لیپوماتیک چیست و دارای چه مزایا و عوارضی می باشد؟

parvareshzsir

New Member
همه مردم دنیا از داشتن شکم ها و پهلوهای چرب بیزار هستند. به همین دلیل به دنبال روشی عالی و بدون عوارض، برای از بین بردن همه چربی های بدن خود می باشند. مسلما استفاده از دستگاه های لیپوماتیک برای خانم هایی که تاکنون زایمان نکرده اند و از چربی های کمی در بدن برخوردار هستند، بهترین انتخاب است.
از سوی دیگر این روش درمانی می تواند برای افرادی که قبلا اقدام به ساکشن یا لیپولیز نموده اند نیز، بسیار مناسب باشد. زیرا در این دو روش، بافت چربی سفت و فیبروز شده است. بسیاری از مردم با این سوال مواجه هستند، که اصلا روش لیپوماتیک چه نوع روش درمانی است؟
دارای چه عوارضی بوده، و نسبت به دیگر روش های گذشته چه مزایایی در بر دارد. لیپوماتیک در اصل نوعی دستگاه است که برای تخلیه چربی های موضعی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه دارای تکنولوژی فوق العاده دقیق و پیشرفته ای است که کاملا با لیپوساکشن فرق دارد.
از سوی دیگر استفاده از این دستگاه نسبت به دستگاه لیزر لیپولیز نیز بربر بده، و بیمار می تواند شاهد نتیجه بهتر با استفاده از این دستگاه باشد.
لیپوماتیک چیست و به چه صورت انجام می شود؟
یکی از جدید ترین روش های تخلیه چربی از بدن، که نتیجه عالی و باور نکردنی در بر دارد، روش پیکرتراشی با لیپوماتیک می باشد. این روش نسبت به دیگر روش ها همچون لیپولیز و ساکشن تفاوت های فاحشی داشته و بهتر است. بیشتر محققین در دنیا به دنبال اصلاح روش های پیشین بودند.
به همین دلیل دستگاهی را ابداع و تولید نمودند که علاوه بر راحت تر بودن، بدون عوارض و کم خطر نیز باشد. روش درمانی لیپوماتیک کاملا سرپایی بوده و نیازی به بیهوشی ندارد. می توانید چربی های زیادی را تنها در یک جلسه از بدن خود خارج کنید.
با کمترین میزان تورم، کبودی، درد و بدون خطر آمبولی بدن. این روش رهایی از چربی های موضعی به هیچ عنوان منجر به افتادگی پوست بدن نشده و حتی آن را سفت تر نیز می کند. برای روش لیپوماتیک باید ابتدا برش بر روی بدن ایجاد شود.
سپس با استفاده اشعه یا حرارت چربی های بدن را تخریب نموده، و توسط دستگاه چربی های تخریب شدن را از بدن خارج نمود. زمانی که از دستگاه لیپوماتیک استفاده می نمایید، می توانید از مشکلات ایمنی که در روش ساکشن با ان روبرو می شدید، پیشگیری نمایید.
زیرا این دستگاه دارای سیستم ایمنی فعال بوده، و محافظت از ماهیچه ها، رگ های خونی، و اعصاب را بر عهده دارد. با استفاده از لیپوماتیک به دنبال لاغری و کاهش وزن یا کاهش سایز، حجم، فرم و .. در بدن نباشید. روشی عالی، راحت و بدون هیچ عارضه ای بوده و نتیجه مناسبی نیز به دست می آورد.

روش های از بین بردن چربی های موضعی بدن
به چند صورت می توان از چربی های موضعی بدن خلاص شده و آنها را حذف نمود. که این روش ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند از جمله روش های لیپوماتیک ران پا و سایر قسمت های بدن می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم.
1. اولین روش، با استفاده از رژیم های غذایی و ورزشی می باشد. در این دسته از روش ها نیازی به استفاده از دستگاه های غیر تهاجمی نمی باشد. وکیوم و ماساژ را می توانیم نمونه های مناسبی برای روش اول از بین بردن چربی ها بیان کنیم.
2. در روش دوم، بیمارانی که نتوانسته اند با استفاده از روش های اول از چربی های موضعی بدن خود خلاص شوند، به تشخیص پزشک می توانند با روش لیپوماتیک، لیپوساکشن معمولی، لیپولیز و لیزر از چربی ها خلاص شوند. از میان این روش ها می توانیم عوارض لیزر لیپولیز را نسبت به ساکشن کمتر بیان نماییم.
برخی از افراد که به چاقی مبتلا هستند نیز با این روش به سراغ درمان می روند. چاقی ها خود به دو صورت جراحی می شوند. جراحی چاقی مفرط و موضعی از جمله این روش ها می باشند. برای انجام لیپوماتیک یا هر یک از روش های جراحی چاقی، باید به پزشک متخصص مراجعه شود نه پزشک معمولی.

مزایای استفاده از روش لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن
از جمله مزایایی که می توانیم برای پیکر تراشی بیان نماییم، عبارت است از:
• در روش لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن، چربی باقی مانده در بدن به هیچ عنوان مشاهده نمی شود. علاوه بر آن می توانید شاهد یکنواختی لایه چربی زیر پوست باشید. به هیچ عنوان چربی ها به صورت گلوله ای در زیر پوست باقی نمی ماند.
• در مقایسه روش لیپوماتیک با لیپوساکشن، میزان صدماتی که به پوست وارد می شود کمتر است.
• در روش لیپوساکشن لازم است بیمار به مدت 180 روز از گن استفاده نماید. در حالی که در روش لیپوماتیک تنها استفاده 2 هفته ای از گن کافی است. البته در برخی موارد بسته به شرایط خاص، سن و .. ممکن است این مدت زمان به 4 هفته برسد. اما باید حتما از گن بعد از پیکر تراشی استفاده شود.
• شما در جراحی به روش لیپوساکشن، با ترشحات و تورم ناشی از عمل بیشتر روبرو می شوید. اما در روش لیپوماتیک تنها 36 ساعت کافیست تا ترشحات از بدن خارج شود.
• در لیپوساکشن های سنتی اصولا از بیهوشی و بی حسی موضعی استفاده می شد اما در روش پیکر تراشی با لیپوماتیک دیگر نیازی به بی حسی نبوده، و همچون جراحی دندان یا برداشتن زگیل تناسلی عمل با لیزر انجام می شود.
• کوفتگی پس از عمل در این روش بسیار کمتر از روش ساکشن می باشد.
• در انتها نیز باید به ریسک عفونت کمتر لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن اشاره کنیم.

نحوه انجام لیپوماتیک به چه صورت است؟
یکی از روش های غیر تهاجمی برای از بین بردن بافتهای چربی بدن پیکرتراشی است. در این روش پزشک از دستگاهی مخصوص برای عمل استفاده می نماند. لوله ای به نام کانولا وارد بدن شده، پس از آن سلول های بدن با استفاده از دستگاهی که به این لوله ها متصل است، حرکات لرزشی در بافت های چربی بدن ایجاد می کند.
این حرکت باعث میشود تا بافت های چربی تخریب شوند. عفونت در لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن کمتر بوده و ایمنی در آن بیشتر است. در این روش از ماهیچه ها، رگ های خونی، و اعصاب به خوبی محافظت می شود.
هدف از لیپوماتیک بر خلاف روش لیپوساکشن رسیدن به حجم، سایز و فرم خاصی در بدن نیست. در حالی که لیپوساکشن تنها به همین دلیل انجام می شود که بیمار به لاغری دست یابد. اما در روش پیکر تراشی تمامی توده های چربی بدن تراشیده و از بدن خارج می شوند.
ارتعاشی که در این روش درمانی برای سوزاندن چربی ها استفاده می شود، منجر می شود تا بافت چربی ها تخریب شده و بدون هیچ آسیبی به بدن و بافت های آن، از بدن خارج شوند. این چربی ها اصولا زیر پوست تجمع نموده اند.
در روش لیپوماتیک می توان چربی های اضافه بیرون آورده شده را، برای بزرگ کردن قسمت های دیگر بدن مورد استفاده قرارد داد. قسمت هایی همچون باسن، سینه و .. .

آیا پوست در روش پیکر تراشی دچار افتادگی می شود؟
بسیاری از بیماران همیشه برای انجام پیکر تراشی، نگران افتادگی و شل شدن پوست خود هستند. اما باید با اطمینان خاطر بیان نماییم که با لیپوماتیک نه تنها بدن دچار شل شدگی پوست نمی شود، بلکه پوست لیفت شده و سفت هم می شود.
امواجی که از دستگاه پیکرتراشی برای تحریک چربی ها خارج می شود، به صورت خودکار سفت شدن و لیفتینگ پوست را نیز انجام می دهند. این دستگاه به میزان کمتری انقباض پوستی را به دنبال خواهد داشت.

نواحی مورد نظر بدن برای پیکر تراشی کدامند؟
از جمله نواحی خاصی که می توانیم با استفاده از لیپوماتیک پیکر تراشی نماییم، شکم، پهلو، صورت، باسن، بغل ران پا، غبغب، بازو، گردن و گونه و پشت گردن می باشد.

میزان هزینه پیکرتراشی چقدر است؟
یکی از مهمترین سوالاتی که افراد با ان مواجه هستند، میزان هزینه جراحی لیپوماتیک است. برای این که بدانیم میزان هزینه این جراحی چقدر است، باید به برخی نکات خاص توجه داشته باشیم. از جمله نکات مهم تاثیر گذار در هزینه عمل، توانایی و میزان تجربه پزشک متخصص می باشد.
از سوی دیگر این که در کدام کلینیک جراحی صورت پذیرد، یا نوع دستگاه و تجهیزات به کار رفته برای جراحی چه باشد، میزان بافت چربی در بدن بیمار چقدر باشد و برای انجام لیپوماتیک به چند جلسه نیاز باشد، همگی در هزینه این عمل تاثیر گذار هستند.
این هزینه برای کسانی که به فکر سلامتی خود هستند، هزینه سنگینی به شمار نمی رود. زیرا مزایای استفاده از روش لیپوماتیک بسیار زیاد بوده و عوارض کمی نیز به دنبال دارد.

عوارض احتمالی پس از جراحی پیکر تراشی چه هستند؟

هر نوع عمل جراحی زیبایی دارای عوارض خاصی می باشد. این عوارض بیشتر موقتی می باشند، اما کم و بیش پس از جراحی بروز می نمایند. در کنار تمامی این روش های جراحی، لیپوماتیک نیز دارای عوارض خاص خود می باشد. از جمله این روش های درمانی باید به موارد زیر اشاره کنیم.
• پس از عمل باید انجام تمرینات ورزشی سنگین را کنار گذاشت
• پس از جراحی با تورم و کبودی در محل عمل روبرو خواهید شد
• خونریزی در زمان درمان با دستگاه لیپوماتیک مشاهده می شود
• ممکن است بعد از عمل جای زخم باقی بماند
این عوارض تنها در برخی از افراد دیده می شود و به صورت موقتی نیز می باشند.

منبع :
کلینیک مشاوره و جراحی زیبایی - زیبایی سلام
 

جدیدترین ارسال ها

بالا