور سه بعدی شبیه سازی کنم. چون باید تقاطع مسیرها، دیواره رمپ ها، جدول های کنار راه، نرده های محافظ، فضای سبز و خلاصه همه چی مدل بشه.... به هر حال ممنون :rose:

N.Abedi

Well-Known Member
ممنون تایماز حان :rose: من به دلیل تسلط بیشترم به تری دی مکس ترجیح میدم این کارو تو تری دی مکس انجام بدم ... دوستان کسی ایده ای داره؟

3dmad

Well-Known Member
توضیح خاصی نداره آقای عابدی شما اگه Rail clone رو نصب کنی همه کارراش واضحه

حالا ببینم یه چیزی ازش میتونم نشونت بدم
---------------------

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا