لطفا راهنماییم کنید

sh.karimi

New Member
با سلام .می خواستم کتابی رو در مایا انیمه کنم. کتاب رو تونستم با اسخوان بندی باز کنم .صفحه اول کتاب رو با sin ورق زدم که حالت طبیعی ورق خوردن رو داشته باشه .می خواستم بدونم بقیه صفحات رو چطوری ورق بزنم ؟؟؟؟ایا این بخش مربوط به پارتیکل است؟یا نه؟لطفا راهنماییم کنید

همچین کاری رو کلا با استخوان بندی و Bend و Rotate یکبار زدم. یعنی جلد اصلی چون ضخیم بود با Rotate خالی ورق خورد. صفحه بعدی رو با Bend و Rotate زدم. ولی بقیه صفحات رو یه صفحه با استخوان بندی درست کردم بعد انیمیتش کردم و بعد کپی گرفتم. راه دیگش استفاده از Cloth هست نه پارتیکل

3dream

Member
یه راه آسونتر هم هست
اونم اینه که یه صفحه رو انیمیشن معمولی بدی و بعد اون صفحه رو کپی کنی، من که خودم اینکارو کردم :green:

3dream

Member
همونطور که خودتون گفتید با bend و wave ، البته صفحه و دفورمرها رو باید گروپ کنی، بعد این گروپ رو کپی کنی، برای اینکه ورق زدن ها مثله هم نشه یه کم باید مقادیر bend رو تغیر بدی، همچنین یه کم هم بچرخونیش و جابجا کنی، اگه کتابت مثله این کتابهایی که همه صفحاتش یه موجی دارند باشه، باید یه wave برای کل صفحات بدی تا صفحات تو هم نرن.
البته شاید دوستان روشهای دیگه هم بلد باشن ولی اونموقع که ما کار میکردیم امکانات زیاد نبود :cool:

آخرین ویرایش:

sh.karimi

New Member
با سلام .ورق خوردن صفحه اول رو با create deformers<nonlinear<sineانیمیت کردم ولی جلد اصلی کتاب رو با bend انیمه کردم
حالا بقیه صفحات رو چطوری انیمه کنم که توی هم نره

3dream

Member
سلام،
همون برگه رو که انیمیشن کردی رو با دفورمرش در فریم ابتدایی گروپ کن، بعد گروپ رو به تعدادی که میخواهی کپی کن و به اندازه ضخامت برگه جابجا کن. (دابلیکت کن)
حالا باید حواست به پیوندگاه (پیوت) گروپات باشه که جای درستی قرار بگیرن.
حالا با چرخش گروپ به برگه هات انیمیشن بده
به دفورمرت هم انیمین بده و دقت کن که مقادیر ابتدایی و انتهایی دفورمر مثل اولین دفورمرت باشه تا برگه ها تو هم نرن.
موفق باشی.

جدیدترین ارسال ها

بالا