افزونه 1 لپ تاپم ترکید لطفا کمکم کنید

sallarmelli

Active Member
سلام
اولای عید nod32 بعضی از برنامها رو به عنوان ویروس می شناخت و پاک می کرد من کلا نود رو remove ش کردم تا جایی که حتی بازیهای روی ویندوز رو هم اجرا نمی شد ولی برنامه هایی مثل cad , max اجرا می شد ولی nero & KMP و ... اجرا نمی کرد با همین راه اومدم اما امروز رفتم کافی نت (خبر مرگش) و چندتا فایل دانلود کنم که اومدم خونه بیچاره شدم

وقتی فایل ها رو ریختم روی لپ تاپم . دیدم یه فولدر به نام new folder روی فلشم هست قبلا هم 4 سال پیش تنم به تن همچین ویروسی خورده بود فولدره باز نمی شد چندتا از فولدرهای روی سیستم رو هم چک کردم اونجا نبود ولی فلش رو که فرمت می کردم و دوباره باز می کردم داخلش بود دوباره فلش رو فرمت کردم خواستم safe کنم نشد کندمش .سیستم رو ریست کردم
و
شروع بدبختی ،
وقتی که بالا اومد با یه صفحه کاملا سفید روبرو شدم هیچ دکمه ای کار نمی کرد دکمه استار روی صفحه کلید هم کار نمی کرد فقط Alt+Ctrl+Delete جواب می داد وقتی task manger باز شد در سربرگ service خیلی از فایل ها stop شده بود روی این فایل ها راست کلیک می کردم و run می کردم ولی بعضی هاشون run نمی شد.

سعی کردم از طریق safe mode وارد سیستم بشم بالا اومد فقط یه صفحه سیاه که 4 طرف نوشته بود safe mode و دیگه هیچ دکمه ای کار نمی کرد به جز همون سه کلید.
لپ تاپم dell xps 1530 ویندوز vista version home

کسی پیشنهادی داره؟کسی می تونه کمکم کنه؟

ROHAM WEB

Well-Known Member
سلام
فکر می کنم اگه ویندوزتون رو عوض کنین مشکل حل بشه فقط بعد از نصب ویندوز حتما آنتی ویروس نصب کنین ویروس کشی کنین بعد وارد درایوها بشید.بعد هم یه نکته دیگه ویستا نصب نکنین چون از لحاظ امنیتی مشکل داره پیشنهاد می کنم یه ویندوز سون پرفشنال یا آلتیمیت(از شرکت گردو)رو نصب کنین .اگه اطلاعات مهمی دارین از مینی ویندوز واسه جابجایی اطلاعاتتون استفاده کنین.در ضمن یه راه دیگه هم می تونین از rescue خود nod یا آنتی ویروسهای دیگه که بصورت bootable قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد می تونین استفاده کنین و ویروس کشی کنین.امیدارم مشکلتون زودتر حل بشه.موفق باشید:)

SajadCG

کاربر فعال
پیشنهاد من به شما:

اول یک ویندوز seven ultimate روی نوت بوک تون نصب کنید.
احتمالا به خاطر این se7en نصب نکردید که فکر میکنید نسخه اورجینال هست و خیلی خوبه.

ولی بهتون بگم که سخت در اشتباده هستید.چون خود ویندوز ویستا یه پروژه شکست خورده هست
و بدترین نسخه و ارزون ترین نسخه ویندوز ویستا هم home edition هست.

بعد که ویندوز رو نصب کردید به تاپیک زیر برید ، توی این تاپیک روش حذف ویرس ها رو گفتم:
لینک

اگه مشکلی بود بگید تا جواب بدم.

موفق باشید.

sallarmelli

Active Member
متاسفانه من 30 گیگ فایل روی درایو c دارم که خیلی باارزشن و بخشی از خاطراتم، کارهام و کلا دانشگاهم اونجاست مشکلم فقط همین فایل هاست هیچ راهی وجود داره که بهشون برسم

sallarmelli

Active Member
سلام
فکر می کنم اگه ویندوزتون رو عوض کنین مشکل حل بشه فقط بعد از نصب ویندوز حتما آنتی ویروس نصب کنین ویروس کشی کنین بعد وارد درایوها بشید.بعد هم یه نکته دیگه ویستا نصب نکنین چون از لحاظ امنیتی مشکل داره پیشنهاد می کنم یه ویندوز سون پرفشنال یا آلتیمیت(از شرکت گردو)رو نصب کنین .اگه اطلاعات مهمی دارین از مینی ویندوز واسه جابجایی اطلاعاتتون استفاده کنین.در ضمن یه راه دیگه هم می تونین از rescue خود nod یا آنتی ویروسهای دیگه که بصورت bootable قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد می تونین استفاده کنین و ویروس کشی کنین.امیدارم مشکلتون زودتر حل بشه.موفق باشید:)

این مینی ویندوز جریانش چیه؟

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
بعضی از ابزارهای Bootable مثل Heiren's CD همین Mini Windows رو دارن، درواقع یک سیستم عامل جمع و جور که میتونید فایل هاتون رو ببینید و کپی و کنید آنتی ویروس و این چیزا.
همچنین بیشتر نسخه های سیستم عامل لینوکس (توزیع های مختلف) مثل Ubuntu بصورت Live اجرا میشن.
یعنی دیسک رو که وارد درایو کنید و سیستم رو روشن کنید، بوت میشه و سیستم عامل کامل بالا میاد که راحت میتونید فایل ها رو کپی کنید.

یکی از اینها رو تهیه کنید و فایل ها رو کپی کنید و بعد ویندوز رو عوض کنید (هر دو توی مجموعه هایی مثل Lord موجود هستن)

سلام
بر تو ای هم وطن
راه حلی مشکا شما اینه که یک سی دی ویندوز پروتال تهیه کنی سی دی که در داخلش یک ویندوز هست اکثر مرکز های فروش نرم افزار اون رو دارنند
وقتی این سی دی رو داخل دستگاه سی رام گذاشتی سیستم رو رو حالتی که با سی دی بوت میشه قرار بده همون حالتی که هنگام نصب ویندوز هست
بزار که سیستم اطلاعات رو از روی سی دی بخونه بعد از چند دقیقه یک ویندوزبالا میاد و تو انگار داخل یکی از داریو هات یک ویندوز نصب کردی .بعد برو داخل داریو C اطاعات خودرو داخل داریو دیگه یا فلش کپی کن بعد هم یک ویندوز خوب به غیر وستا روش نصب کن
من پیشنهاد می کنم همون نود 32 البته ورژن 4 ( ESET Smart Security v4.2.64.12 Final ) رو نصب کنی و آبدیت اون رو به روز کنی روشن این کار رو هم در سایت اسان دانلو می تونی پیدا کنی ( روش نصب و آبدیت کردن نود به صورت آفلاین )
وارد هیچ یک از داریو ها نشو و کل سیستم رو اسکن کن
نود یکی از بترین آنتی ویروس هایی هست که این ویروس رو می تونه پاک کنه
موفق باش

emadmax

Well-Known Member
سالار جان ...........کارهایی که دوستان گفتن رو انجام بده ........ ان شاالله مشکل هرچه سریع تر حل بشه :sad:

خبر سلامتیش رو هم همیجا اعلام کن

hdnsoft

Well-Known Member
آقا خب چرا تو یک درایو دیگه ویندوز جدید نصب نمیکنید ؟
اینجوری نیازی به مینی ویندوز نیست

sallarmelli

Active Member
ممنون از همه دوستان ویندوز رو عوض کردم خدا رو شکر به خیر گذشت الان می خوام متعلقاتش رو نصب کنم
فقط می مونه کشتن ویروس ها چی پیشنهاد می دین؟
بازهم تشکر از همه دوستان

ویرایش
الان پست ها رو دوباره می خونم یادم رفته بود چی گفتین.
:rose::rose::rose:
:rose::rose:
:rose:

آخرین ویرایش:

hdnsoft

Well-Known Member
:cool: آقا پیشنهاد من فقط کسبر اسکای هستش، جدیدترین ورژنش رو خواستی لینک بدم،
ضمنن متشکرم از تشکر ویژه در امضا، شرمنده کردین :rose:

sallarmelli

Active Member
سلام به همه دوستان
می گم همه چیزش رو تقریبا نصب کردم
کارت گرافیکش رو هم نصب کردم (فکر می کنم) ولی در screen resolution نمیاد ؟ میدونین مشکل کجاست؟

sallarmelli

Active Member
سلام
می گم درایورها برای ویندوزهای مختلف هست یا نه .همونی که برای ویستا هست همون هم برای 7 هست؟

SajadCG

کاربر فعال
سلام
می گم درایورها برای ویندوزهای مختلف هست یا نه .همونی که برای ویستا هست همون هم برای 7 هست؟

در اکثر مواقع درایور های ویستا واسه سون هم جواب میدند.
البته درایور های Xp به سون و ویستا نمی خوره.

hdnsoft

Well-Known Member
میتونی به آدرس زیر بری ، گزینه enter Service Tag رو انتخاب کنی
حالا گشت لب تاب تون رو نگاه کنید ، یک کدی هست که نوشته سرویس تگ :
این کد رو داخل کادر درون سایت کپی کنید ، و گزینه تایید رو بزنید ، اگه سرویس تگ درست باشه ، کلیه مشخصات لب تاب اعم از شروع گارانتی بین المللی و خاتمه اون ، به همراه لیست کامل سخت افزار و درایور هاشون به تفکیک هر قسمت برات نمایش داده میشه , میتونی به راحتی دانلود کنی .
موفق باشی
PHP:
http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/DriversHome/NeedProductSelection

sallarmelli

Active Member
ممنون دوستم از راهنماییت
من خودم یه بار تا اینجا رفته بودم ولی نمی دونستم سرویس تگ کجاست که با راهنمایی شما پیداش کردم
اینجا چند مشکل هست
تمام درایور ها برای Operating System ویستا 32 و ویستا 64 و بایوس هست و برای 7 هیچ چیز نیست متاسفانه
دومین مشکل با نود هست که قبلش می گه باید direct نصب بشده وقتی می خوام direct رو نصب کنم میگه برای Operating System ویندوز هفت باید باشه من هفت رو روی سیستمم نصب کردم ولی پیغام می ده Operating System من ویستا هست شاید به این خاطر این پیغام رو می ده که من از روی سی دی درایور که Operating System ش فقط ویستا هست و همین رو نصب کردم چنین پیغامی می ده نمی دونم .(در ضمن من سی دی درایورهاشو دارم و همه چیزش با سایت یکی هست و فکر نمی کنم نیازی باشه دانلود بشه )

sallarmelli

Active Member
سلام
در ضمن یه راه دیگه هم می تونین از rescue خود nod یا آنتی ویروسهای دیگه که بصورت bootable قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد می تونین استفاده کنین و ویروس کشی کنین.:)

می شه توضیح بیشتری در این مورد بدین چه طور باید این کارو بکن.
آیا نیاز هست که آنتی ویروس آپدیت باشه؟

sallarmelli

Active Member
سلام به همه دوستان
ویندوز رو عوض کردم ولی مجبور شدم همون ویستا اوریجنال خودشه نصب کنم چون هفت رو که نصب کردم بعضی از درایورهاشو نتونستم برای هفت پیدا کنم مهمترینش کارت گرافیک...... بگذریم باشه برای دو سه ماه دیگه
ولی آنتی ویروس نود رو نصب کردم 14 ویروس و از این چیزها رو پاک کرد
و وقتی خواستم به روش سجاد(برو اینجا لینک) عمل کنم و کردم بعضی فایل ها بود حالت HIDDEN داشت و اصلا هم نمی شد تیکش رو برداشت پاکشون هم که می کردم دوباره می آمدند بیخیالش شدم و تیک HIDE PROTECT در FOLDER OPTION رو زدم و حالا می خوام نرم افزار ها رو نصب کنم
ولی منتظر نطرتون می مونم.

php_68

New Member
سلام
اولای عید nod32 بعضی از برنامها رو به عنوان ویروس می شناخت و پاک می کرد من کلا نود رو remove ش کردم تا جایی که حتی بازیهای روی ویندوز رو هم اجرا نمی شد ولی برنامه هایی مثل cad , max اجرا می شد ولی nero & kmp و ... اجرا نمی کرد با همین راه اومدم اما امروز رفتم کافی نت (خبر مرگش) و چندتا فایل دانلود کنم که اومدم خونه بیچاره شدم

وقتی فایل ها رو ریختم روی لپ تاپم . دیدم یه فولدر به نام new folder روی فلشم هست قبلا هم 4 سال پیش تنم به تن همچین ویروسی خورده بود فولدره باز نمی شد چندتا از فولدرهای روی سیستم رو هم چک کردم اونجا نبود ولی فلش رو که فرمت می کردم و دوباره باز می کردم داخلش بود دوباره فلش رو فرمت کردم خواستم safe کنم نشد.....

دوست من ... سیستمت در حالت کلی ویروسی شده بود و اشتباهی که کردی نود را پاک کردی و زمینه رشد ویروس بهتر شد
دومین اشتباهی که کردی فلش حاوی ویروس دیگر رو به لپ تاپ وصل کردی در حالتی که نود را پاک کردی...

سوین اشتباهی که کردی فلش رو مدام فرمت می کردی در صورتی که ویروس بعد از فرمت دوباره از لپ تاپ به فلش انتقال میافت

چهارمین اشتباه فایل ویروسی را که به شکل نیوفولدر بود اجرا می کردی!
و آخری هم این بود که قبل از این که ویروس رو از بین ببری سیستم رو ریستارت کردی...

البته تو اینجور مواقع از سیستم عاملهای بوتیبل استفاده کن.... فایلها رو انتقال بده... بعد شروع به نصب ویندوز جدید کن.

اگه دریواره ها رو خواستی نصب کنی از مجموعه درایورهای موجود در بازار استفاده کن.

جدیدترین ارسال ها

بالا