لینک برگ به درخت ...

s_mostafa_h

Well-Known Member
سلام
من میخوام از طریق لینک کردن یک آبجکت ( برگ ) به یک درخت عاری از برگ ، درخت رو که در اثر وزش باد به این طرف و آن طرف حرکت می ده ، برگ رو هم حرکت بده . مشکل اینه وقتی مدیفایر Bend به درخت برای ایجاد یک حرکت طبیعی اضافه می کنی . از طریق لینک کردن برگ به درخت ، برگ حرکتی نمی کنه . وقتی اونو حتی به صورت attache to the element هم می کنی - این حرکت انجام می شه - ولی اندازه اونو تغییر می ده . لطفا راهنمایی بفرمایید .
متشکرم

m3d

کاربر VIP
پیشنهاد میکنم از پلاگین tree storm استفاده کنید واقعا رئال هست . شما کافیه جهت و سرعت باد رو بهش بدید خودش برگها و کاملا طبیعی حرکت میده میتونین از یه نسیم ملایم تا یه طوفان رو باهاش شبیه سازی کنید .
تو گوگل سرچ کنید : tree storm for max 2010

s_mostafa_h

Well-Known Member
سلام
ممنون از پاسخ تان و راهنمایی که در معرفی پلاگین کردید .واقیعیت اینه که من می خوام روی تنه درخت تنها یه برگ باشه و روی اون برگ من دارم کار می کنم . گاهی از دور باید برگ و درخت را دید و بیشتر وقت ها باید روی برگ زوم بشم .

m3d

کاربر VIP
با این حساب راهی که به ذهنم میرسه اینه که شما بیای برای شاخه و برگ یه زنجیره ی ik تعریف کنی . یعنی یه جورایی درخت رو ریگ کنی . حالا یا شاخه ی مربوط به اون برگ رو دیتچ کن و بعد از لینک کردن برگ به اون , شاخه رو از قسمت پایین حرکت بده که در این صورت برگ هم حرکت میکنه .منظورم اینه که مثل یه لولا برگ رو به شاخه و شاخه رو به تنه لینک کنی . موفق باشید

s_mostafa_h

Well-Known Member
فکر کنم راه حل بهتری باید باشه ، چون ریگ کردن یه درخت با تمام شاخه های ریزو درشت اون ، فکر می کنید کار منطقی باشه ؟

m3d

کاربر VIP
منظور من ریگ کل درخت نیست منظورم فقط اون شاخه و برگه کا در کل میشه یه سلسله مراتب با سه سطح برگ درخت و اون یه دونه شاخه
چون شما فرمودید قراره دید دوربین از نزدیک باشه و فوکوس روی اون یه دونه برگه پس دیگه نیازی به ریگ کردن همه ی شاخه ها نیست

s_mostafa_h

Well-Known Member
خوب درسته ، ولی بعضی وقت لازم میشه مانور دلخواهی به کل مجموعه ( برگ و درخت )بدی و من محدودیتی در این مورد نمی خوام ایجاد بشه .
ممنون

sharktech

کاربر فعال
راحتترین و بهترین کار استفاده از نرم افزار قدرتمند vue هست که برای مکس هم پلاگین داره و کار نهایی هم طبیعی و واقعی میشه.

s_mostafa_h

Well-Known Member
از همه دوستان ممنون . یه راه حل ساده که از یکی از فروم های انگلیسی کرده ام ، به دست اومد و ایجاد یک Link Constraint است .

cgmeysam

New Member
از همه دوستان ممنون . یه راه حل ساده که از یکی از فروم های انگلیسی کرده ام ، به دست اومد و ایجاد یک Link Constraint است .
میشه بگی دقیقاً چطور؟ من وقتی سوالتو خوندم با Link Constraint کار کردم ولی فقط موقع جابجای جسم حرکت میکنه نه خم شدن:shock:

s_mostafa_h

Well-Known Member
Animation>Constraints>Attachment Constratint
سپس دکمه set Position رو جهت قرار گرفتن در محلی که شما می خوای ، اونو set می کنی .

s_mostafa_h

Well-Known Member
ولی بهترین ،دقیق ترین و راحت ترین روش ، استفاده از اسکریپت نویسی است . اسکریپت ساده اون اینه :

کد:
in coordsys world getVert $Tree 456
کافی که این اسکریپت رو به یه Helper نسبت بدی و البته بعد از اضافه کردن Position Script به اون . خود برگ رو هم به Helper لینک می کنی . همین ! واقعا اسکریپت نویسی در این موقع ها نجات بخش است .

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا