متاسفم!

pesare_khakestari

Active Member
چند روز پیش توی فروم های خارجی گشت میزدم.
واقعا واسم جالب بود حتی 1 سوال در مورد نصب مایا نکرده بودند.همه بحث های حرفه ای در مورد پارتیک ها و...
اونوقت ما توی فروم هامون صحبت از نصب و کراک مایا و یا چه می دونم نصب پلاگین ویا...
و بدتر اینکه می بینم نزدیک به 300 نفر این جور تاپیک ها بازدید کننده داشته...
فقط باید بگم متاسفم!

Mandana

Active Member
چرا متاسف باشین؟
150fs967317.gif

خیلی عذر میخوام اما در فرومهای خارجی دیگه نباید بحثی برای نصب و کرک کردن مایا باشه.چون اونها کپی رایت دارن و استفاده از برنامه های کرک شده، جرمه سنگینی ئه براشون. و به همین دلیل همه برنامه رو با لایسنس تهیه می کنن.بنابر این طبیعی ئه که سوالی در مورد کرک کردن توی اون انجمنها به چشمتون نخوره.چون فکر نکنم کسی دوست داشته باشه برای یک سوال چند وقت آب خنک بخوره
150fs964484.gif

موفق باشید

hamed-ddd

Well-Known Member
اختیار دارید
من خیلی جاها در مورد نصب مایا و کرکش دیدم و البته نه تو این جاهای معروف مثل 3dtotal و cgtalk و...

TARA CG

Banned
دوست عزیز عذر میخواهم اگر که سطح هوش ما برای شما و دوستان خارجیتون پائین به نظر میرسه اما از قدیم گفتن پرسیدن عیب نیست اینکه آدم خودش رو دانا بدونه عیبه. منم اولین باری که میخواستم مایا نصب کنم مشکل داشتم.

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من خودم هنوز هم با نصب مایا مشکل دارم (ورژن های قدیمی تر )

:D:cool:

من هم فکر نمی کنم پرسیدن عیب باشه

والا به نظر من هیچکدوم ما نبودیم که بار اول (هر چقدر هم کم ) توی نصب برنامه های با کرک به این سختی مشکل نداشته باشیم . به جز مواقعی که فایل آموزش نصب همراه کرک وجود داشته باشه و آدم بتونه راحت ازش سر در بیاره (که در مورد مایا تقریبا اینجوری نیست) . به نظر من اینکه اینجا همه به فکر هم هستند و کسایی میان برای دوستاشون زحمت می کشن و این آموزشا رو با عکس و توضیحات میزارن خیلی خیلی ارزش داره . هرچند که اعتقاد دارم که می تونیم کنار اینها آموزشهای حرفه ای رو هم داشته باشیم و وجود یکی ، اونیکی رو نقض نمی کنه . حتما منظور شما هم همین بوده نه ؟ :wink:.

pesare_khakestari

Active Member
کسی که برای نصب یه برنامه 3 تا تاپیک بزنه و هر تاپیک هم 300 تا بازدید کننده تا 50 سال دیگه نمی تونه حتی مدلینگ رو یاد بگیره...
من خودم رو دست بالا نمی گیرم اما این دوستان عزیز حتی به خودشون زحمت نمی دن دستور العمل نصب که اکثر نرم افزارها همراهشون دارند رو مطالعه کنند.
در هر صورت نمی دونم این مایا کاران چرا دنبال لقمه حاضر و آماده می گردند!

pythoN

Active Member
اره .... منم متعصفم که یه سری پیدا میشن به این سوال ها جواب میدن . اه اصلا همه باید حرفه ای باشن هیچکس حق نداره سوال دسته پایین طرح کنه و کسی که به سوالش جواب میده حکمش 100% اعدامه اصلا باید زنده زنده سوزوندش .... خوبه .:lol:

چند روز پیش توی فروم های خارجی گشت میزدم.

بستگی داره کجا گشت زده باشی...

واقعا واسم جالب بود حتی 1 سوال در مورد نصب مایا نکرده بودند.همه بحث های حرفه ای در مورد پارتیک ها و...

1. بستگی داره کجا گشت زده باشی... 2. ماندانا گفت .

اونوقت ما توی فروم هامون صحبت از نصب و کراک مایا و یا چه می دونم نصب پلاگین ویا...

نه اصلا هر کسی که به دنیا میاد باییییییید نصب مایا بلد باشه ... من حالیم نیس

و بدتر اینکه می بینم نزدیک به 300 نفر این جور تاپیک ها بازدید کننده داشته...

خیلی خوبه که ... اینجوری حساب کنی خودش نشون میده چقدر پتانسیل توی ایرانی ها هست که تی چند سال تبدیل به یه منبع عالی میشه . ( اگه واقعا 300 نفر باشه )
فقط باید بگم متاسفم!

منم متعصفم چون اینجوری که شما میگی دیگه هیچ کس جرائت پیدا نمی کنه سوال سطح پاین بپرسه و استعدادش همراه با علاقش نابود میشه .

کسی که برای نصب یه برنامه 3 تا تاپیک بزنه و هر تاپیک هم 300 تا بازدید کننده تا 50 سال دیگه نمی تونه حتی مدلینگ رو یاد بگیره...

خب شما که توی فروم های خارجی فعالی خودت چرا دست به کار نمشدی و همراه این تاپیک یه تاپیک برای یه مبحث حرفه ی مثل joint ها نمیزنی . اونوقت ببین 300000000 تا بازدید کننده داره

من خودم رو دست بالا نمی گیرم اما این دوستان عزیز حتی به خودشون زحمت نمی دن دستور العمل نصب که اکثر نرم افزارها همراهشون دارند رو مطالعه کنند.

حالا بیخیال بیا ببخشیمشون :wink::D

در هر صورت نمی دونم این مایا کاران چرا دنبال لقمه حاضر و آماده می گردند!

خدایش اینجا کم اوردم چون نمیفهمم منظورتون از لقمه ی حاضر و اماده چیه .

ببین داداش من ، شما میتونی این سوال ها رو بزاری پای سطح کار های cg در کشور خودمون ، البته ما خیلی ها رو داریم که کارهای خیلی خوبی در سطح جهانی اراعه میدن اما شما با ایجاد این تاپیک باعث میشی تا اگر کسی دوست داره مایا یاد بگیره و توی نصبش مشکل داره و قصد داره مشکلش رو مطرح کنه تا یکی از ماها بهش جواب بدیم تمام علاقه ی خودش رو از دست بده و کاملا دلسرد بشه . چه بسا که تا شش یا هفت سال دیگه همون ادم رو بتونی توی ubisoft یا pixar یا جاهای مشابه پیداکنی .
خلاصه ببخشید اینقدر انتقادی صحبت کردم . فقط نظرم رو گفتم . امیدوارم که حلال کنی :oops:

pesare_khakestari

Active Member
اول اینکه متعصفم اشتباهه ،درستش متاسفم هستش!
دوم اینکه من برای شما هم متاسفم که یه بحث جدی رو به مسخره بازی تبدیل می کنی.
سوم اینکه اگر Cg ما در همین حد یعنی در حد نصب مایا هستش انشالله سال 4600 میلادی می تونیم انیمیشن قابل قبولی تولید کنیم.
چهارم اینکه اراعه اشتباهه ، درستش ارائه است.
پنجم اینکه با یه جستجو توی گوگل یا مشابه اون میتونید خیلی از سایتهای ایرانی رو پیدا کنید که نصب رو توضیح دادند و همچنین خیلی از وبلاگها...خود من چند سال پیش اینطوری مایا رو نصب کردم.
ششم اینکه دیگه بحث رو ادامه نمی دم.
هفتم حلال کردم.
هشتم اینکه شما هم حلال کنید!

به نظر من اگر از جنبه دیگه نگاه کنیم خیلی هم بی حاصل نیست .
اینجوری هرکس که این تاپیک رو بخونه متوجه می شه که حتی اگر حرفه ای نباشه ( که بی تعارف تقریباً هیچکدوم ما حرفه ای نیستیم ) و حتی اگر هیچ چیز ندونه همه ما (به جز یه نفر) حاضریم که با کمال میل بهش کمک کنیم تا راهشو پیدا کنه تنها کافیه تا مشکلات و سؤالات مطرح بشه همه تا جایی که می تونن کمک می کنن این به من ثابت شده و همینجا از همه بچه های گل فروم مجید آنلاین تشکر می کنم . .:oops:

pythoN

Active Member
اول اینکه متعصفم اشتباهه ،درستش متاسفم هستش!
سوم اینکه اگر Cg ما در همین حد یعنی در حد نصب مایا هستش انشالله سال 4600 میلادی می تونیم انیمیشن قابل قبولی تولید کنیم.
چهارم اینکه اراعه اشتباهه ، درستش ارائه است.
پنجم اینکه با یه جستجو توی گوگل یا مشابه اون میتونید خیلی از سایتهای ایرانی رو پیدا کنید که نصب رو توضیح دادند و همچنین خیلی از وبلاگها...خود من چند سال پیش اینطوری مایا رو نصب کردم.
هفتم حلال کردم.
هشتم اینکه شما هم حلال کنید!

خیلی ممنون که ایراد های املائی منو بهم گوشزد کردی . ( من مشکلات زیادی دارم اینم یکیشه )
اما .
من برای شما تاسف نمیخورم . نیازی هم به تاسف خوردن شما ندارم .
خیلی عضر میخوام که مجبورم اینطوری بنویسم . و شما هم نباید ناراحت باشی چون جواب شما رو باحالت ملایم دادم ولی شما جواب منو با لحن تند و خشن دادی .

من آدم جدی هستم .اما جواب سوال تمسخر آمیز جواب تمسخر آمیزتره ، چه بسا اگر جواب جدی میدادم ...

عضر میخوام ولی هیچ کس حق نداره با فردیت خودش تمامی افراد رو دست پاپپن بگیره . و دلسردشون کنه و در ضمن خودشو بالا بکشه .

افرین به شما که به بقیه هم گوش زد کردی چون هیچ کس بلد نبود . اما باز هم شما نیستی که تائین میکنی چه کسی کجا چی رو یاد بگیره .

میدونی مثل چی میمونه . اینکه به یکی فوهش بدی و در بری . تا تنها راهی باشه که جوابشو نشنوی .

واقعا نمیفهمم توی یک محیط اموزشی چرا باید یه همچین اتفاقی بیفته . اشتباه ما ( شامل خودم ) اینه که متوجه نمیشیم اینجا مثل فروم های بیخود و پر از اسپم نیست که با یه تاپیک با این موضوع که فقط باعث میشه یه سری دلسرد بشن و از سوال پرسیدن بترسند وقتش سپری بشه . من اگر با لهن شوخی پاسخ دادم قصد داشتم تا کار به اینجا نکشه و گرنه هم بلدم بقیه رو بی ارزش کنم و هم جواب های زننده بدم . غلط دیکته گرفتن هم نشون میده شما فقط منتظر فرصتی برای دلسرد کردن دیگران هستی و علاقه داری تا اشتباهات دیگران رو توی سرشون بزنی .
خواهش میکنم فقط جواب یه سوال رو بده ( حتی اگر هم دوست نداری بحث رو ادامه بدی )

--تاپیک ها که ایجاد میشن هر کدوم از سه حالت خارج نیستند . 1. به اشتراک گذاشتن اطلاعات . 2. پرسیدن سوالات فنی 3. جواب و یا اموزش . مقصود شما از ایجاد این تاپیک چی بود ؟ ؟؟؟؟

از همه عضر میخوام که با خوندن نوشته های من احساس بدی بهشون دست میده و براشون ازار دهندس . و پیشا پیش خودم رو محکوم میکنم . اما واقعا ناراحت میشم که بعد از چند وقت ارامش کسانی اینجا میان و جو رو به هم میزنن و دیگه پست نمیدن ( یه نگاهی به تاپیک های قدیمی بندازید)
هر کسی هم که تونست غلط املائی بیشتری از این متن من بگیره خیلی انسان بزرگ منشیه و یک دستگاه bmw هم جایزه می گیره . اما خواهشا بعدش فراموش نکنه اینجا بحث مربوط به چی بود .
از همه عضر می خوام میدونم تند گفتم اما اولین باریه که نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم .

آخرین ویرایش:

Miladbat

Well-Known Member
به نظر من جای بحث نیست شما این طوری فکر می کنید می تونید برای آخرین بار دکمه close گوشه سمت راست پنجره رو کلیک کنید و هیچ وقت وارد این فورام و فورام های این طوری نشید.

pythoN

Active Member
برای آخرین بار دکمه close گوشه سمت راست پنجره رو کلیک کنید و هیچ وقت وارد این فورام و فورام های این طوری نشید.
میلاد خان من که مشکلی با فروم ندارم این فروم خیلی عالیه . این تاپیک مشکل داره :-?

maya.user

Member
اینجا مد شده یه نفر می یاد به چند تای دیگه تیکه میندازه اون یکی هم جوای میده و خلاصه یه هیجانی به پا میشه و خیلیا هم این وسط حال میکنن.
اما واقعا اینجا جای این کاراست . ( شده وسیله ی سرگرمی این فروم )
اما با همه این حرفا من که خواستم مایا نصب کنم ( کرکش رو... چون راهنمایی همراه نداشت ) تو گوگل سرچ کردم و یه تاپیک به من معرفی کرد تو همین سایت که توش یکی از بچه ها نحوه ی کرک کردن رو پرسید و یکی دیگه جواب داده بود و مشکل ما نیز به این سادگی حل شد .

pesare_khakestari

Active Member
میدونی مثل چی میمونه . اینکه به یکی فوهش بدی و در بری . تا تنها راهی باشه که جوابشو نشنوی .

راستش برای این نمی خواستم ادامه بدم چون خیلی ها به این بحث ها اعتقاد ندارم....

عضر میخوام ولی هیچ کس حق نداره با فردیت خودش تمامی افراد رو دست پاپپن بگیره . و دلسردشون کنه و در ضمن خودشو بالا بکشه .

خودم رو بالا نمی کشم.
متاسفانه همگی پایین هستیم.

به نظر من جای بحث نیست شما این طوری فکر می کنید می تونید برای آخرین بار دکمه close گوشه سمت راست پنجره رو کلیک کنید و هیچ وقت وارد این فورام و فورام های این طوری نشید.
شما اینطوری فکر نمی کنید؟
به تاپیکهای مایا یه نگاهی بندازید؟!
برید تو انجمن های P30world ببینید کدوم سطح بالاتری دارند.تازه p30world گرافیک رو به طور تخصصی زیر ذره بین قرار نداده...

--تاپیک ها که ایجاد میشن هر کدوم از سه حالت خارج نیستند . 1. به اشتراک گذاشتن اطلاعات . 2. پرسیدن سوالات فنی 3. جواب و یا اموزش . مقصود شما از ایجاد این تاپیک چی بود ؟ ؟؟؟؟
به اشتراک گذاشتن اطلاعات که فکر نکنم.چون من 6و7 تا تاپیک بیشتر در این باره ندیدم.
سوالات فنی هم که....:D بی خیال
جواب یا آموزش هم که ما چیزی ندیدیم!

عارضم خدمتتون که:
قصد بنده با ایجاد این چنین تاپیک هایی این است که کاربران سایت متوجه بشند که تاپیک ها باید از سطحی که در آن هستیم بالا کشیده بشه و وادار بشن که هر سوال ساده ای رو در انجمن هایی که به نام انجمن های مایا معروف است رو مطرح نکنند.
با توجه به اینکه وب سایت مجید آنلاین سالهاست رو پا هست و کاربران بسیاری از آن استفاده می کنند.بسیاری از کاربران با جستجو در آرشیو انجمنو یا با کمی تسلط به زبان ENG با رفتن به سایتهای مثل Highend3d,3DTotal ,.... از بسیاری از تکنیکهای مبتدی آشنا بشن و این رو متوجه بشن که به قول معروف " هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد"
واقعیت اینه که پس از سالهایی که این فروم ساخته شده و ما می بینیم که در گالری سایت کارهایی با این عظمت توسط انیماتورها ساخته می شود ارائه چنین تاپیکهایی توسط کاربران تازه کار زیبا نیست.
بهتر هستش کاربران حداقل قبل از اینکه یه تاپیک بزنند یک بار خودشون رو به موتورهای جستجو بسپارند و کلماتی چون:
"نصب مایا" "آموزش نصب مایا" "Learning maya basic" "Install maya"
و...رو جستجو کنند.قطعا از جوابهایی که در فروم به اونها داده می شود اطلاعات جامع تری بدست خواهند آورد.
Fantastic!

NAKOOT

Well-Known Member
من نمی خوام بحث کنم، ولی خب این دو صفحه رو که خوندم باید این پست رو می زدم ...
(pesare_khakestari) بنده خدا هم درست می گه ...

بهتر هستش کاربران حداقل قبل از اینکه یه تاپیک بزنند یک بار خودشون رو به موتورهای جستجو بسپارند و کلماتی چون:
"نصب مایا" "آموزش نصب مایا" "Learning maya basic" "Install maya"
و...رو جستجو کنند.قطعا از جوابهایی که در فروم به اونها داده می شود اطلاعات جامع تری بدست خواهند آورد.

حالا من کاری به فروم مایا ندارم، تو همین فروم فتوشاپ این مسئله خیلی رو اعصاب یوزر ها می ره ...
حتی بعضی وقت ها یه عضو با سابقه بدون اینکه کمی سرچ کنی میاد تاپیک می زنه ، در صورتی که اگه می گشت دو صفحه اینور اون ور تر مطلب مورد نظرش رو پیداش می کرد ...

اشکال از فروم مایا هم هستش، اگه بیاین مسائلی که هر کاربری برای بار اول توی مایا براش پیش میاد (مثل مشکل نصب) رو توضیح بدید و اون تاپیک رو استیکی (مهم) کنید دیگه یوزر نمیاد تاپیک جدید بزنه ...
یه نصیحت دوستانه، اگر عقیده ای دارید خیلی راحت مطرحش کنید، نه اینکه اگر کسی حرف باب دل شما رو نزد کل کل کنید ...
آرزومند آرزهاتون

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا