مخزن آب؟

hessam h

Member
با سلام خدمت دوستان عزیز
من باید یک آکواریوم آب بسازم و داخل اونو تا سه چهارم از آب پر کنم. و بعد از زاویه روبرو رندر بگیرم.
متاسفانه تا حالا با مایعات توی مایا کار نکردم و نمی‏دونم اینو چطوری ایجاد کنم.
ممنون می‏شم کامل راهنماییم کنید.
البته هرچه زودتر بهتر.
بازم ممنون.

.:. soroosh .:.

Active Member
دوست عزیز باید خروجی را به صورت انیمیشن بگیرید ؟
اگر قصد انیمیشن خروجی گرفتن دارید بهتون پیشنهاد میکنم ریختن مایع را با استفاده از ریل فلو در بیارید.
اما اگه قراره فقط یک استیل ایمیج ساده باشه که فقط آکواریوم را با مایع داخش نشون بدید که دیگه نیازی به شبیه سازی مایع ندارید و میتونید مایع داخلش را هم مدل کنید و متریال متناسب آب را بهش نسبت بدید .

rezaoptic

Well-Known Member
سلام سروش جان.:rose:
میشه این ریل فلو رو برام توضیح بدین تا حالا کار نکردم.:shock:
با تشکر.

.:. soroosh .:.

Active Member
خب من راجع به کدوم قسمتش باید توضیح بدم ؟!
چون این برنامه حرفه ای هست و نمیشه تو چند تا پست آموزش داد یا ...
اما خب در کل این یک برنامه برای شبیه سازی مایعات و گازهاست و ذرات و ... که میشه به صورت ترکیبی باهاش حرکات اجسام مختلف را هم شبیه سازی کرد یا ...
برای این کاری که دوستمون هم میخواد انجام بده ایشون میتونن آبجکت های مورد نظرشون را با مایا ( اگه پیچیده هست ) بسازن و سپس با پلاگین مربوطه به ریل فلو ایمپورت کنن و سپس اونجا مایع را با سیستم ذره ای ریل فلو بسازن و سپس به صورت مش وارد مایا کنن و ادامه ماجرا ...

rezaoptic

Well-Known Member
خیلی ازتون متشکرم .
یه چیزاری فهمیدم برای بقیش هم تو نت یه سرچی میکنم دستت درد نکنه.

hessam h

Member
ممنون از راهنماییتون
نه در حقیقت من باید این مدل رو انیمیت کنم بنابراین نمی تونستم از مدلینگ استفاده کنم.
حالا می‏خواستم اگه میتونید فقط ایجاد اب را بهم اموزش بدید (به صورت کاملا ساده)
انیمیت و بقیش رو یکاریش میکنم.
اگه آموزشی در این رابطه هم دارید برام بذارید ممنون می شم.
بازهم از راهنماییتون ممنون.

pclord

کاربر متخصص
برنامه Real FLow یک برنامه فوقالعاده قوی برای ساخت Dynamic & fluids می باشد که در چندین سال اخیر محبوبیت فراوانی کسب کرده
در استدیو های معروفی مانند BlueSky - Pixar - Dream Work -SonyImage استفاده های زیادی از این برنامه می کنند
تازگی برای ساخت آب های انیمیشن ICE AGE از این برنامه استفاده کردند که جواب بسیار مطلوبی هم داده
این برنامه برای ساخت مایعات فوق العاده عمل میکنه و کارهایی که باهاش انجام میشه بسیار به واقیعت نزدیکه

realflow.jpg

سایت سازنده و اطلاعات بیشتر:
http://www.realflow.com/

حیف که Mesher 2 رندرکیتش برای مکس کرک نشده و کار نمی کنه. نسبت به Mesher امکانات بیشتری داره !
کسی میدونه mesher 2 برای مایا کرک شده است یا نه؟

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا