مدارک لازم برای طراحی سایت به طور قانونی ؟

MITRA4

New Member
من و دوستم قصد داریم کار طراحی سایت رو به طور مستقل و قانونی انجام بدیم . یعنی محلی با موقعیت اداری اجاره کنیم و کار کنیم . چه مدارکی لازمه ؟ و چطور این کار رو باید بکنیم ؟
ممنون

flashcs

Member
درود
معمولا برای ثبت شرکت کلی کارها داری
انگشت نگاری.سوء سابقه نداشته باشی.نمیدونم بازداشتگاه نرفتی و.....
البته که نداری،با حرف دوستمان موافقم خدمات کامپیوتری بزن یا اینکه نزن کارتو فقط تو بخش طراحی بزن
ولسلام

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
برای ثبت شرکت نیازی به انگشت نگاری و عدم سو پیشینه نیست ! بلکه برای دریافت جواز صنف کامپیوتر نیاز به موارد ذکر شده است.
می تونید شرکت ثبت کنید، زمان کمتر می بره
موفق باشید

saber2008

Member
من و دوستم قصد داریم کار طراحی سایت رو به طور مستقل و قانونی انجام بدیم . یعنی محلی با موقعیت اداری اجاره کنیم و کار کنیم . چه مدارکی لازمه ؟ و چطور این کار رو باید بکنیم ؟
ممنون

من هم این مدت درگیر این موضوع هستم همه چیزش آسونه ولی این یک مورد رو هنوز بهش نرسیم

1- برای ثبت شرکت کامپیوتری می باسیست مدرک کارشناسی نرم افزار یا مرتبط داشته باشید . ( برای صدور مجوز از شورای عالی انفورماتیک )
یکی از سهامداران یا خودتون باید داشته باشین .

phpweb

Active Member
1- برای ثبت شرکت کامپیوتری می باسیست مدرک کارشناسی نرم افزار یا مرتبط داشته باشید . ( برای صدور مجوز از شورای عالی انفورماتیک )
یکی از سهامداران یا خودتون باید داشته باشین .
یعنی به افرادی که دیپلم دارن اجازه ثبت شرکت نمی دن؟

saber2008

Member
یعنی به افرادی که دیپلم دارن اجازه ثبت شرکت نمی دن؟

چرا میتونن ثبت کنن ولی سخت افزاری

برای نرم افزاری مدرک لیسانس مرتبط برای صدور مجوز - میتونید یکی رو سهامدار کنید که مدرک کارشناسی کامپیوتر داشته باشه

phpweb

Active Member
برای نرم افزاری مدرک لیسانس مرتبط برای صدور مجوز - میتونید یکی رو سهامدار کنید که مدرک کارشناسی کامپیوتر داشته باشه
اگه بدون گرفتن مجوز و بدون ثبت شرکت، کار طراحی وب انجام بدیم، باید چیکار کنیم؟

saber2008

Member
در ضمن مالییات یادتون نره برای ثبت شرکت که می بایست 10 تا 25 درصد سود حاصله در سال بره صندوق بیت المال :green:

phpweb

Active Member
در ضمن مالییات یادتون نره برای ثبت شرکت که می بایست 10 تا 25 درصد سود حاصله در سال بره صندوق بیت المال :green:
خب اگر شرکت ثبت نکنیم و کار کنیم این فرار مالیاتی می شه دیگه!

جلوی چنین شرکتهایی رو نمی گیرن؟

AM1R-M

New Member
این پروسه بیشتر از یک هفته کار نداره ... برای شروع هم برو
خيابان ميرداماد، تقاطع مدرس، زير پل مدرس، سازمان ثبت اسناد ، مدارکی رو که میخواد بگیر. ( میتونی از جاهایی که شرکت ثبت میکنن هم کمک بگیری، جلوی سازمان ثبت اسناد هم بازار یاباشون وایسادن )

----------------------------------------------------------

در کل پیشنهاد میکنم اینکارو انجام نده چون لزومی نداره و به دردسرش نمی ارزه.

AM1R-M

New Member

اولا مالیات 4% بود که شده 5% .... دوما شرکتی که طراجی سایت میکنه ارباب رجوع نداره مگر با اطلاع قبلی پس مالیات هیچ جوره نمیتونه جریمش کنه ... دوباره تاکیید میکنم دنبال اینکار نرو، اگه اطلاع بیشتری خواستی در خدمتم.

phpweb

Active Member
اولا مالیات 4% بود که شده 5% .... دوما شرکتی که طراجی سایت میکنه ارباب رجوع نداره مگر با اطلاع قبلی پس مالیات هیچ جوره نمیتونه جریمش کنه ... دوباره تاکیید میکنم دنبال اینکار نرو، اگه اطلاع بیشتری خواستی در خدمتم.
منظورتون اینه که دنبال ثبت شرکت نرم یا منظورتون اینه که به صورت شرکت ثبتی کار طراحی وب انجام ندم؟

AM1R-M

New Member
منظورتون اینه که دنبال ثبت شرکت نرم یا منظورتون اینه که به صورت شرکت ثبتی کار طراحی وب انجام ندم؟

منظورم اینه که واسه طراحی وب دنبال ثبت شرکت نرو ... ارزشش رو نداره ... ببین من 6 ساله دارم کاره طراحی وب انجام میدم ، این 4 سال اخیر کارمو جدی گرفتم و رفتم دنبالش، هر جایی که میرم زیاد دنبال دادن کار طراحی به شرکت اینکاره نیستند. چون اول از همه میخوان ارزون تموم بشه و خیلیهاشون اونقدر دانش ندارن که فرق سایت 50 هزار تومان در 24 ساعت رو با یک کار حرفه بفهمن و فقط میخوان کارشون ارزون تموم بشه. دوم اینکه الکی یه پول واسه مالیاتش ندن.

وقتی تو یه کار میگیری مثلا 2 میلیون تومان، اگه شرکت نداشته باشی شاید یه چیزی تو مایه های 1 تا 1.5 سود خالص خودت باشد ولی اگه همون کارو با همون قیمت با شرکت ثبت شده انجام بدی سودت بیا بین 400 تا 800 تومان، چرا ؟ چون شرکت هزینه آب داره، برق داره، گار داره، مالیات داره، مواد مصرفی داره و .....................................

در آخر هم کارهایی که من کد نویسی اونارو انجام دادم هم تو سازمانهای دولتی بوده و هم خصوصی بدون داشتن هیچگونه شرکت ثبت شده ای. ( چیزی که این دولتیا نگاه میکنن ظاهر و زبون طرفه - زبونش رو که دارم تا دلت بخواد + ظاهر رو هم تو با کت شلوار برو یه جایی کلاغ رو بگی قناری همه تاییدت میکنن )

saber2008

Member

تنها مالیات کسانی باید پرداخت کنند که چیزی ثبت کرده باشند و گرنه دولت از کجا بفهمه که شما طراحی وب کردید.
در ضمن اگر کارتون به غیر از طراحی وب چیزهای دیگه مثل شبکه و سامانه پیام کوتاه و گرافیک و نرم افزار هست
به نظرم شرکت باید ثبت بشه در غیر این صورت ثبت نکنید .

آخرین ویرایش:

AM1R-M

New Member
بله ... تولید نرم افزار بحسش چداست و اصلا نیازی به ثبت شرکت نداره ... مثلا بسته نرم افزاری mrt مال شخصی به اسم محمد رضا توکلی است.، و ایشون اول اسمشون رو روی این بسته نرم افزاری گذاشتن.

phpweb

Active Member
یه مسئله دیگه:
من شرکت و دفتر کار ندارم اما با چندتا بازاریاب صحبت کردم و قراره از این به بعد اونها کار پیدا کنن و من انجام بدم.

سوالی که دارم اینه که بدون دفتر چطور می شه کار کرد؟

بدون دفتر هم باید قرار داد ببندم ؟

پول رو چطور از بازاریابها بگیرم؟

لطفا در این مورد توضیح بدید.

Omegaweb

New Member
سلام من اینا رو مطالعه کردم
من میخوام بدونم اگه من یک دفتر بزنم تابلو بزنم مثلا دفتر طراحی سایت و گرافیک کسی نمیاد گیر بده اقا این کجا ثبت یا چرا ثبت نکردید و جواز نداررید و اینا??

جدیدترین ارسال ها

بالا