مجموعه ای بسیار زیبا از وب سایت های تعاملی

amirsport

Member
تا پیش از این برای خلق آثاری با قابلیت پاسخگویی بالا در برابر حرکات کاربر از ابزارهایی مانند فلش استفاده می شد که با توجه به رشد تکنولوژی های تحت وب امروزه می توان آثاری بسیار زیبا و هوشمندانه با استفاده از – HTML , CSS و معمولا کتابخانه محبوب JQuery خلق نمود . خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی های تحت وب و استفاده بیش از پیش از ابزار وب سایت برای تجارت و … ، فضای رقابتی بسیار مطلوبی در بین طراحان وب سایت ایجاد شده است و این فضا باعث خلق آثار بسیار خلاقانه و هوشمندانه ای می گردد .

www.bagigia.com

طراحی وب سایت تعاملی – interactive website design و طراحی وب سایت واکنشگرا – Responsive Web Design

واژگانی مانند وب سایت های تعاملی یا واکنشگرا – interactive website design – Responsive Web Design – چندیست که در بین طراحان وب سایت استفاده میشوند و استفاده از این نوع از تکنیک ها در بین طراحان وب بسیار مرسوم گردیده . در واقع طراحان وب در فکر تعامل هر چه بیشتر وب سایت با مخاطبان هستند تا بتوانند حس زیبای تعامل و مهم شناخته شدن مخاطب را منتقل کنند . در اینگونه از طراحی ها پاسخ های مناسبی به اکشن ها یا حرکات کاربر در وب سایت داده خواهد شد و کاربر را بیش از پیش برای گشت و گذار و حرکت در تمامی صفحات وب سایت مشتاق خواهد کرد
هر چند مباحث طراحی واکنش گرا – Responsive Web Design – و تعاملی – interactive website design – دارای مفاهیم مشترکی هستند و هدف هر دو راحتی و افزایش تعامل در وب سایت است ولی میتوان آنها را دو مبحث مجزا در طراحی وب سایت نام برد .
طراحی واکنشگرا در مورد تکنیک های CSS3 برای واکنش وب سایت نسبت به تغییر دستگاه های مختلف مانند تبلت ها ، موبایلها ، لپ تاپ ها و تلویزیون های هوشمند و همچنین تغییر رزولوشن ها مورد استفاده قرار میگیرد . در این تکنیک با استفاده از ویژگی های جدید CSS3 – W3C CSS3 media queries – و همچنین طراحی های شناور – fluid proportion-based grids – وب سایت را بدون نیاز به نسخه های متفاوت برای دستگاه ها و رزولوشن های مختلف طراحی می کنند .

در طراحی تعاملی بیشترین تمرکز بر روی پاسخ دهی به حرکات کاربر در وب سایت خواهد بود . سعی میشود با پاسخ های جذاب و هوشمندانه به اکشن ها و حرکات کاربر فضای تعاملی مناسبی برای کاربر وب سایت ایجاد گردد . پاسخ به کلیلک ها ، دکمه های کیبورد ، اسکرول و یا حرکات موس نکاتی مهم در این گونه از طراحی به شمار می رود .
دیدن وب سایتهایی با خصوصیات تعاملی بسیار جذاب و هوشمندانه ، از بهترین طراحان وب دنیا خالی از لطف نیست و میتواند ایده های زیادی را در ذهن شما ایجاد کند . پیشنهاد میکنم تمامی وب سایتها را با دقت ببینید و اگر یک طراح وب سایت حرفه ای هستید آنها را تحلیل کنید .
در پست های آبنده به بهترین طراحی های واکنشگرا نیز خواهیم پرداخت . تعدادی از این وب سایت ها واقعا فوق العاده هستند .

www.hardgraft.com

slaveryfootprint.org

www.wanda.net

planetpropaganda.com

www.dangersoffracking.com

editsquarterly.com

www.hanzell.com

springsummer.dk

smallstudio.com.au

www.mccormackmorrison.com

www.bagigia.com

www.socketstudios.com

www.mustache.dk

encandle.com

www.oncarbure.com

blindbarber.com

www.unitedpixelworkers.com

squarefactor.com

www.neotokio.it

inze.it

captaindash.com

www.graydenpoper.com

www.secondstory.com

www.superlovers.fr

thepenthouseproject.com

jamesanderson613.com


منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا