لیسانس cpanel

ehsanch

Active Member
دستی همه چیزو تنظیم کن ولی پلسک نگیر.. پلسک برا لینوکس به مفت هم نمیرزه

hamids68

Member
دستی همه چیزو تنظیم کن ولی پلسک نگیر.. پلسک برا لینوکس به مفت هم نمیرزه

توضیح میدی برای چی پلسک به درد لینوکس نمی خوره ؟... از یه دیتاسنتر بزرگ و جا افتاده می خوام سرور لینوکس بگیرم که سی پنل نذاشته... بجاش آخرین نسخه رایگان پلسک رو گذاشته...

http://order.1and1.com/xml/order/Se...8789D3CA4DAC9D.TC61a?__frame=_top&__lf=Static

NikanHost

Member
سلام

من هم برای سرور لینوکس استفاده از Plesk را توصیه نمی کنم. البته Plesk نسبت به cPanel حسن هایی مثل عدم مواجه شدن با بحث تحریم و ... را دارد ولی واقعا باید گفت cPanel چیز دیگری است . بخصوص اگر آشنایی کافی به لینوکس نداشته باشید.
اگر دیتا سنتر شما cPanel را به شما نمی فروشد شما می توانید از یکی از نمایندگان cPanel یک لایسنس بر روی آی پی سرور خودتان اجاره کنید و بعد از آن از دیتا سنتر خودتان درخواست کنید که cPanel را برای شما نصب کنند . البته در این حالت قیمت لایسنس cPanel ممکن است زیاد باشد . فکر می کنم قیمت لایسنس External را 40 تا 50 دلار در ماه محاسبه می کنند .

با تشکر

hamids68

Member
سلام

من هم برای سرور لینوکس استفاده از Plesk را توصیه نمی کنم. البته Plesk نسبت به cPanel حسن هایی مثل عدم مواجه شدن با بحث تحریم و ... را دارد ولی واقعا باید گفت cPanel چیز دیگری است . بخصوص اگر آشنایی کافی به لینوکس نداشته باشید.
اگر دیتا سنتر شما cPanel را به شما نمی فروشد شما می توانید از یکی از نمایندگان cPanel یک لایسنس بر روی آی پی سرور خودتان اجاره کنید و بعد از آن از دیتا سنتر خودتان درخواست کنید که cPanel را برای شما نصب کنند . البته در این حالت قیمت لایسنس cPanel ممکن است زیاد باشد . فکر می کنم قیمت لایسنس External را 40 تا 50 دلار در ماه محاسبه می کنند .

با تشکر

ممنون از اظهار نظر

من خودم حتی الفبای نگهداری سرور رو بلد نیستم فعلا برای شروع از هاستم خواستم که برام اداره کنند ( البته هزینه اینکار پرداخت میشه) ایا به این ترتیب باز هم مشکلی هست ؟ اصلا عدم توصیه شما به استفاده از پلسک برای سرور لینوکس برای اداره کننده سرور
ست یا از نظر استفاده بهتر از منابع سرور ؟

سوال بعدی این هست ارزون ترین راهی که بشه از لینوکس استفاده کرد و مشکل قانونی هم پیش نیاد... همین ماهی 40 تومن هست؟ و مسئله دیگه اینکه اگر بلافرض سی پنل نصب بشه آیا سی پنل به دیتا سنتر ایراد میگیره به خاطر تحریم ؟ خود دیتا سنتر
میگه مشکلی با ایرانی ها نداریم...
http://order.1and1.com/xml/order/Se...30D95B67E795FE.TC60b?__frame=_top&__lf=Static

دوست عزیز
اگر میبینی دوستان میگن پلسک رو روی لینوکس نمیپسندند به خاطر مصرف بالای منابع سرور مثل رم و سی پی یو و ... است
هرچند امنیت خیلی بالایی داره .
من به شما دایرکت ادمین رو پیشنهاد میکنم .
درباره سی پنل هم ربطی به دیتا سنتر نداره.
چون خود سی پنل لایسنس شما رو میبنده و آی پی سرور هم در لیست سیاهش قرار میده.
اگر از دامنه های ای ار استفاده میکنی پیشنهاد میکنم سمت سی پنل نری

hamids68

Member
دوست عزیز
اگر میبینی دوستان میگن پلسک رو روی لینوکس نمیپسندند به خاطر مصرف بالای منابع سرور مثل رم و سی پی یو و ... است
هرچند امنیت خیلی بالایی داره .
من به شما دایرکت ادمین رو پیشنهاد میکنم .
درباره سی پنل هم ربطی به دیتا سنتر نداره.
چون خود سی پنل لایسنس شما رو میبنده و آی پی سرور هم در لیست سیاهش قرار میده.
اگر از دامنه های ای ار استفاده میکنی پیشنهاد میکنم سمت سی پنل نری

نه ای آر نیست...دات کام هست...همان طور که شما گفتید نصب سی پنل روی هر دیتا سنتر خارجی معتبر با مشکل مواجه میشه
چون iweb.com و 1and1.com از گزینه های من هست...

ولی سوال اینجاست چطور هست که هاست من از س پنل استفاده می کنه و ما مشکلی نداریم... منظور اینکه چرا سی پنل مزاحم
من و هاست من نمیشه ؟

برای اینکه دسترسی شما به سرور رو سی پنل چک میکنه و کاری با دسترسی مشتریان نداره ...
سی پنل فقط به دامین اصلی سرور (که ای ار نباشه و توی مشخصات ثبت شده نامی از ایران نباشه) و آی پی استفاده کننده از پنل مدیر سرور بیشتر کار داره.
من هم خیلی هاستها استفاده کردم که توی آمریکا بوده و دامین هم ای ار بوده و مشکلی هم نداشتم
من از سی پنل علت این کار رو پرسیدم و جوابشون این بوده:
بر طبق قوانین آمریکا ما با فروختن لایسنس سی پنل به افراد داخل ایران باعث تجارت و کسب و کار ایرانی ها میشیم و این مشکل داره.متنشو پایین میزارم تا خودت ببینی
As long as the sites aren't .ir or have Iranian WHOIS information, you should be OK.
البته اینجا اسمی از آی پی نیاورده ولی آی پی استفاده کننده هم چک میکنند.
من تعجب میکنم شما که قصد استفاده از پلسک رو داری چرا دایرکت ادمین رو استفاده نمیکنید.

hamids68

Member
خوب من یک کمی گیج شدم میبخشید...

گزینه های من برای انتخاب سرور لینکوس یا iweb.com هست که سی پنل و بقیه نرم افزار های مدریتی رو با دریافت هزینه ارائه می کنه و 1and1.com که پلسک رایگان میده و میگه اگر دوست دارید خودتون می تونید سی پنل نصب کنید...

خربدی اگر انجام بشه توسط دوستان و یا اقوام خارج از کشور انجام میشه و دامین من هم www.irasalamat.com هست...

حالا به این ترتیب اصلا میشه از سی پنل استفاده کرد یا نه؟

اگر از iweb بخوای که خودشون اصلا سی پنل به ایرانی ها نمیدن.(با ایرانی ها خودشون مشکلی ندارند)
نظر من که همون iweb هست چون بهترین دیتا سنتر دنیاست!
پلسک هم پنل بدی نیست اما به نظرم اول سی پنل بعد دایرکت ادمین .....
شما که حالا سی پنل رو میخوای باید عواقبش رو هم بپذیری . وگرنه بین پلسک و دایرکت ادمین جای انتخاب داری که به نظر خودم دایرکت ادمین رو انتخاب کن.
در مورد دومین هم توی ظاهرش که مشکلی نیست زیاد (ای ار اولش یکم مورد داره! ) ولی مشخصاتی که برای ثبت دامنه (مثل اسم و آدرس و کشور ) مهمه .
اگر نظر من رو بخوای سی پنل نگیر.... میل خودته اما اگر یک سایت داری و سرور رو فقط برای سایت خودت میخوای از پنلهای دیگه استفاده کن .

NikanHost

Member
سلام

بله همان طور که این دوست فرمودند موضوع سی پنل ربطی به دیتا سنتر ندارد و خود سی پنل لایسنس را می بندد و البته این موضوع چند ماهی هست که قطع شده . من 4 یا 5 ماه پیش زیاد شنیدم که سرورهایی که همکاران ایرانی داشتن دچار مشکل شد. ولی خود ما الان تمام سرورهای لینوکس که داریم با سی پنل هست ولی مشکلی نیست . البته این اصلا به این معنی نیست که خطری وجود ندارد . دقیقا همانطور که irmetalica فرمودند باید عواقب آن را هم بپذیرید . من خودم این را قبول کردم .

ولی در مورد حسن های سی پنل می توانم به سادگی کارکردن و قابل دسترس بودن تمام امکانات مورد نیاز و کمتر استفاده کردن از منابع سرور و اینکه یک شرکت فوق العاده فعال و بر روزی هست هر مشکلی و Bug را خیلی سریع حل می کند و ....

تمام این موارد باعث شده که سی پنل در دنیا خیلی دوستدار داشته باشد.

با تشکر

hamids68

Member
بله منهم در مورد سی پنل با آی وب صحبت کرده بودم گفتند که ما نمی تونیم سی پنل داریم و لینک اطلاعیه سی پنل رو به من نشون داد... مثل اینکه با ایرانی جماعت زیاد کار کردن... تجربه پیدا کردن...

به این ترتیب طبق نتیجه گیری شما بهتره ای وب گرفته بشه و با دارکت ادمین ... چون گزینه دیگری نیست... مگر بعضی از شرکت های داخلی مثل www.ouriran.com که مشکی از نظر ارائه سی پنل ندارند... ولی نسبت به ای وب قیمت بالا و امکانات فنی پائین تری دارن...

NikanHost

Member
پیشنهاد من دیتا سنتری غیر از آی وب و ... هست . البته اصلا نمی گویم که آنها خوب نیستند ولی من باآن راحت تر هستم و اگر علاقه مند بودید بفرمایید من در موردش توضیح می دهم و هم اینکه چند تا از مشتریان که از ما سرور گرفتند هم معرفی می کنم و شما می توانید با آنها صحبت کنید و مشورت کنید.

با تشکر

NikanHost

Member
سلام

پیشنهاد من دیتا سنتر Caro.net است . یک دیتا سنتر در شهر شارلوت در کارولینای شمالی در آمریکا می باشد نسبت به دیتا سنتر های بزرگ مثل Theplanet و ... از نظر تعدا سرور کوچک تر است ولی Network و پشتیبانی خیلی خوبی دارد . معمولا زمانی که شما برای پشتیبانی تیکت بزنید حداکثر 10 تا 15 دقیقه جواب می دهند و اگر نیاز به زمان بیشتر داشته باشند به شما خبر می دهند که دارند روی موضوع کار می کنند .

تفاوت های اصلی Caro با Iweb این است که Iweb خودش سرور ها را جمع می کند ولی Caro از سرور های اصلی Dell استفاده می کند برای همین هم مشکلات سخت افزاری در حد صفر است . و تفاوت دیگر این است که Iweb سرور ها را در حالت عادی با کارت شبکه 10 می بندد و اگر نیاز به 100 داشته باشید فکر می کنم 10 دلار در ماه اضافه می گیرد ولی Caro اصولا تمام سرورها را 100 تحویل می دهد .

ما تقریبا دو سال هست که نماینده برتر ( Premier and Exclusive Territory Resellers ) هستیم . برای اطلاعات کامل تر این لینک را بررسی کنید : https://www.caro.net/reseller.php

برای بررسی کامل تر اطلاعات شبکه : https://www.caro.net/network.php

من این امکان را دارم که برای 48 ساعت سرور تست در اختیار شما قرار بدهم تا بتوانید همه چیز را بررسی کنید

با تشکر

NikanHost

Member
سلام

بله . این شاید بهترین راه برای نشان دادن کیفیت دیتا سنتر است. و این موضوع 48 ساعت تست را خود Caro انجام می دهد
و ما در Caro در حال حاضر Co-Location نداریم .

با تشکر

irlogo

Active Member
خیلی عالی هست
یکی از بالاترین ویژگی ها و برترین های این مرکز اطلاعات که فرمودین پشتیبانی سریع است ، اگر واقعا بدین نحو باشد تحسین برانگیز هست !

در بخش نمایندگان فروش به صورت 100% رسمی از نیکان هاست ذکر شده و البته تصور میکنم با ایرانی ها هم به هیچ وجه مشکلی ندارند ! درسته؟

البته من دراین چند سال هنوز مشکلی از لحاظ طیف سخت افزاری سرور های Iweb ندیدم و تصور می کنم کمترین خرابی را در بین مراکز اطلاعاتی که تا حالا باهاشون کار کردم دیدم ، از لحاظ کانکشن های اتصال و برد های اتصال هم تصور می کنم جاهایی که نیاز باشه Iweb با اخذ پول بیشتر چنین سرویسی رو به مشتری می ده که البته ظاهرا قیمت های Caro کمتر نسبت به دیتاسنتر ارزانی مانند Iweb هست!

دوست دارم بیشتر درمورد این دیتاسنتر بدانم ، اگر اطلاعات بیشتری دارید بفرمایید

متشکرم

NikanHost

Member
سلام

بله همان طور که شما فرمودید با ایرانی ها مشکلی ندارند . البته من فکر می کنم این تاپیک در مورد دیتا سنتری دیگری بود و من مسیر آن را تغییر دادم. از hamids68 عزیز معذرت می خواهم و برای اینکه بتوانم بیشتر در مورد Caro توضیح بدهم یک تاپیک جداگانه ایجاد می کنم . و خوشحال می شوم که در آنجا به سوالات شما جواب بدهم .

با تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا