مايكروسافت دو پايگاه داده جديد راه‌اندازي مي‌كند

maysam.m

Well-Known Member
به گزارش فارس به نقل از پي‌سي‌ورلد، قرار است اين پايگاه‌هاي داده از خدمات مايكروسافت نظير جست‌وجوگر جديد اين شركت موسوم به Bing و سيستم‌عامل آنلاين Azure پشتيباني كند.

پايگاه داده دوبلين كه قرار است از اواخر هفته جاري ميلادي فعاليت خود را آغاز كند، بزرگترين پايگاه داده خارجي مايكروسافت محسوب مي‌شود كه در فضايي به وسعت 303 هزار پاي مربع بنا شده و به منظور كاهش مصرف انرژي، از انرژي باد براي خنك كردن سيستم‌هاي داخلي خود استفاده مي‌كند.

پايگاه داده شيكاگو كه قرار است از 20 ژوئيه فعاليت خود را آغاز كند، دو برابر پايگاه دوبلين است و در فضايي به وسعت 700 هزار پاي مربع راه‌اندازي مي‌شود.

دوسوم اين پايگاه داده سرورها را در كانتينرهاي فلزي بزرگ جا داده است. شركت مايكروسافت هم‌اكنون در برخي از پايگاه‌هاي داده خود از كانتينرهاي استاندارد بين‌المللي مخصوص صادرات و سفرهاي طولاني استفاده مي‌كنند و در هر يك از اين كانتينرها بين 1800 تا 2500 سرور را جا مي‌دهد.

براي خنك كردن اين سيستم نيازي به استفاده از سيستم‌هاي خنك‌كننده براي هر يك از سرورها نيست و مي‌توان فقط از يك سيستم خنك‌كننده براي كانتينر استفاده كرد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا