لطفا راهنمای کنید مشکل با سیستمم دارم

arvin.mehr

New Member
سلام به همه اگر امکان داره راهنمایی کنید
من مشکل سیستمم اینه که وقتی خاموش میکنم و برق را از روی پاور قطع میکنم و دوباره روشن میکنم در هنگام بالا امدن نیاز به f2 داراه تا بالا بیاد
و بعضی وقت ها خاموش که میکنم سیستم خاموش میشه ولی فن cpu و تمام فن ها دارن کار میکنن

سخت افزارم ماین بورد فاکس کن پی 35 و پاورم گیرین gp300a هست رم 2 گی بی سی پی یو 2200 اینتل

میشه بگید مشکلم چی هست

راستی اگر امکان داره یک سایت هم معرفی کنید که سخت افزارهای جیدید را معرفی کنید و نقد و برسی کند
و راهنمایی کند که چه سیستمی بخرم با چه قیمتی و راهنمایی کند ممنون

Mj

Well-Known Member
شما مشکله Fan error داری این مشکل معمولا در مادر بورد هایی به وجود میاد که مجهز به سیستم Q-fan هستن (سیستم فن هوشمند)
توی این سیستم یک Chip بسیار ریز موظف هست که دمای مجازی و واقعی Cpu رو هر 2 ثانیه یک بار به Bios گزارش کنه و بعد از اون سرعت چرخش فن بر اساس گزارش دمای اون Chip به Bios مشخص میشه.
اگه دما زیاد باشه فن سریعتر و اگه کم باشه فن آروم تر میچرخه.
وقتی این سیستم به مرور زمان به خاطر فرسوده شدن خازن ها ضعیف میشه فن دچار مشکل میشه و بعضی مواقع مثل فن شما نیم سوز میشه.
این پیغام وقتی به نمایش درمیاد که یا فن نمیچرخه یا منظم نمیچرخه وقتی شما دکمه ی F2 میزنی فرمان چرخش فن دوباره از طرف Bios برای فن ارسال میشه ولی برای اطمینان موقع مواجهه با همچین پیامی سریعا دستگاه رو Restart کن و در اسرع وقت یک فن جدید هوشمند برای دستگاهت بخر قیمتش هم 11 هزار تومن هست.
البته چک کن شاید سیمی چیزی لای فن گیر کرده باشه.
موفق باشی.

آخرین ویرایش:

Mj

Well-Known Member
والبته در مورد یک سایتی که اخبار سخت افزار و مشاوره در مورد اون و معرفی سیستم مناسب داشته باشه نمی تونم چیزی بگم چون خلافه قوانینه ولی به صورت خصوصی براتون آدرسشو میفرستم.

arvin.mehr

New Member
پس اگر فن نو بخرم مشکل روشن موندن فن ها بعد از خاموش شدن حل میشه ؟ خوب من 2 مشکل دارم یکی همین f2 در هنگام بالا امدن یکی دیگه هم روشن موندن فن ها بعد از خاموش شدن و تا وقتی که دکمه پاور را چند ثانیه نگه میدارم تا تمام فن ها خاموش میشن

نمیدونم مشکل چیه یعنی همش از فن هست که میرم فردا میخرم بیشتر درموردش توضیح بدین لطفا

Mj

Well-Known Member
چند وقته این مشکله روشن موندن فن ها به وجود آمده؟
من حس میکنم power شما هم مشکل داره

H00ti

Active Member
این مشکل شما دلایل زیادی می تونه داشته باشه.
من با نظر Mj موافقم ولی یه نظر دیگه هم دارم و اینکه درخواست F2 می تونه به خاطر BIOS و یا باتریCMOS باشه.
پیشنهاد می کنم پیش از خرید فن،یکبار وارد تنظیمات BIOS شوید و آنرا به تنظیمات اولیه برگردونید.
در ضمن تا حالا شده تقویم سیستمتون تاریخ پرت و پلایی نشون بده؟(مثلا 2001)
وقتی برای خاموش کردن،دکمه پاور رو فشار میدی و ول میکنی چراغ هارد هم خاموش میشه؟مانیتور چی؟یا باید مثل فن،چند ثانیه دکمه رو نگه داری تا اونا هم خاموش بشن.
در ضمن توی قسمت Power option در Control Panel مطمئن شو که تنظیمات دکمه پاور به صورت Shutdown باشه.
در آخر هم در کیس رو باز کن و یه بار اتصالات پاور رو چک کن.

arvin.mehr

New Member
این مشکل شما دلایل زیادی می تونه داشته باشه.
من با نظر Mj موافقم ولی یه نظر دیگه هم دارم و اینکه درخواست F2 می تونه به خاطر BIOS و یا باتریCMOS باشه.
پیشنهاد می کنم پیش از خرید فن،یکبار وارد تنظیمات BIOS شوید و آنرا به تنظیمات اولیه برگردونید.
در ضمن تا حالا شده تقویم سیستمتون تاریخ پرت و پلایی نشون بده؟(مثلا 2001)
وقتی برای خاموش کردن،دکمه پاور رو فشار میدی و ول میکنی چراغ هارد هم خاموش میشه؟مانیتور چی؟یا باید مثل فن،چند ثانیه دکمه رو نگه داری تا اونا هم خاموش بشن.
در ضمن توی قسمت Power option در Control Panel مطمئن شو که تنظیمات دکمه پاور به صورت Shutdown باشه.
در آخر هم در کیس رو باز کن و یه بار اتصالات پاور رو چک کن.

سلام اره تقویم و ساعات سیستم همیشه بعد از تنظیم از تنظیم درمیاد نه به نظر میاد تمام سیستم در هال کار کردن هست چراغ هارد هم خاموش نمیشه مانیتور خاموش میشه کاملا من با ویندوز xp و سون کار میکنم جالبیش اینجا هست روی ویندوز سون این مشکل را ندارم فقط روی ویندوز xp این مشکل هست

H00ti

Active Member
به هم ریختن تاریخ به احتمال قریب به یقین و با توجه به درخواست F2 ،مربوط به باتری هستش.
ولی حتما اون کارایی که بالا گفتم رو انجام بده(BIOS و Power Option)
حق با شماست.ویندوز سون به خاطر تنظیماتی که داره با این مشکل رو به رو نمیشه.
ولی در کل اگه کارایی که گفتم رو انجام دادی و جواب نگرفتی،در کیس رو باز کن و روی مادر برد دنبال باتری CMOS بگرد.
در گام اول با یه سه شو آر کاملا اطرافش رو تمیز کن و سیستم رو دوباره راه اندازی کن.اگه مشکل برطرف نشد باید یه بار باتری رو در بیاری و جا بزنی.حواست باشه خرابش نکنی(اگه نتونستی بگو تا بهت توضیح بدم)

جدیدترین ارسال ها

بالا