لطفا کمک فوری برای تغییر fram/rate

با سلام خدمت تمامی کهنه کاران و تازه واردان(مثل من) در این تاپیک
دوستان مشکل من اینه چطور می تونم fram/rate یک فیلم رو تغییر بدم بذارین توضیح بدم
من یک فیلم کیفیت بالا دارم که به زبان اصلی است و اون رو از اینترنت دانلود کردم با فرمت divx که fram/rate اون 29/7 هستش و صداش mp3
و نسخه بسیار بی کیفیتی دیگهای از اون فیلم رو هم دارم که دوبله است ولی fram/rate اون 25 بر ثانیه است اما صداش کیفیتش خیلی خوبه dolby است و att: 48000 و 192
من فیلم اول رو که با کیفیت بود زیر نویس کردم که مدت زمانش هم ضمنا 2:45:22 است و در مورد فیلم بی کیفیت دوم
که دوبله است مدت زمانش 2:56:40 هستش ( البته این دو فیلم هیچکدوم صحنه اضافی یا کمی نسبت به هم ندارند)
منظورم اینه که مشکل (البته به نظر من) تو fram/rate های دو فیلم چون هردو کامل هستند و حتی 1 دقیقه هم حذف ندارند
من با ulead که الته الان شده corel video studio کار می کنم ولی وقتی صدای فیلم بی کیفیت رو جدا می کنم و تصویر فیلم با کیفیت رو با هم پخش می کنم مشکل دارم -مشکلی که نمی تونم دقسقا بگم عدم سینک هستش چون همونطور که گگفتم هر دو فیلم با هم یکسانند البته به لحاظ دید چشم ما کلا هیچکدام سانسور و یا صحنه اضافه ندارند
درخواست می کنم نحوه تغییر fram/rate رو (که شاید من فکر می کنم مشکل از آنجاست برایم توضیح دهید
ضمنا با پریمیر هم آشنا هستم اما نه این نسخه های جدید شاید الان نزدیک به چهار سال است که با پریمیر کار نکرده ام
در صورت امکان راهنمائی فرمائید.
با تشکر
نوری

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
به نظرم اول با یه کانورتور مناسب هر دوتا را با هم یکسان کنی بعد بیاری توی یک برنامه ادیت
البته با ae هم می تونی توی خودت برنامه تغییر بدی
ولی همون راه اول ساده تر و نیاز به سرعت بالای پردازش نداره

سلام وممنون از جواب

با سلام
دوست عزيز ممنونم از جوابت اما ميشه بيشتر توضيح بدي
مثلا من قبلا با autogk اون فيلم بي كيفيتم رو كه فقط صداش خوب بود و به شكل يري در آورده بودند مثل نسخه با كيفيتم تبديل كردم اما نتيجه اي نگرفتم آيا منظور شما اينه
در صورت امكان كمي بيشتر توضيح بدين

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
ببنید فریم ریت در مدت زمان فیلم نباید تاثیر داشته باشه ... اگر این فیلم ها نسخه های یکسانی با فریم ریت متفاوت باشند ، باید طولشون یکی باشه ... پس حتما در یک جا با همدیگه تفاوت دارند

25 فریم در ثانیه و 30 فریم در ثاینه در عمل یک ثانیه هستن ! نه بیشتر نه کمتر .

تبدیل فریم ریت زیاد مشکل نیست . شما اگر به فرمت مورد نظر اکسپورت کنی مثلا به پال خودش 20 فریم بر ثانیه میشه ....

سوالی بود در خدمتم
موفق باشین

ممنون از جواب فوري

اوالا از راهنمائيتون ممنون چون متوجه ام كرديد كه مشكل جاي ديگري است
دوست عزيز چون من خودم نسخه با كيفيت رو زير نويس كردم صحنه از دستم در نرفته و پلان به پلان فيلم رو مي شناسم
از اين لحاظ مطمئنم كه دو فيلم هردو با هم يكسانند
اما شايد هم به اين خاط باشد كه نسخه دوبله بي كيفيت دي وي دي است و نسخه من avi كه از اينترنت گرفتم
آيا اين مي تواند تاثير فوق را بگذارد؟
و اگر نه
بفرمائيد با چه برنامه اي هر دو شان كانورت كنم كه يكسان بشوند
الته با تشكر فراوان

gigamax

اگر کاملا مطمئنین که فیلم دو نسخه صد در صد یکسان هستن ! یعنی هیچ جای فیلم کم و کاستی نداره ... شاید مشکل از این باشه که اومدن به صورت ناشیانه فیلم 30 فریم بر ثانیه رو 25 فریم بر ثاینه کردن ! بعضی وقتها چنین مشکلی پیش میاد ...

یعنی فیلم ntsc رو تبدیل به pal میکنن و در هر 5 فریم اضاف مونده توی ثانیه بعدی لحاظ میشه ... معولا سینک صدا و تصویر از بین میره ...

مال شما چنین مشکلی نداره ؟

سلام و تشکر

فکر کنم مسئله همینجا باشه
چون درسته که فیلم ها هیچکدوم کم و زیاد ندارند اما نسخه دوبله
یه ایرادائی داره مثلا چند جا (شاید بخاطر سینک شدن) یا نمیدونم هرچیز دیگه در دقایقی صدای فارسی دوبار تکرار میشه البته نمیدونم این ربطی داره یا نه ولی چیزی که من الان در نسخه دوبله ولی با کیفبتم می بینم اینه که انگار یه فیلم 3gp یا مثلا ّflv و به دی وی دی تبدیل کرده باشند یعنی کیفیتش انقدر بده
حلا فکر می کنین چکار کنم بهتره البته قبلا ممنون از جوابهاتون
و ضمنا بصورت کلی باید بگم بله صدا و تصویر سینک هستن تقریبا در 99 درصد موارد که البته اون 5 درصد رو هم گذاشتم برای همون که بالا توضیح دادم اما کلا نسخه سینک هستش

آخرین ویرایش:

gigamax

شما فیلمت کیفیت بالا رو که فریم ریت NTSC داره رو به Pal تبدیل کن ... ببین مشکل حل میشه ؟!

سلام

عزيز هر دو فيلم pal هستند اون كه كيفيتش بالاست avi يا در واقع divx استكه اونهم كه بي كيفيته نسخه دي وي دي با كيفيت تصوير افتضاحه كه اون هم pal هستش حلا چه نظري دارين البته اگر بي ادبي نباشه واقعا اين دوتا نسخه گيجم كرده چه راهي به نظرتون مي رسه؟

gigamax

عزيز هر دو فيلم pal هستند اون كه كيفيتش بالاست avi يا در واقع divx استكه اونهم كه بي كيفيته نسخه دي وي دي با كيفيت تصوير افتضاحه كه اون هم pal هستش حلا چه نظري دارين البته اگر بي ادبي نباشه واقعا اين دوتا نسخه گيجم كرده چه راهي به نظرتون مي رسه؟

دوست من pal 25 فریم بر ثانیه است و ntsc حدود 30 فریم بر ثاینه (29.999) ... برای همین گفتم یکی pal یکی ntsc یه ... وقتی یکی فریم ریتش بالای 25 باشه که دیگه pal نیست کخه ... خدا وکیلی من گیج شدم :green:

شرمنده

با عرض پوزش از سئوالام كه شما رو گيج كرد
اصلا يه كار ميكنيم شما به من بگو با چه برنامه اي با حفظ كيفيت (با اين كه ميدونم جفتشون pal هستن اينكارو انجام بدم و چجوري
انشالله شما هم از شر ما خلاص بشي
باز هم ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا