ليست 20 كشور داراي بالاترين آمار دزدي نرم افزاري منتشر شد

تحقيقات اخير نشان مي‌‏دهد طي سال 2006 ميلادي 35 درصد نرم افزارهاي نصب شده بر روي رايانه‌‏هاي شخصي در اقصي نقاط جهان غير قانوني بوده‌‏اند كه اين امر بيش از 40 ميليارد دلار به صنعت توليد نرم افزار جهان خسارت وارد آورده است.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از اايلنا، طبق اين تحقيقات تحت عنوان مطالعات در سال 2007 بر روي نرخ دزدي‌‏هاي نرم افزاري جهان، كشور ارمنستان با داشتن نرخ 95 درصدي دزدي نرم افزاري در جايگاه نخست ليست 20 كشور داراي بالاترين آمار دزدي نرم افزاري قرار گرفته است.
پس از ارمنستان كشورهاي مالديو، آذربايجان، زيمباوه، ويتنام و ونزوئلا با ضريب نفوذ دزدي نرم افزاري به ترتيب 94 ، 94 ، 91 ، 88 و 86 درصد در جايگاه دوم تا ششم اين ليست قرار گرفته‌‏اند.
گزارشات حاكي است؛ كشور پاكستان با نرخ ضريب نفوذ 86 درصدي دزدي نرم افزاري به رغم تدابير امنيتي شديد دولت پاكستان در جايگاه هفتم اين ليست قرار گرفته است.

kambiz-g

Member
تا وقتي قانونه كپي رايت نباشه ايران هيچي نميشه
من پارسال يه نرم افزار آموزشي درست كردم (با فلش )
خداييش خيلي عالي شده بود تو كشور مقام هم آورد اما خب كه چي وقتي نمي دوني استفاده كني
اصلا برايه چي درست كني مي خواي يه مدت وقتت و فكرت رو بذاري پايه كار
آخرش دوتا جوجه هكر تازه به دوران رسيده بيان قفلشو بشكنن
هيچ كاري هم نتوني بكني

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
تا وقتي قانونه كپي رايت نباشه ايران هيچي نميشه
من پارسال يه نرم افزار آموزشي درست كردم (با فلش )
خداييش خيلي عالي شده بود تو كشور مقام هم آورد اما خب كه چي وقتي نمي دوني استفاده كني
هيچ كاري هم نتوني بكني

کامبیز جان این نکته رو هم در نظر بگیرید

کشور ما بیشتر از اون که تولید کنه مصرف کننده هست

خوب نداشتن کپی رایت یه مزیتهایی برای مصرف کننده داره و یه ضرر برای تولید کننده

انقدر هم نرم افزار قوی تو ایران تولید نمیشه

اونهایی هم که تولید شدن مثل کلک انقدر باگ و مشکل دارن که انصافن به قیمتشون نمی ارزن :neutral:

100 هزارتومن بابت یه برنامه کلک :-?

oonjaweb

Active Member
عالي بود..
كاش ايران هم قانون كپي رايت داشت كه ....
ولي خب اون طوري يه بدي داري اينطوري هم يه بدي...
مرسي..

VAHID216

مدیر بازنشسته
اگر هم کپی رایت تو ایران بیاد که تا کمتر از 13 سال دیگه نخواهد اومد ، تا اون موقع افراد زیادی به این مورد بد عادت می شند، در آخر می شیم مثل روسیه که کپی رایت هست ولی انگار نیست

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
کامبیز جان، احترام گزاشتن به کپی رایت بسیار پسندیده است، اما نه زمانی که فقط منافع شخصی در میون باشه!!
آیا شما ویندوزی رو که استفاده میکنی خریدی؟؟ آیا تا الان برای استفاده از نرم افزار های تحت ویندوز پولی دادی؟؟
ایران داره آماده می شه تا در 7 سال اینده عضو سازمان تجارت جهانی بشه (در خواست ایران جهت عضویت پس از چندین سال پزیرفته شده) اما به اینم فکر کن که از این به بعدپس از اجرای قانون کپی رایت، یه ویندوز Xp میخریم 120،000 تومان، ویندوز Vist می خریم 250،000 تومان. فتوشاپ که از 250،000 تومان شروع میشه تا،...
اونم با درآمد بسیار پایین جامعه ایرانی که متوسط حقوق ماهیانه 200،000 تومان است که شما به ریال حقوق میگیری و باید به دلال $$$ پول بدی...
البته خوبی که اجرای قانون کپی رایت داره اینه که الان اکثر مارک ها و کمپانی های بزرگ دنیا به علت اجرا نشدن قانون کپی رایت ، به هیچ عنوان نمایندگی در کشور ما نمیزنند، اما پس از اجرای قانون، کمتر به جنس تقلبی بر می خوریم...
Crackspider.us که یک موتور قدرت مند پیدا کردن برنامه های قفل شکن هست، آخرین اماری که من ازش دیدم، 58% بازدید کننده هاش از آمریکا بودند...
ارادتمند کامبیز جان، حسین

kayvan.azarbarz

New Member
درود بر شما
کامبیز جان، احترام گزاشتن به کپی رایت بسیار پسندیده است، اما نه زمانی که فقط منافع شخصی در میون باشه!!
آیا شما ویندوزی رو که استفاده میکنی خریدی؟؟ آیا تا الان برای استفاده از نرم افزار های تحت ویندوز پولی دادی؟؟
ایران داره آماده می شه تا در 7 سال اینده عضو سازمان تجارت جهانی بشه (در خواست ایران جهت عضویت پس از چندین سال پزیرفته شده) اما به اینم فکر کن که از این به بعدپس از اجرای قانون کپی رایت، یه ویندوز Xp میخریم 120،000 تومان، ویندوز Vist می خریم 250،000 تومان. فتوشاپ که از 250،000 تومان شروع میشه تا،...
اونم با درآمد بسیار پایین جامعه ایرانی که متوسط حقوق ماهیانه 200،000 تومان است که شما به ریال حقوق میگیری و باید به دلال $$$ پول بدی...
البته خوبی که اجرای قانون کپی رایت داره اینه که الان اکثر مارک ها و کمپانی های بزرگ دنیا به علت اجرا نشدن قانون کپی رایت ، به هیچ عنوان نمایندگی در کشور ما نمیزنند، اما پس از اجرای قانون، کمتر به جنس تقلبی بر می خوریم...
Crackspider.us که یک موتور قدرت مند پیدا کردن برنامه های قفل شکن هست، آخرین اماری که من ازش دیدم، 58% بازدید کننده هاش از آمریکا بودند...

خوب رفیق عزیز یه سئوال خود شما که نرم افزار آموزشی با فلش ساختی و رایت کردی چقدر قانون کپی رایت رو رعایت کردی؟؟؟!!! :wink:
جان نگفتی که آیا پول نرم افزاری رو که باهاش فلشت رو ساختی یا نرم افزار رایت سی دی که باهاش سی دی زدی یا ویندوزی که باهاش کار کردی و خیلی از نرم افزار های دیگه ای که استفاده کردی رو دادی :D

کوچیکت کیوان

kayvan.azarbarz

New Member
درود بر شما

خوب رفیق عزیز یه سئوال خود شما که نرم افزار آموزشی با فلش ساختی و رایت کردی چقدر قانون کپی رایت رو رعایت کردی؟؟؟!!! :wink:
جان نگفتی که آیا پول نرم افزاری رو که باهاش فلشت رو ساختی یا نرم افزار رایت سی دی که باهاش سی دی زدی یا ویندوزی که باهاش کار کردی و خیلی از نرم افزار های دیگه ای که استفاده کردی رو دادی :D

کوچیکت کیوان

h.khafan

Active Member
درباره ی اینجور مسائل زیاد بحث شده.
در مورد کپی رایت در ایران هر چقدر هم بحث کنید به نتیجه نمیرسید.

موفق باشی
حامد

car20

Member
پاينده باد ايران و ايراني

هيچ كاري هم نتوني بكني
ببخشيد دوست من اگر مي فرمائيد دو تا جوجه هكر ( هكر هم نه ) قفلش رو شكستند پس حتما خيلي خوب هم نشده بوده ! به نظر من شما بايد از آن جوجه هكر ها ممنون هم باشيد كه با زبان بي زباني به شما گفته اند هنوز تا موفقيت كمي فاصله داريد .
قصد ندارم ناراحتتون كنم ، ولي من جاي شما باشم ديگه از اينجور حرفها نمي زنم و بيشتر و مصمم تر مي شينم برنامه مي نويسم تا نه تنها جوجه ها بلكه گنده هاشم نتونند قفلش را بشكنند ، پس يكمي به خودت بيا عزيز دل برادر .
واما در مورد اون دوستاني كه در ابتداي تاپيك جملات ناب و زيباي خودشان را نثار ايران و ايراني كرده اند ، متاسفانه ما هنوز هم خودمون رو نشناختيم و تصور مي كنيم از همه جاي دنيا بي درو پيكر تر و دزدتر و ... هرچي بده تر ايران و ايراني است و هنوز خودمونو باور نكرديم ، اگر كسي نخواد بهمون توهين كنه هم ازش خواهش مي كنيم كه بابا حتما يك اشتباهي كرديد و از اين جور چيز ها ...
من نمي دونم اين دوست عزيزم اين آمار رو از كجا بدست آوردند ، ولي خوب خوشحال شدم كه لا اقل اونها اسمي از ما نبردند و اين خود مائيم كه خود را خوار و خفيف مي كنيم.
جسارت منو ببخشيد ...

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
Windows Vista مایکروسافت، قفلش شکسته میشه، چه برسه به...
ارتباطی به امنیت بر نامه نداره،...

kambiz-g

Member
ببخشيد دوست من اگر مي فرمائيد دو تا جوجه هكر ( هكر هم نه ) قفلش رو شكستند پس حتما خيلي خوب هم نشده بوده ! به نظر من شما بايد از آن جوجه هكر ها ممنون هم باشيد كه با زبان بي زباني به شما گفته اند هنوز تا موفقيت كمي فاصله داريد .
قصد ندارم ناراحتتون كنم ، ولي من جاي شما باشم ديگه از اينجور حرفها نمي زنم و بيشتر و مصمم تر مي شينم برنامه مي نويسم تا نه تنها جوجه ها بلكه گنده هاشم نتونند قفلش را بشكنند ، پس يكمي به خودت بيا عزيز دل برادر .
واما در مورد اون دوستاني كه در ابتداي تاپيك جملات ناب و زيباي خودشان را نثار ايران و ايراني كرده اند ، متاسفانه ما هنوز هم خودمون رو نشناختيم و تصور مي كنيم از همه جاي دنيا بي درو پيكر تر و دزدتر و ... هرچي بده تر ايران و ايراني است و هنوز خودمونو باور نكرديم ، اگر كسي نخواد بهمون توهين كنه هم ازش خواهش مي كنيم كه بابا حتما يك اشتباهي كرديد و از اين جور چيز ها ...
من نمي دونم اين دوست عزيزم اين آمار رو از كجا بدست آوردند ، ولي خوب خوشحال شدم كه لا اقل اونها اسمي از ما نبردند و اين خود مائيم كه خود را خوار و خفيف مي كنيم.
جسارت منو ببخشيد ...
به قوله حسين جان وقتي قفله ويستا رو ميشكنن ديگه در مورده كارهايه ديگه چيكار ميشه كرد
من جدا از كاره خودم ميگم درسته كه قانونه كپي رايت يه مزايا و معايبي داره
اما مزاياش خيلي بيشتره
هيچ تا حالا فكر كردي چرا هيچ وقت ما ايروني ها در بحثه كامپيوتري حرفي برايه گفتن نداريم؟
الان كامپيوتره يه كاربره عادي كه حداكثره معلوماتش رايته سي دي و موزيك گوش كردنه رو نگاه كن
حاضرم شرط ببندم فقط 10000 دلار برنامه كرك شده پيدا مي كني كه نمي دونه اصلا برايه چي هست
من ميگم كپي رايت باشه اما با توانه ايراني يعني به عنوانه مثال فتوشاپ 20000 تومن باشه (خب از هيچي كه بهتره:wink:)
اونوقت اگه كسي پولي بابته نرم افزاري ميده قدرش رو ميدونه وميگه حالا كه پول دادم بايد يادش بگيرم
واين خيلي بهتره كه يه نرم افزاري مثله كينگ بخري وكيف كني كه آره هيچكي نمي تونه به ما حرف بزنه(در صورتي كه اينجوري نيست)
يا علي

آخرین ویرایش:

kambiz-g

Member
خوب رفیق عزیز یه سئوال خود شما که نرم افزار آموزشی با فلش ساختی و رایت کردی چقدر قانون کپی رایت رو رعایت کردی؟؟؟!!!
جان نگفتی که آیا پول نرم افزاری رو که باهاش فلشت رو ساختی یا نرم افزار رایت سی دی که باهاش سی دی زدی یا ویندوزی که باهاش کار کردی و خیلی از نرم افزار های دیگه ای که استفاده کردی رو دادی
شما ميگي من چكار كنم؟
1000 دلار بدم برنامه بخرم
وقتي قفلش رو ميشكنن خب مجبورم همين كارو كنم

جدیدترین ارسال ها

بالا