لیست وب سایت های ایرانی طراحی شده بر پایه Css

sunrise

Member
اينو ببينيد، براي سايت ياهو هست:

http://validator.w3.org/check?uri=h...(detect+automatically)&doctype=Inline&group=0

براي گيم اسپات، براي سي نت و خيلي سايت هاي ديگه که واقعا حرفه اي کار مي کنند هم اگه با اين سايت تست کنيد مي بينيد که زياد هم نميشه بهش اطمينان کرد.

http://validator.w3.org/check?uri=h...(detect+automatically)&doctype=Inline&group=0

Ali_ix

Well-Known Member
اينو ببينيد، براي سايت ياهو هست:

براي گيم اسپات، براي سي نت و خيلي سايت هاي ديگه که واقعا حرفه اي کار مي کنند هم اگه با اين سايت تست کنيد مي بينيد که زياد هم نميشه بهش اطمينان کرد.

چرا فکر میکنید یاهو یا هر سایت دیگه‌ای چون بزرگه نباید خطا داشته باشه و کدش درسته؟ استانداردها رو w3c مشخص میکنه و validatorش هم موارد استاندارد syntax رو بررسی میکنه. که متاسفانه یا خوشبختانه بزرگ و کوچیک بودن یک سایت و یک مجموعه براش اهمیتی نداره! :)

این validator کاملا قابل اطمینان هست! و اگر خطایی از سایتی بگیره مشخصه که جایی کد نادرستی بوده. و الته توجه داشته باشید که سطح خطاها متفاوته (error, warning, notice و ...)

اما خب، کاملا درست بودن syntax یک صفحه دلیل بر حرفه‌ای و خوب بودن اون کد نیست و بالعکس. اصولا برای سایتهای پویای بزرگ، کنترل محتوا از نظر درست بودن syntax خیلی ساده نیست و همچنین مواردی پیش میاد که باید validity رو فدای compatibilty یا accessibilty کرد.

shirini_forush

Well-Known Member
نوشتن یک css بدون خطا به تنهایی هنر نیست.
اگر یه وبسایت زیبا و حرفه ای داشتیم که code هاش کاملا بدون خطا بود جایی برای حرف زدن هست.
در غیر این صورت این جور لیست ها فقط وسیله ای برای تبلیغ و ایجاد لینک از وبسایت های خودمون و دوستانمون خواهد بود.

sunrise

Member
چرا فکر میکنید یاهو یا هر سایت دیگه‌ای چون بزرگه نباید خطا داشته باشه و کدش درسته؟ استانداردها رو w3c مشخص میکنه و validatorش هم موارد استاندارد syntax رو بررسی میکنه. که متاسفانه یا خوشبختانه بزرگ و کوچیک بودن یک سایت و یک مجموعه براش اهمیتی نداره! :)

این validator کاملا قابل اطمینان هست! و اگر خطایی از سایتی بگیره مشخصه که جایی کد نادرستی بوده. و الته توجه داشته باشید که سطح خطاها متفاوته (error, warning, notice و ...)

اما خب، کاملا درست بودن syntax یک صفحه دلیل بر حرفه‌ای و خوب بودن اون کد نیست و بالعکس. اصولا برای سایتهای پویای بزرگ، کنترل محتوا از نظر درست بودن syntax خیلی ساده نیست و همچنین مواردی پیش میاد که باید validity رو فدای compatibilty یا accessibilty کرد.
درسته علي جان، من هم نميگم چون سايت ياهو يک سايت بزرگ هست دليل بر بي خطا بودنش ميشه ، اين رو هم ميدونم که w3c استاندارد وب سايت ها رو تعيين مي کنه اما اين رو هم نبايد فراموش کرد که گاهي اوقات ناچاريم براي اينکه طرح CSS خوب در بياد از هک هاي CSS استفاده کنيم و اکثر اين هک ها رو Validator بعنوان خطا شناسايي ميکنه. در مجموع به عقيده من کاري خوب هست که وقتي با چندين مرورگر مختلف تست شد مشکلي نداشته باشه نه اينکه بخاطر ابزارها به اين باور برسم که کارم نقص داره چون هميشه نميشه به ابزارها هم اطمينان کرد!

DaRiOuShJh

Member
دقیقا منم همین مشکل رو دارم
یعنی شبیهش رو
همینطور که میدونید IE 6 عکس های png رو نمیتونه tramsparent رندر کنه
من از یه مد براش استفاده میکنم که بتونه ترنسپرنت نشون بده
ولی ولیدیتر ها به عنوان خطا میشناسنش
منم چون سایتم بک گراند داره از png آستفاده کردم توش
ولس access denied میده
به نظره شما مشکل چیه؟

DaRiOuShJh

Member
هه هه هه!
آخه ببینید چه ایرادایه بنی اسراییلی ای گرفته!
funnyanimation10.gif

خوده کدهای html و پاراگرافهاش رو مشکل گرفته
funnyanimation2.gif

این یعنی چی ؟

آخه ببینید چه ایرادایه بنی اسراییلی ای گرفته!
http://validator.w3.org/check?uri=ht...Inline&group=0

این ایراد ها بنی اسرائیلی نیست.
صفحه شما کلی مشکل داره. دلیلش هم اینه که کلی از کارهایی که نباید می کردید رو انجام دادید. اگر با دقت کد نویسی کنید و هر تکه کدی که می نویسید یه بار تو ولیدیتور چک کنیدش از این مشکلات پیش نمیاد. درسته که استفاده از یک سری چیزها باعث میشه که صفحه شما ولید نباشه ولی شما میتونید با صرف وقت بیشتر مشکلات رو طوری حل کنید که صفحه شما ولید باقی بمونه. مثلا میشه همون مشکل فایل های PNG رو با javascript هم حل کرد که این مشکل ولید نبودن رو هم نداشته باشه

Ali_ix

Well-Known Member
دقت کنید که valid بودن فقط برای کلاس گذاشتن یا محض شاد بودن نیست! valid بودن کد شما پیش نیاز استاندارد بودن و compatible بودن و accessible بودن هست!

الان که جو Ajax بازی هم خیلی داغ شده، حداقل برای داشتن یک DOM تمیز هم باید کدهاتون درست باشه!

DaRiOuShJh

Member
این ایراد ها بنی اسرائیلی نیست.
صفحه شما کلی مشکل داره. دلیلش هم اینه که کلی از کارهایی که نباید می کردید رو انجام دادید. اگر با دقت کد نویسی کنید و هر تکه کدی که می نویسید یه بار تو ولیدیتور چک کنیدش از این مشکلات پیش نمیاد. درسته که استفاده از یک سری چیزها باعث میشه که صفحه شما ولید نباشه ولی شما میتونید با صرف وقت بیشتر مشکلات رو طوری حل کنید که صفحه شما ولید باقی بمونه. مثلا میشه همون مشکل فایل های PNG رو با javascript هم حل کرد که این مشکل ولید نبودن رو هم نداشته باشه

به به به
امیر عباس جان! اینورا:wink:

این هم بیشتر با فرمته XHTML مشکل داره و جاهایی که اینطوره:
کد:
" />
البته برای meta ها احتیاج نداره نمیدونم این چرا گزاشته
بقیه هم که فک کنم بیشترشون به خاطره اینه که بعضا یه space اضافه بینه کدها هست
امیر جان ولیدیتور آفلاین چیزی سراغ داری؟ البته این کدها چون قالب برای بیلاگ فا درست شده بعضی هاش مربوط به کدهای اون سیستم میشه و باید یقه اونو چسبید
برای ولید شدن میشه مقادیری بیشتر من رو منور و مفیوض کنید؟ یعنی مثلا چه کارهاتیی بیتر تاثیر داره تو این مورد و .... :cry:
(وهمینطور بقیه دوستان) حالا نمیدونم اینجا جاش هست یا نه
و یه چند تا از اون کارهایی که نباید بکنم رو هم اشاره کنید بی زحمت
126fs4343671.gif

والا کدهای مختلفی رو برایه اون موضوعه png و تذنسپرنت بودنش تست کردم و این از همه بهتر جواب داد(ولی متاسفانه به صورته آفلاین) و آنلاینش ارور میده
دیگه چیزی به فکرم نرسید:sad:
هر چند IE 6 هم از رده داره خارج میشه ولی باید صفحات حدالامکان طوری باشه که با اکثره مرورگرها و رزولیشن ها مشکل نداشته باشه

دقت کنید که valid بودن فقط برای کلاس گذاشتن یا محض شاد بودن نیست! valid بودن کد شما پیش نیاز استاندارد بودن و compatible بودن و accessible بودن هست!

الان که جو Ajax بازی هم خیلی داغ شده، حداقل برای داشتن یک DOM تمیز هم باید کدهاتون درست باشه!
:wink:مرسی
ولی این ولید بودن هم واقعا معضلی!!!
crazy_mini.gif
شده برایه طراحای امروزی ها
همونطور که دوستمون هم اشاره کردن گوگل و یاهو و ... هم که از سایت های مطرح هستند چند ده تایی مشکل دارن:wink:

با این تفاضیل حداقل تو cms ها نمیشه کدی در آورد که 100 درصد ولید باشه یا اینکه ولید بمونه
چون بعضی از مشکلاته صفحه ی من هم مربوط به لینک های گوگل و translate اش و این چیزاش که جزوه مطالبه!

parsinet

Member
از نظر طراحي فرم حق با شماست، کار با جدول هم راحت تر و هم بهينه تر هستش.
اما من تا به حال هيچ اشکال ديگه‌اي در div و css نديدم.
به فرض مثال اونطوري که شما فرموديد که در وسط چين کردن مشکل داره، اگر منظور محتوي تگ هستش براحتي با text-align ميشه طراز بنديش رو عوض کرد.
اما اگر در مراحل خارجي ميگيد. ميشه با margin به شکل زير اين مشکل رو حل کرد.
کد:
<div>
  <div style="width: 50px; background-color: red; margin: 0 auto;">
    This is a test.
  </div>
</div>

خدا رو شکر div با هيچ کدوم از خواص css مشکلي نداره.
فکر ممیکنم منظور این دوست عزیز این بوده که با استفاده از div نمیشه یه شی رو روی صفحه ثابت نگه داشت که در

parsinet

Member
از نظر طراحي فرم حق با شماست، کار با جدول هم راحت تر و هم بهينه تر هستش.
اما من تا به حال هيچ اشکال ديگه‌اي در div و css نديدم.
به فرض مثال اونطوري که شما فرموديد که در وسط چين کردن مشکل داره، اگر منظور محتوي تگ هستش براحتي با text-align ميشه طراز بنديش رو عوض کرد.
اما اگر در مراحل خارجي ميگيد. ميشه با margin به شکل زير اين مشکل رو حل کرد.
کد:
<div>
  <div style="width: 50px; background-color: red; margin: 0 auto;">
    This is a test.
  </div>
</div>

خدا رو شکر div با هيچ کدوم از خواص css مشکلي نداره.
من فکر کنم این دوست خوبم منظورش این هست که استفاده از div نمیشه یه عکس در تمام حالات نمایش ثابت نگه داشت بطوریکه هنگام Maximize صفحه جاش تغییر نکنه البته شاید راهی وجود داشته باشه اگر هم هست دوستان راهنمایی کنند .
ولی استفاده از جدول این امکان رو میده که در همه حالات نمایش جای تصاویر و ... ثابت بمونه

آخرین ویرایش:

Ali_ix

Well-Known Member
من فکر کنم این دوست منظورش این هست که استفاده از div نمیشه یه مثلا عکس در تمام حالات نمایش در یک قسمت از صفحه قرار داد بطوریکه جاش هنگام Maximize صفحه جاش تغییر نکنه شما البته شاید راهی وجود داشته باشه اگر هم هست دوستان راهنمایی کنند .
ولی استفاده از جدول این امکان رو میده که در همه حالات نمایش جای تصاویر و ... ثابت بمونه
شما خوبی کلا؟

sunrise

Member
من فکر کنم این دوست خوبم منظورش این هست که استفاده از div نمیشه یه عکس در تمام حالات نمایش ثابت نگه داشت بطوریکه هنگام Maximize صفحه جاش تغییر نکنه البته شاید راهی وجود داشته باشه اگر هم هست دوستان راهنمایی کنند .
ولي به نظر من هيچ محدوديتي براي طراحي توسط CSS نسبت به Table وجود نداره و يا حتي در شرايطي امکاناتي بس گسترده تر در اختيار ما هست و تنها چيزي که نياز داره خلاقيت و پشتکار هست تا بتونيد کار خوبي رو ارائه کنيد.

parsinet

Member
شما خوبی کلا؟
سلام ...
بخشید اون موقعه که داشتم این پست میزدم 48 ساعت بیدار بودم
با استفاده از Div میشه یه عکس رو در تمام حالات نمایش ثابت نگه داشت که جاش تغییر نکنه ؟
مثلا وقتی صفحه بزرگ یا کوچک میکنیم جاش تغییر نکنه و به چپ یا راست منحرف نشه ؟

لطفا راهنمایی کنید
ممنون

آخرین ویرایش:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
سلام ...
بخشید اون موقعه که داشتم این پست میزدم 48 ساعت بیدار بودم
با استفاده از Div میشه یه عکس رو در تمام حالات نمایش ثابت نگه داشت که جاش تغییر نکنه ؟
مثلا وقتی صفحه بزرگ یا کوچک میکنیم جاش تغییر نکنه و به چپ یا راست منحرف نشه ؟

لطفا راهنمایی کنید
ممنون
خدا position:fixed را برای طراحان وب حفظ نماید.
پیتر جان در این رابطه در انجمن توضیح داده شده است.
پاینده باشید.

postion: fixed تو IE6 ساپورت نمیشه و کار نمی کنه. ولی تو مرورگر های جدید ساپورت میشه و اون div که این خصوصیت و مقدار رو داشته باشه سر جاش ثابت می مونه

parsinet

Member
postion: fixed تو IE6 ساپورت نمیشه و کار نمی کنه. ولی تو مرورگر های جدید ساپورت میشه و اون div که این خصوصیت و مقدار رو داشته باشه سر جاش ثابت می مونه
سلام ..
مرورگر من 7 تو ff چک کردم از همین postion: fixed استفاده کردم ولی ثابت نمیشه ، صفحه مرورگر که بزرگ میکنم جاش تغییر می کنه ، با این حساب فکرکنم باید از یه Table استفاده کنم . لطفا راهنمایی کنید
کد رو هم در بالا گذاشتم
ممنون

DaRiOuShJh

Member
به به به
امیر عباس جان! اینورا:wink:

این هم بیشتر با فرمته XHTML مشکل داره و جاهایی که اینطوره:
کد:
" />
البته برای meta ها احتیاج نداره نمیدونم این چرا گزاشته
بقیه هم که فک کنم بیشترشون به خاطره اینه که بعضا یه space اضافه بینه کدها هست
امیر جان ولیدیتور آفلاین چیزی سراغ داری؟ البته این کدها چون قالب برای بیلاگ فا درست شده بعضی هاش مربوط به کدهای اون سیستم میشه و باید یقه اونو چسبید
برای ولید شدن میشه مقادیری بیشتر من رو منور و مفیوض کنید؟ یعنی مثلا چه کارهاتیی بیتر تاثیر داره تو این مورد و .... :cry:
(وهمینطور بقیه دوستان) حالا نمیدونم اینجا جاش هست یا نه
و یه چند تا از اون کارهایی که نباید بکنم رو هم اشاره کنید بی زحمت
126fs4343671.gif

والا کدهای مختلفی رو برایه اون موضوعه png و تذنسپرنت بودنش تست کردم و این از همه بهتر جواب داد(ولی متاسفانه به صورته آفلاین) و آنلاینش ارور میده
دیگه چیزی به فکرم نرسید:sad:
هر چند IE 6 هم از رده داره خارج میشه ولی باید صفحات حدالامکان طوری باشه که با اکثره مرورگرها و رزولیشن ها مشکل نداشته باشه

:wink:مرسی
ولی این ولید بودن هم واقعا معضلی!!!
crazy_mini.gif
شده برایه طراحای امروزی ها
همونطور که دوستمون هم اشاره کردن گوگل و یاهو و ... هم که از سایت های مطرح هستند چند ده تایی مشکل دارن:wink:

با این تفاضیل حداقل تو cms ها نمیشه کدی در آورد که 100 درصد ولید باشه یا اینکه ولید بمونه
چون بعضی از مشکلاته صفحه ی من هم مربوط به لینک های گوگل و translate اش و این چیزاش که جزوه مطالبه!
من جا موندم ها:sad:

shirini_forush

Well-Known Member
دوستان نظرتون چیه برای تنوع یکم درباره ی " لیست وب سایت های ایرانی طراحی شده بر پایه Css" پست بزنیم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا