لنز مناسب براي Canon 5D

foozooli

New Member
سلام به همه
من يه دوربين عكاسي Canon 5D Mark2 دارم كه براي كار تو آتليه گرفتم
اما هنوز نتونستم لنز مناسبي واسش پيدا كنم
از همه دوستان كه در اين خصوص تجربه اي دارن راهنمايي مي خوام

evt

Member
چه جور لنزی میخوای؟
واید ، تله ، ثابت ، زوم
چه رنج قیمتی مورد نظرت هست ؟
اینه رو بگو من کمکت کنم .

.:. soroosh .:.

Active Member
معمولا برای آتلیه ها 70-200 اف 4 میبرن . ( البته اگه f را اشتباه نکرده باشم ) چون فکر میکنم 2.8 هم بود اما 4 شارپ تر بود .
اما خب از اون لنز هاست که باید کمی عقب تر بایستید برای عکاسی و ...
بستگی به خودتون داره باز هم .

mjan53

Member
معمولا برای آتلیه ها 70-200 اف 4 میبرن . ( البته اگه f را اشتباه نکرده باشم ) چون فکر میکنم 2.8 هم بود اما 4 شارپ تر بود .
اما خب از اون لنز هاست که باید کمی عقب تر بایستید برای عکاسی و ...
بستگی به خودتون داره باز هم .

اینی که گفتی میتونی رنج قیمتیشو هم بگی ویگی رو چه دوربینایی سوار میشه؟

.:. soroosh .:.

Active Member
قیمتش را دقیق خاطرم نیست .
اما فکر میکنم حدود 1.300 یا 1.400 باشه .
دوربین هم خب رو اکثر دوربین ها میشه بزارید . منظورتون چیه ؟

davoodvajdi

Member
این لنز 70-200 که گفتتن با f4 کاملا مناسب کار آتلیه هستش البته یه لنز نرمال f1.8 هم بخری تکمیل میشی

arang

Member
سلام

من خودم كانن 40d هم 50d با لنزهاي مختلف دارم ولي براي آتليه نيكون خيلي بهتره جواب ميده
چون نيكون توي نور مصنوعي خيلي بهتر كار ميكنه

ولي ناگفته نمونه كه 5d اخر دوربينه و لنز مناسب برا آتليه هم براي اين بدنه 105 - 24 هست

موفق باشيد

Austin

New Member
منم میخواستم بگم همون 24-105 مناسبترین لنز هستش ... ( معمولا به عنوان لنز کیت هم ارائه میشه ) .

70-200 هم که ورژن های مختلفی داره ولی به نظر من زیاد واسه آتلیه مناسب نیست !! آخه هم سنگینه که اگر بخواید روی دست کار کنید کمی اذیت میکنه ( نور کم و لرزش ) و هم اینکه ورژن f4 اون برای آتلیه ساخته نشده ، چون 1 استاپ شاتر رو باید کندتر کرد .

در مورد بهتر کار کردن نیکون یا کنن توی نور مصنوعی هم هیچ منبع معتبری وجود نداره و همه چیز بستگی به لنزهای به کار رفته داره .
85 مم اف 1.4 هم بسیار لنز خوبی برای اینکار هستش .

Afterlife

Active Member
دستتون درد نکنه . من توی آتلیه کار می کنم . تدوینگرم . از عکاسی چیزی بلد نیستم . می خواستم توی رنج قیمت همین 1.200 و 1.300 بهترین لنزو بهم معرفی کنین . واسه عکس عروس می خوان . مرسی از همگی . . . .

جدیدترین ارسال ها

بالا