مدرسه برنامه نويسي حضرت زهرا (س)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nafas.php

Well-Known Member
بِسم رَبِّ الزَّهرا

سلام دوستان جسارت كردم و در محضر اساتيد برنامه نويسي اين مدرسه ي برنامه نويسي رو راه انداختم .
تمام تايپك ها رو كه دوستان براي آموزش قرار دادند رو مطالعه كردم و استفاده كردم.نميخوام كار تكراري اي انجام بدم .
تنها براي اينكه دوستان بتونند بهتر مطالب رو درك كنند و اشكالاتشون رو بهتر رفع كنند و همچنين دوستاني كه كاملا از صفر ميخواهند اين برنامه نويسي رو شروع كنند فكر مي كنم فرصت مناسبي باشه اين مدرسه تا به آنچه كه علاقه دارند برسند و با صرف هزينه ي تنها يك صلوات تقديم به ساحت مقدس بانوي بزرگوار حضرت زهرا (س)
دوستان من چيزهايي كه براي ابتداي كار لازم هست رو ميگم براي ادامه ي كار لطف كنيد ابتدا ثبت نام و حتما تمرينات رو انجام و تحويل بدهيد. صلوات هم يادتان نرود.
با تشكر.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اللهم صل علي محمد و ال محمد (ص)

آخرین ویرایش:

nafas.php

Well-Known Member
اللهم صل علي محمد و ال محمد(ص):rose:
به چه چيزي نياز داريد ؟

اگر سرورتون پي اچ پي رو پشتيباني ميكنه لازم نيست كاري بكنيد.
تنها برخي فايلهاي پي اچ پي رو بايد در دايركتوري وبتون ساخته شود و سرور اونها رو براي شما تجزيه مي كند.
چون رايگان است تقريبا بسياري از ميزبانان وب از آن پشتيباني مي كنند.
با این حال، اگر سرور شما از PHP پشتیبانی نمی کند، شما باید PHP را نصب کنید.
دانلود پي اچ پي
ابتدا پي اچ پي را از اينجا به رايگان دانلود و نصب كنيد:http://www.php.net/downloads.php
دانلود بانك اطلاعاتي mysql
بانك اطلاعاتي را از اينجا دانلود كنيد: http://www.mysql.com/downloads/
دانلود سرور آپاچي
آپاچي را از اينجا دانلود كنيد: http://httpd.apache.org/download.cgi

اين نرم افزارها تنها براي آشنايي است و براي آموزش اصلي تك تك مراحل نصب و كار ساده و راحت رو براي برنامه نويسي خدمتتون عرض مي كنم.

همانطور که می دانید برای راه اندازی و یا اجرای فایلهایPHP شما باید بر روی سیستم خود PHP, MysQL و Apache را تک تک با حجمی بالا نصب کنید تا بتوانید از زبان php بصورت کامل استفاده کنید .
بله شما با استفاده از دو نرم افزار مي تونيد تنها با چند کلیک سایتPHPخود را بر روی سرور مجازی برنامه نصب کنید .
كه معمولا از نرم افزار هايي مثل1 .Wamp server2 و 3.0 - easyphp 5 استفاده كنيد.
كه در ادامه بهشون خواهم پرداخت.
للهم صل علي محمد و ال محمد(ص):rose:
يا زهرا

آخرین ویرایش:

nafas.php

Well-Known Member
[FONT=&quot]اللهم صل علي محمد و ال محمد(ص)[/FONT]​
[FONT=&quot]سلام دوستان عزيز[/FONT]

[FONT=&quot]به خاطر تاخير زياد زودتر فيلم اول رو ميذارم.[/FONT]

[FONT=&quot]فيلم جلسه ي اول به كدنويسي ساده با كدهاي پي اچ پي مي پردازه[/FONT]

[FONT=&quot]لطفا با دقت فيلم رو نگاه كنيد و تمام مراحل كار رو انجام بديد صفحه اي كه در فيلم آموزش داده مي شود را ايجاد كنيد و در اين تايپك قرار دهيد تا اگر به اشكالي برخورد كرديد رفع شود. در جلسات آينده سعي ميشه تمريناتي اضافه داده بشه .[/FONT]

[FONT=&quot]دوستان صلوات يادتون نره. [/FONT]​

:rose:درس اول:rose:
لينك اصلاح شد.

دوستان تا براي ثبت نام ملحق بشن تمرين درس اول ايجاد ماه اول تقويم هست. تمريني رو كه دادم بعد از ايجاد در همينجا قرار بديد تا بررسي كنم. اگه اشكالي هم داشتيد بپرسيد در حد دانشم جواب ميدم. تشكر از همراهيتون.

آخرین ویرایش:

nafas.php

Well-Known Member
فیلم رو نمیشه دانلود کرد
و بهتره تاپیک ها از هم جدا بشه ، تمرینات ، اموزش ها ، ثبت نام ، قوانین
راستی چرا این جا هم مدرسه درست نمیشه مثل اموزش های مدرسه امیر المومنین ع
http://forum.majidonline.com/forumdisplay.php?f=261

سلام دوست عزيز
آره اين مدرسه رو ديدم اما براي شروع كار و كسب تجربه در چگونگي آموزش فعلا از اين تايپك شروع كردم با مديران در ميان گذاشتم و براي ديدن روند كار بايد از يه تايپك ساده شروع كنم اگه استقبال خوب باشه انشاا... سازماندهي تر جلو ميريم.
چشم لينك درس اول رو درست ميكنم.
در خدمتتون هستم. يا علي

اللهم صل علی محمد و آل محمد
و عجل فرجهم و اغثنا بحقهم

شاید جاش اینجا نباشه ولی ارادتش همینجاییه
یه جای پاک میخواستم مدرسه حضرت بهترین بود.
اجازه باشه اگه توفیقی شد اینجا عرض ادب کنیم.

شهادت شاهد کربلا
و وارث علوم انبیا تسلیت
چند تا طرح صلواتی - یا زهرا

پیوست ها

• 5th (4).png
    5th (4).png
    41.2 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • 5th - salavat.rar
    737.5 کیلوبایت · بازدیدها: 51

koorosh704

Well-Known Member
با سلام و احترام خدمت كليه دوستان

منم ، كوروش

ديپلمه هنرستان

هيچگونه آشنايي با اين برنامه ندارم

آيا اين كلاسها براي ما كه از مبتي هم مبتدي تريم مفيد واقع ميشود يا نه

در هر صورت از اينكه دانش خود را در اختيار ديگران قرار ميدهيد متشكر و سپاسگزارم

bitaroos

Member
آقا این تمرینا از کجا اومد یهو ؟ !!!!!

سلام آره حق داری اینجا یکمی شلوغه
الان که هنوز یه مکان خاص برای این مدرسه اختصاص داده نشده،
به نظرم بهتره بجای یه تاپیک، 3 تا تاپیک زده بشه. اول هر تاپیک آدرس بقیه تاپیک ها هم داده بشه،

یکی برای ثبت نام
یکی برای آموزش ها
یکی هم برای سوالات و تمرین ها

--------------------------------------------------------------------

این تمرین ها از اینجا اومده(صفحه ی اول همین تاپیک). زیر لینک دانلود یه خط مشکی رنگه که توش نوشته ......

nafas.php

Well-Known Member
آقا ما هم هستیم

من الان که فایل اول رو دیدم عالی بود
اگر قرار چیزی یاد داده بشه
ای کاش نرم افزار هار و زمیمه می کردید اخه توی این سایت ها چند تا لینک هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سایت mysql ایرانی ها رو تحریم کرده :sad:
باز هم ممنونم

allah.gif

سلام دوست عزيز نگران نباشيد همه ي ابزار رو ميزارم.يا زهرا

nafas.php

Well-Known Member
[FONT=&quot]اللهم صل علي محمد و ال محمد(ص)[/FONT]
[FONT=&quot]با سلام خدمت دوستان محترم[/FONT]​
[FONT=&quot]ابزار متفاوتي براي نوشتن برنامه هاي تحت وب وجود دارد. كه به خاطر هماهنگ بودن با فيلم ها و سادگي كار براي دوستاني كه هيچ آشنايي ندارند من لينك دانلود نرم افزارهاي به كار رفته را قرار مي دهم. در ادامه ي فيلم ها ابزار و كار با آنها را مشاهده خواهيد كرد. اين ابزار را دانلود و نصب كنيد.[/FONT]​
[FONT=&quot]1-nodpad++ [FONT=&quot][/FONT][/FONT]​
[FONT=&quot]2- Macromedia Dreamweaver 8[FONT=&quot]يا [/FONT]Macromedia Dreamweaver cs5[FONT=&quot] (درست است كه در اين نرم افزار قالب كلي تگ ها وجود دارد و نيازي به بازنويسي نيست اما به خاطر يادگيري خود قالب سعي كنيد ابتدا با [/FONT][/FONT]nodpad++[FONT=&quot] كار كنيد و طبق فيلم ها پيش بريد در همين فيلم ها از اين نرم افزارهم [FONT=&quot] استفاده مي شود.)[/FONT][/FONT]​
[FONT=&quot]3- easyphp5.3.0[FONT=&quot] سرويس دهنده هست با پايگاه داده ي [/FONT]mysql[FONT=&quot] كه توضيحاتي دراين مورد درپست هاي اول آمده است.[/FONT][/FONT]​
[FONT=&quot]همچنين از wsamp[FONT=&quot] هم استفاده مي شود كه ما در اين آموزش از گزينه ي [/FONT]easyphp [FONT=&quot] استفاده كرده ايم.[/FONT][/FONT]​

السلام علیک یا امیرالمؤمنین
عید سعید غدیر خم
عید الله الاکبر
روز اکمال دین و اتمام نعمت
بر مومنین مبارک
:oops:
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
افتتاح پر میمنت و خوش زمان مدرسه
رو به همه سروران تبریک عرض میکنم.
:rose:
(به خاطر تایید آموزگار محترم مدرسه و با تشکر بسیار)
باز هم چند تا طرح صلواتی پیشکش مناسبت امروز
خدایا گر چه خالص نیست اما بپذیر
به خاطر نام پر نور امروز و به خانه پر خیری که انتخاب کردم.

سروران التماس دعا

یا علی​

پیوست ها

• 110.rar
    432.5 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • aftab.jpg
    aftab.jpg
    280.7 کیلوبایت · بازدیدها: 20
  • hobbohu-jannah.jpg
    hobbohu-jannah.jpg
    79.7 کیلوبایت · بازدیدها: 19
آخرین ویرایش:

nafas.php

Well-Known Member
مقدمه اي در مورد تگ ها ي html

[FONT=&amp]اللهم صل علي محمد وال محمد (ص)[/FONT]

يك تگ هميشه با علامت كوچكتر رياضي يعني اين علامت < آغاز مي شود و با علامت بزرگتر > به پايان مي رسد.
مثلا تگي كه باعث ايجاد زيرخط كلمات مي شود اينطور نوشته مي شود: <u> اين علامت را قبل از متني كه مي خواهيد زير آن خط كشيده شود قرار مي دهيد. به اين تگ ، تگ ابتدايي (opening tag) مي گويند ، كه عمليات را آغاز مي كند به منظور پايان دادن به زيرخط بايد از يك تگ پاياني استفاده كنيد. كه با اين علامت شروع مي شود : </ بقيه تگ مانند تگ ابتدايي است.
مثال: متني كه مي خواهيد زيرخط داشته باشد : tags and their position
دستور : <u> tags and their position</u>
خروجي : tags and their position
در html همه ي تگ ها به يك تگ پاياني ختم نمي شوند . مثلا براي رفتن به خط بعدي از تگ <br> كه به تگ پاياني نيازي ندارد استفاده مي شود. گفتني ها در مورد اين زبان برنامه نويسي زياد هست ميرم سراغ قالب كلي يك فايل html :

kbovst03x557r17a8e7e.jpg

با نقطه هاي رنگي تگ هاي ابتدايي و انتهايي مشخص شده است.
ombjzr5uum1thldeckc4.jpg

خروجي تگ هاي با لا را در اين تصوير مشاهده مي كنيد.

به خاطر وجود تعداد زياد تگ ها من در اينجا تنها تگ هايي را كه در برنامه نويسي php و در اين درس ها مورد نياز هست در حين تمرينات بيان خواهم كرد آموزش كامل تگ ها مبحث آموزشي جداگانه اي رو مي طلبه .

nafas.php

Well-Known Member
به به منم که چقد عاشق این پی اچ پی ام.

یه چند تا پیشنهاد هم دارم.
اول اینکه از صفر شروع کنید. این فیلم صفحه اول از یک شروع کرده! (که البته پاسخ داده شد. فقط برای اینکه تو دلم نمونه گفتم)
بعدش اینکه آموزشها رو همه بصورت فیلم بزارید. (مثل آموزشهای تری دی مکس) اینجوری یک نظم خیلی قشنگی چیدا میکنه. نه اینکه یک سری رو فیلم بدید یک سری رو متن بدید و خودمون کپی کنیم. اگر هم مقدور نیست فیلم باشه پس همش متن باشه و آخرش هم پی دی اف کنین که راحت بشه دانلود کرد و استفاده کرد.
سوم اینکه حتی الامکان فیلمها کم حجم تر باشه و زمانش هم کمتر باشه. یعنی در نهایت 5 دقیقه باشه نه 15 دقیقه.
متشکرم.
یک مورد دیگه هم اضافه کنم و اون اینه که من بخاطر مشغله زیاد احتمال زیاد تمرینها رو نمیرسم همشو بدم ولی مطالب رو حتما دنبال میکنم و صلواتشم محفوظه.
با تشکر فراوان.

با سلام و تشكر از حضورتون و همچنين پيشنهادهايي كه داديد من اين دوره رو به صورت مقدماتي گذاشتم و اون فيلمي كه اول گذاشتم براي ديدن نمونه كار بود وهمچنين كم تجربگي بنده در اين موارد .
در مورد زمان فيلم ها خيلي سعي مي كنم كم حجم باشه ما به خاطر پيوستگي مطالب مقدور نيست ولي چشم سعي خودمو مي كنم خودتون مي دونيد برنامه نويسي با آموزشهاي تري دي و مايا كمي فرق ميكنه نياز به حجم كار زياد داره . من سعي مي كنم كه آموزشها رو فصلي كنم يعني قسمت مقدماتي رو بذارم و قسمت بعدي مثلا بعد از عيد ارائه بشه .

nafas.php

Well-Known Member
[FONT=&quot]اللهم صل علي محمد و ال محمد(ص)[/FONT]
[FONT=&quot]در صفحه ي مرورگر ممكن است عنوان صفحه ، متن ، تصوير ، خط ، پس زمينه ، رنگ بندي ، جدول و خيلي موارد ديگر وجود داشته باشد . سعي كنيد با نگاه كرد ن به دو تصوير زير و مقايسه ي كد با تصوير خروجي عملكرد تگ ها را درك كنيد.[/FONT]
[FONT=&quot]
dsyotgdu02xjmg1fober.jpg
[/FONT]​

[FONT=&quot]نقاط رنگي تگ هاي ابتدايي و انتهايي را نشان ميدهد.[/FONT]​

gdsn9uxokxie9rolvu3h.jpg

[FONT=&quot]نكته اي در مورد تصوير بايد بگم اينكه چون دوستاني كه با اچ تي ام اصلا كار نكردن مفهوم آدرس دهي ها را نمي دانند در صورتي كه تمايل داريد عكسي در صفحه قرار دهيد سعي كنيد هرجا كه صفحه ي كد نوشته شده را ذخيره مي كنيد همان جا هم عكس را قرار دهيد.[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]دوستاني كه تا به حال [/FONT]html[FONT=&quot] كار نكردن سعي كنند صفحه اي شبيه به اين صفحه با سليقه ي خود با همين كدهايي كه در اينجا معرفي شد ايجاد كنند و تصوير خروجي را در اينجا قرار دهند.[/FONT]

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا