كـــــد رنگها

Sleekman

Member
من براي اولين باره كه ميخوام كارم رو چاپ كنم ازين كد رنگها كه اساتيد چاپ ميگن و مقاديرcmyk چيزي نمي دونم
اگه ميشه :

1_ كاربردشو توضيح بديد

2_ ازكجاي فتوشاپ و يا كرول ميشه اونو تنظيم كرد؟

3_تنظيمات كارهايي كه تعداد رنگاشون كمه با كارهايي كه تعداد رنگاشون خيلي بيشتره (مثل كاراي عكسدار)
چطوري بايد باشه؟
4_ لطفا اگه مورد رنگي ديگه اي مابين طرح و فرايند چاپ مونده بگين ..

از جواب با حوصله شما ممنونم

آخرین ویرایش:

mohsenshahab

Active Member
سلام
ببین cmykیه مد رنگی هستش و مخفف cyan,magneta,yellow,black تشکیل شده که از 0 تا 99% میباشد و برای چاپ استفاده میشه حال اگر همه این رنگها به صورت خالص ترکیب بشن رنگ سیاه رو تولید میکنه به همین دلیل به این رنگها رنگهای جذب کننده میگن
2-در فتوشاپ تو میتونی با مراجعه به استخر رنگ این مقادیر رو تنظیم کنی(مث عکس)البته موقع باز کردن یه کانواس جدید باید مد اون رو cmyk انتخاب کنی)و در قسمت تنظیمات Cmyk (که من دورش خط مشکی کشیدم) میتونی اعدادت رو وارد کنی
104s2o3.jpg

3-ببین این مربوط به مد رنگها می شه که من الان نمیتونم اینجا توضیح بدم چون خیلی مفصله ولی در کارهای عکس دار و..باید از مد cmyk استفاده کنی
4- در این مورد 2 تا کمک میتونم بهت بکنم
اول اینکه به این مثلثی که توش یه علامت تعجبه حواست باشه(این علامت یعنی اینکه تو چاپ دقیقا همین رنگ در نمیاد)
104s3l2.jpg

دوم اینکه وقتی کارت رو کامل طراحی کردی با رفتن به view/gamut warning میبینی قسمتی از تصویرت خاکستری شده که این یعنی اینکه این رنگها تو چاپ با اشکال مواجه میشن و میتونی با استفاده از sponge tool اونها رو تصحیح کنی
اگه چیزی زیاد یا کم گفتم ببخشید (به نظرم اینا برای چاپ خیلی واجب بود)

S.H.R.M.K

Well-Known Member
اول اینکه به این مثلثی که توش یه علامت تعجبه حواست باشه(این علامت یعنی اینکه تو چاپ دقیقا همین رنگ در نمیاد)

البته یه نکترو با اجازه محسن اضافه کنم که اگه روی اون مثلث کوچیک کلیک کنید نزدیکترین رنگی که به رنگ انتخابیت هست و تو چاپ درست در میاد رو خودش انتخاب میکنه.

تشکیل شده که از 0 تا 99% میباشد

0% تا 100%

منم یه مطلب در مورد مود های رنگی دادم که تو سایت هست بگردی پیدا میکنی.فکر کنم تو آموزش های گروهی قسمت کارت ویزیت بود!

Sleekman

Member
mohsenshahab گفت:
ببین cmykیه مد رنگی هستش و مخفف cyan,magneta,yellow,black تشکیل شده که از 0 تا 99% میباشد و برای چاپ استفاده میشه حال اگر همه این رنگها به صورت خالص ترکیب بشن رنگ سیاه رو تولید میکنه )
يعني منظورتون اينه كه تعيين مقدار درصد اين رنگها فقط به خاطر بدست آوردن رنگ سياه خالصه؟؟ لطفا توضيح فراموش نشه..

mohsenshahab

Active Member
نه با ترکیب این رنگها میشه همه رنگها رو به دست اورد ولی اگه همشو با هم تر کیب کنیم (100%) رنگ سیاه به دست میاد
ضمنا از حمید رضاهم ممنونم که اشتباهات منو تصحیح کرد

جدیدترین ارسال ها

بالا