لوگوی تعاونی مسکن کارکنان وزارت بازرگانی

NoNam3

Member
اینم لوگو و مهر تعاونی مسکن شماره 2 کارکنان وزارت بازرگانی که به تازگی افتتاح شده...

Taavoni_maskan copy.jpg

20.jpg

موفق باشید ~

Komeyl_1110

Member
سلام
خسته نباشي
فرم يك كم قديميه ولي اگر دايرده دور اون دايره توپر وسط رو برداري به نظرم بهتر ميشه، چون مي تونه مفهوم سكه رو القا كنه
موفق باشي

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
طرح قشنگی شده. تبریک میگم.

فقط سوال منم همینه که منظور خاصی از اون 2 تا دایره ی وسط داشتی؟

MEGA WAVE

Active Member
طرحت خوبه ... واقعاً طرح قویی هست

قبل از هر چیز یاد آوری کنم که این یک نشانه هست نه لوگو ( لوگو از دکراتیو کردن یه کلمه بدست میاد )

بنظر من این فرم خیلی تکراری شده

به اینها دقت کن

images
images
images
images

images

خدایی نکرده بد برداشت نکنی که فکر کنی من میگم نشانه ای که درست کردی بده ، نه اصلاً اتفاقاً خیلی خوب و پایدار هست.

من حرفم اینه که این فرم محیطی همراه با مرکز برای رسوندن مفهوم یکمی لوس شده. ( البته اینم بگم این یکی از قویترین حالت های ایجاد فرم هست !!! )

در کل تبریک میگم بابت نشانه ای که درست کردی.

می هم مفهوم اون دوتا دایره وسط رو متوجه نمیشم.

شاد زی

NoNam3

Member
متشکر بنیامین

"نامواره یا لوگو عنصری گرافیکی از علائم یا برچسب‌ها است به‌طوری ‌که با سبک حروف یا فونت خاصی تنظیم شده یا به صورت ویژه اما خوانایی چیده شده است. شکل، رنگ، سبک حروف و ... باید مشخصاً از دیگر علایم مشابه بازار متفاوت باشد."
این تعریف ویکی پدیاست

ولی در مورد طرح همون طور که میدونی همیشه حق با مشتریه
از اون گذشته به نظر من این لوگو یا نماد های تکراری به این سبک و سیاق یک طراحی انحصاری لوگو بومیه که از متد طراحی قرینه توشون استفاده میشه.
به هر حال من چند نمونه برای ادامه کار نشون دادم که این طرح انتخاب شد...

Untitled-1.jpg

در مورد دایره ها هم قبلا توضیح داده بودم شاید نمونه زیر بتونه بهتر کمک کنه.

10.jpg

موفق باشی ~

MEGA WAVE

Active Member
عزیزم من که توی پست قبلیمم گفتم طرحت واقعاً خوب شده و اون صحبتی که کردم راجه به تکراری بودن بیشتر یه گپ دوستانه بود !

"نامواره یا لوگو عنصری گرافیکی از علائم یا برچسب‌ها است به‌طوری ‌که با سبک حروف یا فونت خاصی تنظیم شده یا به صورت ویژه اما خوانایی چیده شده است. شکل، رنگ، سبک حروف و ... باید مشخصاً از دیگر علایم مشابه بازار متفاوت باشد."
این تعریف ویکی پدیاست

خوب این تعریف ویکی پدیا درسته که و همون چیزیو که می گفتم تایید میکنه.

الان نشانه شما هیچ کلمه یا حروفی رو نشون نمیده بلکه از جنسه نشانه تصویری ( پیکتوگرام هست )

شاد زی

NoNam3

Member
من هم تشکر کردم قصدم جسارت نبود :دی

این تعریف ویکی پدیاست

در کل این چیزی رو نقض نمیکنه چون تعریف دقیقی نشانه و لوگو از هم تفکیک نمیکنه حداقل برای مصارف بازار مثل علامت تجاری

مقاصد پيكتوگرامها هم که به کلی با لوگوها یا نشانه ها فرق میکنه.
~

MEGA WAVE

Active Member
در کل این چیزی رو نقض نمیکنه چون تعریف دقیقی نشانه و لوگو از هم تفکیک نمیکنه حداقل برای مصارف بازار مثل علامت تجاری

مقاصد پيكتوگرامها هم که به کلی با لوگوها یا نشانه ها فرق میکنه.
نمیخوام بیشتر از این کشش بدم اما این رو بگم که نشانه و لوگو اصلاً دو تا چیز نیستند که شما بخوای با تعریف تفکیکشون کنی

لوگو نوعی از یک نشانه هست . یعنی از نظر تعریفی زیر شاخه ای از نشانه میشه.

نشانه ها از نظر بصری و هوییتی به دسته های زیادی تقسیم میشن ( فرهنگی ، اجتماعی ، تجاری ، سیاسی و ... )

نشانه از نظر فرم بصری به 2 دسته تقسیم میشه :

1 - نشانه تصویری

2- نشانه نوشتاری

حالا نشانه تصویری خودش به بخش های زیادی تقسیم میشه که به او نها نمی پردازم.

نشانه نوشتاری هم به 2 دسته تقسیم میشه : 1- لوگو 2- مونو گرام

لوگو ( دکراتیو کردن یه کلمه خاص )
مونوگرام ( دکراتیو کردن حروف اول چند کلمه خاص )

شاد زی

NoNam3

Member
مطالب مفیدی یاد گرفتم
ولی من فقط طبق گفته های خودت این بحث رو ادامه دادم

قبل از هر چیز یاد آوری کنم که این یک نشانه هست نه لوگو ( لوگو از دکراتیو کردن یه کلمه بدست میاد )

نشانه و لوگو اصلاً دو تا چیز نیستند / لوگو نوعی از یک نشانه هست .

در این صورت میشه اسم این کار رو لوگو گذاشت.

موفق باشی ~

جدیدترین ارسال ها

بالا