متحرک سازی با موشن کپچر آماده

zorkari

Active Member
با سلام خدمت دوستان عزیز .
من یک فایل موشن کپچر آماده با فرمت BVH رو توسط یک پلاگین وارد مایا کردم تا بتونم اون رو به یک کارکتر متصل کنم .
متاسفانه بعد از اتصال ریگ متحرک سازی آماده به کارکتر و play کردن تایم لاین طبق عکس زیر سایز مدل تغییر کرده .
اگه دوستان اطلاعاتی برای کمک به بنده دارند ، دریغ نکنید .
ممنون .
da5e0b63ef60.jpg

einollahia

Well-Known Member
باید از HIK استفاده بکنید

خیلی سادست دقیقا همون کاری که تو motion biulder می کنید
یکی به کاراکترت نسبت می دی یکی به اسکلت کپچرت
بعد میگی حرکت مربوط رو از اسکلت بگیره

تو یوتیوب آموزش زیاد داره

zorkari

Active Member
کمک دوباره

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز ، مرسی .
میخواستم بدونم که اگر بخوام فقط خود ریگ موشن کپچر رو به یک بدن وصل کنم با این روش جواب میده ؟

einollahia

Well-Known Member
چنین کاری که شما میگی هیچ منطقی نداره

فایل های کپچر چند نوع هستند.
یکسری حرکات بدن رو ثبت می کنن که اسکلت تحویلت می ده.
یکسری حرکات مارکرهارو که فقط point cloud
در هر دو حالت موشن بیلدر سریعا حرکات رو تحویل میگیره

باید قبل از کار با موشن ها کاراکترت ریگ شده باشه و بعد که تست ریگ رو انجام دادی آن وقت بیای بگی که حرکات کدام عضو فایل موشن به کدام عضو اسکلت کاراکترت برگرده.

HIK همین روند رو خیلی آسون کرده.
در ضمن برای استفاده از یک موشن باید حالت اولیه اسکلت کاراکترت با حالت اولیه اسکلت موشنت تقریبا نزدیک بهم باشند. مثلا تو T-pose

و اینکه بخواین کاراکترت رو با اسکلت موشن ریگ بدی کار بسیار غلط و بسیار بسیار بسیار زمان بری هست و ممکنه کیفیت لازم رو نداشته باشه

zorkari

Active Member
آرشیو فایل موشن کپچر

مرسی دوست عزیز ار راهنمایی های بسیار کاملی که از من دریغ نکردی . ممنون .

اگه که آدرس سایتی که فایل های موشن کپچر با حالت اولیه T - Pose رو ارائه میدن بهم معرفی کنی ممنونت میشم ؟؟؟

einollahia

Well-Known Member
motioncapturedata.com/

freemotionfiles.blogspot.com/

2 یا 3 ماه پیش یه مجموعه 700 تاییش رو تو سایتها آپلود کرده بودند که باید بگردی ببینی هنوز هست یا نه
من دانلودش کردم هم فایلهای vicon رو داشت هم Optitrack و چنتا دیگه .توانایی آپلودش رو ندارم وگرنه دریغ نمی کردم

zorkari

Active Member
ساخت حالت T-Pose

ممونم دوست عزیز از کمکتان .
من مشکل اصلی که دارم اینه که فایل های موشن کپچرم به صورت T-Pose نیستن و این مشکل بزرگی برام بوجود آورده .
اگه که امکان داره یه راه حل بهم پیشنهاد کنید تا بتونم اول حرکات ریگ موشن کپچرم رو به حالت T-Pose در بیارم ؟؟؟

einollahia

Well-Known Member
مدلت رو ریگ کن
و بعد pose مدلت رو شبیه pose فریم اول موشنت بکن.

سخته ولی ممکنه

zorkari

Active Member
حل مشکل

باز هم از شما دوست عزیز تشکر میکنم که بنده را راهنمایی کردید .
من قبلا با روشی که گفتید تست کردم ولی هم زمان میبره و هم کیفیت نهایی که ارائه میده با T - Pose اختلاف داره .
شاید هم من نتونستم اونجور که باید این کار رو درست انجام بدم .
روشی که من استفاده کردم اینه که در فریم صفر ریگ موشن کپچر که حرکتی براش ثبت نشده ، حالت اون رو به T - Pose تغییر دادم و ذخیره کردم و بعدش کارکتر ریگ شده که به حالت T - Pose بود را با HIK بهش وصل کردم .
خوشبختانه با این روش مشکل کاملا حل میشه و سریع هم انجام میشه .
ممنون دوست عزیز .

جدیدترین ارسال ها

بالا