محصولات گروهی و حل مشکل لینک به زیر محصولات

mirsalehi

Member
مجنتو قدرت بسیار بالایی در ایجاد انواع محصولات دارد. هر کدام از این مدل‌های محصول تفاوت‌هایی با هم دارند که باعث شده مجنتو آن‌ها را از هم جدا کند. البته ممکن است در خیلی از فروشگاه‌ها به انواع محصولاتی که مجنتو توانایی ایجاد آن را دارد نیازی نباشد ولی یکی از انواع پرکاربرد این محصولات، محصول گروهی(grouped product) است.
محصول گروهی نوعی از محصول است که در آن از چند محصول ساده(Simple Product) و تنظیم شونده(Configurable Product) و مجازی(Virtual Product) و یا قابل دانلود(Downloadable Product) استفاده شده و آن‌ها را با هم تلفیق کرده است. این نوع محصول معمولاً زمانی به کار می‌آید که صاحبان فروشگاه بخواهند بسته‌ای هماهنگ را ارایه دهند و یا برای خرید گروهی از محصولات، تخفیف قرار دهند. مثلاً شما به عنوان صاحب یک فروشگاه پوشاک قصد دارید مجموعه‌ای هماهنگ از یک مانتو و یک روسری و یک کیف دستی به مشتریان‌تان پیشنهاد دهید. یا اگر در فروشگاه‌تان محصولات دیجیتال می‌فروشید و می‌خواهید برای خرید هم‌زمان یک لب‌تاپ و یک موس و یک هارد اکسترنال تخفیف قرار دهید می‌توانید از این نوع محصول استفاده کنید.
صفحه یک محصول گروهی بسیار شبیه به صفحه محصولات ساده است. با این تفاوت که لیست محصولاتی که در این مجموعه قرار دادید در کنار صفحه می‌آید و خریدار می‌تواند تعداد خرید از هر کدام از محصولات را انتخاب کند و همه را با هم به سبد خرید خود اضافه کند.
اشکال این صفحه این است که مجنتو نام محصولات تشکیل دهنده‌ی مجموعه را به صفحه خود محصول لینک نمی‌کند در حالی که اکثر مشتریان برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در مورد محصول تمایل دارند به صفحه اختصاصی آن محصول هم بروند.
ولی جای نگرانی نیست چرا که این مشکل را به آسانی می‌توان حل کرد. اگر می‌خواهید لیست محصولات را صفحه‌ی محصولات گروهی به صفحه اختصاصی هر کدام از محصولات لینک کنید ابتدا از طریق فایل منیجرِ هاست خود و یا نرم‌افزارهای اف‌تی‌پی به پوشه‌ای بروید که مجنتو را در آن نصب کردید:
۱- فایل قالب محصولات گروهی را در آدرس زیر پیدا کنید:
کد:
app/design/frontend/your-package/your-theme/template/catalog/product/view/type/grouped.phtml
۲- فایل را با یک ویرایشگر کد باز کند و دنبال عبارت زیر را پیدا کنید:
کد:
<?php echo $this->htmlEscape($_item->getName()) ?>
3- کد زیر را جایگزین آن بکنید:
کد:
<a href="<?php echo $_item->getProductUrl() ?>"><?php echo $this->htmlEscape($_item->getName()) ?></a>
از این به بعد مشتریان شما تجربه بهتری در خرید محصولات گروهی شما خواهند داشت.
منبع: اناره
 

جدیدترین ارسال ها

بالا