مبحث مربوط به پولی مور فیزم ( رابط ها - نماینده )

AliHSlc

Member
نام خدا آرام بخش قلبهسات

من یه سوال داشتم در زمینه رابط ها یا همون واسط ها یا Interface... ولله تو هرکتابی یه جور نوشته!

میشه کلا به طور اجمال در مورد رابط توضیح بدید.... یکی از دوستام به من می گفت چون وی-بی دات نت از توارق چندگانه پشتیبانی نمیکنه.... از Interface بجاش پشتیبانی میکنه.... میخواستم بدونم آیا این حرف درسته.. و کلا چه جوری..؟

و دیگه اینکه نماینده به درد چی میخوره...؟

یه کلیاتی از نمایندگی میدونم...ولی کاربردش رو نه.... ممکنه اجمالا توضیح بدید که چه زمان نماینده تعریف می کنیم؟

AliHSlc

Member
ای بابا... هیچ جوانمردی نیست 2 کلمه در این مورد توضیح بده؟؟؟

MnavidM

Active Member
سلام.

علی جان ، والا چی بگم .

تدریس واقعی بحثی خیلی سخت و دشوار است که نیاز به صبر زیادی هم داره و حالا در مباحثی فلسفی و برنامه نویسی و حال برنامه نویسی شی گرای و نسل جدید ...

هیچی دیگه ، مخ آدم خیلی کم میاره .

در این مورد هم به این صورت هست ، حتی وقتی کامل این مفهوم Interface رو درک کنید ، به احتمال 90% نمی تونید اون رو توضیح بدید !!

توضیحش والا سخته ، نمی تونم درست چیزی بیان کنم ، که قابل فهم باشه .

اما اگر مثال در این مورد می خواید مشکلی نیست ، اما اصل مفهومش سطحش بالاست .

موفق باشی.
نوید.

Mojgan110

New Member
یکی از دوستام به من می گفت چون وی-بی دات نت از توارق چندگانه پشتیبانی نمیکنه.... از Interface بجاش پشتیبانی میکنه.... میخواستم بدونم آیا این حرف درسته.. و کلا چه جوری..؟

اوهوم ! توي سي شارپ ( ويبي را نييدونم) Multiple Inheritance نداريم . براي اين كار بايد Interface تعريف كنيم و كلاسمون را از اونها ارث ببريم و اونها را در كلاسمون Implement بكنيم.

و دیگه اینکه نماینده به درد چی میخوره...؟
همون Delegate يهني ؟
شما اينجوري فكر كن كه اصلن همچين اسمي به گوشت نخورده و توي يك مساله اي ميخواين كه يك متد را بعنوان پارامتر به يك متد ديگه ارسال كنين ! و براش راه حل پيدا كنيد !

Old User

Member
...فلسفی و برنامه نویسی و حال برنامه نویسی شی گرای و نسل جدید ...

+ ریاضیات + نظریه زبانها و ...

شما اگه خیلی دنبال این مبحثی شروع کن رفرنسای انگلیسیشو بخون چون تو ترجمه هایی که شده بیشتر گیج میشی تا چیزی بفهمی...

AliHSlc

Member
از همتون تشکر می کنم.... واقعا ممنون....

ولی این مباحث شی گرا... یه خورده پیچیدست.. ( یه خورده که چه عرض کنم)

به نظر شما با این تشکیلات برنامه نویسی راحت تر شده... یا سخت تر...؟
به نظر هم راحت شده... هم سخت...
از اون لحاظ سخت که نمیشه به راحتی درکش کرد ... ولی اگر درک و هضم بشه.. خیلی کارو راحت می کنه...

باز هم تشکر می کنم

جدیدترین ارسال ها

بالا