بی بی کد مجتمع فرهنگی

master_shz

New Member
سلام دوستان عزیز
این طرح 4 یکی از دوستانم هست که 3dش را زدم، موضوعش مجتمع فرهنگی بوده. خوشحال میشم از نظراتتون استفاده کنم

3d max, vray و یکم هم Ps!
با تشکر

پیوست ها

• 3.JPG
    3.JPG
    981.1 کیلوبایت · بازدیدها: 73
  • 4.JPG
    4.JPG
    953.3 کیلوبایت · بازدیدها: 52
  • 5.JPG
    5.JPG
    854 کیلوبایت · بازدیدها: 56
  • 555.JPG
    555.JPG
    904.3 کیلوبایت · بازدیدها: 68

Yar.kh

Member
سلام
متریال هات خام هستن
سایز درختها با ساختمون نمی خونه و از دل موزاییک ها اومدن بیرون و بی نظم هستن. یکم کار رو خراب کرده.
وسط حوض یه فواره ای... الان از کجا آب میشه؟ و دیواره های حوض هم یکم حد اقل چمفر میشد که اینقد تیز نباشه.
نمیدونم چرا، اما کار بی روح به نظر میاد.

master_shz

New Member
ممنون دوست عزیز
پیشنهاد شما برای بهتر شدن متریال ها چی هست؟
رندر سوم فقط برای نشون دادن کلیت حجم بوده و روی رندر و ... کار نکردم اصلا
فواره و chamfer را اصلاح میکنم، در مورد بی روح بودن هم آره کلا بی روح میشن رندرهام، اینجا Volume Fog هم استفاده کردم شاید دلیلش این هست ...

با تشکر

ALI_TAKHTI

Active Member
با سلام. یکی از ایرادای کار طراحی هست. اون قسمت که انگار طبقه دوم کار هست و به صورت سرکش جلو اومده خیلی زیاد تر از دیوار زیریش که نقش ستون رو ایفا میکنه جلو هست و در عمل بدون ستون اجرائی نیست.عکس از سمت راست دومی رو میگم.
و عکس اول از سمت راست هم دیواره ای که روش حالت سایه بون زدی یا حالا شبیه رواق هم هست اون دیوارهای پائینی ضخامتشون از خود رواق ها کمتر شده که این باز ایراد داره عزیز(این ایراد در عکس اول از سمت چپ بیشتر خودش رو نشون میده)
و مشکل بعدی عدم رعایت اکابی پنجره هست.توی عکس اول از سمت چپ.اکابی(فاصله استاندارد پنجره از زمین) خیلی زیاد شده.کارت رو خراب کرده. این ها رو رعایت کن تا از نظر معماری کارت کم نقص بشه. متریال ها هم کمی جای کار داره.متریال های بتون که استفاه کردی زیاد تکرار شه و یک فرو رفتگی رو مدام نون داه.uvm رو اجرا کردی؟
اگه نمیخوای زیاد برای متریال ها وقت بزاری میتونی با پست پروداکشن یکم روح بکارت بدی.
موفق باشی

master_shz

New Member
ممنون علی جان تمام ایرادهایی که به فرم گرفتی درسته ولی من فقط 3d کار را زدم و طرح مال من نبوده ولی واسه خودم درستش میکنم
uvm را برای اون صفحه بتونی اجرا نکردم
برای بهتر شدن متریال ها چه کار میتونم کنم؟

با تشکر

ALI_TAKHTI

Active Member
اول uvw رو اجرا کن.
بعد به متریال هات یه بامپ بده تا از بی روح بودن بیرون بیان.
و از فضای سبز بیشتر استفاده کن باعث میشه کار روح بگیره و نقص ها کمتر مشخص شن.
و پست پرو داکشن رو هم با پلاگین Color Efex Pro انجام بده
راستی عکس اول از سمت چپ حجمت رفته رو هوا .تکون خورده

آخرین ویرایش:

max vray

کاربر VIP
سلام دوست عزیز
بیشترین مشکل کارت از نظر من متریال ها نیست با همین متریال ها میش رندر های خیلی بهتری گرفت
1.زاویه دوربین هات مناسب نیست و لخت بودن فضای اطراف کارت به شدت تو چشم میاد
2.کف زمین به شدت لخته و فضا سازی نداره
3.کل حجم یک کار خامه و این رندرات خراب کرده
4.چون بیشتر بدنه بنا از یک متریال هست تکرار تکسچر ها توش دیده میشه و کارت خراب کرده
نورت چیه؟
موفق و پیروز باشی:rose:

master_shz

New Member
سلام دوست عزیز
بیشترین مشکل کارت از نظر من متریال ها نیست با همین متریال ها میش رندر های خیلی بهتری گرفت
1.زاویه دوربین هات مناسب نیست و لخت بودن فضای اطراف کارت به شدت تو چشم میاد
2.کف زمین به شدت لخته و فضا سازی نداره
3.کل حجم یک کار خامه و این رندرات خراب کرده
4.چون بیشتر بدنه بنا از یک متریال هست تکرار تکسچر ها توش دیده میشه و کارت خراب کرده
نورت چیه؟
موفق و پیروز باشی:rose:

این کار چون سایت نداره این خیلی به چشم میاد و خالی بودن فضا بیشتر به همین خاطر هست فکر کنم
نور vray sun هست

با تشکر

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.مرسی از بابت کار خوبتون
در کنار نقد خیلی خوب بچه ها باید به نور پردازی خیلی خوب و زنده کار آفرین گفت.آسمون با رنگ بدنه ساختمون خیلی خوب هماهنگ شده و این نشانه شناخت تنالیته و بحث رنگ هست.بهتون تبریک میگم.
این که خیلی لحت شده مقصر طراح هست.اون وظیفه داره طراحی کنه.
در کل خیلی خوبه و منتظر کارهای بعدی شما هستیم.یا علی

جدیدترین ارسال ها

بالا