مخفی کردن فايل درون عکس

m_s3rver

New Member
براي اين کار شما به يک فايل تصوير با فرمت GIF و يا JPG و همچنين فايل يا فولدري که ميخواهيد مخفي کنيد نياز خواهيد داشت.
ابتدا بايد بايد فايل يا فولدر مورد نظر را توسط خود نرم افزار WinRar فشرده سازي کنيد. بدين منظور روي آن راست کليک کرده و Add to archive را انتخاب کنيد. محض نمونه نام آن را mohammad.rar بگذاريد.
اکنون اين فايل فشرده که قصد مخفي سازي آن را داريد را در کنار تصوير مورد نظر خود که به عنوان مثال mohammad.jpg نام دارد قرار دهيد.
يعني اين دو فايل در کنار هم و در يک پوشه.
حال ، از منوي Start وارد Run شده و دستور cmd را وارد کرده و Enter بزنيد تا وارد Command Prompt شويد.
اکنون در داخل CMD به فولدري که اين دو فايل در آن قرار دارد مراجعه کنيد. (يادآوري ميشود براي تعويض دايرکتوري در CMD از دستور cd استفاده ميشود.)
پس از مراجعه به دايرکتوري مورد نظر ، کافي است کد زير را در CMD وارد کرده و Enter بزنيد:

copy /b mohammad.jpg + mohammad.rar New-mohammad.jpg

در کد فوق mohammad.jpg نام عکس اوليه ، mohammad.rar نام فايل فشرده که قصد مخفي سازي آن را داريم و در پايان New-Tarfandestan.jpg نام عکس توليدي جديد است که فايل فشرده در آن مخفي ميشود.
حالا کافي است به فولدري که فايلها در آن موجود بود مراجعه کنيد ، يک عکس با نامNew-mohammad.jpg ايجاد شده است. تصوير اين عکس همان عکس اوليه است ، اما در داخل اين عکس جديد فايل فشرده ما نيز مخفي شده است که به هيچ وجه قابل مشاهده نيست!
اما براي دستيابي به فايل مخفي شده کافي است روي عکس توليد شده راست کليک کرده و از Open with روي Choose Program کليک کنيد. در صفحه باز شده از ميان ليست برنامه ها WinRar را انتخاب نموده و OK کنيد. خواهيد ديد که نرم افزار WinRar عکس شما را به گونه اي اجرا ميکند که فايل مخفي شده در دل عکس نيز پديدار ميگردد! حالا کافي است در WinRar دکمه Extract to را بزنيد تا فايل فشرده از دل عکس خارج گردد.
همان طور که ذکر شد اين روش يک روش بسيار حرفه اي براي مخفي سازي فايل و فولدر ميباشد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا