لطفا همه بخونید و از مدیرا خواهش می کنم این پست رو پاک نکنند.

kodex2

کاربر فعال
سلام به همه بروبچه های مجید آنلاین :

اول از همه یه ببخشید بگم بابت تند برخورد کردنم. اما خداییش حق دارم و می دونم این حرف دل خیلی از شماست.

رک بگم. انجمن دیگه داره مسخره میشه. در کل انجمن شده یه کارگاه آموزشی خیلی مبتدی که فقط داره به کسایی آموزش میده که دارند پروژه های ملتی مدیا می بندند به مشکل خوردند. (البته اینم بگم که ماشا الله همه خلاقن و کسی سورس کد نمی پیچونه. خدا پدر template monstero بیامرزه ! ). خیلیا میان می گن چرا کسی جواب نمی ده. چرا کسی اهمیت نمیده به پستا. در نهایت انگ مغرور شدن به همه می چسبه. بابا خوب خودتم یکم فک کن ببین توی یه همچین شرایطی راضی هستی کار کنی یا نه. ماشا الله مدیرای انجمن هم فقط کارشون این شده که بگن آقا فارسی بنویس یا مودب صحبت کنید جای اینکه بیان وضع رو درست کنن.

بجای اینکه بیاید انجمن و سطح شو بکشید پایین که خیلیا بفهمن بیایید کاری کنید که سطح انجمن بالا بره تا فلش ایران پیشرفت کنه. این همه فلش کار خوب تو ایران داریم. چندتاشون پست میدن ؟

بابا توروخدا برید ببینید انجمن های خارجی رو ببینید کجان. مگه همه دارن oop و aop کار می کنن که فیزیک دارن؟ مگه همه pattern می نویسن ؟ بخودا اینجوری نیست. اونا می خوان اما ما می خواهیم بازی کنیم !

بیایید بجای اینکه هی آموزش XML و روش های نوین دزدی از template monster رو بگزارید یه پروژه رو استرت گروهی بزنید و باهم بنویسید. چارتا سورس خوب کتاب بگزارید. ویدئو آموزشی بگزارید. سورس کد های قوی رو بگزارد و آنالیز کنید. اگه به همین روند قراره پیش بره انجمن بهتره درشو ببندید و هرکی تونست پیشرفت کنه هرکی نتونست فلشو بگزاره کنار. در نهایت حداقل او زمان وقت تلف نکردیم.

باز هم ببخشید اگه شخص خواصی رو مخاطب قرار دادم ، کسی رو ناراحت کردم یا اینکه تند صحبت کردم. اما لازم بود.
دوستون دارم. بای

BioDread

Banned
آموزش as3 فارسی فقط تو این انجمن هست

بنده و دوستان در سدد ایجاد امکانات فارسی در فلش هستیم !!!

درضمن انجام پروژه بدون اسپانسر یه مقدار دشواره !!!

آموزش XML هم در انجمن داده شده !!!

kodex2

کاربر فعال
خودت اکشن کاری ! اینجا کی چیزی یاد میده ؟ کی کد می زنه خودش. دیگه خودمونو فیلم نکنیم. در ضمن کی AS 3.0 خوب کار کرده ؟ چرا همه سایت ها داره Syntaxe 2 میاد بالا؟ یا اگه actionscript.org داره teamwork پروژه هندل میکنه سرمایه و اسپانسر داره؟ از این خبرا نیست.

Member
در مورد راه انداختن کار مبتدی ها باید بگم که این یه جور وضیفه است که به اونها کمک کنیم سطح کارشون حتی کمی هم که شده پیشرفت کنه
و در مورد آموزش های حرفه ای بله ما میتونیم کلی آموزش حرفه ای بیاریم و کلی خفن بازی در بیاریم ولی برای خیلی از بچه های سایت حلقه های گم شده ای هست که مانع فهمیدن بعضی از مسائل حرفه ای میشه پس باید برنامه ریزی کنیم که مشکلات کوچک دیگران رو پیدا و حل کنیم تا بتونیم اونها رو در کارهای حرفه ای درگیر کنیم (مثلاً خود من اصلا AS3 رو از پایه درک نمیکنم و نمیدونم از کجاش باید شروع کنم)
در مورد پروژه گذاشتن وسط . من میتون ایده های خودمو بذارم وسط که روشون کار کنیم ولی این ایده ها منبع درامد منن و ممکنه بعضی ها از اینکه کار مجانی برای کس دیگه انجام بدن خوششون نیاد حالا هدفشون هرچی میخواد باشه
در باره مدیران سایت : اونا وظیفه ندارن کاری رو انجام بدن ما کربر ها وظیفه داریم گروه تشکیل بدیم و یه کاری انجام بدیم و مدیران وظیفه دارن ازمون حمایت کنن پس اگه حرکتی کردیم و حمایت نشدیم میتونیم غر بزنیم
لُپ کلام اینکه شما لب تر کن ما پایه ایم:rose:

kodex2

کاربر فعال
ببین فکر کنم یه جای حرفم رو واضح نگفتم. اینکه یه پروژه رو تیمی انجام بدیم منظورم این که یه solution سنگین بدیم و همه آنالیزش کنیم. کد نویسی هاشو انجام بدیم. و مراحل مختلفش رو. کمترین نفعی که داره اینه که 4 نفر مثل من که فلش بلد نیستن از ابتدا توی مراحل انجام یه پروژه قرار می گیرن و همه چی براشون قابل درک میشه.

در ضمن این کمک های کوچیک اگه جواب می داد بعد از این همه سال که انجمن داره کار می کنه سطح سواد هنوز انقدر پایین نبود!
پس یه جای کار می لنگه !

BioDread

Banned
دوست من
میشه بگی چه پروژه ای؟
درضمن زمانی که صرف این پروژه میشه چطوری تامین میشه؟
شما از کجا میدونی من یا بقیه بچه ها کاری نکردن؟
ساخت fs
ساخت pf
ساخت fape
آموزش اکشن از 0
گذاشتن سمینار تخصصی آموزشی رایگان
لطفا بگو چه پروژه ای تا منم متوجه بشم !!!

kodex2

کاربر فعال
من نمی گم کسی کاری نکرده اما اگه انجام شده پس نتیجه اش کجاست؟ به هر حال فکر می کنم که بعضی وقتا نباید راجب بعضی مسائل اعتراض کرد. مشکلی نیست. من از همه معضرت می خواهم. اما خودتونم می دونید که اوضای فلش و اکشن ایران اون طوری که فکر می کنید خوب نیست .... بقول 21 داشتم داشتم ملاک نیست ! دارم دارم ملاکه ....

آخرین ویرایش:

kodex2

کاربر فعال
بیاید یه آموزش ها رو ببرید سمت اکشن 3. اکشن 2 از نظر ساختار با 3 خب کلا فرق می کنه. بیایید اصول و مبنا رو قوی بکنید و مفاهیم رو پیچیده کنید. مصلا بیایید oop یا aop رو بصورت زیر بنایی و استاندارد آموزش بدید. نا خود آگاه وقتی سطح آموزش بالا بره دیگرن هم خودشونو بالا می کشن.

Member
من میدونم کجای کار میلنگه
خیلی ساده اس :
هدف
اگه کاری که انجام میدید هدف داشته باشه وقتی تموم میشه و به هدف میرسید خب نتیجه اش هم دیده میشه
ولی وقتی همون کار بدون هدف متمرکز انجام بشه طبیعیه که نتایج پراکنده بده و به چشم نیاد
---------------------------------
خب من اینجا یه هدف میدم همه روش کار کنیم تا بهش برسیم
سلسله کتابهای آموزش های فلش
بیائیم هر چی که میتونیم مطالبی رو که یاد گرفتیم رو بنویسیم - جمع کنیم - دسته بندی کنیم و به عنوان بزرگترین مرجع یادگیری فلش منتشر کنیم
قسمت اول
فلش - مبتدی
حالا معلوم میشه کیا پایه هستن و کیا نیستن

amird

خبرگان انجمن فلش
من میدونم کجای کار میلنگه
خیلی ساده اس :
هدف
اگه کاری که انجام میدید هدف داشته باشه وقتی تموم میشه و به هدف میرسید خب نتیجه اش هم دیده میشه
ولی وقتی همون کار بدون هدف متمرکز انجام بشه طبیعیه که نتایج پراکنده بده و به چشم نیاد
خب من اینجا یه هدف میدم همه روش کار کنیم تا بهش برسیم
سلسله کتابهای آموزش های فلش
بیائیم هر چی که میتونیم مطالبی رو که یاد گرفتیم رو بنویسیم - جمع کنیم - دسته بندی کنیم و به عنوان بزرگترین مرجع یادگیری فلش منتشر کنیم
قسمت اول
فلش - مبتدی
حالا معلوم میشه کیا پایه هستن و کیا نیستن

خوب من پایه این هدف هستم
من یه کتاب Flash cs4 از صفر نوشتم و کم کم داره می ره زیر چاپ . هر از گاهیم که دارم بعضی مطالبشو می ذارم تو فروم که البته سرم که خلوت بشه یه خورده هدفمندترش می کنم .
حالا دیگه فکر کنم بقیه کار با شما دوستان AS کار باشه . من که خودم از AS چیز زیادی نمی دونم و گرنه واسه اونم یه تلاشی می کردم.
به امید داشتن یه انجمن بهتر .

kodex2

کاربر فعال
منم با این پیشنهاد موافقم اما بشرطی که بقیه هم همکاری کنند. من می گم یه جمع درست کنیم و از پایه شروع به آموزش AS 3.0 کنیم و هرکی یه بخششو بعهده بگیره. اما انصافا ایندفه تا تهش بریم. نه مثل دفعه های قبلی تا آموزش variables و پیش بریم. در ضمن با اینکه خودم microsoft یه شدیدم اما میگم سورس کد هامونم بگزاریم البته اونایی رو که میشه ....

Member
خیلی خوب شروع میکنیم یکیتون یه تاپیک بزنه به نام" کتاب آموزش فلش"
و شروع کنید مبحث های زیر زو توش جمع کنید
1- فلش چیست ؟
2- تهیه و نصب
3- شناخت محیط
4- شناخت ابزارها
5- تایم لاین
6- مووی کلیپ ها
7- دکمه ها
و تمام نکاتی رو که میدونید توی مبحث آماتور میگنجه

amird

خبرگان انجمن فلش
دوستان نظرات خوبی گفتید
من تمامی این مطالبی رو که گفتید آماده نوشتم و دارم و می تونم شروع کنم .
اما به شرطی که همینجا حداقل 4 5 نفر دیگه اعلام آمادگی کنند برای همکاری
موفق باشید

rostamkhani

New Member
سلام
از ینکه این بحث دیدم خیلی خوشحال شدم
خدمت دوستان یه پیشنهادی دارم این پیشنهاد هم از لحاظ علمی قابل برسی و هم بنده تجربه اون رو داشتم و جواب داده
اکثر دوستان با زبان برنامه نویسی c# آشنایی دارن یا حداقل اسم اون به گوششون رسیده است
این زبان از زبان های خانواده C هست و AS3 خیلی از لحاظ ساختار مشابه به C# است .
پیشنهاد بنده خدمت دوستان اینه هست که به جای اینکه بیان شروع کنن AS3 رو یاد بگیرن بجاش برنامه نویسی به زبان c# رو یاد بگیرن
این کار از جنبه های مختلف میتونه درست و مفیدتر باشه
1- این دو زبان از لحاظ ساختارهای برنامه نویسی خیلی به هم شبیه هستند و کسی که در زبان c# برنامه بنویسه به راحتی میتونه در AS3 برنامه بنویسه
2- هر دو زبان OPP هستن و کسی که این قوانین و برنامه نویسی OOP را در c# یاد بگیره و کار کنه به راحتی خواهد دید که در AS3 میتونه اون مطالب رو مشاهده کنه و به آسانی با آنها کار کنه
3- منابع فارسی آموزشی برای c# به بسیار زیاد هست و در بازار و یا توی اینترنت یه جستجو کنید میتونید به راحتی جواب موضوع مورد نظر رو پیدا کنید . و به این ترتیب میتونید به راحتی مفاهیم OOP رو به طور عملی در برنامه نویسی یاد بگیرید و حرفه ای شوید و نکته دیگه در این باره اینکه برامه نویس به زبان c# زیاده و میتونید در فرومها و هر جای دیگه از اونها استفاده کنید .
4 - زبان c# و محیط برنامه نویسی آن به مراتب حرفه ای تر از AS3 میباشد از این رو هنگامی که شما میخواهید در AS3 شروع به کار کنید
راحت تر میتونید کار کنید و لذت ببرید
5- شما بعد از یاد گیری c# و کار با ADO.net در هنگام کار با AS3 وقتی میخواهید سایتی یا برنامه طراحی کنید به راحتی میتونید از asp.net و c# به عنوان سمت سرور سایتهایتان استفاده کنید و از امکانات وسیع .net برای سایتهای فلش خود استفاده کنید .

جدا از این مطالب با همین استدلال ها همین پیشنهاد رو بنده به یکی از دوستان که ASP.net و C# کار میکردند و تا به اون روز Flash و AS3 و AS2 را کار نکرده بودند دادم
این دوست ما میخواستن برای سایت خود یک گالاری با ASP.net و AJAX بنویسن و قصد داشتن این گالاری هرچه زیباتر و امکانات خوبی داشته باشه بنده پیشنهاد دادم که این گالاری رو با فلش طراحی کنن خلاصه ایشون در عرض یک هفته تونستن یک گالاری کامل و زیبا با AS3 طراحی کنن و در حال حاضر ایده های زیادی برای کار با فلش دارن .
و در حال حاظر اگر بنده بخوام یه فلش کار نیاز داشته باشم حتما یه فلش کاری که Csharp میدونه رو استخدام میکنم و اگر پیدا نکنم یه Csharp کار حرفه ای استخدام میکنم و میدونم میتونه دو سه روزه کار فلش مارو انجام بده .

خلاصه این مطلب که اگر میخواهین AS3 کار خوب بشین یه مدت Csharp کار کنین و بعد به سراغ AS3 بروید .

البته این نظر بنده هست و احتمال داره ایرادهای هم این کار داشته باشه ولی به نظرم روش مناسبی هست .
نظر دوستان چیست؟

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا