لوگو Alone Boy

Alireza Saeedi

Active Member
سلام به همه ی بچه های گرافیست !!
خوب این لوگو رو واسه خودم زدم که توی طرحام ازش استفاده کنم !!

Logo%28AloneBoy%29.jpg

در ضمن اسکچ یا همون طرح خودکاری کار رو هم میزارم با توضیحاتش که بهتر بفهمین مفهوم لوگو رو !!

Scanned%20at%202010-01-25%2016-41%20%C3%88.%C3%99.jpg

منتظر نظرات سازندتون هستم !! :oops:

MOHAMMADIX

Member
سلام داداش
بد نشده ولي همه كه اينو پايين طرحات ميبينن توظيحاتشو كه نميدونن فكر ميكنن دو تا مربع معموليه
ضمنا اگه ميخواي نوشته ي alone boy باشه نسبت به مربع ها خيلي كوچيكه
دركل خسته نباشي:green:

Alireza Saeedi

Active Member
سلام داداش
بد نشده ولي همه كه اينو پايين طرحات ميبينن توظيحاتشو كه نميدونن فكر ميكنن دو تا مربع معموليه
نسبت به مربع ها کوچیکه رو متوجه نشدم !!
یعنی چی ؟؟
در ضمن به نظر من اون لوگویی رو که هر فرد عادی بتونه بفهمه چیه لوگو نیس که !!
لوگو باید مفهومی باشه !!
البته این زیادی مفهومی شده !!
و اینکه من نظر شخصی منه !! شاید اشتباه میکنم و طبق گفته ی شما باید لوگو معلوم باشه چیه !!
در کل ممنون از اینکه وقت گذاشتین و نگاش کردین !!

flashpro

کاربر فعال
سلام داداش
با نظرت کاملا موافقم

نظر شخصی:
بهتره دنبال یک لوگوی بهتر باشی

S.A.N

Member
سلام ... می تونستی توی یکیشون E یا e را مشخص کنی ...

یکم بهتر و جون دار تر شن... یا قسمت های مشخصی را رنگی کنی..

خلاصه یه حرکتی کن که از حالت یکنواختی خارج شن.....

البته طرح و ایده ی جالب بودا .. آفرین :green:

Alireza Saeedi

Active Member
با نظرت کاملا موافقم

نظر شخصی:
بهتره دنبال یک لوگوی بهتر باشی

یعنی کلا بد شده ؟؟ :cry:
اگه مثل نظر سان روی همین یه کم کار کنم خوب نمیشه ؟؟

سلام ... می تونستی توی یکیشون E یا e را مشخص کنی ...

یکم بهتر و جون دار تر شن... یا قسمت های مشخصی را رنگی کنی..

خلاصه یه حرکتی کن که از حالت یکنواختی خارج شن.....

البته طرح و ایده ی جالب بودا .. آفرین :green:

MOHAMMADIX

Member
منظور من اين بود كه اگه ميخواي همراه اون دو تا مربع تكست alone boy رو بذاري تكست خونده نميشه يعني يا تكست رو بزرگتر كني يا لوگو رو كوچيك تر كني
مثلا اگه دو تا مثلث جلوت بذارن بگن اين چيه چي ميگي؟
البته اينا همه نظر شخصيمه ها:wink:

S.A.N

Member
به نظر من فکر کنم اینطوری خوب شه ...

(( چرا همه سان می خونن خوبه حالا بین حروف نقطه گذاشتم ..
S.A.N = اس . ای . ان
SAN= سان ))

:sad:

MEGA WAVE

Active Member
به نظر من به عنوان امضای کاریت قابل قبوله .

ولی عزیزم این نه لوگو هست نه مونوگرام !

اگه قصد داری برای خودت لوگو تهیه کنی اصلاً عجله نکن شاید حتی یک ماه بخوای روش زمان بزاری ولی به بعد از ماجرا نگاه کنی میبینی ارزشش رو داره ( چون شما بعنوان یه طراح این لوگو رو تا زمانی که طراحی میکنی همراه باید داشته باشی ، یه جوری شناسنامه و هویتت میشه ) بخاطر اینه که لوگو و کلاً نشانه ها خیلی باارزش هستند ولی متاسفانه توی جامعه ما به این موضوع اصلاً بهایی داده نمیشه.

شاد زی

Alireza Saeedi

Active Member
به نظرت زیاد خلاصه نشده ؟

اگه قصد داری برای خودت لوگو تهیه کنی اصلاً عجله نکن شاید حتی یک ماه بخوای روش زمان بزاری ولی به بعد از ماجرا نگاه کنی میبینی ارزشش رو داره ( چون شما بعنوان یه طراح این لوگو رو تا زمانی که طراحی میکنی همراه باید داشته باشی ، یه جوری شناسنامه و هویتت میشه ) بخاطر اینه که لوگو و کلاً نشانه ها خیلی باارزش هستند ولی متاسفانه توی جامعه ما به این موضوع اصلاً بهایی داده نمیشه.

شاد زی

نمیدونم من معنی لوگو رو اشتپ فهمیدم یا جریان چیه !!
لوگو مگه نباید خلاصه باشه ؟؟
نمیشه به این کار من لوگوتایپ گفت ؟؟
من کلا حرف شما رو قبول دارم !!
ولی میشه بگین من یک ماه رو این چی کار کنم ؟؟
من اکثرا هر طرح خوبی رو دیدم طراحش میگه نمیدونم 150 ساعت وقت گذاشتم یا از این حرفا !!
خوب من درسته یک هفته بیشتر بود شبا خوابم نمیبرد که چه طرحی رو واسه لوگوم بسازم !!
ولی بعد از اینکه ایدش به ذهنم اومد همه چیزش یک ربع هم طول نکشید !!
قبول دارم طرح ساده و قابل قبولی نشده !!
ولی خوب من دقیقا من منظور شما رو نمیفهمم !!
اگه بیشتر توضیح بدین من واقعا ممنونتون میشم استاد !!
مخاطب : نونام 3 و مگا ویو جان !! :green:

p30room

Member
سلام
میدونم زحمت زیادی کشیدید ولی لوگو در عین ساده بودن باید معرف طراحش باشه
موفق باشید

MEGA WAVE

Active Member
قبل از هر چیز می نه استاد هستم نه چیز دیگه ای فقط دوست دارم اگه چیزیو بلد هستم به بقیه انتقالش بدم ، نه الان مطمئن باش 20 سال دیگه هم که من توی این حرفه باشم بازم دنبال یاد گیری میرم و همیشه سعی میکنم از کسی که 20 ساله گرافیک کار میکنه تا کسی که 10 روزم نیست داره کار میکنه به نسبت بار آموزشی که برام دارن چیز یاد بگیرم.

صحبت راجع به ساخت نشانه های تصویری واقعاً مفصله و از حوصله فروم واقعاً خارجه ...

پس من تا اونجایی که بتونم خلاصه اما مفید توضیح میدم عزیزم.

نمیدونم من معنی لوگو رو اشتپ فهمیدم یا جریان چیه !!
لوگو مگه نباید خلاصه باشه ؟؟
نمیشه به این کار من لوگوتایپ گفت ؟؟

نشانه ها از نظر فرم بصری به 3 دسته اصلی تقسیم میشن:
لوگو - مونو - پیکتوگرام

طرح شما جز دسته آخر یعنی پیکتوگرام یا نشانه تصویری هست.

لوگو : دکراتیو کردن یه کلمه خاص هست ( دکراتیو کردن یعنی دفرمه کردن یعنی ساختار اصلی کلمه رو با حساب و از روی اصول بهم ریختن )

وقتی شما میخوایی این کار رو از روی اصول انجام بدی اولین قدم رسیدن به یه یونیک هست ( یونیک : به ساختار اصلی یه لوگو گفته میشه ، جزئی از لوگو که بیس و تم حروف اون لوگو میشه )

حالا برای بدست آوردن این یونیک باید بری به اصل و روح اون کلمه یا شخصی که داره این لوگو براش زده میشه مراجعه کنی !
ببین هر کسی یه شخصیتی داره ! این شخصیت میتونه توی لوگوش منعکس بشه. ( نرم بودنش ، مهربون بودنش ، طنز بودن اون شخص ، جدی بودنش ) تمام این چیز ها با فرم یونیک مشخص میشن.

اگه میشنوی که ساخت یه لوگو 1 یا 2 ماه طول کشید این اصلاً غیر طبیعی نیست ! چون همین بدست آوردن یونیک میتونه 2 تا 3 هفته زمان ببره ... ( چون شما اول باید از هدفت شناخت پیدا کنی و بعد شناختت رو به صورت تصویر در بیاری (( اونم نه پوستر یا یه تصویر سازی )) فقط به صورت یه فرم خیلی ساده که قابلیت تکرار شوندگی و پیوستگی و شکستگی رو داشته باشه

بعد از بدست اوردن یونیک باید بری سراغ فرم و چیدمان لوگو ( توی این مرحله هم خیلی کار ها هست که باید انجام بشه )

در نهایت بعد از انجام اون باید باید کارت رو به سه صورت نگتیو و پازتیو و خطی در بیاری تا تمام نقاط ضعف لوگوت برات روشن بشه !

تمام این مراحل باید روی کاغذ پوستی و میز نور انجام بشه !!!

بعد از تموم شدن تمام این مراحل که شاید یک یا دو ماه طول بکشه میتونی ظرف 10 یا 15 دقیقه توی ایلسترتور اجراش کنی .

مونو و پیکتوگرام هم بحث مفصل خودشون رو دارن که پیشنهاد میکنم اگه دوست داری کلاً راجع به نشانه ها اطلاعاتی بدست بیاری پیش یه استاد گرافیک به صورت حضوری تشریف ببرید.

شاد زی

Alireza Saeedi

Active Member
قبل از هر چیز می نه استاد هستم نه چیز دیگه ای فقط دوست دارم اگه چیزیو بلد هستم به بقیه انتقالش بدم ، نه الان مطمئن باش 20 سال دیگه هم که من توی این حرفه باشم بازم دنبال یاد گیری میرم و همیشه سعی میکنم از کسی که 20 ساله گرافیک کار میکنه تا کسی که 10 روزم نیست داره کار میکنه به نسبت بار آموزشی که برام دارن چیز یاد بگیرم.

شاد زی
واقعا خیلییی خیلییی ممنون از توضیحات کافیتون استاد جان ( شما یه گرافیست معمولی هم باشی استاد مایی :دی )
من دیگه نمیتونم از خودم هیچ دفاعی بکنم !!
پس من برم یه ماه دیگه بیام !! :دی
شوخی کردم !!
پس هنوز خیلی کار دارم تا بتونم یه لوگو برا خودم بسازم !! :cry:
ولی خواستن توانستن است !! :دی

RaminAzimi

Member
اول از همه خسته نباشی.
اما نمیدونم دقت کردی که اگه یه عدد 8 انگلیسی بنویسید تمامی حروف انگلیسی رو میشه از توش درآورد. (دیسپلی سیستم های صوتی بخصوص مخصوص اتومبیل!!!)
:-?

Alireza Saeedi

Active Member
اول از همه خسته نباشی.
اما نمیدونم دقت کردی که اگه یه عدد 8 انگلیسی بنویسید تمامی حروف انگلیسی رو میشه از توش درآورد. (دیسپلی سیستم های صوتی بخصوص مخصوص اتومبیل!!!)
:-?
هه هه !!
تا حالا دقت نکرده بودم !!
الان که فکر میکنم میبینم از توش همه چی میشه در آورد !! :lol:
چه هوشی دارم من !! :lol:

GsGraphic

Well-Known Member

شاد زی
کاملا موافقم

جدیدترین ارسال ها

بالا