متریال دادن

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام خدمت همه دوستان من با افتر کار میکنم ولی از اونجایی که نرم افزار کامپوزیت کردن و برای 3d کردن به یه نرم افزار مکمل احتیاج داره دارم از نرم افزار cinema4d استفاده میکنم من یه مشکلی دارم
نحوه متریال دادن به یه آبجکت رو نمیدونم چجوریه.
من متریال رو میسازم اما میخوام روبرو یه نوع متریال داشته باشه پشتش یه متریال دیگه و پهلوها هم یه متریال دیگه اگه ممکنه راهنمایی کنید.

manamsaeid

Member
سلام خدمت همه دوستان من با افتر کار میکنم ولی از اونجایی که نرم افزار کامپوزیت کردن و برای 3d کردن به یه نرم افزار مکمل احتیاج داره دارم از نرم افزار cinema4d استفاده میکنم من یه مشکلی دارم
نحوه متریال دادن به یه آبجکت رو نمیدونم چجوریه.
من متریال رو میسازم اما میخوام روبرو یه نوع متریال داشته باشه پشتش یه متریال دیگه و پهلوها هم یه متریال دیگه اگه ممکنه راهنمایی کنید.
سلام
اول باید آبجکتتون رو editable کنید (با زدن کلید c) و بعد اون با polygon tool فیس های رو برو رو انتخاب کنید و متریال مورد نظر تون درگ کنید توی یکی از فیس ها و برای پهلو و پشت هم همین کار را تکرار کنید .
موفق باشید

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
برای این کار 2 راه وجود داره...

1- قسمت هایی رو که میخوای انتخاب کنی و از منوی Selection گزینه Set Selection رو بزنی و به Selection ئت یه اسم بدی ( تو پنل Attribute) این جوری یه مثلث نارانجی رنگ کنار Object ئت اضافه میشه ، بعد Selection بعدی...
همه قسمت های مورد نظرت رو که انتخاب کردی متریال ها رو بگیر بنداز روی جسمت و بعد تو قسمت Selection متریال ئت مثلث Selection مورد نظرت رو بنداز:wink:

2- میتونی از Selection های آماده سینما استفاده کنی که برای استفاده از اونا به راحتی میتونی تو بخش Selection متریال ئت این ها رو تایپ کنی :
C1 : جلو
C2 : پشت
R1 : دور جلو
R2 : دور پشت
چیزی که شما اینجا میخوای دقیقا با روش 2 راه میفته ، ولی بعضی وقتا میخوای از Selection های یه خورده پیچیده تر استفاده کنی که روش اول به کار میاد:wink:
موفق باشی:oops:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
شرمنده اما من متئجه نشدم مشه بصورت چند تا عکس بزاری

جدیدترین ارسال ها

بالا