كي ميدونه دوربين من خوبه يا نه؟

samkoper

New Member
با سلام
من يه دوربين آلفا 100 سوني هديه گرفتم كه زياد با اون نميتونم كار كنم. از اساتيد گرامي مي خوام در مورد اين دوربين كمي براي من توضيح بدن. اصلا دوربين خوبيه يا نه؟ چون يكي پيدا شده كه مي گه ميتونم برات عوضش كنم اگه خوب نيست تا عوضش كنم ... لطفا راهنمايي كنيد. :neutral:
اين هم عكس دوربينه
[
Sony-Alpha-100-main400.jpg

samkoper

New Member
یعنی کسی از ااین دوربین ندیده

فکر می کردم یکی پیدا میشه که در مورد این دوربین برام توضیح بده ولی ظاهرا کسی یا از دوربین چیزی نیدونه یا نمیخواد کمک کنه . من همچنان منتظرم:cry:

chipaunt

Member
اینجوری نمی شه!

سلام . عزیز من با یه عکس که نمی شه در مورد دوربین نظر داد!!!!
یه سری مشخصاتشو بگو تا ببینیم چیه. مثلا نوع لنز ؟ شاتر ؟ درجه زوم؟ یا چیزهیی مثل این که همش روی لنز دوربینت نوشته شده.
اما به نظر من همین سونی هستش باید دوربین معرکه باشه .
مبارکه.::wink:

absoonoo

New Member
اين يكي از بهترين دوربينهاي سوني است كه با سيستم اس ال ار به بازار عرضه شده .
در ضمن اين مطلب را هم بخونيد كه دوست عزيزمان آقاي شهبازي در سايت عكاسي زحمتشو كشيدن:

مرور اوليه Sony Alpha DSLR-A100

در ژولاي 2005 سوني و كانيكا مينولتا اعلام نمودند كه از اين به بعد قرار است با مشاركت يكديگر بر روي دوربين هاي ديجيتال SLR كار كنند. در اين قرارداد به اشتراك گذاري تكنولوژي بين دو شركت نظير سيستم فوكوس خودكار، نورسنجي و سيستم ضد لرزش از جانب كانيكا مينولتا و سنسور، الكترونيك و باتري از سوني ذكر شده بود. تقريبا 6 ماه بعد، خبر كنار گذاردن ساخت دوربين عكاسي توسط كانيكا مينولتا مثل بمب در بازار دوربين هاي عكاسي صدا كرد و در پي آن ساختار نشمنگاه لنز Maxxum/Dynax و تكنولوژيهاي مرتبط با آن به سوني منتقل شد. اكنون بعد از تقريبا يك سال از اولين خبر همكاري، سوني ساخت اولين دوربين ديجيتال SLR بنام Sony Alpha DSLR-A100 را كه دوربيني جمع و جور، با رزولوشن 10 مگاپيكسل و نشيمنگاه لنز كانيكا مينولتا، سيستم ضد لرزش كه توسط سوني بنام Super SteadyShot ناميده شده و امكانات جانبي ديگر مي‌باشد، معرفي نموده است. هر چند اين دوربين يك سري از امكانات و سيستم ها را از دوربين هاي پيشين كانيكا مينولتا وام گرفته است، ولي مشاركت سوني استايل خارجي جديد، كيفيت ساخت عالي و قرار گرفتن در رده بالاتري از استاندارد را براي اين دوربين به ارمغان آورده است . نشيمنگاه لنز اين دوربين به نام نشيمنگاه آلفا ناميده شده و سوني اعلام نموده كه هم اكنون 22 لنز را براي توليد در نظر گرفته است ( كه فعلا بيشتر آنها بر اساس لنزهاي موجود كانيكا مينولتا مي باشند).

مشخصات اصلي و تكنولو‍ژيها

نشيمنگاه لنز سوني آلفا
همانند نشمينگاه مينولتا نوع A ميباشد و امكان استفاده از ليست بلندي از لنزهاي موجود مينولتا و لنزهاي سازندگان ديگر علاوه بر لنزهايي كه جديد توليد مي شوند وجود دارد. حدس زده مي شود كه تمام لنزهاي آينده سوني آلفا به صورت طراحي مخصوص ديجيتال و براي سايز APS-C ساخته شوند.

سنسور CCD 10 MP با سايز APS-C سوني در اين دوربين از سنسور CCD استفاده نموده است و بنابر اين اين سنسور همان سنسور R1 نمي تواند باشد. هيچ تاييديه رسمي مشاهده نشده ولي به نظر مي رسد سنسور اين دوربين همان سنسور 23.6X15.8 mm نوع CCD بكار رفته در نيكون D200 باشد.

سيستم ضد مات شدن تصوير
سوني سيستم ضد لرزش روي سنسور مينولتا را از Anti-Shake به Super Steady Shake تغيير نام داده است، اما سيستم همان است. هرچند به نظر مي رسد مهندسان سوني اين سيستم را در حد قابل توجهي بهبود داده باشند و اكنون ادعا مي شود كه با سرعت شاتر 3.5 گام پايينتر مي توان از اين سيستم استفاده نمود. بخش دوم داستان سيستم ضد مات شدن تصوير در اين دوربين وجود حساسيت بالا تا ISO 1600 است.

سيستم ضد گرد و غبار
مساله گرد و غبار در دوربين عكاسي با پديد آمدن دوربين هاي ديجيتال SLR مهم شد و اين مشكل بر دوربينهاي مختلف به طرق متفاوتي تاثير گذار است. اليمپوس براي رفع اين مشكل از فيلتر SSWF (فيلتر امواج فراصوتي) استفاده نمود، سوني نيز به نظر مي رسد كه در حال كار بر روي اين مشكل است. اول از همه يك پوشش ضد الكتريسته ساكن ( اكسيد اينديوم قلع) بر روي فيلتر پايين گذر روي CCD استفاده نموده تا از جذب غبار بخاطر الكتريسته ساكن جلوگيري شود. در وهله دوم با استفاده از سيستم جابجا كننده ضد لرزش CCD ، يك ارتعاش به سنسور مي دهد تا غبار احتمالي بر روي آن سقوط كند، منتها بجاي انجام اين كار در ابتداي روشن شدن دوربين، هنگام خاموش كردن دوربين اين كار را مي كند.

پردازنده تصوير Bionz كانن بر روي پردازنده تصوير معروف خود بر روي دوربين هايش افتخار زيادي مي‌كند، سوني ارزش چنين چيزي را بخوبي درك نموده، ولي نام پويايي را برنگزيده است. گفته مي شود پردازنده جديد آنها (Boinz) نسبت به تمام پردازنده‌هايي كه قبلا كانيكا مينولتا استفاده كرده، بهبود عمده اي يافته است. اين مورد نيز مي تواند به عنوان يكي از مشخصات منحصر به فرد A100 ذكر شود: بهينه سازي محدوده ديناميكي. سوني ادعا مي كند كه اين پردازنده از لحاظ سخت افزاري سريعترين سيستمي است كه تا بحال ساخته شده است.

سيستم خودكار فوكوس هوشمند سيستم فوكوس اين دوربين نسبت به سيستمي كه در كانيكا مينولتا استفاده مي‌شد، تفاوتي نكرده است. وقتي سنسور موجود در منظره ياب نزديك شدن چشم عكاس به منظره ياب را تشخيص مي دهد شروع به فوكوس مي كند و پيوسته در فوكوس مي ماند تا زماني كه شاتر تا نيمه فشرده شود يا چشم از منظره ياب برداشته شود. يعني با اين سيستم قبل از فشردن شاتر، دوربين فوكوس نسبي بر روي سوزه را انجام داده است.

عكاسي پيوسته تا حجم حافظه
اين مشخصه بر روي SLR‌هاي زيادي وجود دارد، اما در A100 شما مي توانيد با هر كيفيت تصوير با سرعت 3 عكس در ثانيه عكس بگيريد (به غير از RAW) و تا زماني كه كارت حافظه پر شود كاهش سرعتي نخواهيد داشت(البته با يك كارت كامپكت فلش با سرعت خوب).

نورسنجي 40 بخشي لانه زنبوري
در كانيكا مينولتا 7D و 5D از سيستم نورسنجي لانه زنبوري 14 نقطه‌اي استفاده شده است، در A100 اين سنسور را به 40 بخش افزايش داده است.

مشخصات فني دوربين A100

قيمت: بدنه تنها 900 دلار، با لنز كيت 18-701000 دلار
جنس بدنه: پلاستيك
سنسور: سنسور CCD سايز 23.6 x 15.8 mm، فيلتر آرايه RGB، با فيلتر پايين گذرسرخود، 10.2 مگاپيكسل رزولوشن موثر، مبدل آنالوگ ديجيتال 12 بيتي، ضريب برش 1.5X
فرمت فايل: RAW 12 بيتي با حجم تقريبي 9.1 MB براي هر فايل، RAW+Jpeg Fine، Jpeg Fine، Jpeg استاندارد
كاهش غبار: پوشش ضد بار ساكن و مكانيزم ارتعاش سنسور
لنزها: لنزهاي سوني آلفا، و نيز سازگار با لنزهاي مينولتا با نشيمنگاه A
سيستم ضد لرزش: سيستم تغيير مكان CCD ، نمايشگر 5 حالته لرزش دوربين در منظره ياب، تاثير 2 تا 3.5 گام بر روي سرعت شاتر
سيستم فوكوس خودكار: سنسورهاي خطي CCD TTL (8 خط با يك خط متقاطع مركزي)، محدوده تشخيص -1 تا 18 EV، سيستم تخمين فوكوس براي اجسام متحرك، نمايش نقطه فوكوس متحرك در منظره ياب، انتخاب منطقه مورد نظر براي فوكوس، حالتهاي فوكوس تكي، دستي، پيوسته، خودكار
لامپ كمكي فوكوس: با استفاده از فلاش سرخود بين 1 تا 5 متر
حالتهاي عكاسي: خودكار، برنامه ريزي شده، اولويت شاتر و ديافراگم، دستي، مدهاي منظره شامل پرتره، منظره، ماكرو، ورزشي، غروب آفتاب، پرتره شب
حساسيت: خودكار بين 100 تا 800، دستي 100 تا 1600
مدهاي نورسنجي: چند ناحيه اي، متوسط گيري مركزي، نقطه‌اي
محدوده نورسنجي: بين 1 تا 20 EV در مدهاي چند ناحيه اي و مركزي، بين 4 تا 20 EV در مد نقطه اي (البته با حساسيت 10 و لنز با F1.4)
شاتر: كنترل الكترونيك، حركت عمودي، صفحه كانوني، سرعت 30 تا 1/4000 ثانيه، مد Bulb
همزماني فلاش: 1/160 ثانيه، 1/125 ثانيه با سيستم ضد لرزش روشن
تراز سفيدي: مدهاي از پيش تنظيم شده، دماي رنگي و امكان تنظيم دقيق به همراه محدوده بندي
بهينه ساز محدوده ديناميك: خاموش، استاندارد، پيشرفته
فضاي رنگي: RGB، Adobe RGB
مدهاي رنگي مختلف و پارامترهاي تصويري كنتراست، اشباع رنگي و شارپنس بين -2 تا +2
سيستم كاهش نويز
مانيتور LCD: مانيتور 2.5" TFT LCD، 230,000 پيكسل، پوشش ضد انعكاس، خاموش شدن خودكار با سنسور منظره ياب
مدهاي درايو: تك فريم، پيوسته، تايمر، محدوده بندي پيوسته ، تكي و تراز سفيدي
عكاسي پيوسته: RAW 3 عكس بر ثانيه تا 6 عكس، RAW+Jpeg 3 عكس در ثانيه تا 3 عكس، Jpeg 3 عكس در ثانيه نامحدود
اتصال: USB 2.0ف خروجي ويديو، DC-in، ترمينال كنترل از راه دور
نوع حافظه: كامپكت فلش، مموري استيك با آداپتور CF
همراه با باتري ليتيوم يون 1600 ميلي آمپر ساعت و شارژر
ابعاد: 133 x 95 x 71 mm
وزن: بدون باتري 545 گرم، با باتري 638 گرم

طراحي بدنه

در نگاه اول ساختار طراحي دكمه و چيدمان كانيكا بخصوص مينولتا 5D در پشت دوربين قابل تشخيص است. با كمي دقت تفاوتهايي هم مشاهده مي شود. كلا اين دوربين داراي گوشه‌هايي گردتر و مواد متفاوت و ارگونومي بهتري است. كيفيت ساخت نيز بسيار خوب است، دوربين در دست محكم به نظر مي‌رسد و براي دست اندازه است.

محتويات جعبه
- بدنه دوربين
- باتري ليتيوم يون NP-FM55H
- شارژر باتري
- غلاف چشمي
- درب نشمنگاه لنز
- درب پوش محل فلاش
- بند شانه‌ دوربين
- كابلهاي USB و ويديو
- ديسك فشرده برنامه ها

هر سوالي هم كه داشتيد من در خدمتتون هستم .

davoodvajdi

Member
دوربین خوبیه تاحالا نشنیدم کسی در موردش نظر منفی داشته باشه فقط یک گلایه دارن و اون هم قیمت بالای لنز های این نوع دوربینه که اون هم به خاطر اختصاصی بودن لنز های اونه و همچنین یکسری لنز منحصر به فرد که کارخونه زایس ساخته که از سری *T تسار هست و سه عدد لنز سری G که فکر کنم کنون اونهارو ساخته و در آخر باید بگم که اولین تولید کننده دوربین دیجیتال سونی بوده و ccd بیشتر تولید کنندگان دوربین را سونی می سازه و همچنین نیکون که خود من با یکی از آنها کار می کنم

جدیدترین ارسال ها

بالا