محافظت از كدهاي بيلدر نوشته شده با دلفي

aliila1

Member
با اين برنامه مي توانيد از كدهاي مالتي موديا بيلدر حفاظت كنيد
از خصوصيت خوب ديگه اينكه بدون نياز به هيچ نر م افزاري مي توانيد پلاگين داشته باشيد البته از كدهاي خود بيلدر
يك فايل با فرمت dll كه داخل بيلدر از آن استفاده كنيد
ساخت خودمه ورايگانه مي توانيد استفاده كنيد

اينم يك آموزش كوچيك از ورژن قبلي ولي همون طوريه

attachment.php

http://s3.picofile.com/file/8220754042/Preservation_Script_MMB.rar.html

دانلود

پیوست ها

• helpa.jpg
    helpa.jpg
    185.2 کیلوبایت · بازدیدها: 64
سلام
آقا چون موضوع در مورد حفاظت خواستم بدونم راهی هست که بشه از فایل های پیوستی هم به درستی و تمام و کمال محافظت کرد یا نه؟

مثلاً فیلم های نرم افزار های آموزشی گردو فقط تو خوده نرم افزار اجرا میشن یعنی به هیچ وجح قابیت اجرایی خارج از نرم افزار ندارند من با یکی از بچه ها که صحبت کردم گفت اینا یه بیت رو جابجا می کنند بعد او بیت رو تو نرم افزار برمیگردونن سرجاش و این طور میشه که فیلم اجرا میشه .
نمی دونم چقدر این حرفش درسته ولی آیا میشه همچین کاری هم برا mmb کرد یا حداقل براش یه هچین چیزی نوشت با پلاگین یا بی پلاگین فرقی نمی کنه ؟
یا علی

سلام
آقا چون موضوع در مورد حفاظت خواستم بدونم راهی هست که بشه از فایل های پیوستی هم به درستی و تمام و کمال محافظت کرد یا نه؟

مثلاً فیلم های نرم افزار های آموزشی گردو فقط تو خوده نرم افزار اجرا میشن یعنی به هیچ وجح قابیت اجرایی خارج از نرم افزار ندارند من با یکی از بچه ها که صحبت کردم گفت اینا یه بیت رو جابجا می کنند بعد او بیت رو تو نرم افزار برمیگردونن سرجاش و این طور میشه که فیلم اجرا میشه .
نمی دونم چقدر این حرفش درسته ولی آیا میشه همچین کاری هم برا mmb کرد یا حداقل براش یه هچین چیزی نوشت با پلاگین یا بی پلاگین فرقی نمی کنه ؟
یا علی

the_king

مدیرکل انجمن
سلام

یا علی

یه تکنیک مرسوم و قدیمی در مهندسی معکوس هست به نام Process Memory Dumping، به منبع حفاظت شده کاری ندارند تا زمانی که توسط خود نرم افزار برای پخش شدن / اجرا شدن در حافظه RAM از حالت حفاظت شده خارج بشه.
همون موقع داده های حفاظت نشده رو از داخل حافظه مربوط به اون برنامه برمیدارند. فرضا یک فایل PDF رو تبدیل به EXE کرده اند که قابل استخراج نیست. نرم افزار EXE رو اجرا می کنند و محتویات PDF رو از داخل حافظه RAM بر میدارند.
اینجا دیگه مهم نیست که چقدر برای حفاظت از منبع زحمت کشیده شده، مهم اینه که برای پخش و اجرا ناچار به خارج کردنش از حالت حفاظت شده باشند.
ابزار هایی مثل WinHex هم از عهده اینکار بر می آیند و البته نرم افزار های اختصاصی گروه Memory Dumper ها.

MT_Norouzi

New Member
سلام دوستان عزیز وقت به خیر
ما ی گروه هستیم که داریم رو پلی استر کار میکنیم و به تازگی ی فایل آموزشی هم ساختیم
و قصد داریم که بدیم ت بازار، فقط ی مشکلی هست که درخواست کمک و راهنمایی از دوستان دارم:shock:
اینکه میخوایم بعد از اینکه فایل رو دادیم تو بازار همه راحت کپی و پیست نکنن و کار ما الکی به هدر نره
و هر کسی که آموزش رو خرید از طریق اس ام اس ی کد فعال سازی از ما بگیره
ممنون میشم راهنمایی کنید و نحوه ایجاد این قفل نرم افزاری رو تو نرم افزار MMB برام بفرستید یا اینکه اگه
پلاگینی تو این زمینه وجود داره لینکش را بذارید.
با تشکر فراوان:oops:

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
در تکمیل توضیحات جناب the king باید عرض کنم که استفاده از این روشی که بیان کردین که بهترین روش ممکن هست ولی نواقص بزرگی رو داره که براحتی میشه این دستورهارو با هوک کردن Message ها و هندل کردنشون به همه کدها دست پیدا کرد و دست کم از ضعف امنیتی بیلدر استفاده کرد و سورس رو استخراج و به اطلاعاتی از قبیل متغیرها و نام فیلدها دست پیدا کرد و با تزریق کد به فایل اصلی از درگاههای امنیتی براحتی رد شد ولی باز میتونم بگم تو تمامی راههای امنیتی موجود بهترین روش همین ارسال کدها از طریق پلاگین هست.

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
سلام دوستان عزیز وقت به خیر
ما ی گروه هستیم که داریم رو پلی استر کار میکنیم و به تازگی ی فایل آموزشی هم ساختیم
و قصد داریم که بدیم ت بازار، فقط ی مشکلی هست که درخواست کمک و راهنمایی از دوستان دارم:shock:
اینکه میخوایم بعد از اینکه فایل رو دادیم تو بازار همه راحت کپی و پیست نکنن و کار ما الکی به هدر نره
و هر کسی که آموزش رو خرید از طریق اس ام اس ی کد فعال سازی از ما بگیره
ممنون میشم راهنمایی کنید و نحوه ایجاد این قفل نرم افزاری رو تو نرم افزار MMB برام بفرستید یا اینکه اگه
پلاگینی تو این زمینه وجود داره لینکش را بذارید.
با تشکر فراوان:oops:
یکی از راههای موجود استفاده از برنامه CD Secure برای مخفی کردن فایلهاست که برای کاربر در صورت نمایش فایلهای مخفی سیستمی باز چیزی مشاهده نخواهد شد و تامین امنیت این روش با استفاده از Winhex که در برابر IsoBuster در امان باشه و روش دیگر این که این اطلاعات توسط پلاگین حفظ و تو رم بارگذاری بشه که همینطور که جناب The king فرمودن امکان واکشی اطلاعات از رم میسر هست و روشهای دیگر که همگی نقاط ضعف زیادی رو دارن و امکان دور زدن براشون وجود داره مخصوصا تو بیلدر و امکانات محدود بیلدر هرچند که امکان استفاده از پلاگین برای فرار از محدودیت ها و امکانات بسیار زیاد براش پیاده سازی شده باز بخاطر روشهای استفاده شده اشتباه در ساختار بیلدر که نقص های های امنیتی مختلفی رو براش بهمراه داشته و از پایه این مشکل وجود دارد با پلاگین بیش از یه حدی نمیشه مانور داد.
موفق و سربلند باشید.

سلام ببین توضیحات رو که بچه ها بهت دادن بهر حال تو بحث امنیت بیشتر از این دیگه نمیشه از mmb انتظار داشت

MT_Norouzi

New Member
سلام باز هم خیلی ممنون از راهنمایی که کردید
اگه سوال دیگه ای تو استفاده از قفل گذاری برام پیش اومد ممنون میشم راهنمایی کنید
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا