مختصات دایره ای در یک تصویر؟؟؟

MoReNu

Member
سلام به همه
این اولین پست من در مجید آنلاین هست و خیلی خوشحالم که به چنین انجمن بزرگی در زمینه هنرهای دیجیتالی آشنا شدم :oops:

دوستان سوالی که داشتم این هست که من یک نقشه ایران دارم و می خوام بر روی هر استان یک لینک قرار بدم، من کد این کار رو پیدا کردم، حالا نیاز به مختصات های مشخص و مد نظرم به صورت دایره ای در تصویر دارم، ممنون می شم نحوه بدست آوردنش رو با فتوشاپ بهم یاد بدین.

با تشکر
محمدرضا

+Mohammad+

Well-Known Member
من درست متوجه منظورتون نشدم که میخواید دقیقا چیکار کنید ... ولی فکر میکنم با خط کش بتونید مختصات افقی و عمودی رو بگیرید

MoReNu

Member
من درست متوجه منظورتون نشدم که میخواید دقیقا چیکار کنید ... ولی فکر میکنم با خط کش بتونید مختصات افقی و عمودی رو بگیرید
سلام دوست عزیز
منظورم نقشه ای مثل سایت facenama.com هست
در صفحه اصلی نقشه ای موجود هست، لطفا ببینید چطوری لینک شده هر استانش.
ممنون

30min

Banned
خب این یک نقشه است که روش یک سری شکل روی هر استان هست که با کلیک بر روی اون به صفحه مشخصی میره .
حالا شما شیوه ساختن اون دایره ها رو میخوای !؟
مقیاس دهی جریانش چیه !؟

MoReNu

Member
خب این یک نقشه است که روش یک سری شکل روی هر استان هست که با کلیک بر روی اون به صفحه مشخصی میره .
حالا شما شیوه ساختن اون دایره ها رو میخوای !؟
مقیاس دهی جریانش چیه !؟
سلام
این یک تصویر یکدست هست و از این تصاویر پازلی نیست که به هر پازل لینک می دن
این لینک رو ببینید: http://www.w3schools.com/tags/tryit.asp?filename=tryhtml_areamap
الان من کد و تصویر رو دارم و فقط نیاز دارم که مختصات های جاهایی رو که می خوام به این کد بدم...

30min

Banned
خب من نمیدونم شما از چه شیوه یا زبانی داری استفاده میکنی و خب وارد نیستم به این امر مختصات دهی .
اما کاری که شما میتونی بکنی اینه که با خط کش و گذاشتن خطوط guide روی صفحه مختصات یک نقطه از عکس رو به پیکسل یا سانتی متر پیدا کنی که فکر کنم به کار شما پیکسل بیاد .
بعد اون رو توی کدتون وارد میکنید .
اگه اینطور باشه کافیه با ctrl+r خطکش رو فعال کنی و خطوط راهنما رو جایی که میخوای قرار بدی و نقطه تلاقی با خط کش میشه مختصات طول و عرضی که شما میخوای ( واسه خطوط راهنما هم که وسط خط کش ها که فعال میشه کلیک و درگ کن و به داخل صفحه بیار )
موفق باشی

+Mohammad+

Well-Known Member
من منظورتون رو فهمیدم...
شما با همون خط کش باید استانی رو که میخواید دورش از دو خط کش افقی و دو خط کش عمودی استفاده کنید .. یعنی استان رو با چهار خط محاصره کنید.
واحد خط کش رو هم باید روی پیکس تنظیم کنید و نقاطی که خط کش روی اونها هست رو به کد بدید.

بازم سوالی بود در خدمتم.

MoReNu

Member
خب من نمیدونم شما از چه شیوه یا زبانی داری استفاده میکنی و خب وارد نیستم به این امر مختصات دهی .
اما کاری که شما میتونی بکنی اینه که با خط کش و گذاشتن خطوط guide روی صفحه مختصات یک نقطه از عکس رو به پیکسل یا سانتی متر پیدا کنی که فکر کنم به کار شما پیکسل بیاد .
بعد اون رو توی کدتون وارد میکنید .
اگه اینطور باشه کافیه با ctrl+r خطکش رو فعال کنی و خطوط راهنما رو جایی که میخوای قرار بدی و نقطه تلاقی با خط کش میشه مختصات طول و عرضی که شما میخوای ( واسه خطوط راهنما هم که وسط خط کش ها که فعال میشه کلیک و درگ کن و به داخل صفحه بیار )
موفق باشی

من منظورتون رو فهمیدم...
شما با همون خط کش باید استانی رو که میخواید دورش از دو خط کش افقی و دو خط کش عمودی استفاده کنید .. یعنی استان رو با چهار خط محاصره کنید.
واحد خط کش رو هم باید روی پیکس تنظیم کنید و نقاطی که خط کش روی اونها هست رو به کد بدید.

بازم سوالی بود در خدمتم.

ممنون دوستان
خیلی زحمت کشیدین
منظورتون از استفاده از خط کش به صورت تصویر زیر هست؟
http://upload7.ir/images/52790618293990241468.jpg
اگه اینطوری هست، خوب از اینجا به بعدش که گرفتن مختصات هست رو اصلا متوجه نشدم چطوری هست؟؟؟
ممنون می شم واضح تر توضیح بدین چون توی فتوشاپ به اندازه paint هم بلد نیستم :دی
ممنون

30min

Banned
شما باید نگاه کنی ببینی که خطوطت کدوم نقطه xو y رو روی خطکش ها نشون میده .
الان شما چهار نقطه تلاقی داری که به عنوان مثال بالا سمت چپی مقیاسش هست : 1.4 در -3.5
البته باید روی خطکش دابل کلیک کنی و مقیاس پیکسل رو انتخاب کنی تا مقیاسها تغییر پیدا کنن به پیکسل که مورد نظر شماست .
بعد که تبدیل کردی مقیاس ها رو یادداشت کن و استفاده کن .
البته این راهی هست که با خط کش استفاده میشه و به نظرم روشی هم با ابزار crop که مخصوص قسمت بندی فایلها جهت تبدیل به قالب سایت هست داشته باشه که البته من بلد نیستم !
موفق باشی

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
تا جایی که من میدونم برای مختصات دهی روی نقشه اصلا به فتوشاپ نیازی نیست و باید توی کدنویسی مختصات رو بهش داد. البته من خودم کدنویسی بلد نیستم ولی خب در همین حد رو میدونم.
اگر دوس داشته باشید میتونم تاپیک تون رو به انجمن html منتقل کنم تا دوستان در اون قسمت راهنمایی تون کنن !؟

mahdigfx

Member
دوست عزیز
اگر میخواهید مانند سایتی که معرفی کردید روی هر استانیکه کلیک کردید مشخصاتیکه خودتون وارد میکنید نمایش داده بشه باید یک تصویر ( آیکن) در فتوشاپ درست کنید ( مانند تصاویری که سایت مربوطه برای هر استان قرار داده ) . بعد برای فراخوانی در نرم افزار کد نویسی برای هر کدوم از اونها یک اسم در نظر بگیرید ( برای سهولت کار برنامه نویسی و اینکه اسامی رو بخوبی پیدا کنی نام هر استان رو برای ایکن های مربوط به اون استان در نظر بگیر ) بعد توسط کد ها اونها رو فراخوانی کن و به صفحه مورد نظر ارجا بده .

فکر نکنم برای این کار به مختصات احتیاج داشته باشی .

جدیدترین ارسال ها

بالا