لینک Video تمرینات 3D Animate ه

taghi abbas

Well-Known Member
سلام به bubo3d عزیز . آقا دستت درد نکنه آموزشات خیلی عالیه میخواستم بدونم به آموزشات نمی خوای ادامه بدی ؟ من که منتظرم. دارم رو آموزشات کار میکنم به زودی نتیجه اش رو میذارم اشکال گیری کنی. بازم ممنون

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام به bubo3d عزیز . آقا دستت درد نکنه آموزشات خیلی عالیه میخواستم بدونم به آموزشات نمی خوای ادامه بدی ؟ من که منتظرم. دارم رو آموزشات کار میکنم به زودی نتیجه اش رو میذارم اشکال گیری کنی. بازم ممنون
سلام
شرمنده که دیر به دیر مطلب میذارم.
مطلب جدید به پست اضافه شده، ببین چیز به درد بخوری هست یا نه :green:

dr.hashemi

کاربر فعال
سلام منم یه کار زدم طبق آموزش شما ولی نمیدونم چطوری میشه ازش خروجی گرفت میشه راهنمایی کنید؟
:sad:

amir989

Member
سلام به buboی عزیز. خسته نباشی :rose:
چنتا کاره انیمیت داشتم که همشون با مکسه. الانم دارم تنهایی ی انیمیشن 6-7 دقیقه ای واسه جشنواره درست میکنم که 2تا لینکه اول مربوط به همون کاره. پیشنهاد میکنم اول دانلود کنید بعد ببینید. منتظر نظرات هستم :sad:
MJ
https://www.dropbox.com/s/zh3s8ja796irwwb/7_0.mov

این حرکت دوربین مد نظره:
https://www.dropbox.com/s/r2bp5bwytalkm3r/P-to-a-0.mov

اینم دوربین مد نظره. ولی این کارمو از همه بیشتر دوست دارم:
http://www.youtube.com/watch?v=VSmMzE1xQYw

این یکی همه ی پرهاش به باد حساسه اما چون سیستم جواب نداد نشد خوب انیمیتش کنم :
http://www.youtube.com/watch?v=ZWwj4v0Ux0k

آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
خوب بود دوست عزیز، چند وقته داری انیمیشن کار میکنی؟ موضوع کارت چیه؟ آخه ریتمیک بود.
میشه بیشتر توضیح بدی رفیق؟!!!

dr.hashemi

کاربر فعال
سلام دوست عزيز كه نميدونم چي صدات كنم
اينا در اصل ميشه اولين كارهاي انيميت من
ممنون ميشم نظر و ايرادات و ...
دوست دارم پيشاپيش

پیوست ها

• Walking.avi
    230 کیلوبایت · بازدیدها: 85
  • Ball Ease.avi
    56.5 کیلوبایت · بازدیدها: 58
  • ease.avi
    101.5 کیلوبایت · بازدیدها: 56

amir989

Member
موضوع کار نشون دادن بی توجهی آدما به مشکلاته.کل کار از کانسپت تا ریگ و مدل وانیمیت و..... همشو خودم درست کردم و از چیزای آماده استفاده نکردم. حتی متریال. کار حدود 7دقیقه هست که فقط 30ثانیه اولش(ویدیو 2وم) آماده رندر نهاییه. وانیمیتاشم فقط20% آمادست(رباطی که تو ویدیو اول بعدا میره توی اون اتاق). دلیل این که رقص مایکل رو برای کار انتخاب کردم سختیش و اینکه همه میشناسن بود.
حالا ب نظر شما با توجه به کارم چند وقته که انیمیشن کار می کنم؟( کلاسم نرفتم.) و اینکه کدوم یکی از کارام نظرتو جلب کرد؟

آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
amir989

سلام

در مورد رقص مایکل که فکر کنم تنها کسی باشم که یه بار هم نشستم video ـهاش رو ببینم :green:

حالا این رقص یه تمرین انیمیت بود یا یه مفهومی میخواستی ازش به بیننده برسونی؟ کار خود خوبه عزیز، ولی فعلا مثل خودم جای کار داره، سعی کن تو کارای جشنواره ای هم بیشتر دقت کنی که هر عملی که انجام میدی متصل به یه مفهومی باشه و نه فقط برای دیده شدن.

والا امدم دوباره video رو ببینم لینک error داد. ولی تا اونجا که یادم نور خاصی هم کار نکرده بودی، سیستمت اجازه چنین کاری نمیداد عزیز؟

یه نکته هم در مورد انیمیت، این رو بدون، برعکس تفکار عمومی، ایجاد حرکات تند و سریع ساده‏تر از حرکات نرم و آهسته هست، چون تو حرکات سریع و حرکاتی که زود pose تغییر میکنه نمیشه زیاد شتاب ها رو روش کار کرد و تنها یه تغییر pose هست، البت که تو این نوع حرکات هم زمان بندی کار رو خیل یخوب نشون میده، مثلا اگه خواستی میمتونم یه video از کارها و تمرینات یه دانش آموز منتور بهت نشون بدم که یه رقص رو انیمیت کرده ولی فقط یه سری Pose هست و خالی از هر گونه زمان بندی و تندی و کندی بین حالات مختلف.

به نظر من ایجاد یه دیالوگ خوب به مراتب سخت‏تر از یه رقصه، حتی بعد اون میتونم بگم ایجاد یه راه رفتن ریبا هم از این دو سخت تر، چون مثلا راه رفتن و قوانین و حرکاتش تو ذهن همه ملکه شده و وقتی میخوای اون شبیه سازی کنی به راحتی نقاط ضعفش دیده میشه.

حالا اگه تونستی دوباره لینک ها رو قرار بده تا ببینم.

حق یارت

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
dr.hashemi

سلام رفیق

سلام دوست عزيز كه نميدونم چي صدات كنم
اسم من بلنده و هر کدوم رو میخوای میتونی استفاده کنی :green: سید علی حسین حسینی ایزدی :cool:

در مورد راحت رفته خوب بود با این که هم خیلــــی دور بود هم فکر کنم دستاش رو حرکت نداده بودی ولی خوب بود عزیز. دور هم بود نمیشد مشکلاتش رو ببینم و نظری بدم.

دومی هم بیشتر رو مواقعی که SS ایجاد میشه و زاویه ـش توجه و تمرین کن عزیز، زمان بندی هم تو بالا و پایین رفتن هم باید روش کار کنی، به همون مقدار زمانی که میره بالا ، میاد پایین، به همون مقدار شدت و شتاب

حق یارت رفیق

amir989

Member
ممنون از نقدت.
راستش سیستمم 2gb رم داره با cpu 1.6 دو هسته ای :sad:
ولی خوب انیمیت زیاد سیستم نیاز نداره جز بحثه اسکینش.انیمیت رقص مایکل زیاده تو نت میتونی با ماله من مقایسه کنی. اما انتخاب مایک بر میگرده به مفهوم داستان. تو سخت تر بودن حرکات آروم کاملا موافقم باهات ولی از اون سخت تر حرکت دوربینه. نمیدونی چهقدر فجیهه :-<
اون ویدیو رم دوست دارم ببینم لینکشو بده. در ضمن هنوز خیلی مونده تا به شما برسیم :wink:
ایشالا این کارم که تموم شد حتما بهت نشون میدم.
راستی نظرتو راجبه این کارم نگفتی. اینو از همه بیشتر دوست دارم
http://www.youtube.com/watch?v=VSmMzE1xQYw

بقیه لینکارم چک کردم همه درست بودن :green:
موفق باشی

taghi abbas

Well-Known Member
سلام . من دو تا تمرین کردم با توپ . منتظر نظرات هستم. خیلی برام مهمه.چون اولین کارمه.مشکلاتم رو بگید لطفا

پیوست ها

• Heavy ball animate 1.avi
    911.5 کیلوبایت · بازدیدها: 58
  • ball 1 rotate 800.avi
    661 کیلوبایت · بازدیدها: 51

taghi abbas

Well-Known Member
یه سئوال هم دارم : من یه باکس گذاشتم و خواستم یه حرکت ساده بهش بدم. و برای این کار اول بوسیله ی affect pivot only نقطه ی اصلیش رو مانند تصویر به اون ضلع دادم و فریم رو 50 و 90 درجه به راست. خب حالا دوباره affect pivot only رو فعال کردم و دادمش به ضلع پایینی سمت راست مثل تصویر و دوباره 90 درجه به راست تا فریم 100 اما نتیجه ی کار اونطوری که میخواستم نشد نتیجه هم گذاشتم ببینید لطفا. فقط روی آخرین affect pivot only میچرخه. فکر کنم منظور حرکتم و کاری که میخوام انجام بشه رو فهمیده باشید . میخواستم بدونم که روشش چجوریه؟! چون اینطوری که نشد.عکس ها هم به ترتیب هست.ممنون

پیوست ها

• Box animate test.avi
    591.5 کیلوبایت · بازدیدها: 21
  • 1.jpg
    1.jpg
    95.9 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • 2.jpg
    2.jpg
    96.8 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • 3.jpg
    3.jpg
    97.4 کیلوبایت · بازدیدها: 16
  • 4.jpg
    4.jpg
    96.6 کیلوبایت · بازدیدها: 18

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
ببخشید رفیق، به دوستان دیگه هم گفتم صلا این روزا حال درست حسابی ندارم شرمنده دوستان شدم که پیام میدن و من جواب منیدم.
pivot انیمیت نمیشه رفیق، تو هیچ نرم‏افزاری چنین اتفاقی نمی‏افته، فقط توسط روش های مختلف ریگ برای یه جسم چند وحور توسط ایتخون ها یا کمک کننده ها ایجاد میکنن ولی ...
از زمانی که CAT به خود مکس اضافه شد این گزینه برای مکس امد، اگه CATکار کرده باشی متوجه میشی که میتونی platform پا رو تغییر pivot بدی.

شما یه BOX بساط بعد برو به پنل motion و از لیست نواز assign controller گزینه ی transform: pos.../ rot../ scale رو انتخاب کن و بعد گزینه‏ی assign controller که یه آیکون تیک خورده هست رو بزن و گیزینه ی CATHDPivotTrans رو انتخاب کن.
بعد این عمل تو همون پنل motion اول پنجره گزینه ی Sub-object رو انتخاب کن گزینه‏ی PivotControls روشن میشه و میبینید که یه helper برای pivot جسمتون ایجاد شده و با روشن بودن گزینه‏ی Sub-Object میتونی اون رو حرکت بدی وانیمیت کنی، فقط انیمیتش یه قانون خاص ریز داره که با کار باهاش حتما متوجه ـش میشی.

یا حق

taghi abbas

Well-Known Member
آقا ببخشید شرمنده ی شما شدم . اون تمرین ها رو دیدی؟ اون دوتا. پست 34

JUJUKOCHOLO

New Member
علیکم سلام
اول بگم این توضیحی که تو گذاشتی عزیز یه جورایی بیشتر برای انیمیشن 2D خوبه حالا من به 3D تبدیلش میکنم. اول دوتا مثال میزنم بعد یه توضیح کوچیک:

1.مثلا حرکت داد زدن یه فرد وقتی یه وزنه می افته رو پاش. حالا حرکت این فرد چه جوریه؟ تو یه حرکت که داره سرش رو با داد زدن میبره بالا کل بدنش هم تکون میخوره از جمله همون سرش به صورت دست و پا زدن و تکون های تند و ریز. به این میگن Straight Ahead یعنی چی؟ یعنی یه سری حرکت تند و پشت سر هم.

2. حرکت یه کارات باز از این pose به اون pose یا حرکات یه فردی که داره ارکست رو هدایت میکنه و حتی حرکت فردی که داره دیالوگ میگه. شما میتونی حرکات این افراد رو تقسیم بندی کنی و POSE به POSE شناسایشون کنی.

حالا فرقشون اینه که شما برای انیمیت حرکات Straight Ahead باید از صفر شروع کنی و ریز به ریز بری جلو یعنی نقاط مشخصی رو نمیتونی واسه کلیت کار تعیین کنی ولی تو حرکات pose To pose بهترین کار اینه که شما pose ـهای اولیه رو بزنی بعد بری واسه جزییات کار.

انشا الله که ساده گفته باشم و بدردت بخوره عزیز

حق یارت

با سلام .. ی سوالی داشتم نمی دونم اینجا جاش هست بپرسم یا نه ولی ممنون میشم جواب بدید ..
به انیمیشن و یادگیریش علاقه زیادی دارم اما نمی دونم از کجا شروع کنم بهتره .. متاسفانه تو شهرمون هم هیچ کلاسی واسه انیمیشن نیست
من اصول اولیه و پایه تردی مکس رو فقط از رو سی دی آموزشی یاد گرفتم ..
فتوشاپ رو هم میخام اول کامل یاد بگیرم و کلاس میرم ..
چه چیزیی رو باید اول یاد بگیرم رو دقیقا نمی دونم لطف می فرمایید اگ راهنمایی کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا