لینک دادن به دکمه در visual 2010

travon

Member
سلام
من چندروزی میشه برنامه نویسی رو آغاز کردم.چند تا کد میخواستم
1- چه جوری به دکمه ای که طراحی می کنیم لینک بدم؟مثلا میخوام با کلیک روی یک دکمه،یه صفحه دیگه باز بشه
2- از رادیو باتن چجوری استفاده کنم؟ میخوام وقتی رادیو باتن چک میشه،یک متغیر عددش صفر بشه
3- چرا از dll استفاده می کنیم و به چه دردی میخوره؟
4- من وقتی برنامه میسازم یک تک فایلی تولید میشه.ولی اکثر برنامه ها فایلی هایی به نام .dll و .vcc دارند

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
من چندروزی میشه برنامه نویسی رو آغاز کردم.چند تا کد میخواستم
1- چه جوری به دکمه ای که طراحی می کنیم لینک بدم؟مثلا میخوام با کلیک روی یک دکمه،یه صفحه دیگه باز بشه
زبان برنامه نویسی ای که در Visual Studio بکار می برید رو مشخص نکردید.
منظورتون از صفحه دیگه، یک Form دیگه است یا یک Page تحت وب؟ اگه منظورتون فرم های برنامه است، ShowDialog یا Show اش کنید.
فرق شون در اینه که ShowDialog تا زمانی که فرم بسته نشده، اجازه بازگشت به فرم قبلی رو نمی ده.
موقع طراحی فرم، روی دکمه دوبار کلیک کنید تا روتین برای رخداد Click اش ایجاد بشه :
کد:
[COLOR="#A9A9A9"]        private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {[/COLOR]            
[B]            (new Form2()).Show();[/B]
[COLOR="#A9A9A9"]        }[/COLOR]
کد:
[COLOR="#A9A9A9"]        private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {[/COLOR]            
[B]            (new Form2()).ShowDialog();[/B]

2- از رادیو باتن چجوری استفاده کنم؟ میخوام وقتی رادیو باتن چک میشه،یک متغیر عددش صفر بشه
وقتی چک اش می کنید (یا چک اش رو بر می دارید، رخداد CheckedChanged اتفاق می افته، موقع طراحی فرم، روی RadioButton مورد نظر دوبار کلیک کنید تا بصورت پیشفرض
روتین مربوط به رخداد اش ایجاد بشه :
کد:
[B]        private int x = 123;[/B]

[COLOR="#A9A9A9"]        private void radioButton1_CheckedChanged(object sender, EventArgs e)
        {[/COLOR]
[B]            if (radioButton1.Checked)
            {
                x = 0;
            }[/B]
3- چرا از dll استفاده می کنیم و به چه دردی میخوره؟
اگه DLL طراحی شده توسط خودتون نباشه، که لابد اون DLL براتون کاری رو انجام میده که بهش نیاز پیدا کرده اید. مثلا DLL ای که براتون فایل PDF می سازه، فرمت های صوتی تصویری
رو تبدیل می کنه، موسیقی پخش می کنه، فایل های Excel رو ویرایش می کنه، با Webcam فیلم می گیره و ...
اما اگه خودتون DLL رو می سازید، معمولا به این جهت که اولا می تونه برای تقسیم پروژه به چند بخش و مدیریت بهتر پروژه کمک کنه،
ثانیا اگه بخواهید بعدا نرم افزار تون رو از طریق اینترنت Update کنید، تعویض یک DLL با نسخه جدید ساده تر از تعویض EXE کل پروژه است،
ثالثا وقتی یک پروژه از یک EXE و چند DLL تشکیل شده، لازم نیست برای هر تغییر کوچک در کد، کل این پروژه از نو کامپایل بشه، سرعت کامپایل و فراخوانی اش بیشتر میشه.
رابعا می توانید برنامه رو طوری بسازید که DLL ها برایش نقش Plugin رو داشته باشند (مثل Photoshop و ACD See و Firefox) و قابلیت های برنامه رو گسترش بدهند.

4- من وقتی برنامه میسازم یک تک فایلی تولید میشه.ولی اکثر برنامه ها فایلی هایی به نام .dll و .vcc دارند
یکی از دلایل مهمش اینه که کل برنامه رو خودشون نمی نویسند، خیلی از برنامه ها از اجزایی استفاده می کنند که توسط شرکت های دیگری طراحی شده.
این اجزاء جانبی معمولا پسوند هایی مثل dll یا ocx دارند.

travon

Member
خیلی ممنون
سوال بعد: میخوام وقتی موس روی یه تصویر میره، شکلش عوض بشه و یه صدا پخش بشه
: میخوام تکست باکس فقط اعداد. مثبت و صفر بپذیره.(برای 3 تکست باکس)
: تو installshied برای فعال کردن دایلاگ هایی که میسازم باید چیکار کنم؟
: کامپایل به چه دردی میخوره؟کامپایل کردن برنامه ساده مثل محاسبه درصد آزمون لازمه؟
بازهم ممنون:rose:

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
خیلی ممنون
سوال بعد: میخوام وقتی موس روی یه تصویر میره، شکلش عوض بشه و یه صدا پخش بشه
: میخوام تکست باکس فقط اعداد. مثبت و صفر بپذیره.(برای 3 تکست باکس)
: تو installshied برای فعال کردن دایلاگ هایی که میسازم باید چیکار کنم؟
: کامپایل به چه دردی میخوره؟کامپایل کردن برنامه ساده مثل محاسبه درصد آزمون لازمه؟
بازهم ممنون:rose:
قوانین و محدودیت های ایجاد کردن مبحث جدید :

B4 - اگر چندین سوال دارید که بهم مربوط نیستند، در مبحث های جداگانه مطرح شان کنید.
هیچ کدی اجرا نخواهد شد مگر اینکه کامپایل یا تفسیر بشه، حتی اگه در پروژه تون یک خط کد هم اضافه نکرده باشید، برای اجرایش اول باید کامپایل بشه.
InstallShield یک Setup ساز مستقل ئه و مباحث اش مربوط به این انجمن نیست.

جدیدترین ارسال ها

بالا