لطفا انواع کاغذ و مقوای چاپ رو معرفی کنید

سلام ،

لطفا انواع کاغذ و مقوا که در صنعت چاپ استفاده میشود را به صورت اجمالی معرفی کنید ، چیزهای زیادی شنیدم ولی همش پراکنده بوده و نمیتونم طبقه بندی مناسبی تو ذهنم داشته باشم ، مثلا کاغذهای گلاسه ، مات و غیر مات ، براق ، گلاسه سنگین و کتان و کاغذ شفاف و کاغذهای مخصوص روزنامه ، کپی و فتوکپی ، کاربن لس ، کرافت ، لاینر ، اینفلوت و ... لطفا یک طبقه بندی خوب ارائه بدید و البته خیلی خوب میشه تصویری از هر کدوم هم بزارید ، اگر مقاله و یا کتابی هم در این زمینه وجود داره لطفا معرفی کنید .

با تشکر/.

برای چاپ پوستر در اندازه 60*50 ، فتوگلاس خوبه یا کوتد؟ یا چیز دیگه ای اگه هست معرفی کنید
مجید آنلاین چرا از اون پستهای قشنگ برای ما نمیزاره؟

آخرین ویرایش:

siavosh1

Member
خوب توی استفاده از کاغذ 2 تا نکته همیشه مهم هست ... یکی نوع کاربرد اون ودیگری قیمت کاغذ .. توجه داشته باشید که کاغذ توی پروژه های چاپی ( مخصوصاً نشر ) بیشترین مقدار هزینه رو به خودش اختصاص میده . به عنوان مثال ضریب شفافیت تصاویر روی کاغذ فوتوگلاسه بالا هست و کارهای با کیفیتی میشه روی اون چاپ کرد ولی به علت قیمت خیلی بالای اون توی نشر اصلاً جایی براش وجود نداره !
این شناختی که شما در مورد کاغذ نیاز داری به تجربه نیاز داره و خلاقیت .. چون بعد از مدتی تجربه کسب کردن حتی میتونی برخی کاغذ ها رو توی جاهایی استفاده کنی که باعث میشه یک سری کارهای نو و مشتری پسند ارائه بدی
به شما پیشنهاد میکنم توی اینترنت سرچ کنی مطالب خوبی گیرت میاد

به شما پیشنهاد میکنم توی اینترنت سرچ کنی مطالب خوبی گیرت میاد
سرچ کردم و هنوزم ادامه داره ولی اصلا مطلب پیدا نمیشه که خوب باشه! خیلی خیلی پراکنده است .

legendarp

Well-Known Member
تا دلت بخواد همونجوری که گفتی کاغذ هست باید بری و دنبالش بازشی و همه جور کاغذ رو بینی و باهاشون سر و کله بزنی و به گفتن نیست رفتن به خود چاپخونه که کارهای زیادی چاپ می کنه و یا اینکه شرکت تبلیغاتی که همه نوع کاغذ رو داشته باشه و برات مثال بزنه خیلی خوبه
خوساتی با خودم تماس بگیر یه قرارا برات بزارم تا بهت توضیح بدم
حقتم محفوظه :green:

جدیدترین ارسال ها

بالا